|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 14:23:44   
Private
Iskrena da budem drago mi je za AS.Neznam jeste li citale nedavno u avazu o udesu koji se desio u Travniku,majka je dvogodisnje dijete stavila na prednje sjediste,a ubio ga je komadic plastike iz zracnog jastuka.Grozim se kada vidimo da roditelji drze dijete na prednjem sjedistu,kasno je kada se nesto desi.Vrijedi zivot djeteta mnogo vise,a  AS nemora biti ni najskuplja.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 16:18:27   
Visnja RR
a sta sa porodicama gdje ima 3 i 4 djece... fizicki AS ne moze stati user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 16:19:37   
MELLI
morat će nabaviti kombiuser posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 16:22:30   
Visnja RR
al ne stvarno user posted image komsija mojih roditelja ima sedmero djece (zadnji sin user posted image )... jedva svi stanu u autu... sta s njima ?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 17:06:08   
MELLI
Ja ipak mislim da svakako moraju kupiti kombi,al sad bez zezeuser posted image
Ili neki minibususer posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
3.11.2009 22:15:50   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a sta sa porodicama gdje ima 3 i 4 djece... fizicki AS ne moze stati user posted image


Pa toliko se osoba i nebi smjelo voziti u jednom automobilu. U obični auto i bez ovog zakon smije stati samo 5 osoba i svi moraju biti vezani sa ili bez AS.

Ja imam 3 djece i imamo veliko auto (7 sjedišta) a AS stanu i u naše drugo auto koje je obični Ford Focus sa 5 sjedišta

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 0:45:39   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Private

Iskrena da budem drago mi je za AS.Neznam jeste li citale nedavno u avazu o udesu koji se desio u Travniku,majka je dvogodisnje dijete stavila na prednje sjediste,a ubio ga je komadic plastike iz zracnog jastuka.Grozim se kada vidimo da roditelji drze dijete na prednjem sjedistu,kasno je kada se nesto desi.Vrijedi zivot djeteta mnogo vise,a  AS nemora biti ni najskuplja.


Usmrtio ga nažalost zračni jastuk (koji je napravljen za odrasle ali i za njih samo kada su vezani) koji mu je od siline udara slomio vrat user posted image user posted image a plastika ga je dobro porezala

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 0:47:57   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

bravo za Udruzenje Djeca...
al mi malo zao onih koji ne mogu da kupe AS...
ima i "siromasnih" porodica... user posted image


Ko ima auto, novac za gorivo i registraciju trebao bi imati i za AS i zdravlje svog djeteta.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 0:48:22   
milenium
eh čuli smo i mi za to,baš smo mm i ja komentirali kakvi to roditelji stavljaju dijete na prednje sjedalo.žalosnouser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 11:08:16   
D_K
IZVORNA PORUKA: triplemama

Ko ima auto, novac za gorivo i registraciju trebao bi imati i za AS i zdravlje svog djeteta.


ja se nisam salila kada sam napisala da se mozemo obratiti opstinama sa molbama da obezbjede autosjedalice.. hocete li da uradimo nesto po ovom pitanju ili??

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 11:21:23   
bebacha
na AS za male bebe pise od0-13kg ili 12 mjeseci.e sad mozda ce moje pitanje bit glupo al ja stvarno ne kontam.reci moja curica ima 20 mjesci a ima oko 13 kg.e sad sta je to presudno kg ili mjesci(prepostavljam da je tu visina u pitanju)mi sad ima veliku AS al nam ovo treba za drugu bebu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:02:54   
triplemama
IZVORNA PORUKA: bebacha

na AS za male bebe pise od0-13kg ili 12 mjeseci.e sad mozda ce moje pitanje bit glupo al ja stvarno ne kontam.reci moja curica ima 20 mjesci a ima oko 13 kg.e sad sta je to presudno kg ili mjesci(prepostavljam da je tu visina u pitanju)mi sad ima veliku AS al nam ovo treba za drugu bebu


Najpresudnija je kilaža ali u AS grupe 0+ dijetetova glava bi trebala imati 2 cm prostora do ruba AS A Emir se vozio u AS grupe 0+ do 20-og mjeseca ali ju je prerastao visinom a što se težine tiče i sada bi mogao u nju user posted image .

< Poruku je uredio triplemama -- 4.11.2009 21:04:17 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:05:33   
triplemama

IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: triplemama

Ko ima auto, novac za gorivo i registraciju trebao bi imati i za AS i zdravlje svog djeteta.


ja se nisam salila kada sam napisala da se mozemo obratiti opstinama sa molbama da obezbjede autosjedalice.. hocete li da uradimo nesto po ovom pitanju ili??


Čisto sumnjam prosto ne vjerujem user posted image kakva nam je država

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:09:41   
Private
Sve ce to zavisiti od opstine do opstine i grada.Da vas pitam,kakva su vasa iskustva sa BREVI autosjedalicama?Mali jos nije isao na duze relacije u njoj.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:15:08   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Private

Sve ce to zavisiti od opstine do opstine i grada.Da vas pitam,kakva su vasa iskustva sa BREVI autosjedalicama?Mali jos nije isao na duze relacije u njoj.


Rijetko se da dobro montirati ali u nekim autima je to moguće (donji dio se nesmije micati kada povučete više od 2 cm lijevo desno)

Osim toga šteta je što nema više proreza za pojaseve pa se brzo preraste

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:20:30   
Private
Kod ove AS ima samo jedan prorez koliko sam primjetila koji se nalazi na strani koja ide iza sjedista,i nikako nismo mogli uklopiti pojas fino,ili neznamo ili je pojas kratak.Brine me sta kad krenemo u BiH,duza je to relacija.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 21:35:18   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Private

Kod ove AS ima samo jedan prorez koliko sam primjetila koji se nalazi na strani koja ide iza sjedista,i nikako nismo mogli uklopiti pojas fino,ili neznamo ili je pojas kratak.Brine me sta kad krenemo u BiH,duza je to relacija.


Mora biti prićvršćena po upustvu i nesmije se mrdati više od 2 cm lijevo desno a ja sam mislila na proreze iz kojih izlaze integrisani pojasevi za bebu. Kada se beba vozi suprotno od smijera vožnje (dok se još samostalno ne diže na noge) unda pojas treba da bude u visini ili malo ispod ramena a kada se AS okrene u smijer vožnje u visini ili malo iznad ramena

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:21:30   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Private

Kod ove AS ima samo jedan prorez koliko sam primjetila koji se nalazi na strani koja ide iza sjedista,i nikako nismo mogli uklopiti pojas fino,ili neznamo ili je pojas kratak.Brine me sta kad krenemo u BiH,duza je to relacija.


Imam isti problem sa sjedalicom BREVI. Voljela bih da mi to neko stručan provjeri. Gdje se u Sarajevu može izvršiti provjera ispravnosti položaja AS u autu? Hvala.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:22:55   
mojbebac
HITNO molim vas trebam prporuku za dobru AS posto sam planirala da je kupim za poklon, a jos uvijek meni ne treba pa se nisam raspitivala, ali sada sam odlucila da je poklonim za rodj. pa bih da kupim nesto dobro i kvalitetno pa vas molim za savjet .....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:24:32   
hanabanana
Za koliko dijete, kilogrami i godine?
Ako je za dijete preko devet kilograma, moji prijatelji i ja imamo izuzetno pozitivno iskustvo sa Brevi Grand Prix.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:25:24   
Private
Jeli ti mozes ukopcati pojas kad prebacis preko AS?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:25:58   
mojbebac
sad ce mu godina dana, pa zelimo da je poklonimo za rodjendan, ima oko 13 kg otprilike.... hvala na brzom odgovoru, je li ih ima u TL ili negdje drugo ?

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:27:16   
hanabanana
Ima i TL a ima i Bingu ( prema Hadzicima je otvoren ), a i Skenderiji sam vidjela.
Samo tražite da ima i ojačivaće i nastavke.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:29:43   
mojbebac
sad da ne ispadnem bezveze ali sam totalno neupucena jos uvijek, pa te molim da mi objasnis za nastavke i ojacivace sta to podrazumjeva....user posted image .... sorry i hvala jos jednom!!!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
4.11.2009 22:30:11   
hanabanana
user posted image

sa ojačivaćima


[img]http://www.kiddicare.com/content/ebiz/kiddicare/invt/navgraybrevisilverlincars/grandp-navy-grey_l.jpg[/img]

I kad se ojačivaći skinu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *