|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
25.10.2009 19:37:49   
triplemama
Sutra u 12,45 na BHTV 1 bit ce emisija Smanji gas, kojoj je cilj unapređenje kulture u saobraćaju.
Tema ovosedmicne emisije jest upotreba autosjedalica, sigurnost najmlađih.....a gosti emisije su DjeCa, tj članovi Udruzenja DjeCa.

Pogledajte, moze biti veoma edukativno


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
29.10.2009 16:46:31   
triplemama
Zakon o AS stupa na snagu u utorak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
29.10.2009 19:13:10   
škorpija
Hvala triplemama na stalnom refreširanju informacijauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
2.11.2009 11:52:27   
mama2009
http://sarajevo-x.com/bih/clanak/091102035

sutra .....


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 0:44:42   
triplemama
Ko čeka dočeka

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 0:49:33   
senka kurt
Konačno! user posted image

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 0:53:43   
Anoniman
Samo se pitam sta ce oni kojima stolica stoji na zadnjem sjedistu a diejte mami u krilu, na prednjem sjedistuuser posted image user posted image user posted image

Bravo za ASuser posted image

(odgovor članu senka kurt)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 8:13:57   
bebacha
svaka cast.sinoc mi muz rece za ovaj zakon i bas sam se obradovala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 8:24:21   
Anoniman
Upravo su dvije gospodje iz udruzenja na tv sa u jutarnjem programu i govore o novom zakonu.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 12:23:26   
Visnja RR
bravo za Udruzenje Djeca...
al mi malo zao onih koji ne mogu da kupe AS...
ima i "siromasnih" porodica... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 12:31:30   
Okarica
Bravo user posted image
Ipak, mene interesuje nešto drugo, nemojte mi se smijati. Šta ako mi auto nije na raspolaganju, tako da moram sa djetetom negdje hitno, pa moram da pozovem Taxi službu. Jesu li i taksisti obavezni da imaju vozila sa sjedalicama za djecu?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 12:56:35   
Visnja RR
Okarice cisto sumnjam
Bas bih voljela vidjeti da neki taxista ima AS...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 12:59:21   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Okarica

Šta ako mi auto nije na raspolaganju, tako da moram sa djetetom negdje hitno, pa moram da pozovem Taxi službu. Jesu li i taksisti obavezni da imaju vozila sa sjedalicama za djecu?


Nisu obavezni, po ovom zakonu.
Što je meni non-sence ovog zakona, taxi služba ulazi u grupu javnog prevoza.


< Poruku je uredio hanabanana -- 3.11.2009 13:00:23 >

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:04:08   
Okarica
I ja svašta pitam, baš sam smiješnauser posted image . Kod nas je sve nebulozno i polovično.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:05:43   
D_K
IZVORNA PORUKA: Okarica

Bravo user posted image
Ipak, mene interesuje nešto drugo, nemojte mi se smijati. Šta ako mi auto nije na raspolaganju, tako da moram sa djetetom negdje hitno, pa moram da pozovem Taxi službu. Jesu li i taksisti obavezni da imaju vozila sa sjedalicama za djecu?

cisto sumnjam.. ja sam se juce vozila sa malom u autobusu pa i to je muka ziva. prevelika je da mi sjedi u krilu a sama kad sjedi sve je pridrzavam rukom, bojim se da vozac ne zakoci naglo..
a sto se tice autosjedalica - lijepo je sto je zakon donesen ali cisto sumnjam da ce to natjerati neke da ih zaista i kupe.. to je moje misljenje. 
hvala Bogu, mnogima nije ni bio potreban zakon da bi zastitili svoje dijete ali kada pogledam oko sebe, mnogi ce se usprotiviti ovome jer ih 'tjera' u nove troskove. nije to ni pitanje novca koliko nerazvijene svijesti o mogucoj opasnosti.. u komsiluku imam primjer visokoobrazovanog oca koji pusti sina (4 god.) da sjedi mami u krilu na prvom sjedisu - da dijete sta ne propusti!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:11:14   
škorpija
Vjerujete ja znam puno više porodica koje nemaju novca da kupe AS, nego onih koji imajuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:16:26   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

Vjerujete ja znam puno više porodica koje nemaju novca da kupe AS, nego onih koji imajuuser posted image


ovo je ono sto me plasi...da ce se zakon primjenjivati na onim koji ne mogu sebi to da priuste... a kako znati ko moze a ko ne?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:17:28   
hanabanana
Finansijski momenat nije zanemariv, ali nije ni presudan.
Meni je juče komšinca kukala kako je to bezobrazluk, kako to košta, a za 10 minuta koliko me je davila na ulazu popušila je 3 cigarete.
KUtija cigareta košta dvije marke. Za dva mjeseca popuši dječiju sjedalicu.



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:19:59   
bebacha
znam da zvucu surovo al vjerovatno oni koji nemaju para za AS nemaju ni auto.onaj kome je stalo do sigurnosti djeteta ucinit ce sve,posudit ce,kupit ce polovno ili neznam vise sta.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:24:21   
Blue rose RR
Možda će (a vjerujem za neke i hoće), biti bezobrazno sa moje strane ovo što ću reći:
ali da li budući roditelji misle da je za roditeljstvo dovoljno: 15-minutno uživanje, devetomjesečno nošenje trudnoće, nekoliko sati bolova i to je to ?!

Meni je to užasnije i od ovog šupljeg zakona, i to od mizerne kazne i od svijesti tzv. roditelja.
HB spomenu cigarete, a šta je sa samim automobilom?
Zar i to nije jedna vrsta luksuza (govorim o osobama koje tvrde da ne mogu sebi priuštiti AS)?

Po meni jeste.
Potrebno je samo da zbroje mjesečne (bespotrebne) putanje sa količinom novca u gorivu, i vide za koliko vremena mogu skupiti 150-200 KM novca za AS.

Za sigurnost mog djeteta nema cijene, i nema ograničenja kada su u pitanju moji prohtjevi, pa i potrebe.

Gdje se izgubila ona stara u kojoj kažu: " iz svojih usta izdvojiti, pa dati za dijete" ?!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:28:15   
bebacha
a nemora ni 150KM.mi imam bubu autosjedalicu koja je kostala 70KM i prezadovoljni smo.mozda nije dobra kao neka od 300KM al nisam u mogucnosti dati tolike pare za to a znam da moje djete mora imam AS.I evo sad sam na pocetku trudnocu a vec razmisljam koju AS uzet za bebu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:33:49   
neki
Ma ja mislim da se ne radi o tome da li roditelji imaju ili nemaju,vec se radi o tome misle li da je to potrebno(Autosjedalica) ili ne.....Poznajem ljude koji fino zive,nisu bogatuni,ali imaju,zive solidan zivot;ali ne pada im na pamet dati pare za sjedalicu,jer smatraju da je to totalno nepotrebno,kao:sta fali djetetu samom na zadnjem sjedistu,nista mu ne moze bitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sta ce mu sjedalicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 13:39:57   
Nedi
Nas je prošle godine udario čovjek na parkingu, mi smo bili na izlazu u koloni i stajali a on nas udario...Nije jako, ali tad je Nedi imao nepunih 10 mjeseci i hb bio je u sjedalici,i HB nije bilo ništa, šta da je bio u krilu naprijed??? Ja se nebi vozila u autu, išla bih pješke ili bih se na glavu nasadila da kupim AS i ne treba mi nikakv zakon da me podsjeti na to. Evo nanervira se...kako neko može imati auto ( ne daj Bože da mama i tata prošetaju na posao - mora se autom bez obzira na trošak), ili pušiti a ne kupiti AS?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 14:06:15   
/MMK/
potpisujem MaryamAmina.
Mislim da bi kazna trebala biti 400 KM.
Za ljude slabijeg imovinskog stanja, uvijek postoje rabljene, poklonjene, a čula sam da bihamk ako si član godinu dana poklanja AS ( poklon iz Austrije)
Valjda bi ljudi trebali imati bar toliko svijesti i savjesti, da se odreknu vlastitog komoditeta radi dječije sigurnosti.
Za one koji nisu informisani pojas  (sam) ima funkciju kod osobe cca. 150 cm visine, a booster je jastuk ( podmetač) na kojem dijete sjedi, i izdiže ga da bi pojas imao f-ju.
I ako je razlika u cijeni i potkošulju od 2 KM možemo smatrati luksuzom, a ne potrebom, ako nam je volja ( možda se dijete i neće prehladiti ako mu je ne kupite).


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 14:08:45   
D_K
jako mi se svidjela akcija bihamka pa mozda mozemo uraditi nesto slicno tome. npr. mozemo se pismeno obratiti svojim opstinama sa molbom da novopecenim roditeljima i onim koji su u losoj ekonomskoj situaciji, obezbjede AS.. pa moze biti samo na posudbu jednu ili dvije godine - kao kod bihamka. ja sam spremna jedan takav dopis poslati svojoj opstini..

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *