|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: epidurala
21.7.2008 14:49:10   
Ivona
Mene i jeste "sredila" vise anestezija(opsta), nego sama sekcija.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: epidurala
27.7.2008 9:30:27   
nesanica
ovdje je epidurala skoroz normalna stvar. meni su sa prvim djetetom kada sam dosla na porod cak savjetovali da je dobijem jer sam bila toliko iscrpljena a porod nije ni poceo. kazu da ne znaju kako cu moci podnijeti sve jer sad kao dolaze sve jaci i jaci bolovi. dvoumila sma se jer sam vazda bila protiv epid. ali ipak sam je primila. i stvarno nista nisam osjetila. i sa drugim djetetom sam se isto sa epidur.porodila (bila je bas na moj zahtjev), ali sam skoro sve osjetila.  hvala bogu nikakavih posljedinca nije bilo poslije. 

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: epidurala
27.7.2008 22:18:59   
mamin sin
Ja nikada ne dih pristala na epiduralnu ka opciju pri porodu jer mislim da ima puno vise nedostataka nego prednosti... Razmislite da li je vrijedno da ostanete citav zivot invalidi, ili u najgorem slucaju da dodje do smrti,da bi se izbjegao bol koji ce proci i zaboraviti se... a posljedice od epidurale te mogu pratiti citav zivot...jer radi se o milimetrima, hoce li se ozlijediti zivci ili ne...

Licno znam zenu koja je prosla tri poroda sa epiduralom u Londonu, znaci gdje se to radi, hajmo reci rutinski, i danas se bori sa multipla sklerozom i rekli joj doktori da je uzrok epidurala. Bez obzira sto je sve bilo OK poslije poroda.

Razmislite da li je vrijedno... Boli, znam, ali i prodje...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: epidurala
27.7.2008 23:52:08   
Mirkica
upravi si za Bol bude i prodze, ali eto ja sam cula da je to jaka ali slatka boli i cim imas bebce u rukama da se zaboravi.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: epidurala
28.7.2008 8:02:44   
nely
sve zavisi od situacije  u kojoj je zena prilikom poroda-moje misljenje-
ja sam npr morala dobiti epidural jer sam se dugo poradjala,te sam se iscrpila do zadnje mjere,e sad mozete zamisliti bolove svaka  2 min.a koji su trajali vise od 14 sati,pa vise nemas snage. i ne da ti nude epidural nego molis boga da ga udare.mada nebi nikom preporucila iz cista mira jer ja osjecam evo nakon 2 mj.neki podmukli bol u donjem dijelu ledja-vjerovatno posljedica,a ko zna kad ostarim kako ce biti..i smijesno i zalosno.veliki pozdravuser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: epidurala
3.8.2008 14:16:01   
Dea_
A JOJJ zene...ja bi sad ako kako moze da odustanem od porodjaja...pa ovo je horor....Pa kad bi realno gledale sve je onda RIZICNO...UMIRU OD EPIDURALE,OD CARSKOG, PROSLE GODINE U MOM GRADU JE UMRLA ZENA POSLE PRIRODNOG PORODA JER JE NASTALA RUPTURA METERICE,OD SILNOG NAPREZANJA...
E NAKA NAM JE BOG NA POMOCI.. AL U MOM GRADU IMAM SAMO DVIJE MOGUCNOSTI -PRIRODNI PORODJAJ ,U SLUCAJU KOMPLIKACIJE CARSKI REZ..PA STA BOG DA..


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: epidurala
4.8.2008 22:21:24   
HINDA
u mom gradu strucan tim daje epiduralnu inekciju, nikada se do sada nije desilo da je doslo do te pogreske jer danas su to usavrsili. normalno daje se uz pristanak porodilje, ako tim odobri jer  prvo valjda sve provjeravaju, cula sam da zena mora biti ispod pet prsti otvorena da bi uopce joj dali tu inekciju. mene nisu ni pitali jer u salu kad dodem budem po 8 ili 9 otvoreno u oba slucaja. u sobi je sa mnom bila gospoda koja je tako rodila, sa njom na porodu je cijelo vrijeme bila cijela ekipa, poslije poroda ona bude 24 sata sama i nesmije ustati na noge, kada prode 24 sata donose joj bebu. moja rodica je isto na ovaj nacin rodila, nepreprurucuje nikom jer sve sto nije prirodno steti nama, do sada od zena koje su koristile epiduralnu cula sam samo za tesku glavobolju od tada da imaju.

(odgovor članu Dea_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: epidurala
6.8.2008 17:54:43   
Anoniman
ja to uradih bez epiduralne.. i sad mi je drago zbog toga... user posted image

al sam zadnje minute vikala dajte mi jeeeeeeee user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HINDA)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: epidurala
6.8.2008 18:12:53   
mamyca
I ja sam prirodno rodila,najbolje je tako.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: epidurala
24.1.2009 23:33:33   
Ella_H
Zenske svaka vam cast koje ste izdrzale prirodno, ali meni je proslu trudnocu sve islo ama bas naopako
totalno.....Prvo nisu mi bolovi nikad ni dosli drugo dozvolili da prenesem bebu tesku 4,700 2 i po sedmice van termina da da i ja sam izabrala babicu htjela sve prirodno bla bla knjige casopisi ,casovi za trudnice, dojilje itd......I na kraju nisam se poradjala nego telila da tako nazovem......Indukcija naravno vise sam bila popizdila pocela se derat na njih a amerikanci bleje i odma sutradan indukcija i nista niscim vec 24 sata neotvaram se opet nekako pocnem se otvarat bolovi nenormalni  skroz i tako satima jedva jedva suze same liju nisam ja ni vristala ni nista i muz sam kaze uzmi epiduralnu stvarno nisam mogla izdrzati oko 20etak sati niko nesmije da te pipne muz je bio samnom jos mogu misliti njegova iskustva hehe....Primila sam je i hvala Allahu nakon 8 sati rodio se momcic, pukla sam sama dosta nisam osjetila sivanje zbog epidurala....Sta da vam kazem nikad covjek nezna sta ce se desiti....Ja se nadam da ce me ovaj put normalno zaboliti i malo brzi razvoj situacije ali kako god  nek je djete zdravo i zivo i samo da vam kazem neosudjujte jedne druge jer nezna se nikad sta je bolje u nekoj situaciji , a te horor price na vrh mi glave nekad budu, naravno uvijek ima iznimaka slusajte svoj instinkt i ne letite puno ni carskom rezu jer ipak i to je operacija ali sta god nekom odgovara odlicno samo da beba bude dobro....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: epidurala
24.1.2009 23:49:48   
dinciii
Ja nakon 30 sati trudova nisam vise imala snage ni za sta a otvorila se samo 4 prsta i trazila sam epiduralnu(iako sam prije toga bila protivnik) naravno to je ucinio anestezist i hvala bogu nije bilo komplikacija....koad sam dobila anesteziju zaspala sam i nakon sat i po sam se probudila i dobila sam ono zelju da stiskam..doktorica me pregleda i bila sam vec 9 prstiju otvorena...znaci za sat i po sam se otvorila 5 prstiju a prije toga 30 sati samo 4 prsta....(bio je indukovani porod) al nazalost mi je bebica bila visoko pa sam morala na kraju na carski pa je i dobro dosla ta anestezija jer su mi poslije samo jacu dozu ubrzgali i bila sam spremna...a posljedica hvala dragom bogu nemam...nit sta osjetim niti ista...niti imam bol u ledjima niti glavobolju hvala bogu!!!Bila sam veliki protivnik epiduralne al kad vise nisam imala snage drago mi je sto sam je dobila..Zelim svima koje cekaju bebu puno srece i lagan porod....


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: epidurala
15.2.2010 21:59:55   
Husic10

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ja nakon 30 sati trudova nisam vise imala snage ni za sta a otvorila se samo 4 prsta i trazila sam epiduralnu(iako sam prije toga bila protivnik) naravno to je ucinio anestezist i hvala bogu nije bilo komplikacija....koad sam dobila anesteziju zaspala sam i nakon sat i po sam se probudila i dobila sam ono zelju da stiskam..doktorica me pregleda i bila sam vec 9 prstiju otvorena...znaci za sat i po sam se otvorila 5 prstiju a prije toga 30 sati samo 4 prsta....(bio je indukovani porod) al nazalost mi je bebica bila visoko pa sam morala na kraju na carski pa je i dobro dosla ta anestezija jer su mi poslije samo jacu dozu ubrzgali i bila sam spremna...a posljedica hvala dragom bogu nemam...nit sta osjetim niti ista...niti imam bol u ledjima niti glavobolju hvala bogu!!!Bila sam veliki protivnik epiduralne al kad vise nisam imala snage drago mi je sto sam je dobila..Zelim svima koje cekaju bebu puno srece i lagan porod....




Kod mene je bila vrlo slicna situacija. I ja sam trazila epidural, i Boga mi drago mi je zbog toga.


Jeste da ima i posljedica ali koji ljek nema...meni je naprimjer lijeva noga sve do koljena trnula nekoliko mjeseci poslje poroda i ja vjerujem da je zbog epidurala jer nije mi trnula prije..mada ovi doktori ovdje su mangupi i kad sam im to rekla samo bleje ko telad...
Amerika sto se tice ljekova i koristenja medicinskih sprava , ugadjanja pacijentu..( a to debelo platim tako da bolje im je da mi se smjeskaju) su dosta bolji nego u Bosni recimo....ali njihovi doktori nemaju pola opsteg znanja kao sto nasi doktori imaju...

Neki dan ja djete odvela doktoru zbog kaslja i neki mangup doktor udje, nije moje doktorice bilo taj dan,
ja mu lijepo objasnim sta se desava a oni fino ukuca na google kasalj " cough" kako bi vidjeo sta da mi propise...ja se pokupim i u recepciju da mi trazi drugog doktora...i to neki starac ima sigurno 60 god

Ja jadna mislim haj valja sto je star mozda zna nesto vise od ovi sto su mladji....kako sam se prevarila


Skrenu ja sa teme...izviniteuser posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: epidurala
15.2.2010 23:17:38   
Lalana
Veli doktor ko nema u glavi ima u Googlu, joj bas je legenda user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: epidurala
16.2.2010 20:40:29   
Husic10

IZVORNA PORUKA: Lalana

Veli doktor ko nema u glavi ima u Googlu, joj bas je legenda user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

Ma lud stari majke mi...jos mi i djete prestrasio dok je pregledao, djete non stop vice " mars cojo" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: epidurala
16.2.2010 22:26:31   
slytin
kada sam ja radjala bilo nas je 5 u isto vrijeme i dok sam ja dosla na red za sivanje vec sam se bila ohladila i jako me  boljelo.molila sam doktora da mi da anesteziju,nesto protiv bolova,a on mi je rekao da je vec dao.svaki sam ubod osjetila i mislila sam da cu umrijeti-ukupno 21 sav-6 vanjskih i 15 unutarnjih.cak sam osjetila i kad me  zarezala jer je bila promasila trud,a navodno najbolja babica u splitu;malo sam skrenula sa teme,ali morala sam komentirati....sorry

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: epidurala
19.2.2010 20:11:39   
Husic10
Cuj ti tog doktora dao sam ti anesteziju,

ja bi njemu fino rekla pa daj  ponovo mene boli ili mi tazi drugog doktora.

Jesu hajvani ovi doktori  majke mi....

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu slytin)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: epidurala
17.8.2010 13:49:50   
milomoje
svo vrijeme ignorisem bol u ledjima, smatrajuci da je to normalno nakon poroda, ali evo vec 6 mjeseci stalno isti bol i to u predjelu gdje sam dobila epidural... sigurna sam 100% da ima neke veze s tim, kada sam bila kod fizioterapeuta, rekao mi je da je to sasvim moguce od epidurala, ali u tom slucaju da ce proci od 1-3 mjeseca nakon poroda, medjutim evo nista, niti umanjuje bolom, niti razmakom, kada se sagnem ne mogu da se ispravim, a da ne osjetim tu bol... uzas...morat cu ici dalje na pretrage,ali eto mislim ipak da imma veze s tim, nisam htjela primiti EDA, medjutim nakon nekooliko dana bolova tj. trudova, bila sam na izmaku snaga... zato vam ne preporucujem da je uzimate, nikad se  ne zna... olaksao mi je sam porod, tj.izlaz bebe, ali u princiipu, ne bih vise nikada

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: epidurala
17.8.2010 21:42:20   
dinciii
Milomoje i ja imam bolove i to tacno tamo gdje sam dobila epiduralnu..Nemogu duze od 10-15 minuta stojati na mjestu odmah me pocne boliti...I ja sam pitala doktora i rekao je da ce to vremenom proci..Al evo vec 20 mjeseci ne prolazi user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: epidurala
18.8.2010 9:58:50   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Moram se malo nasmijati...:)
Kod ušivanja je važno samo da se odmah nakon poroda, znači čim bebu izvade iz tebe, i dr. bude slobodan (kod mene je to bilo nakon 2 minute), pristupi šivenju rane.
Odnosno dok je rana "vruća" - tako da se izrazim, i onda osjetiš samo onaj ubod - dva, i onda otrni.

I ako želiš epiduralu samo zbog šivenja ... onda bolje traži inekciju anestezije u predjelu "rane"...(kao da sam negdje pročitala da se i tako može olakšati bol-ali nisam sigurna)





mene su odmah šili s prethodno datom inekcijom i sve sam osjetila user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: epidurala
29.11.2010 9:33:23   
Skvo RR
PREBACIVANJE POSTOVA

IZVORNA PORUKA: djda

Trudnice moje da li znate koliko su strucni nasi anesteziolozi po pitanju apiduralne anesteziije?sto se termin vise
priblizava sve vise razmisljam
o epiduralu....


IZVORNA PORUKA: tekja

djda, kolegica mog brata je podlegla nakon poroda zbog komplikacija uzrokovanih epiduralnom anestezijomuser posted image ..lezala sam na patologiji trudnoce i tamo je jedan anesteziolog dolazio i bukvalno ubjedjivao zene da se poradjaju pod anestezijom, kao sto biste trpile bol i bla, bla, bla, to je sad moderno u svijetu...licno meni je takav pristup probudio sumnju, mislim da nemaju dovoljno kandidatkinja da bi se usavrsili...ne znam...ti ipak imas izbor, do tebe je...pozdravuser posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: epidurala
29.11.2010 10:29:39   
lepao
Znate li dali iko radi carski epiduralno znaci ne potpunu anesteziju u vojnoj bolnici?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: epidurala
6.12.2010 22:55:02   
lepao
ili dali znate kako epidaralnu rade u vojnoj bolnici..dali su strucni u tome? dvoumim se dali da je uzmem ili ne...

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: epidurala
7.12.2010 10:48:36   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: lepao

Znate li dali iko radi carski epiduralno znaci ne potpunu anesteziju u vojnoj bolnici?


Ne znam za vojnu bolnicu.
Znam da sam ja drugi put rodila tako - carski i epiduralna - i da je to lijepo iskustvo što se mene tiče.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: epidurala
15.12.2010 21:18:39   
lepao
saznala sam da ne rade epiduralu u vojnoj :(

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Znate li dali iko radi carski epiduralno znaci ne potpunu anesteziju u vojnoj bolnici?


Ne znam za vojnu bolnicu.
Znam da sam ja drugi put rodila tako - carski i epiduralna - i da je to lijepo iskustvo što se mene tiče.


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: epidurala
15.12.2010 21:27:57   
marny
u mom slučaju sve je bolje nego klasično, ono šta zovu prirodno, fala njima lipa na prirodi, al meni je draža umjetnost, stoga glasdam za epi. ovo važi za mene i sve ostale koje teško rađaju kao i za  one male strašljiviceuser posted image

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *