|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poucna prica
12.12.2009 21:32:52   
mamica
prica o slijepom covjeku je stvarno jako dobra, tek toliko da covjek shvati da ista stvar kazana drugim rijecima ima puuuno bolji efekat... 

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: poucna prica
23.12.2009 9:29:04   
Private
Allah. dz.s. desetorostruko nagrađuje

"Bajram mubarek babo!!", gurale su se tri cerkice na vratima koja ce prva poljubiti oca koji je upravo dosao iz dzamije.
Bajrami su najljepsi dani pa s toga uvijek budu i rado docekani.
Babo ih je sve redom izgrlio i podijelio bajramske paketice koji odmah okupise djeciju paznju. Dok je ispijao kahvu sa svojom suprugom na licu mu se vidjela zabrinutost koju je pokusavao prikriti.
Obecao je curice odvesti danas u grad, da probajramuju na carsiji, ali gazda je zakasnio sa isplatama plata i sad je sve bilo upitno. Ako ih odvede potrosice posljednji novac,a do sljedece nafake ko zna???
Kako to sve saopstiti ovim prekrasnim malim bicima. Kako prekrsiti dato obecanje,a toliko su se radovale???

"Babo! Kad cemo u calsiju"?
Iz razmisljanja ga trze najmladja kci.
"Evo sine, samo da popijemo kahvu.",
Odluka bi donesena.

...Trenutno je zaboravio na sve probleme gledajuci svoju djecu zadovoljnu kako trckaraju poplocanom starom mahalom.
"Babo ja sam gjadna", javi se babina mezimica.
"Neka sine, sad cemo kod nane, pa cemo jesti"; rece joj majka, da bar malo ublazi ono sto je tistilo njenog muza.
Babo se sage, uze kcerkicu u narucje i rece:
"Pa kakvo vam je to, doci na carsiju, a ne pojesti cevape?"
"Pa ja!", veselo uzviknu djevojcica, "Jupi idemo na cejape."

....izlazeci iz cevapdzinice stidljivo mu pridje jedan mladic.
"Esselamu alejkum brate", gotovo sapcuci rece: "Bajram mubarek olsun.
Halali na smetnji, da slucajno nemas koji dinar da me nahranis, gladan sam."
Bez razmisljanja zavuce ruku u dzep. Ostale su samo tri marke koje mu je posluzitelj vratio kao kusur. Sve tri uletise u ruku. Stisnu uzdah da ne izleti i marke tutnu bratu u ruku:
"Evo brate, bajram je, idi pojedi cevape."
"Allah te nagradio,"veselo prozbori postidjen mladic.

Primicuci se svojoj zeni vidje na njenom licu neodobravanje.
"Zar mu Bogati sve dade?" Pa i mi nemamo, mogao si mu dati marku, ne znamo ni ko je."
"Ko god da je, bajram je," prekide je muz.
Ona nezadovoljno uzdahnu i pomisli:
"Ove muskarce je ponekad stvarno tesko razumjeti."

Skrenuse u sporednu ulicu da skrate put. Vec kasne kod nane na familijarni skup. Gotovo pa se sudarise sa grupom muskaraca. Cestitase bajram i podjose se rukovati s njenim muzem. Ocigledno da se poznaju. Odmakla se u stranu, bilo joj je neugodno. Ugleda jednog od njih kako vadi novcanik. Saginje se, ljubi curice i svakoj ponaosob daje po deset maraka.

"Ya Rabbi, oprosti mi", tiho prosaputa. "Za tri marke, trideset. Uistinu Ti desetorostruko nagradjujes. Hvala Ti."

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: poucna prica
26.12.2009 20:56:26   
mamica
e masallah bas je lijepa prica... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , private, svaka cast na odabiru!

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:15:21   
Anoniman
"Otisci stopala"
 
Jedne noci covjek je usnio san. Sanjao je da koraca plazom zajedno sa Bogom. Prostranstvom neba bljestale su slike njegovog zivota i uz svaku sliku primjetio je dva para otisaka stopala, jedan par pripadao je njemu drugi par je pripadao Bogu. Kad je i poslednja slika njegova zivota bljesnula pred njim pogledao je unatrag na otiske u pjesku i primjetio da je mnogo puta na stazi njegova zivota bio samo jedan par otisaka stopala i to se bas podudaralo sa najtezim trenutcima u njegovom zivotu. Posto ga je to mnogo mucilo upitao je Boga: „ Boze! Ti si rekao da ces kad se jednom odlucim tebe slijediti, hodati samnom duz cijeloga moga zivotnog puta, ali sam prijmetio da u vrijeme najtezih trenutaka ima samo jedan par otisaka? Ne razumijem! Zasto? Kad sam te najvise trebao Ti si me ostavio?”
Bog se samo nasmjesio i odgovorio. „ Moje sine, moje dragocijeno dijete volim te i nikad te ne bih ostavio! Kad si vidjeo samo jedan par otisaka, to je bilo onda kad sam te nosio.”

(odgovor članu mamica)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:18:27   
Anoniman
"Put ljubavi"
 
Covek umire i odlazi na nebo.
Andjeli mu kazu:"Odvescemo te u raj, ali prvo da ti pokazemo pakao."
Odvode ga na mesto sa velikom sredisnjom posudom punom kasaste hrane. Oko posude su jadne i gladne osobe. Svaka od njih ima kasiku dugacku po tri metra. Hranu mogu dobaviti, ali je, zbog duzine, ne mogu prineti ustima. I tako, ove pateticne osobe gladuju pored izobilja hrane.

Zatim ga andjeli odvode u raj.
Na njegovo iznenadjenje, ugleda istu scenu. Ponovo gigantska posuda sa hranom, ponovo ljudi sa kasikama od tri metra. Samo ovi su zadovoljni, srecni, nasmejani i zdravi.
"Zasto? U cemu je razlika da su ovi ljudi srecni i siti?", upitao je andjele.
"Pa zar ne vidis?", upitali su ga.
Kada je pazljivo pogledao primetio je da svaka osoba hrani kasikom susednu.

"Ovdje ljudi hrane jedni druge. Oni su naucili put ljubavi."

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:21:31   
Anoniman
"Ako je tuga našla put do tvog srca i narušila tvoju radost,
to je znak da priprema put za sreću.
Ona smjesta očisti sve druge stvari iz kuće,
kako bi ushićenje moglo doći do tebe od strane Izvora dobrote.
Patnja protresa žute listove sa grana tvoga srca,
kako bi svježi listovi mogli neprestano izrastati.
Ona iz korijena izvlači staro nezadovoljstvo,
kako bi nova ekstaza mogla ušetati iz Njegovog pravca.
Tuga srca izvlači uvenule i vijugave korijene,
kako ni jedan ne bi ostao sakriven.
Putem patnje mogu se mnoge stvari izvaditi iz srca,
kako bi Bog dao nešto bolje za uzvrat."
"Ljubav je beskrajni okean čija su nebesa samo pahuljice pjene.
Znaj da su to vali Ljubavi što pokreću točak nebesa
jer bez ljubavi svijet bi bio beživotan."
  Mevlana DZ. RUMI

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:25:20   
Anoniman
"RAZGOVOR"
 
"Dakle, ti bi zelio da razgovaras sa mnom?" rece Bog.
"Ako imas vremena" rekoh.
Bog se nasmesi - "Moje je vreme vjecnost" .
"Sta si me htio pitati?"
"Sta te najvise iznenadjuje kod ljudi?"

Bog odgovori:

"Sto im je detinjstvo dosadno. Zure da odrastu, a potom bi zeleli ponovo biti djeca.

Sto trose zdravlje da bi stekli novac, pa potom trose novac da bi vratili zdravlje.

Sto razmisljaju tjeskobno o buducnosti, zaboravljajuci sadasnjost. Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti.

Sto zive kao da nikada nece umreti, a onda umiru kao da nikada nisu ziveli."

Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tisini.
Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi zivotne pouke zelio da tvoja djeca nauce?"
Osmehujuci se, Bog odgovori:

"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.

Da nauce da nije najvrednije ono sto poseduju, nego ko su u svom zivotu.

Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima.

Da nauce kako nije bogat onaj covek koji najvise ima, nego onaj kojem najmanje treba.

Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice, a potom su potrebne godine da se izlijeci.

Da nauce oprastati, tako da sami oprastaju.

Da spoznaju kako postoje osobe koje ih njezno vole, ali to ne znaju izreci niti pokazati.

Da nauce, da se novcem moze kupiti sve, osim srece i ljubavi.

Da nauce da dve osobe mogu promatrati istu stvar, a vidjeti je razlicito.

Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima, a ipak ih voli.

Da nauce kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati.

Ljudi ce zaboraviti sto si rekao.
Ljudi ce zaboraviti sto si ucinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osecaje u njima pobudio."

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:30:04   
Anoniman
"JEDNA GRESKA NA ZENI"
 
 
Kada je Bog napravio zenu, dosao je do sestog dana, radeci prekovremena.
Jedan andjeo je dosao i pitao ga: "Zasto koristis tako puno vremena na nju?"
I Bog odgovara: "Jesili ti vidio sve specifikacije, sto sam joj dao da je formiram?"
"Ona mora znati prati, ali ne smije da bude od plastike, imati vise od 200 pokretnih zglobova, svi moraju imati mogucnost za promjenu, i usput da svaka dijeta funkcionise, i jos da ima krilo za najmanje cetvero djece... ali u isto vrijeme da ima poljubac, da moze izlijeciti od jednog povredjenog koljena do slomljenog srca, i sve ce ovo da radi sa samo dvije ruke."
Andjeo se zacudio svim tim vjestinama.
"Sa samo dvije ruke... Nemoguce!"
"I ovo je samo standardni model?!"
"To je puno posla za jedan dan... sacekaj sutra pa je dovrsi."
"Ne zelim to, protestirao je Bog. Tako sam blizu da zavrsim ovo bice, sto je meni srcu drago.
Kad se razboli, sama se izbori da ozdravi, i moze da radi 18 sati dnevno."
Andjeo se priblizio i dotaknuo zenu.
"Boze, kako si je napravio tako meku."
"Jeste, mekana je", kaze Bog, ali napravio sam je da ima i snagu. "Neces vjerovati sta sve moze da uradi i da izdrzi."
"Moze li misliti?" pita Andjeo.
Bog odgovara: "Nije samo da moze misliti, ali moze da saradjuje i da pravi dogovore."
Andjeo nesto vidi, sto mu je privuklo paznju, i dotakne zenino lice...
"Boze, izgleda da ovaj model ima jednu propust. Jesam ti rekao da puno stvari stavljas na nju."
"Nije to nikakav propust... to je jedna suza". ispravi ga Bog.
"Zasto je to?", upita Andjeo.
I Bog kaze: "Suza je njezin nacin da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoca, njen bol i njen ponos."
Ovo je ostavilo jak utisak na Andjela; "Ti si genije, Boze. Na sve si mislio. Zena je sjajno bice!!"
To je istina! Zena ima snagu, sto joj se covijek divi. One podnose teskocu, da nose tugu, ali znaju za srecu, ljubav i svoje misljenje.
One se smiju, kad zele da vrisnu. Zene pjevaju, kada zele da placu. Placu kad su srecne i smjeskaju se kad su nervozne.
Bore se za ono u sto vjeruju.
One su protiv nepravde.
Ne uzimaju "ne" za odgovor, ako ima drugi i bolji nacin za resenje. Sve od sebe daju za svoju porodicu. One prate jednu prijateljicu doktoru, zato sto se boji doktora. I zena voli bez granice...
One placu kad im djeca nesto novo u zivotu dozive, i raduju se dobroti svojih prijatelja.
One se raduju kada cuju za neko rodjenje ili vjencanje.
Srcej njihovo se slomi kad cuju za smrt neke drage osobe.
One tuguju za izgubljenim voljenim osobama, ali jake su i kada nema vise nista za sta da se bore.
Zene znaju da jedan poljubac i zagrljaj moze da zalijeci jedno slomljeno srce.
Ali, nalazi se jedna greska kod zene:
Ona zaboravi koliko vrijedi .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:30:08   
mamica
U prici pod imenom Razgovor ima toliko jakih recenica, mene se dojmila ona da nije bogat covjek onaj koji najvise ima nego onaj kojem najmanje treba, a ima i drugih jako jako dobrih

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:31:51   
mamica
   Cetiri svijece

Cetiri Svijece polagano su gorjele..
Bila je tisina i mogao se cuti njihov razgovor.

Prva je svijeca rekla:
"JA SAM MIR.
NAZALOST, LJUDI ME NE USPEVAJU SACUVATI, MISLIM DA CU SE UGASITI."
I odmah se ugasila.

Druga je svijeca rekla:
"JA SAM VJERA.
NAZALOST, MNOGI LJUDI IMAJU POVRSNU VJERU I JA IH NE ZANIMAM. NEMA SMISLA DA I DALJE GORIM."
Tek sto je to izgovorila, puhnuo je lagani povjetarac i ugasio ju.

Treca je svijeca zalosno progovorila:
"JA SAM LJUBAV.
NEMAM VISE SNAGE. LJUDI ZABORAVLJAJU NA MENE, I TO KOLIKO SAM IM POTREBNA. ONI NE LJUBE NI SVOJE NAJBLIZE."
I bez oklevanja se ugasila.

ODJEDNOM JE USLO JEDNO DIJETE I UGLEDALO TRI UGASENE SVIJECE.
"STA JE TO?" upitalo je dijete.
"VI STE TREBALE SVJETLITI DO KRAJA."
I rekavsi to, pocelo je plakati.

Uto je progovorila cetvrta sveca:
"NE BOJ SE, DOK JA GORIM MOCI CEMO UPALITI UGASENE SVIJECE. JA SAM NADA."

Dijetetu su zablistale oci od radosti dok je s upaljenom svijecom vracalo svijetlo ugasenim svijecama..

IMA JOS NADE

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: poucna prica
26.12.2009 21:37:03   
Anoniman
"NESTO POUCNO I ISTINITO"
 
Kada je DOSADA zijevnula treci put, LUDOST je ( inace uvijek tako luda) predlozila: hajdemo se igrati skrivaca!
INTRIGA je podigla desnu obrvu, a RADOZNALOST je, ne mogavsi se suzdrzati zapitala: Skrivaca? Kakva je to igra?
Slijedio je odgovor: To je jedna igra, zapocela je objasnjavati LUDOST, u kojoj ja pokrijem oci i brojim do milijun, dok se svi vi ne sakrijete. Kada zavrsim sa brojanjem, polazim u potragu, i koga ne pronadjem, taj je pobjednik.
ENTUZIJAZAM je zaplesao, a slijedila ga je EUFORIJA.
SRECA je toliko skakala od radosti, da je nagovorila SUMNJU I APATIJU, koje nikada nista nije interesiralo. Ali, nisu se svi zeljeli igrati.
ISTINA je bila protiv skrivanja, a zasto bi se skrivala? Ionako je uvijek na kraju svi pronadju.
PONOS je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo mucilo sto on nije bio taj koji se sjetio predloziti igru.
OPREZ nije htio riskirati...
Jedan, dva, tri... pocela je brojati LUDOST.
Prva se sakrila LIJENOST koja se kao i uvijek samo bacila iza prvog kamena na putu.
VJERA se popela na nebo, ZAVIST se sakrila u sjenu USPJEHA, koji se muceci popeo na vrh najviseg drveta.
VELIKODUSNOST se nikako nije mogla odluciti gdje da se sakrije, jer joj se svako mjesto cinilo savrsenim za jednog od njenih prijatelja.
LJEPOTA je uskocila u kristalno cisto jezero, a SRAMEZLJIVOST je provirivala kroz pukotinu drveta.
KRASOTA je našla svoje mjesto u letu leptira, a SLOBODA u dahu vjetra.
SEBICNOST je pronasla ljepotu i prozracno skroviste, ali samo za sebe!
LAZ se sakrila na dno oceana, ( laze, sakrila se na kraju duge), a POZUDA i STRAST u krater vulkana.
ZABORAV se zaboravio sakriti, ali to nije ni vazno.
Kada je LUDOST izbrojavala 999 999, LJUBAV je jos trazila skroviste, jer je sve bilo zauzeto. Ugledavsi ruzicnjak, uskocila je, prekrivsi se prekrasnim pupoljcima.
Milijuuuuuuun !!!!! ...vikala je LUDOST i zapocela svoju potragu.
Prvu je pronasla LIJENOST, odmah iza najblizeg kamena. Ubrzo je zacula VJERU kako raspravlja o teologiji s Bogom, a STRAST I POZUDA su iskocile iz kratera od straha.
Slucajno se tu u blizini zadesila ZAVIST, kao i USPJEH, a SEBICNOST nije trebalo ni traziti. Sama je izletjela iz svog savrsenog i prozracnog skrovista, koje se pokazalo pcelinjom kosnicom.
Od toliko trazenja, LUDOST je ozednila, i tako je u kristalnom jezeru pronasla LJEPOTU.
Sa SUMNJOM joj je bilo lakse, jer se ona nije mogla odluciti za skroviste, pa je ostala sjediti na najblizem kamenu.
Tako je LUDOST malo po malo pronasla gotovo sve.
TALENT u zlatnom klasju zita, TJESKOBU u izgorenoj travi, LAZ na kraju duge ( laze, bila je na dnu oceana), a ZABORAV je zaboravio da su se uopce necega i igrali...
Samo LJUBAV nije nigdje mogla pronaci!
LUDOST je pretrazila svaki grm i svaki vrh planine, i kada je vec bila bijesna, ugledala je ruzicnjak.Usla je u ruzicnjak, uhvatila suhu granu te od ljutnje i iznemoglosti pocela udarati po prekrasnim pupoljcima.
Odjednom se zacuo bolan krik. Ruzino trnje izgrebalo je LJUBAVI oci.
LUDOST nije znala sto da ucini, niti kako bi se ispricala i popravila to sto je ucinila. Plakala je i molila za oprost.
Naposljetku je odlucila zauvijek ostati uz LJUBAV i pomagati joj.
Od tada, kada se na zemlji prvi puta igralo skrivaca, LJUBAV JE SLIJEPA I LUDOST JE PRATI!!!

(odgovor članu mamica)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: poucna prica
27.12.2009 12:41:04   
R&T@
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

"NESTO POUCNO I ISTINITO"
 
Kada je DOSADA zijevnula treci put, LUDOST je ( inace uvijek tako luda) predlozila: hajdemo se igrati skrivaca!
INTRIGA je podigla desnu obrvu, a RADOZNALOST je, ne mogavsi se suzdrzati zapitala: Skrivaca? Kakva je to igra?
Slijedio je odgovor: To je jedna igra, zapocela je objasnjavati LUDOST, u kojoj ja pokrijem oci i brojim do milijun, dok se svi vi ne sakrijete. Kada zavrsim sa brojanjem, polazim u potragu, i koga ne pronadjem, taj je pobjednik.
ENTUZIJAZAM je zaplesao, a slijedila ga je EUFORIJA.
SRECA je toliko skakala od radosti, da je nagovorila SUMNJU I APATIJU, koje nikada nista nije interesiralo. Ali, nisu se svi zeljeli igrati.
ISTINA je bila protiv skrivanja, a zasto bi se skrivala? Ionako je uvijek na kraju svi pronadju.
PONOS je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo mucilo sto on nije bio taj koji se sjetio predloziti igru.
OPREZ nije htio riskirati...
Jedan, dva, tri... pocela je brojati LUDOST.
Prva se sakrila LIJENOST koja se kao i uvijek samo bacila iza prvog kamena na putu.
VJERA se popela na nebo, ZAVIST se sakrila u sjenu USPJEHA, koji se muceci popeo na vrh najviseg drveta.
VELIKODUSNOST se nikako nije mogla odluciti gdje da se sakrije, jer joj se svako mjesto cinilo savrsenim za jednog od njenih prijatelja.
LJEPOTA je uskocila u kristalno cisto jezero, a SRAMEZLJIVOST je provirivala kroz pukotinu drveta.
KRASOTA je našla svoje mjesto u letu leptira, a SLOBODA u dahu vjetra.
SEBICNOST je pronasla ljepotu i prozracno skroviste, ali samo za sebe!
LAZ se sakrila na dno oceana, ( laze, sakrila se na kraju duge), a POZUDA i STRAST u krater vulkana.
ZABORAV se zaboravio sakriti, ali to nije ni vazno.
Kada je LUDOST izbrojavala 999 999, LJUBAV je jos trazila skroviste, jer je sve bilo zauzeto. Ugledavsi ruzicnjak, uskocila je, prekrivsi se prekrasnim pupoljcima.
Milijuuuuuuun !!!!! ...vikala je LUDOST i zapocela svoju potragu.
Prvu je pronasla LIJENOST, odmah iza najblizeg kamena. Ubrzo je zacula VJERU kako raspravlja o teologiji s Bogom, a STRAST I POZUDA su iskocile iz kratera od straha.
Slucajno se tu u blizini zadesila ZAVIST, kao i USPJEH, a SEBICNOST nije trebalo ni traziti. Sama je izletjela iz svog savrsenog i prozracnog skrovista, koje se pokazalo pcelinjom kosnicom.
Od toliko trazenja, LUDOST je ozednila, i tako je u kristalnom jezeru pronasla LJEPOTU.
Sa SUMNJOM joj je bilo lakse, jer se ona nije mogla odluciti za skroviste, pa je ostala sjediti na najblizem kamenu.
Tako je LUDOST malo po malo pronasla gotovo sve.
TALENT u zlatnom klasju zita, TJESKOBU u izgorenoj travi, LAZ na kraju duge ( laze, bila je na dnu oceana), a ZABORAV je zaboravio da su se uopce necega i igrali...
Samo LJUBAV nije nigdje mogla pronaci!
LUDOST je pretrazila svaki grm i svaki vrh planine, i kada je vec bila bijesna, ugledala je ruzicnjak.Usla je u ruzicnjak, uhvatila suhu granu te od ljutnje i iznemoglosti pocela udarati po prekrasnim pupoljcima.
Odjednom se zacuo bolan krik. Ruzino trnje izgrebalo je LJUBAVI oci.
LUDOST nije znala sto da ucini, niti kako bi se ispricala i popravila to sto je ucinila. Plakala je i molila za oprost.
Naposljetku je odlucila zauvijek ostati uz LJUBAV i pomagati joj.
Od tada, kada se na zemlji prvi puta igralo skrivaca, LJUBAV JE SLIJEPA I LUDOST JE PRATI!!!


Sviđa mi se! Ko je autor?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: poucna prica
27.12.2009 19:31:14   
Anoniman
Ne znamm Tajra ja sam to dobila jedne prilike od drugarice preko maila, svidjelo mi se  pa reko da podijelim sa vama na rr...

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: poucna prica
10.1.2010 14:09:37   
mamica
Kao sto slamka pliva na povrsini vode, dok se dragi kamen spusta na dno, tako se budala razmece svojim vrijednostima, dok ih mudar covjek cuva u sebi...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: poucna prica
10.1.2010 14:15:49   
mamica
Nije naš cilj da postanemo kao drugi; potrebno je da se međusobno razlikujemo,da naučimo da vidimo drugačije ljude,i da ih poštujemo zbog toga sto su...Herman Hese


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: poucna prica
10.1.2010 14:17:29   
mamica
Ako nekoga mrzimo,onda u njegovom liku mrzimo nešto što je usadjeno u nama samima. Ono što nije u nama,to nas ne uzbuđuje...Herman Hese

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: poucna prica
10.1.2010 14:18:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamica

Casni Kur'an je prepun mudrosti i poucnih prica, meni se jako svidja jedan ajet koji je posve prikladan za ovaj nas porodicni forum:

"...i roditeljima dobročinstvo činite. Kad jedno od njih dvoje, ili oboje, kod tebe starost dožive, ne reci im ni "uh"! - i ne podvikni na njih, i obraćaj im se riječima poštovanja punim. Budi prema njima pažljiv i ponizan i reci: -Gospodaru moj, smiluj im se, oni su mene kad sam bio dijete njegovali!" (El-Isra, 23-24)


uvijek mi se oči napune suzama kad mislim na svoje roditelje
Upravo treba ovako postupati kao što Kur'an kaže
mamice user posted image  za post

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: poucna prica
10.1.2010 14:19:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamica

Kao sto slamka pliva na povrsini vode, dok se dragi kamen spusta na dno, tako se budala razmece svojim vrijednostima, dok ih mudar covjek cuva u sebi...


user posted image

Marina i tvoj post je odličan, svaka čast

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: poucna prica
11.1.2010 13:22:44   
mamica
Budi zadovoljan svakim izborom kojeg Uzvišeni Allah učini umjesto tebe, jer ti ne znaš šta je stvarno dobro za tebe. Možda je tegoba puno bolja od blagosti.

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: poucna prica
11.1.2010 13:50:32   
mamica
Tajna uspjesne ličnosti je u umijeću preobržavanja mana u vrline i slabosti u snagu...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: poucna prica
16.1.2010 20:27:37   
snijeg
SLOBODA

Vaša djeca nisu vaša djeca
Ona su sinovi i kčeri čežnje života za samim sobom.
Ona dolaze kroz vas, ali ne i od vas.
I premda su s vama ne pripadaju vama.

Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli.
Jer ona imaju vlastite misli.
Možete udomiti njihova tijela, ali ne i njihove duše.
Jer njihove duše borave u kući od sutra
Koju vi ne možete posjetiti čak ni u vašim snovima.

Možete nastojati da budete kao oni,
Ali ne tražite od njih da budu poput vas.
Jer život ne ide unazad i ne ostaje na jučer.

Vi ste lukovi s kojih su vaša djeca odapeta kao žive strijele.
Strijelac vidi metu na putu beskonačnosti i savija vas
Svojom snagom da bi njegove strijele poletjele brzo i daleko.
Neka vasa savinutost u strijelčevim rukama bude za sreću;
Kako On voli strijelu koja leti, isto tako voli i luk koji miruje.

Kahlil Gibran
user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: poucna prica
4.3.2010 21:30:09   
teacher75
meni je ova prica bas dirljiva i poucna:

http://www.youtube.com/watch?v=2kpLDkWg5DA

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: poucna prica
4.3.2010 23:58:00   
jasmin
Jedan mladić se spremao za dodjelu diplome. Mjesecima , divio se sportskom autu koji je stajao u izlogu jedne od autogaraža. Njegov otac je bio u mogućnosti da mu priušti ovakav poklon i on je rekao ocu da je taj auto sve što bi on htio kao poklon za diplomu.
Dok se dan dodijele diplome sve više približavao, mladić je budno pratio sve radnje svoga oca u nadi da će otkriti neki znak u vezi kupovine auta. Konačno je došao i dan dodijele diplome. Otac ga je pozvao u svoju radnu sobu. Rekao mu je koliko je ponosan na njega, koliko je sretan što je on njegov sin i koliko ga voli. Otac mu predade predivno upakovani paketić. Pomalo razočarano ali i znatiželjeno primi mladić pruzeni paketić i poče ga otpakivati. Pred njim se ukaza Kur’an u prelijepom kožnom povezu. Ljut, povišenim glasom obrati se ocu: ″ležiš na parama a kupio si mi Kur’an.″ Sin je izašao iz kuće ostavljajući Kur’an iza sebe.
Prošlo je dosta godina. U međuvremenu sin je izrastao u uspješnog poslovnog čovjeka. Imao je fantastičnu porodicu i predivnu kuću. Svakim danom postajao je sve više svjestan činjenice da je njegov otac sada već prilično star čovjek i da bi trebalo da ga obiđe. Prije nego je uspio da ostvari svoju namjeru stiže mu telegram. Telegram ga obavjesti da mu je otac umro i da je svu svoju imovinu ostavio njemu. Morao je hitno da dođe i da sredi sve potrebne poslove u vezi kuće i imovine svoga oca.
Približavajući se roditeljskoj kući sve više ga je obuzimala tuga i grižnja savjesti. U radnoj sobi svoga oca počeo je da sređuje najvažnjije papire. Pogled mu pade na Kur’an u kožnom povezu koji je stajao na onom istom mjestu gdje ga je i ostavio onog dana kad je diplomirao. Sa suzama u očima počeo je listati stranice Kur’ana zaustavljajući se ponegdje. U tom momentu ispade ključ iz koverte koja je bila prilijepljena na zadnju koricu Kur’ana. On podiže ključ za koji je bila zakačena kartica od autogaraže. Na kartici je stajalo ime garaže, tip auta i datum prodaje potvrđen pečatom. To je bio datum dodijele diplome.
Koliko puta smo propustili Božije milosti samo zato što nisu bile upakovane na onaj način koji smo očekivali!?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: poucna prica
5.3.2010 0:27:34   
teacher75
jasmin, divna prica, a ja uz ovu uvijek pustim suzu:

http://www.youtube.com/watch?v=zuOQKhRyimw&feature=player_embedded

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: poucna prica
5.3.2010 0:38:55   
Anoniman
jasmin zaista poučna priča da podebljam kraj
"Koliko puta smo propustili Božije milosti samo zato što nisu bile upakovane na onaj način koji smo očekivali"!?

...a uz ovu od teacher75 sam se rasplakalauser posted image ...

< Poruku je uredio Breskva -- 5.3.2010 0:41:07 >

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *