|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
12.8.2008 1:22:48   
Amela V.
evo jedan brzinski recept, probajte.... super su user posted image user posted image user posted image user posted image

ORASNICE:

Sastojci

2 jaja
180 gr secera
2 kesice vanilin secera
1 pomorandza(korica)
250 gr mljevenih oraha
2 bjelanca

Za formiranje orasnica
150 gr sjeckanih oraha
po potrebi kristal secer


Jaja umutiti sa secerom i vanilom i kuhati na pari dok se masa ne zgusne (ali ne previse). Masi dodati mljevene orahe, i pomorandzinu koricu promjesati i ostaviti da se ohladi. U jednu posudu umutiti bjelanca, a u drugu pomjesati sjeckane orahe i secer. Od ohladene mase praviti kiflice, umakati u bjelanca pa u mjesavinu oraha i secera. Orasnice redati u pleh, staviti u rernu i susiti na 150 stepeni oko 25-30 minuta.

PRIJATNO

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kolaci....
4.9.2008 11:41:39   
Mara
Ja sam u subotu pravila nenadano kolač od šljiva, pošto sam sa svekrvom pravila džemove i marmelade od svega i svačega dan prijeuser posted image  i ostalo nam šljiva koje su bile posute sa šećerom u jednoj posudi .
Za tjesto :
250 gr maslaca
2 jaja
400 gr brašna
150 gr šećera
i malo praška za pecivo
Tjesto umjesiti i odvojiti jednu šaku sa strane. Veći dio razavljati i staviti u namašteni i pobrašnjeni  lim ( kod mene je bio veliko kalup od torte)   po tome poredati  ove šljive odozgo posute sa šećerom, (ja stavila još malo i vanili šećera). Ono preostalo tjesto razvaljati i izrezati na trakice  pa ih unakrsno stavljati, izgleda kao američke pite. U vruću pećnicu na 200 °C oko 45 min. Vruće posuti sa šećerom u prahu.
Slika nažalost nemam a i ne bih uspjela ni uslikato za koliko se to pojelo user posted image
Inače sa istim tjestom radim na isti način radim i pitu od borovnica, brusnica  i jabuka. S tim da uz brusnicu i borovnicu pošto su malo opore stavim uz prilog i 1 kašiku šlaga da se pomješa .

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kolaci....
9.9.2008 13:11:43   
Anoniman
Brzi kolac user posted image

u tijesto sam stavila 4 jajeta i 8 kas secera, to umutila
dodala 8 kas brasna,
pola solje ulja,
vanilin secer,
prasak za pecivo
i 4 kas kakaa
ispece se tijesto i prepolovi se i filuje u sredinu i odozgo

fil:
2 pudinga
1 maslac
4-5 kasika secera u prahu

na kraju ukrasti listicima banane user posted image

nista lakse, a jaaako ukusno user posted image

user posted image

(odgovor članu Mara)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kolaci....
9.9.2008 15:12:27   
haidy
Japanska bajadera

300gr mljevenih oraha
300gr mljevenog keksa
margarin
100gr cokolade
4 soljice mlijeka
4 soljice secera
kore za oblandu

U serpu staviti mlijeko i secer. Kad provri dodati margarin, keks i orahe. Skinuti sa sporeta i dobro umijesati. Izdvojiti trecinu i u to dodati 100gr cokolade.
Prvi list oblande filovati svjetlim filom, drugi tamnim, a treci opet svjetlim i po njemu posuti orahe.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kolaci....
9.9.2008 15:17:02   
haidy
Evo jos jedan sa oblandom.

Bozasnstvena oblanda

9 bjelanaca, 3 kore od oblande, po 3 bjelanca umutiti na jednu koru i solju secera. Staviti po oblandi bjelanca i poprskati sjeckanim orasima. Susiti 20 min na tihoj vatri, staviti na prevrnut pleh. Tako uradti sa 3 kore.
9 zumanaca sa 200gr secera umutiti na pari. Kad se to ohladi staviti margarin.
Onda filovati: kora- fil, kora- fil, kora- fil.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kolaci....
10.9.2008 21:33:49   
mazalica
Crnac bez jaja

Za biskvit:
3 jogurta (3x180g)
300g brasna
250g secera
120ml ulja
25g kakaa
2 kasicice sode bikarbone

Za glazuru
150g maslaca
150g cokolade za kuhanje
120g secera
120ml mlijeka
    Jogurt, brašno, šećer, ulje, kakao i sodu bikarbonu miješajte mikserom 2-3 minute.Smjesu izlijte u lim veličine 20×30 cm prethodno premazan maslacem i pecite u pećnici zagrijanoj na 200°C oko 20 minuta.Maslac zakipite, maknite s vatre, umiješajte čokoladu natrganu na kockice, šećer i mlijeko pa miješajte dok ne dobijete glatku smjesu.Kolač ohladite i prelijte čokoladnom glazurom.
Ja ga cesto pravim, jednostavan je, MM ga voli i pojede nekoliko komada dok je jos vruc sa hladnim mlijekom mlijekom.


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kolaci....
10.9.2008 22:02:04   
jasmina_mm
evo jedan i od mene
kolač sa rižom

kora:
1,2 l mlijeka
80 g šećera
1 kašičica naribane narandžine kore
2 kesice vanilin šećera
250 g riže
100 g lješnjaka
50 g maslaca

fil:
750 ml mlijeka
2 pudinga od lješnjaka
4-5 kašika šećera
1-2 kašike ruma (tako piše u originalnom receptu ali ga ja nikad nisam stavila)
50 ml soka od naranđe
100 g lješnjaka

Priprema:
Šećeru dodamo naribanu narandžinu koricu i popržimo u široj posudi na laganoj vatri dok ne poprimi svijetložutu boju. Zatim ga zalijemo sa pola litra mlijeka i nastavimo kuhati dok se šećer ne otopi. Zatim umiješamo preostalo mlijeko  (700 ml) a kad sve to prokuha dodamo rižu i vanilin šećer
Kuhamo na laganoj vatri 15-20 minuta uz stalno miješanje. LJešnjake popržimo na tavi bez masnoće oko 5 minuta, ohladimo ih, očistimo od ljuspica, grubo narežemo i dodamo kuhanoj riži.
Smjesu sa rižom malo ohladimo, dodamo maslac i dobro izmješamo i izlijemo u kalup
Puding izmješamo sa šećerom, dodamo 150 ml hladnog mlijeka, a ostalo mlijeko prokuhamo. U njega umiješamo pripremljenu smjesu i kuhamo na laganoj vatri 2-3 minute. Dodamo narandžin sok, rum, lješnjake. Zatim smjesu izlijemo na podlogu od riže.

Na kraju stavimo šlag pjenu ili šlag kremu po volji a na sve to naribamo čokoladu za kuhanje ili stavimo čokoladne mrvice. po želji možemo kolač pri serviranju ukrasiti bademovim listićima ili nasjeckanim lješnjacima.


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kolaci....
11.9.2008 11:17:56   
mamyca
Evo jedan od meneuser posted image
                                        Ledena kocka

Tijesto:6 jaja,6 kasika secera,6 kasika ulja,4 kasike brasna,3 kasike kakaa,1 prasak za pecivo.To sve umutiti mikserom i staviti da se pece.
Zaljev:2 case od 2dcl vode i secera staviti da se kuha i kad prokuha zaliti koru(vruce vrucim).
Fil:2 pudinga od vanilije skuhati i kad se ohladi,dodati margarin i dobro umutiti s miksero,da nastane krema,i staviti na tijesto.
Glazura:1 veliku cokoladu ili 2 male rastopiti u 4 kasike ulja i preliti preko fila.

Prijatnouser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kolaci....
11.9.2008 11:33:56   
Anoniman
uuuuuu sto cu sad imati svasta da pravim user posted image

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kolaci....
11.9.2008 15:03:09   
Ana80
Evo mog jednostavnog kolaca..
Izmesajte:
3 case secera
3 case brasna
3 case jogurta
3/4 case ulja
2 supene kasike kakaoa
2 kafene kasicice sode bikarbone
(po zelji dodati malo ruma,ali to ko voli)
Staviti u pleh da se pece na 200 stepeni oko 25 minuta,ali proverite cackalicom da li je pecen.
U medjuvremenu, na sporetu u 100 grama mleka rastopite 10 kasika secera.
Tome dodajte 50 grama margarina i 150 grama cokolade. Kad je kolac pecen prelijte ga ovim prelivom,sacekajte da skroz upije i kad se ohladi pravac stomak!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kolaci....
11.9.2008 17:59:14   
batterfly
Dino draga,samo da ti kazem da si prava legenda za slatko!!!
Svaka ti cast!!!!TM je pravi sretnik,a i ja sad odoh usreciti svog sa ovim tvojim kolacicem od banane samo imam par pitanja:"brzi kolac":
kolika mi tepsija od prilike treba???
imas li kakvu jednostavnu ideju kako da ga prepolovim??mora biti velikii noz ili???
ja fakat nism expert za slatko,ali trudim se da budem,ali da bih bila,mora mi se svaki detalj objasnitiuser posted image user posted image user posted image
Pozuri javljaj ili ovdje ili na pp,pa da bigam da ga pravim!!!

(odgovor članu Ana80)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kolaci....
11.9.2008 18:14:43   
Amela V.
Ja kad trebam prepoloviti koru, ona zaresem samo malo sa strane preko pola i onda uzmem konac (za sivenje) i njime prerezem.... nikakav noz mu nije ravan, kako prereze dobro. Probaj tako

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kolaci....
11.9.2008 18:29:24   
Anoniman
evo amela ti je rekla za sijecenje... i ja tako radim 
hmmm tepsija... velicina moje je otprilike 30 cm precnik. ako je tvoja manja, bice veci, sto i nije lose, a ako ti je veca, onda dodaj malo vise svega za koru...

(odgovor članu Amela V.)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kolaci....
11.9.2008 18:38:09   
batterfly
Hvala,prave ste!!!
Nikad se ne bih sjetila tog sa koncem!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kolaci....
12.9.2008 0:52:59   
Vana
Kocke s bananama

Za biskvit:
6 jaja
100 g šećera
3 kasike vode
50 g brašna
15 g kakaa
½ Praška za pecivo

Za kremu:
300 ml mlijeka
35 g Pšeničnog oštrog brašna tip 400
50 g šećera
100 g čokolade za kuhanje
20 g maslaca

Za ukrašavanje:
4 banane
2 Šlag pjene
250 ml mlijeka

Priprema
1.      Jaja i šećer pjenasto izmiješajte, dodajte vodu, brašno pomiješano s praškom za pecivo i kakaom te lagano promiješajte.
2.      Smjesu izlijte u namašćen i pobrašnjen lim (vel. 21×35 cm) i pecite u pećnici zagrijanoj na 180°C 30 minuta.
3.      Brašno i šećer pomiješajte s malo mlijeka i ukuhajte u ostatak kipućeg mlijeka u kojem ste već rastopili čokoladu. Kuhajte nekoliko minuta uz miješanje, a zatim gustu smjesu ohladite uz povremeno miješanje.
4.      U hladnu kremu dodajte izrađeni maslac i dobro izmiješajte.
5.      Na ohlađeni biskvit stavite kremu, rasporedite banane narezane na kolutiće i premažite šlag pjenom pripremljenom prema uputi na vrećici.



< Poruku je uredio Vana -- 12.9.2008 1:02:59 >

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kolaci....
24.9.2008 17:01:24   
lamka
Vocni kolać s jabukama

1 Kg jabuka oguliti i izrezati na tanke komadice i proprziti na seceru i ostaviti da se ohladi
dok se jabuke hlade umutiti
5 jaja
5 kasika secera
kad se umuti dodati 5 kasika ulja
1/2 praska za pecivo
5 kasika brasna

dobro izmijesati i staviti da se pece
kada se kolac ispece premazati jabuke po njemu ali ga prvo malo ohladiti
i odozgo posuti orasima isjeckanim
u 6 dcl vode i secera po zelji skuhati 2 pudinga od jagode i preliti po jabukama i orasima
kada se ohladi puding
umutiti 2 slag pjene i premazati odozgo
kolac je jako ukusan i osvjezavajuci a lako ga je napraviti
Nadam se da ce Vam se svidjeti



_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kolaci....
24.9.2008 22:19:30   
mamabb
Ovaj ''kokos leden kocke'' i ja isto pravim i stvarno mi je fenomenalan samo ga ja duže pečem na laganoj temperaturi - prije bih rekla da ga isušujem, a evo vam jedan na brzinu gotov za 20-tak minuta a isto je odličan!
potrebno:
- 200 g kokosovog brašna
- 125 g putera
- 200 g šećera u prahu
- 100 g čokolade za kuhanje (ja uvijek stavljam mliječnu)
- 200 g mljevenog petit keksaž
- 1 dcl vode

priprema:
U šerpu, dublju malo, stavimo šećer u prahu, vodu i puter. Kad provri i šećer se istopi skloniti s vatre i dodamo keks i kokos brašno.
Oblikovati u homogenu smjesu dok je toplo i staviti u podlogu za kolače.
Glazura od čokolade a ukrasiti malo s kokosom.

Imam još jedan-rolada:
potrebno za koru
4 jaja
4 kašike šećera
4 kašike brašna

fil
200 - 250 g mljevenih lješnika
mlijeka -ja stavljam odokativno- da smjesa budekao puding
2 čokolade od lješnika
i šećera po želji
125 g putera
i 2 banane

priprema:
umutiti snijeg od bjelanjaka i šećera, dodati žumanjke pa brašno. Tjesto staviti u pleh na papir za pečenje i peći nekih 15-20 min na 150 - 180 stepeni.
Kad je pečeno ostaviti minut - dva i topal urolati sa papirom i ostaviti da se ohladi.
Fila:
Lješnike i mlijeko izmješati i staviti da provri uz konstantno miješanje da ne podgori u posebnoj posudi umješati pjenasto puter, šećer i mekanu čokoladu (ne topljenu) i kad se lješnik ''hladne'' izmiješati smjese.
Koru filati i po sredini,po fili, staviti one dvije banane i urolati.
Glazura po želji - šlag od vanilije( pa da bude žuto-smeđe-žuto) ili samo čokoladna glazura.
Napomena: u koru po želji isto se može staviti i kakao a ovu koru upotrebljavam i za pripremu torti jer je odlična.
Ovo su mi tri ( mislim  kokos kockama) najdraža kolača i nikad ih se ne zastitim - pa ko voli neka proba.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kolaci....
29.9.2008 17:29:32   
nikka
kolač s makom i jabukama:

200gr maka
400gr, izrendanih jabuka
2 jaja
100gr oštrog brašna
100gr šećera
40 gr pšenične krupice(krušne mrvice)
jedan prašak za pecivo
2 žlice mlijeka
1dcl ulja

sve pomiješati i peći 30min na 180stupnjeva.
preliti čokoladom

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kolaci....
11.10.2008 13:53:18   
mamy Sabina
Pita od jabuka:
količinu namirnica ne mogu baš precizirati
jer pravim ,,odokativnom"metodom(zavisi od veličine tepsije)

Jufke
kisele jabuke
grožđice
rum
cimet
šećer
maslac
orasi
Jabuke ogulim,izrendam,pomješam sa šećerom,
cimetom,mljevenim orasima i grožđicama koje su ,,odležale u rumu".
Jufke mažem otopljenim maslacom,nansem smjesu i zarolam.
I tako dok ne potrošim sav,, repromaterijal"!user posted image
Pečem na 180. stepeni dok ne porumeni,
zalijem vruću pitu vrelom agdom.
Pustim da je upije i ohladi se ,onda ,,navalimo"!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kolaci....
15.10.2008 21:19:09   
Lorna
Havana
Staviti 1 l mlijeka i 30 kas. secera da prokuha
Posebno umutiti 30 gr zelatina i 15 kas. secera i dodati u vrijuce mlijeko kao puding. uz stalno mjesanje pustiti da baci kljuc par puta i skloniti s vatre te ohladiti.
Kad se ohladi sastaviti sa prethodno umucene 4 slag kreme od vanilije i dobro izjednaciti.
U modlu za tortu (ili neku dublju serpu) staviti cistu kesu, pa izliti pola kreme i staviti u zamrzivac.
sad uzmite jedan list oblatni  i sameljite ga. Pomjesajte taj prah sa 2 kas. secera i soljom mljevenih oraha, pa sve zajedno stavite u tavu i malo proprzite, tek toliko da se zagrije. sad to pospite preko kreme iz zamrzivaca i izlijte  drugi dio preko obltne+oraha. Tortu stavite u zamrzivac (najbolje preko noci), ujutro je izvadite na tanjir, skinite kesu i drzite u frizideru do sluzenja
evo i slika

user posted image

< Poruku je uredio Lorna -- 15.10.2008 21:20:52 >


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kolaci....
23.10.2008 15:07:42   
nesanica
Rolat sa jabukama i orasima

5 jaja
8 kasika secera
brasna po potrebi
pola praska za pecivo

Zumanca umutiti sa secerom, te dodati brasna i pola praska za pecivo. Posebno umutiti bjelanca te sve zajedno sastaviti. Peci u plehu od rerne. Kada je gotovo vruce uviti u vlaznu krpu.

Oko 1 kg jabuka prodinstati sa 7-8 kasika secera i u to dodati oraha po zelji i 2-3 kasike dzema od sipka.
Sa ovim premazati rolat i ponovo uviti. Posuti sa secerom u prahu.

Vjeruj te pravo se brzo napravi a jos brze pojedeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kolaci....
23.10.2008 15:33:34   
lamka
Nesanice a koliko otprilike brasna ide
jeli ideš jedno jaje jedna kasika brasna
jer znam da je to jako bitno za koru posebno ako ce se rolat praviti


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kolaci....
23.10.2008 15:50:00   
Gigana
Evo i mog marcipana:

300 g mljevenog keksa
300 g mljevenih oraha
300 g mlijeka u prahu

Sve ovo fino izmiješati u većoj posudi.  U međuvremenu napravite agdu od 1kg šećera i šolje vode (samo da potopi šećer) i čim prokuha skinuti s vatre i zaliti prethodnu smjesu.
Kad se ohladi, napravite čokoladnu glazuru od mlijeka, kakaa, putera, ili jednostavno rastopite 200g čokolade za kuhanje i prelijete marcipan.

Ima da poližete prste.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kolaci....
23.10.2008 15:57:04   
neki
Mamy2,mene zanima po koliko slojeva jufke ide,je li motas jedan po jedan,ili njih vise odjednom?Ma ja sam ti antitalent za kolace,pa eto ako ti nije problem,objasni mi...Hvalauser posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kolaci....
23.10.2008 16:01:22   
nesanica
Hej Lamka, ja ne koristim brasno koje i vi, jer imam celijakiju. Ali probaj tako 1jaje, 1 kasika brasna pa ako bude malo slobodno dodaj jos brasna.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *