|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
2.2.2009 13:40:14   
mnn
a joj kolači, obožavam kolače svih vrsta ...odmah mi dođe da neke i napravim...probadi ču vaše recepte.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kolaci....
2.2.2009 13:45:09   
tea lana
Rolat sa eurokremom Sastojci Sastojci 300 g mlevenog keksa (ja sam koristila naravno plazmu) 200 g maslaca ili margarina mleko po potrebi 200 g eurokrema 2 kašike šećera u prahu Priprema Keks samleti pa ga pomešati sa 100 g istopljenog maslaca i šećerom, dodati onoliko mleka koliko je potrebno da se zamesi srednje tvrdo testo. Koru razvaljati na pokvašenoj aluminijumskoj foliji na 1cm debljine. Eurokrem umutiti sa ostatkom maslaca. Time premazati koru od keksa i urolati. Ostaviti u frizideru da se stegne. Ovaj je veoma jednostavan ja stavim nutelu a moze bilo koji bitno samo da je taman.


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kolaci....
2.2.2009 13:47:00   
tea lana
ja sam sebi skinula sa raznih stranica recepte kolaca al samo one koji se ne peku ti mi jedino uspiju a oni sa korama uvijek nesto zeznem.I svako ko me zna da kod mene ce dobro da se najede slanog a kolaci il su sa keksom il su kupovni.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kolaci....
2.2.2009 13:51:29   
mnn
probati ču ja napraviti taj kolač!user posted image  da se još malo udebljamuser posted image user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kolaci....
3.2.2009 17:12:58   
tea lana
za sve lijene zene poput mene koje vole jesti slatko al ne vole praviti





Sastojci potrebno je: 500 gr. praha za šlag (najbolje šlag-krem) 600 ml. mineralne,gazirane vode 200 gr. mlevenog keksa po izboru 200 gr. čokolade (sitno rendane)     Priprema Umutiti šlag sa mineralnom vodom i podeliti na tri dela.
U prvi deo umešati mleveni keks i napraviti podlogu za tortu U drugi deo umešati čokoladu i naneti na prvi sloj.
Trećim delom završiti tortu i staviti da se ohladi.   Posluživanje veoma je dobra i kada se u drugi deo umešaju mlevene čokoladne napolitanke…

I ovaj sam kolac pravila dobar je a skinula sam ga sa cokolinarke zato je ekavicom


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kolaci....
3.2.2009 17:20:21   
mnn
i ja sam učlanjena na coolinarku...super...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kolaci....
3.2.2009 17:21:35   
tea lana
ja tamo nadjem ne bas konplikovane a vrlo ukusne recepte pogotovo za kolace slana jela mi idu od ruke al kolaci koji se peku  uf uvjek nesto zeznem ili koru ili kremuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kolaci....
3.2.2009 17:26:38   
mnn
imaju super recepte, probala sam neke slane sa mesom...super je ispalo...ali za kolače nisam...ma nisam neki stručnjak za kreme...user posted image  ali budem probala...ove jednostavne znam napraviti...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kolaci....
6.2.2009 15:00:16   
Lanaa
IZVORNA PORUKA: Lanaa

Kolač od jabuka

Kora
Šolja od 2 dl ulja
šolja šećera
šolja mlijeka
šolja pekmeza od šipaka
šolja i pol brašna
1 pecivo

Fil
1 kg izrendanih jabuka
300 gr šećera 
6 dl vode
(ovo sve kuhati jedno 10-tak min)
Zatim u to dodati 2 pudinga od vanilije
(puding rastvoriti sa malo vode)

Kada se fil ohladi mazati preko kore
Ukrasiti sa šlagom

POULJITI TEPSIJU ZATIM POSUTI SA TUCANIM ORASIMA (VIŠE ORAHA),ZATIM PRELITI KORU,I TO STAVITI DA SE PEČE,KADA SE FIL OHLADI PREKO KORE GA PRELITI,ZATIM ŠLAG.
 
Možda sam ja zakomplikovala vam pisajući,ali recept je super,lahko za napraviti,nama je već dosadio...


user posted image

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kolaci....
6.2.2009 15:09:32   
Lanaa
Kokos kolač

8 bjelanjaka
8 kašika šećera
200 gr kokos brašna
pola praška za pecivo
Smjesu peći na 200 stepeni

FIL

8 zumanjaka
8 kasika secera
3 kasike kakao
Mutiti na pari od prilike pola sata do 40 min,kada se ohladi dodati margarin,odozgo slag
user posted image

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kolaci....
6.2.2009 15:11:59   
Zoe
baš izgleda njam, njam, pogotovo što volim kokos,
a ti si prava vrijednica user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kolaci....
6.2.2009 15:20:28   
Lanaa
kolač nema naziva jer sam ga ja izmisljala hehe
 
kora
6 bjelanaca (dobro umutiti)
dodati 200 gr secera
150 gr mljevenih oraha
3 kasike prezli
2 kasike brasna
malo praska za pecivo

Smjesu podijeliti na dva dijela,jedan staviti da se pece,a u drugi dio dodati kakao ili čok.za kuhanje,malo mljevenog keksa,i to peći

FIL 1
2-3 dl mlijeka prokuhati
a u drugu posudu 1-2 dl mlijeka
6 kasika brasna
200 gr secera
1 vanilija secer
sve to izmijesati i dodati u kipuce mlijeko
mijesati dok se ne dobije gusta masa
kada se ohladi dodati margarin

FIL2
6 zumanaca
6 kasika secera
2-3 kasike kakao
mutiti na pari
kada se ohladi dodati margarin

Redati po zelji,ja sam prvo tamnu koru-svijetli fil,zatim,svijetlu koru,tamni fil i na kraju nisam stavljala slag,vec svijetli fil
ukrasiti po zelji

user posted image


(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kolaci....
15.2.2009 0:22:02   
Nadi
Ja sam danas pravila štrudlu od višanja i oraha:

U tijesto idu: 3 jaja, 1 šolja ulja, 1 šolja mlijeka, 2 praška za pecivo, 2 vanilin šećera, 1 narendana kora limuna, brašno (malo manje od 1 kg).
Zamjesi se tijesto i podijeli na tri dijela. Premažete filom koji volite (ja najviše višnje i orahe). Peče se oko 20 tak minuta na 200 stepeni.
Ja mislim da ne može da ne uspije i plus je bolja nakon jednog ili dva dana jer je sa praškom za pecivo a ne sa germom.

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kolaci....
19.2.2009 19:03:01   
bezelye
Ja sam prije 2 dana pravila snenokle i nasoj Mazalici sam obecala napisati recept. Lagano za pripremu, max. 40 minuta.  Laganog okusa, nije preslatko.
Dakle...

Snenokle

5 jaja
2 kasike secera u prahu
7 kasika secera (kristal)
2 kesice vanilin secera
1 kasika gustina
1 litar mlijeka
Malo keksa Petit Beurre
Cokolada ili cokoladne mrvice za dekoraciju


Nokle:

5 bjelanaca dobro umutiti da se dobije cvrst snijeg. Dodati 2 kasike secera u prahu i zajedno jos dooobro umutiti.
Od litre mlijeka odvojiti 1 casu, a u ostatak mlijeka dodati 2 kasike secera i 1 vanilin secer i staviti da prokuha.
Kasikom vaditi nokle, spustati ih u vrijuce mlijeko. Kuhati 10-15 sekundi (dok narastu) pa okrenuti sa druge strane jos 10-15 sec. Ne kuhati predugo!
Po dnu staklene zdjele poredati keks Petit (dovoljan je jedan red). Supljom kasikom vaditi nokle iz mlijeka i redati po keksu. Keks ce upiti visak mlijeka.

Preljev:

5 zumanaca umutiti sa 5 kasika secera i 1 vanilin secerom. Dodati 1 kasiku gustina i 1 casu mlijeka koje smo na pocetku odvojili. Serpu sa mlijekom skloniti sa vatre i polako dodati smjesu od zumanaca. Vratiti na vatru i kuhati na laganoj vatri jos 2-3 minute uz konstantno mijesanje. Po zelji dodati malo naerendane limunove korice (da neutralise miris jaja).

Preliti preko nokli. Dekorisati za naerendanom cokoladom ili cokoladnim mrvicama.
Dobro ohladiti u frizideru i uzivati divnom pjenastom okusu.

Super za vruce ljetne dane. Hladno i lagano. Naravo moze i zimi user posted image

< Poruku je uredio bezelye -- 19.2.2009 20:27:43 >

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kolaci....
19.2.2009 19:14:07   
mazalica
Hvala draga na receptu! Imam sve sastojke osim gustina user posted image ....Pravim ovih dana sigurno, bice i slikica kao dokaz user posted image user posted image user posted image ...


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kolaci....
19.2.2009 20:37:30   
bezelye
Umjesto gustina moze nisesta. Ja taj dan nisam imala gustina pa sam koristila nisestu. U sustini to je isto, mislim i jedno i drugo je skrob. Nisesta je psenicni skrob a gustin je kukuruzni skrob. Kukuruzni je ljepsi za tijesta. Kad pravis neki kolac mozes jedan dio brasna zamijeniti sa kukuruznim skrobom. Kolac bude meksi i duze ostane svjez. I u kremama je bolji gustin jer bude fino glatko. Od kukuruznog skroba se i pravi puding.


(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kolaci....
22.2.2009 18:02:26   
mamy Sabina
odavno pravim ovu varijaciju savijače ,moji ukućani je obožavaju,a vrlo brzo se napravi

Sastojci:
1 paket jufke od 500 gr
1 jogurt u čaši
1 pavlaka
1 i po čaša grisa
1 i po čaša smeđeg šećera
1/ 2 čaše ulja
3 jaja
1 prašak za pecivo
voće po želji,ja najčešće radim sa višnjama ili mixom šumskog voća-Ledo smrznuto 450gr


Jufku podjeliti,tako da imate isti broj listova za dvije savijače

Od gore navedenih sastojaka izuzev voća umutiti smjesu
Staviti prvu jufku,premazati je smjesom ne previše
postupak ponavljati dok ne potrošite sve jufke za jednu savijaču
zadnju namazati smjesom,te na jednu sttranu jufke staviti voće
zarolati,
Sve isto uraditi sa ostatkom jufke,smjese i voća
Znači dvije dobiju se dvije rolade ,premazati ih malo pavlakom
i peći na 180c oko pola sata
super je


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kolaci....
22.2.2009 18:09:19   
mnn
baš mi dala svekrva štrudlu od jabuke...uh obožavam kolače...

budem probala taj tvoj recept mamy...fino mi izgleda..user posted image ...joj imati ču ne 9 kg više nego sto...kad krenem sa kolačima...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kolaci....
23.2.2009 0:36:54   
neki
Narode,one banana kocke su mrak,ja ih pravim danima,pogotovo su dobre kad odstoje u frizu,njam,njam.Bas osvjezavajuci kolacuser posted image Meni naumpale 2-3 dana nakon poroda,morala sam ih napraviti,da nisam nesto bi mi bilo he he

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kolaci....
4.3.2009 23:43:54   
Anoniman
OBLATNE
 
Prokuhati 8 solja secera, 6 solja mlijeka i 2 solje ulja.(Solje su male, za kafu)
 
Pomijesati 2 solje secera, 6 kasika brasna i 2 kasike kakaa. Ovu "suhu" smjesu dodati u ovu gore kad prokuha uz stalno mijesanje.
Na kraju ubaciti pola margarina, tj. 175 grama i sacekati da se malo ohladi i mazati.
 
 
Moze se jos ubacit i malo cokolade, ali meni je ovo brzinski i ukusno.
 

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kolaci....
5.3.2009 10:47:02   
jasmina_mm
Piramida

ja sam je neki dan pravila i pravo je ukusna mmmm, ali nisam uspjela dobiti oblik piramide pa ako neka od vas skonta kako nek javi user posted image
evo recept po kojem sam ja pravila i originalne slike

Kora
5 bjelanaca
150 gr secera
150 gr ljesnjaka
1 kasika brasna

Fil
5 zumanaca
125 gr secera
1 kesica vanila secera
250 gr putera
100 gr cokolade + 50 gr rendane cokolade

Dekoracija:
100 gr cokolade
50 gr ljesnjaka
1 kasika ulja

Priprema:

Kora
Bjelanca umutiti u cvrst snijeg, pa dodavati postepeno secer i dalje mutiti.Na kraju dodati ljesnike i brasno i sve sjediniti varjacom. Pravougaoni pleh obloziti papirom za pecenje, sipati pripremljenu masu, poravnati kasikom i peci oko 20 min. na 180*C.
Pecenu koru odvojiti od papira i isjeci na 4 jednake trake.

Fil:
U odgovarajucoj posudi sjediniti zumanca i secer, pa kuhati na pari mjesajuci sve vrijeme dok se masa ne zgusne. Dodati izlomljenu cokoladu, pa nastaviti sa mjesanjem dok se ne otopi. Gotovo ostaviti da se ohladi. Puter pjenasto umutiti sa vanila-secerom, pa dodati u ohladjen fil, zatim umjesati rendanu cokoladu i sve dobro izmjesati.

Redanje:
Kore premazati filom, naslagati jednu na drugu i staviti u frizider da se dobro stegnu.
Tako ohladjenu torticu presjeci dijagonalno kako bi se dobila dva trouglasta oblika i zatim ih "spojiti da se dobije oblik piramide.”:
Piramidu premazati sa malo fila i posuti sjeckanim ljesnikom i malo ga utisnuti u fil.Otopiti cokoladu sa kasikom ulja i preliti preko torte.


Eh ja sam svoju koru prerezala na tri dijela i nisam posipala torticu sa sjeckanim nego sa mljevenim ljesnjacima


evo originalnih slika i ako neka uspije dobiti piramidu nek javi kako jer ja stvarno nisam uspjela

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image



< Poruku je uredio jasmina_mm -- 5.3.2009 10:58:45 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kolaci....
5.3.2009 11:17:02   
Anoniman
A da ne ide mozda 4 trougla, pa kad se sastave dobijes piramidu?

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kolaci....
5.3.2009 11:53:06   
Emina*
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Tako ohladjenu torticu presjeci dijagonalno kako bi se dobila dva trouglasta oblika i zatim ih "spojiti da se dobije oblik piramide.”:



user posted image






Ova dva trokuta koja si dobila samo dignes uspravno i sastavis, i eto ti piramide... Tako je i objasnjeno.. I onda posipas....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kolaci....
5.3.2009 23:30:23   
ena23
Hvala na receptu maida28, sutra je pravim da isprobam... soljice mislis na fildzane jel tako?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kolaci....
5.3.2009 23:47:53   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: Emina*

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Tako ohladjenu torticu presjeci dijagonalno kako bi se dobila dva trouglasta oblika i zatim ih "spojiti da se dobije oblik piramide.”:



user posted image






Ova dva trokuta koja si dobila samo dignes uspravno i sastavis, i eto ti piramide... Tako je i objasnjeno.. I onda posipas....



da ali to bi bilo bas neobicno visoko a usko, nema veze drugi put cu ja to boljeuser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *