|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
23.8.2011 23:23:44   
muaaa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja cu aBd praviti;ruzice(umjesto baklave, posto moji vise vole ruzice),rolat cokoladni,kadif,breskvice,lokume,kiflice,kinder pingvin i dostauser posted image


uh draga moja, sta dosta , predosta, bice ti puno pa taman daj meni pola user posted image  user posted image  user posted image

ja cu baklavu, oblandu i princes krofnice ( mamine oci recept, odlicne su )


Moze Medic nema problema pola- polauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1526
   RE: Kolaci....
23.8.2011 23:30:38   
Honey3
muaaa jesi li ziva zenouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1527
   RE: Kolaci....
23.8.2011 23:33:59   
muaaa

IZVORNA PORUKA: zaha

muaaa jesi li ziva zenouser posted image


Vratija se Šimeuser posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1528
   RE: Kolaci....
26.8.2011 16:45:06   
madam x
Eh...čudo od čokolade...napravila, eno hladi se, ali mislim da mi se puno kreme upilo u biskviti, tako da mi je malo ostalo iznad. Ne znam kako će izgledati kad ga izrežem.
Šta mislite kako bi bilo da stavim preko 2 šlag pjene?

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1529
   RE: Kolaci....
26.8.2011 16:52:23   
miny
Ako ti je tepsija veca bice ti manje fila preko, jer dio ode u koru i bice tanji, ali ukus je opet dobar. Ja sada pravim u manjoj tepsiji pa mi i fil bude deblji.
A slag nisam stavljala....

_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1530
   RE: Kolaci....
26.8.2011 18:13:07   
InLove
Meni slabo kad uspije krema od vrhnja,ne znam zasto i da li je do vrhnja!

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 1531
   RE: Kolaci....
26.8.2011 18:31:21   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Malena_A

Meni slabo kad uspije krema od vrhnja,ne znam zasto i da li je do vrhnja!

meni ispadne super Malena ja uvijek ubacim onaj ucvrscivac za vrhnje imas extra da to kupis u kesicama kao prasak za pecivo


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 1532
   RE: Kolaci....
26.8.2011 21:39:47   
madam x

IZVORNA PORUKA: zinanina

Eh...čudo od čokolade...napravila, eno hladi se, ali mislim da mi se puno kreme upilo u biskviti, tako da mi je malo ostalo iznad. Ne znam kako će izgledati kad ga izrežem.
Šta mislite kako bi bilo da stavim preko 2 šlag pjene?

Ipak sam stavila šlag..ukus je mmmmmmm.....
user posted image
bez šlaga


user posted image

i ipak sauser posted image

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1533
   RE: Kolaci....
6.9.2011 15:36:24   
Silver
cure ima li neka od vas dobar recept za oblatne/oblande od cokolade...da je jednostavan....
 
Nasla sam neki na coolinarici ali ako ovdje ima neko prijedlog...prije bi to probala...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1534
   RE: Kolaci....
27.9.2011 15:58:14   
*pcelica*
Vocni kolac od visanja:
Kora:
4 jaja
4kasike secera
3 kasike kakao praha
3 kasike brasna
1 prasak za pecivo
Umutiti istresti u tepsiju br 30 da se pece.
Agda:
1 soljica secera
1 soljica vode
Stavizi da prokuha i preliti kolac

Fil:
1 tegla kompota od visanja bez kospice istresti u serpu dodati pola case vode i 1,5 casu secera. Staviti da se kuha Kad prokuha dodati smjesu od 2 pudinga od vanilije koji smo umutili sa casom vode i sve zajedno mijesati dok se smjesa dovoljno ne zgusne.
Istresti preko ohladjenog kolaca. Kolac premazati sa tri slag pjene


user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1535
   RE: Kolaci....
27.9.2011 16:06:04   
ananas_ze
cure ima li neka od vas dobar recept za oblatne/oblande od cokolade...da je jednostavan....

Nasla sam neki na coolinarici ali ako ovdje ima neko prijedlog...prije bi to probala...

ovako vec dugo pravim:
3 jajeta umutiti sa 200gr secera
istopiti 1 margarin i 100gr cokolade za kuhanje
secer i jaja dodati u istopljenu cokoladu i margarin, dok smjesa provri skloniti s vatre i filovati oblatne

ja stavim i kokos(volim ga)user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1536
   RE: Kolaci....
13.10.2011 13:22:17   
Amam
Pitanje:Kad pravite fil od brasna koji se kuha u mlijeku,kako to radite.
Ja sinoc pravila ledene kocke i umutila brasno mikserom,mlijeko sklonila s vatre i polako  mijesajuci sastavila,medjutim uzas,svo se ugrudvalo.
P>onovim opet i jos smjesu brasna procijedim na cjedilo za caj i opet mi ima malo grudvica,gdje sam grehnula user posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1537
   RE: Kolaci....
13.10.2011 13:25:18   
bebacha
ko puding. mlijeko prokuhas a odvojis malo dok je hladno.u to dodas brasno i kad prokuha istreset,brzo mjesas

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1538
   RE: Kolaci....
13.10.2011 13:39:20   
Amam
IZVORNA PORUKA: bebacha

ko puding. mlijeko prokuhas a odvojis malo dok je hladno.u to dodas brasno i kad prokuha istreset,brzo mjesas


Pa tako sam i radila i jos smjesu brasna i mlijeka progurala kroz cjedilo i Jopet se malougrudvalo user posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1539
   RE: Kolaci....
17.10.2011 10:31:25   
zagy
Pravila čudo od čokolade, i stvarno je predobro, jedino problem su kile koje se lijepeuser posted image  I moja preporuka, da čokoladu za kuhanje uzmete Takovo kakao čokolada za kuhanje, da neki kakao šmek kolaču, ako ne volite gorki ukus standradnih čokolada za kuhanje.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1540
   RE: Kolaci....
17.10.2011 11:31:53   
mamana
Vocni kolac od visanja:
Kora:
4 jaja
4kasike secera
3 kasike kakao praha
3 kasike brasna
1 prasak za pecivo
Umutiti istresti u tepsiju br 30 da se pece.
Agda:
1 soljica secera
1 soljica vode
Stavizi da prokuha i preliti kolac

Fil:
1 tegla kompota od visanja bez kospice istresti u serpu dodati pola case vode i 1,5 casu secera. Staviti da se kuha Kad prokuha dodati smjesu od 2 pudinga od vanilije koji smo umutili sa casom vode i sve zajedno mijesati dok se smjesa dovoljno ne zgusne.
Istresti preko ohladjenog kolaca. Kolac premazati sa tri slag pjene

Pravila sam ovaj kolač i super je.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 1541
   RE: Kolaci....
28.10.2011 15:21:59   
leona81
treba mi recept za muffine koji bi bili zanimljivi i ukusni za djecicu...namjeravam ih praviti za proslavu rodjendana u vrticu, htjela bih da nisu svi isti tj jedne svijetle i jedne tamne...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 1542
   RE: Kolaci....
28.10.2011 15:30:57   
bananica
IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: zinanina

Eh...čudo od čokolade...napravila, eno hladi se, ali mislim da mi se puno kreme upilo u biskviti, tako da mi je malo ostalo iznad. Ne znam kako će izgledati kad ga izrežem.
Šta mislite kako bi bilo da stavim preko 2 šlag pjene?

Ipak sam stavila šlag..ukus je mmmmmmm.....
user posted image
bez šlaga


user posted image

i ipak sauser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

a recept??

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1543
   RE: Kolaci....
28.10.2011 15:40:36   
Medić*
Leona vidi ovo user posted image

Meni jako slatko izgleda  Sareni cupcakes

user posted image   Šareni cupcakes < user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image > Vikend je pravo vreme da se poigrate u kuhinji i proverite svoje kulinarske sposobnosti. Napravite šarene kolačiće koji su idealni za manju kućnu žurku ili za piknik u prirodi. Isplanirajte svoj vikend na vreme i uživajte!   Sastojci:
15-16 okrugla keksića (na primer noblice)
16 kriški krem sira
1 / 2 šolje šećera
1 / 2 kašike ekstrakta vanilije
2 velika jaja, izmućena
1 / 2 šolje kisele pavlake
2 / 3 šolje Dr Oetker cupcakes
1 kašika šarenih mrvica

Priprema:   U činiju mikserom umutiti krem sir dok ne postane glatka masa. Dodati šećer i mututi još dva minuta. Zatim dodati vaniliju i jaja i sve zajedno izmiksovati.Na kraju dodajte pavlaku i sjedinite smesu. U napravljenu smesu dodati Dr Oetker prašak za cupcakes i kašiku šarenih mrvica. Sve promešati. U pleh za mafine prvo postavljajte po keksić na dnu, a zatim svaki nafilujte cheese cake smesom i oblikujte nožem Pecite kolačiće na 280 stepeni oko 20 minuta. Ohladite ih u frižideru i poslužite sa šlagom! Uživajte!


< Poruku je uredio medic slatki -- 28.10.2011 15:41:43 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1544
   RE: Kolaci....
28.10.2011 18:49:30   
leona81
hej hvala. ja sam uzela one sarene kuglice u mercatoru i mislila posuti odozgo svakako al ovo je jos bolje:)

ja samo bjezim od gotovih smjesa za cupcakes, ali mislim da ovo moze sa bilo kojim tijestom. a koji sir ide ovdje

< Poruku je uredio leona81 -- 28.10.2011 18:51:01 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1545
   RE: Kolaci....
28.10.2011 19:53:49   
Hanady RR
eh ja popodne onako ''nanervirana'' izmislih kolačuser posted image
moj suprug pojeo 3 komada...dao joj ime Bosanska torta ( po uzoru na američku toliko mu se dopalauser posted image )
pa reko da zapišem recept dok se sjećam šta nabacah u njegauser posted image

Biskivit:
4 jajeta izmutiti sa šoljom od 250 ml šećera, u to dodala pola te šolje ulja, čitavu mlijeka i šolju i pol brašna. dodala 2 vanilijin šećera i prašak za pecivo i 3 kašike kakao praha.

ispekla u torten plehu...kad se ispeklo ( nakon 20 minuta na 200 stepeni) presjekla koncem na dvije kore...

Donju poškropila mlijekom u koje sam stavila malo šećera
koru prmazala bestiljem i narednala preko toga 2 reda čokolade za kuhanje

stavila gornju koru pa preko opet namazala bestiljem al tanje

onda istopila čitavu čokoladu za kuhanje od 100 gr sa malo putera ulja i mlijeka i kašikom kakao praha pa time prelile preko torte ..ohladila i rezala...haman se pojelo.

Eto ideja za brzinski super ukusan kolačuser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/88/sl730510.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1546
   RE: Kolaci....
28.10.2011 19:54:09   
Medić*
Nisam pravila ali probat cu svakako, jako mi je slatko user posted image

A sto se sira tice, imas mascarpone, mada je malo skup user posted image , mislim da moze philadelphia, moze i Ella sir ako nadjes, mislim da moze i ABC sir.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1547
   RE: Kolaci....
28.10.2011 20:00:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nisam pravila ali probat cu svakako, jako mi je slatko user posted image

A sto se sira tice, imas mascarpone, mada je malo skup user posted image , mislim da moze philadelphia, moze i Ella sir ako nadjes, mislim da moze i ABC sir.



leona medić je u pravu...marscapone sir bi bio taj kremasti sir...al savršena zamjena u svim kolačima je vajkrem, dukatov namaz dukatela, vindijin namaz itd

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1548
   RE: Kolaci....
29.10.2011 10:04:06   
leona81
hvala vam, mi izbjegavamo vajkrem, dukatele i ostale namaze zbog aditiva, rijetko i slatko vrhnje koristimo...mascarpone onda:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1549
   RE: Kolaci....
29.10.2011 15:40:36   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh ja popodne onako ''nanervirana'' izmislih kolačuser posted image
moj suprug pojeo 3 komada...dao joj ime Bosanska torta ( po uzoru na američku toliko mu se dopalauser posted image )
pa reko da zapišem recept dok se sjećam šta nabacah u njegauser posted image

Biskivit:
4 jajeta izmutiti sa šoljom od 250 ml šećera, u to dodala pola te šolje ulja, čitavu mlijeka i šolju i pol brašna. dodala 2 vanilijin šećera i prašak za pecivo i 3 kašike kakao praha.

ispekla u torten plehu...kad se ispeklo ( nakon 20 minuta na 200 stepeni) presjekla koncem na dvije kore...

Donju poškropila mlijekom u koje sam stavila malo šećera
koru prmazala bestiljem i narednala preko toga 2 reda čokolade za kuhanje

stavila gornju koru pa preko opet namazala bestiljem al tanje

onda istopila čitavu čokoladu za kuhanje od 100 gr sa malo putera ulja i mlijeka i kašikom kakao praha pa time prelile preko torte ..ohladila i rezala...haman se pojelo.

Eto ideja za brzinski super ukusan kolačuser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/88/sl730510.jpg/

rava bosanska torta. Ako uspijem danas dok ne odem u mahalu, ako ne sutra je pravim.  Bas sam kontala kud cu s onolikim bestiljom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *