|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
16.9.2009 23:49:40   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Nadja08

Super! Jedva čekam da zovnem taxi, a on, kad vidi bebu, vadi autosjedalicu iz gepeka :). Kao u nekim drugom uređenim zemljama...
To ja sanjam, barem još neko vrijeme, jednom će se morati promijeniti.
Ovi naši to nikada neće htjeti, ali mislim da nema ništa od primjene zakona ako taksista smije bebu prevoziti kako hoće. Ako baš budu ignorisali sve te propise, možda da pokrenemo neku akciju. Npr. bojkotovati taxi prevoz dok se ne prilagodi i našim potrebama...


Nažalost taxi spada u javni prevoz koji ne spada pod ovaj zakon user posted image


IZVORNA PORUKA: Azure
Odlicno... svidja mi se ovaj zakon. Ali ja imam jedno pitanje. Kako da ja troje djece stavim u tri sjedalice nazad u auto??? Danas smo mm i ja gledali autosjedalice za bebe kad se rode aBd. U prodavnici su nam rekli da se as moraju staviti na zadnje sjediste suprotno od pravca voznje. I kako cu ja ako sjedim do muza na prednjem sjedistu vidjeti svoje bebice i kako ce uopce stati tri sjedalice nazad. Ova sjedalica koju sada imamo za nasu curicu moze se prilagoditi i skinuti dio za ledja i stranice pa da ostane samo sjedalo za koje se veze. Mislim da to znaci da moramo kupiti novo auto?!!!!!


Može sigurno i ja imam troje djece i svi su u AS, a sama ih vozim. Na zadnjem pregledu AS smo imali blizance i djevojčicu od oko 3 godine i svi uredno svezani u AS u nekom običnom autu (ništa ogromno) nažalost nemam sliku, mama i tata naprijed. Ako budeš imala problema sa postavljanjem AS slobodno me kontaktiraj da ti pomogne neko iz udruženja u SA. Obavezno probaj AS u autu prije nego ih kupiš. Ili jednostavno dođi na slijedeći pregled AS kada bude u SA po savjet i prije nego se bebe rode.


IZVORNA PORUKA: Bambi09
user posted image za zakon, ali malo sam zbunjena... vozac sam vec 12 godina i koliko se sjecam da je ova obaveza bila uvijek na snazi, odnosno u Zakonu o saobracaju je uvijek i postojala ova odredba samo sto se 95% gradjana nije pridrzavalo istih i nisam cula da je ikad iko kaznjen zbog toga... dobro se sjecam da sam prilikom polaganja testova ´98 godine imala jedno od opstih pitanja "minimalno, koliko godina mora imati dijete koje sjedi na prednjem, odnosno suvozackom sjedistu?" i tada je bila donja granica 12 godina starosti, a s 5 godina moze da sjedi SAMO na zadnjem sjedistu ali osigurano da li u autosjedalici ili cak je bila ostavljena mogucnost samo da bude vezano sigurnosnim pojasom...


Nažalost u starom zakonu ako ima odrasla osoba pozada dijete nije moralo biti vezano.


IZVORNA PORUKA: Nunichi
Eh ovo cu da isprintam.
Neki dan je moja Zarica prevezena iz susjedne ulice u nasu,u rukama, na prednjem sjedistu.
Ja kad nervni slom nisam dozivila kad sam to vidjela!!!
Nekima nije dovljno ono sto mama i tata govore,moras im i zakon predociti.


Samo tako Nunichi user posted image

Kazna nažalos jeste mala ali to je bila promjena od strane komisije u parlamentu user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
16.9.2009 23:50:33   
neki
user posted image Evo ne vidi se fino,ali najobicnija Gracova sjedalica bez ikakvih dodataka,cuda i sl.Isto kakav naslonjac,ali Sead je voliuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
16.9.2009 23:52:05   
veeseelaa
ma mala od brata fakat je velika curica, kao da ima 6 godina, kakva autosjedalica, pa pala bi od šege.
Neki mislim da si pogrešno shvatila, djeca do 5 god u autosjedalice a od 5-12 na zadnjem sjedištu vezana pojasem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
16.9.2009 23:52:46   
neki
IZVORNA PORUKA: Shee

nećeš vjerovati neki, ali moj muž je neki dan izjavio da treba do 12. godine, ali ja mislim da je do 5 dovoljno, a poslije pojas obični. Ako nisam upravu, uputite me.

Ma ne znam sta bih ti rekla,i meni je previse to do 12.godine...Ma do pete sjedalica,pa onda samo pojasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
16.9.2009 23:53:46   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma mala od brata fakat je velika curica, kao da ima 6 godina, kakva autosjedalica, pa pala bi od šege.
Neki mislim da si pogrešno shvatila, djeca do 5 god u autosjedalice a od 5-12 na zadnjem sjedištu vezana pojasem

Ma cini mi se da sam negdje procitala da je AS do 12god. hajd nema vezeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 0:04:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


i jedno pitanje kako će policajac ocijeniti koliko je djetetu godina, 4-5 kad mora dijete biti u autosjedalici ili 6 kad dijete može bez nje????
jel trebamo nositi izvode iz mat.knj rođenih user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


šta kažu policajci??? dojbinice javi se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 0:15:58   
triplemama
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma mala od brata fakat je velika curica, kao da ima 6 godina, kakva autosjedalica, pa pala bi od šege.
Neki mislim da si pogrešno shvatila, djeca do 5 god u autosjedalice a od 5-12 na zadnjem sjedištu vezana pojasem


Citat iz zakona

(3)
Возач у путничком аутомобилу смије превозити дијете старије од пет а млађе од 12 године на задњем сједишту , само када дијете сједи на посебном подметачу прилагођеном његовој висини који омогућава употребу сигурносног појаса и када је исправно везано сигурносним појасом,

bez naslona
user posted image

sa naslonom
user posted image

moje kćerke 8 i 9 se voze u ovim boosterima (AS) bez naslona

< Poruku je uredio triplemama -- 17.9.2009 0:24:07 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 0:21:02   
neki
E nasa je ovakva sa naslonomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 0:54:41   
Lalana
Moram priznati da moja djeca sjede u autu bez autosjedalice, ali znam da grijesim, i sigurno da cu morati promijeniti ruznu naviku, ali stvarno je problem kada neko ima vise od dvoje djece, kud bi ih sve stavio. Sve u svemu user posted image za zakon, nadam se da ce preci u praksu svih nas a i biti ozbiljno shvacen kod taksista, policije i ostalih.
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lalana -- 17.9.2009 0:55:38 >

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 0:59:31   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Lalana

Moram priznati da moja djeca sjede u autu bez autosjedalice, ali znam da grijesim, i sigurno da cu morati promijeniti ruznu naviku, ali stvarno je problem kada neko ima vise od dvoje djece, kud bi ih sve stavio. Sve u svemu user posted image za zakon, nadam se da ce preci u praksu svih nas a i biti ozbiljno shvacen kod taksista, policije i ostalih.
user posted image user posted image user posted image

Samo pogledaj moj nick

A svi sjede u AS user posted image

I ja se nadam da će ljudi doći svijesti ne zbog kazne već zbog života svoje djece

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 1:02:07   
Lalana
user posted image user posted image user posted image user posted image

Bravo za tebe, stvarno super sto sprovodis mjere sigurnosti a ne kao nekiuser posted image , i u tome te ne sprijecava ni mala trojka. user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 1:03:03   
Lalana
I ja se nadam da će ljudi doći svijesti ne zbog kazne već zbog života svoje djece

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 1:04:40   
triplemama
bić biće i kod tebe user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 9:01:09   
Nedi
Mi smo obavezno u AS, drago mi je zbog drugih npr moja komšinica koja je nakon dugggoooo vremena ostala trudna i rodila hb zdravog dječaka a stalno ga vozi u krilu. Mene bi bilo strah igrati se sa dječijim životom.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 9:22:57   
mišur
Mi smo obavezno u autosjedalici gdje god da idemo!
Ja sam se toliko navikla na AS da bi me pravo bilo strah držati Luku u krilu...
Imamo Brevi, koju sam dobila na poklon od moje raje sa posla...Nisam mogla birati,a da jesam, vjerovatno bih uzela neku kvalitetniju...
Nisam sigurna koji je ovo model Brevi AS da tebe pitam Triplemama o karakteristikama...user posted image user posted image

Sad čekamo drugu bebu, pa ćemo još malo montirati i drugu AS u auto, jedva čekam da vidim kako će to izgledatiuser posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 9:48:55   
emma.L
Ja insistiram na AS, iako sam znala izvaditi Emu i dojiti je u autu kad bismo putovali negdje. Sada nam je putovanje u Mostar pakao, jer ne voli AS i dugo joj je toliko mirovati. Tako da prakticiramo putovati noću, pa ona spava, ili stati i izvaditi je ako se unervozi, pa onda nastaviti dalje.
A znam ljude koji su bebu od godinu vezali naprijed, bez sjedalice, i kaže "vozim 30 na sat" user posted image . A onaj iza tebe user posted image !? Ona ne voli sjedalicu, pa ni ne mora, nego spava onako na sicu pozadi, ili skače po mami user posted image .  
I da je barem kazna 400 KM.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:05:03   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: emma.L

I da je barem kazna 400 KM.


Bas tako,40 km mi je bas premalo za tako bitnu stvar,najbitniju na svijetu "zivot nasih srecica".

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:08:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triplemama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma mala od brata fakat je velika curica, kao da ima 6 godina, kakva autosjedalica, pa pala bi od šege.
Neki mislim da si pogrešno shvatila, djeca do 5 god u autosjedalice a od 5-12 na zadnjem sjedištu vezana pojasem


Citat iz zakona

(3)
Возач у путничком аутомобилу смије превозити дијете старије од пет а млађе од 12 године на задњем сједишту , само када дијете сједи на посебном подметачу прилагођеном његовој висини који омогућава употребу сигурносног појаса и када је исправно везано сигурносним појасом,

bez naslona
user posted image

sa naslonom
user posted image

moje kćerke 8 i 9 se voze u ovim boosterima (AS) bez naslona


mislim da je ovaj zakon krojen jer nekom od moćnih prodavača nije išla prodaja sjedalica za malo veću djecu, kako ovih s naslonom tako ovih bez naslona
Ja ne vidjeh nigdje kod mojih prijatelja ovu sjedalicu za djecu iznad 5 godina
Ko li se sada u vladi rastalio????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:16:17   
hanabanana
Ne slažem se.
Moje dijete je starije od pet godina i vozi se u autosjedalici. Meni za to ne treba zakon, meni je to logično jer mislim na sigurnost svog dijeteta.
Ona je još niska da bi se mogla vezati samo pojasom, jer joj pojas prelazi tačno preko vrata, ne daj Boze kočenja pri 30 km/h imalo bi fatalne posljedice.
Zato trebaju djeca do  godina ( izuzev ako nisu visočija od prosjećnog vršnjaka ) imati taj cic da bi se uredno mogla vezati pojasom od auta.

< Poruku je uredio hanabanana -- 17.9.2009 10:17:10 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:23:04   
mišur
Zaboravila sam reći da čestitam Udruženju DjeCa na inicijativi i na konačnom usvajanju ovog zakona!user posted image user posted image user posted image user posted image
Iskreno se nadam da će policajci naplaćivati kazne!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:25:55   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Shee

nećeš vjerovati neki, ali moj muž je neki dan izjavio da treba do 12. godine, ali ja mislim da je do 5 dovoljno, a poslije pojas obični. Ako nisam upravu, uputite me.

Ma ne znam sta bih ti rekla,i meni je previse to do 12.godine...Ma do pete sjedalica,pa onda samo pojasuser posted image



Već sam rekla, mora biti barem booster, jer u protivnom pojas će dijetetu ići direktno preko vrata - nisu dovoljno visoki.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:30:11   
new mama
Svaka cast za odlukuuser posted image user posted image user posted image ,mada kazna nije cemu,po meni bi trebalo da je puno vise,a da vas pitam na koji broj se moze prijaviti ako neko drzi bebu naprijed u narucju,e kad to vidim stvarno mi dodje da nazovem i prijavim,user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:36:01   
cicana
Ovaj doneseni zakon je super, ali s obzirom da mi nemamo auto neznam dali bih trebala kupiti  AS, do sada smo se vozili na zadnjem sjedistu ona u korpi i ja je cuvam u krilu, znam da je pogresno ali moze jos malo dok nekupimo auto a sa njim odmah i AS. A inace se i nevozamo puno, jednom ili dva puta mjesecno kada idemo kod nana.

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
17.9.2009 10:41:28   
ziki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo za zakon i bravo za Djecu, čekala sam ga ko ozebo sunce da me prestanu davit što nijedam dijete malo u krilu nego ga "mučim" sa AS. Samo mi je žao što je kazna mala jer se na žalost neki ljudi više za novac plaše nego za djecuuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Autosjedalice obavezne!
17.9.2009 10:42:28   
Anoniman
Svaka cast za usvojeni zakon user posted image user posted image user posted image user posted image
Podrzavam u potpunosti user posted image i slazem se sa vecinom da su kazne trebale da budu vece

(odgovor članu cicana)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *