|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
29.11.2011 16:35:27   
Malenaoduvijek
virgulina moze

hanady moze svi recepti su dobro dosli.

imam jednu poguziju sto se slatkisa tice pa barem da znam sta jede, a nije ni meni mane.volim i ja keksice user posted image

< Poruku je uredio MALA1994 -- 29.11.2011 16:36:00 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1576
   RE: Kolaci....
29.11.2011 17:09:55   
sabinos
hanady ova bosanska torta me jako zanima.koliki pleh koristis?

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1577
   RE: Kolaci....
29.11.2011 17:24:16   
palachinken
mala1994 ako si ljubitelj čokoladnih kolačića, probaj ove
http://www.coolinarika.com/recept/788667/
odlični su!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 1578
   RE: Kolaci....
29.11.2011 17:41:29   
jasmin

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Jedan brz, odlican, jeftin kolac. I zaista je ukus medenog srca.

Medeno srce

Sastojci
• 2-e case brasna ( casa 200ml )
• 1/2 case secera
• 2-3 kasike kakaa
• 1 kasika cimeta
• 1 prasak za pecivo
• 1 1/2 casa mlake vode
• 3 kasike dzema od kajsije (ja stavila od sljiva domaci)
• 100 gr cokolade za kuhanje


Priprema

Zagrijati rernu na 180c.
Smuckati zajedno brasno, prasak za pecivo, kakao,cimet, secer i vodu pa peci 15-20 min.
Vruc kolac premazati sa dzemom pa ostaviti da se ohladi.

Rastopiti cokoladu sa 4 kasike ulje, pa preliti glazuru preko kolaca i ostaviti u frizider da se stegne (moze i dvije cokolade ko zeli da glazura bude jaca)


user posted image

user posted image


Majo care,odlicno izgleda,masaallah.Uskoro pravim akobogda.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1579
   RE: Kolaci....
29.11.2011 21:40:19   
Amam
Ovu tortu sam pravila za mm rodjendan,pa neka se tako i zove "MM" user posted image .

!. biskvit: 3 bjelanca,5 kasika secera,1 mala soljica mlijeka,4-5 kasika brasna,1/2 pzp i 5 kasika mljevenih oraha.To istresti na pek papir i ispeci.
" biskvit : 5 bjelanaca,6 kasika secera,6 kasika brasna i 1/2 pzp.
Preko pek papira rasporediti 150 gr ljesnjaka/badema istucenih na grubo,pa polahko kasikom rasporediti bjelanca,staviti da se pece.
Kad se ispece biskvit okrenuti,tako da ljesnjaci dodju gore.
Zagrijati oko 200gr nutele(da se lakse razmaze) i premazati preko ljesnjaka.
Izdrobiti 6-7 komada plazme pa rasporediti po nuteli.
Fil: Zakuhati 800 ml mlijeka.Zumanca i 100 gr secera dobro umutiti,zatim dodati 2 pudinga od vanilije i 3 kasike brasna,kad se sve sjedini dodati 200ml mlijeka i umutiti metlicom.
U uzavrelo mlijeko umijesati lagano zumanca i skuhati kao puding.
Skinuti s vatre i prohladiti,u to umijesati 1/2 margarina za kreme,ja sam rucno i super mi je ispalo(kako je preporucila Noa),ako vam nije dovoljno sltko mozete dodati secera u prahu.
Fil raspoloviti pa u jedan dodati 100 gr otopljene coklode za kuhanje,a drugi ostaje zut.
Preko biskvita s keksima rasporediti zuti fil pa staviti biskvit s orasima koji mozete malo poskropiti hladnim mlijekom,pa premazati cokoladnim filom.I nanijeti slag.
Torta je super i jako ukusna.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1580
   RE: Kolaci....
29.11.2011 21:45:17   
virgulina
Mala , nisam zaboravila na recept nego mi mater umorna , pa cu sutra , sorry user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1581
   RE: Kolaci....
29.11.2011 21:54:29   
sheri
IZVORNA PORUKA: palachinken

mala1994 ako si ljubitelj čokoladnih kolačića, probaj ove
http://www.coolinarika.com/recept/788667/
odlični su!

ovo je nesto najbolje sto sam pronasla u posljednih 1,5 godina. i navukla sam pola svoje familije na njih. mada, jos uvijek sam u potrazi za tom nekom cokoladom koja ih dize, jer meni skoro nikad nisu ovako okrugli. ali, svejedno se vrlo brzo pojeduuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1582
   RE: Kolaci....
29.11.2011 22:22:24   
palachinken

IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: palachinken

mala1994 ako si ljubitelj čokoladnih kolačića, probaj ove
http://www.coolinarika.com/recept/788667/
odlični su!

ovo je nesto najbolje sto sam pronasla u posljednih 1,5 godina. i navukla sam pola svoje familije na njih. mada, jos uvijek sam u potrazi za tom nekom cokoladom koja ih dize, jer meni skoro nikad nisu ovako okrugli. ali, svejedno se vrlo brzo pojeduuser posted image



Koju čokoladu inače stavljaš? Da mi je naći neku sa 75% kakaa. Imaju one neke, ali s chillijem ili narandzom.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1583
   RE: Kolaci....
29.11.2011 23:36:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sabinos

hanady ova bosanska torta me jako zanima.koliki pleh koristis?


kod mene torten pleh 26 cm...eto taj kristim za ovu ''patentiranu'' bosansku...
a sutra ima da zadma ovaj medanjak majin...
sad odoh po svoj rokvnik vanilice da maloj napišemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 1584
   RE: Kolaci....
29.11.2011 23:43:51   
Hanady RR
vanilice

pjenato izraditi 200 gr putera...
u to dodati 4 kašike šećera u prahu i mutiti...
onda dodati 1 cijelo jaje i jedno žumnace i nastaviti raditi rukom...pa dodati sok od jednog limuna i braško...brašna se dodaje dok s ene dobije glatko tijesto...cca. 500 gr brašna...
staviti u najlonsku foliju i jedno 30 minuta u frižider nek dostoji...
onda razvaljati tijesto debljine pole centimetra pa modlama vaditi kolačiće...
ja najčešće radims atrinske...znači čaša za rakiju pa male krugove...a nekada radim i sa modlama cvijeta ili zvijezde pa unutar manjom modlom vadim rupicu...

takve kolačiće poredti na pek papir i šeći na 180 stepeni 20 minuta , ne više...

izvaditi ohladiti i mazati između dva kolačića džem...ja koristim ili džem od marelice ili marmeldu od šipurka to su mi najdraže varijante...

kad se sastave uvaljati ih u šećer u prahu...

napomena. ako se peku kolačići sa rupicom u dredini odna se prije ljepljenja dva kolačića sa džemom umaču u šećer u prahu da se idi boja džema tj. marmelade...

jednostavno i brzo...

eh da...najbolje ih praviti 24 sata prije nego će s ejesti...čuvati ih u plastičnoj posudi pokrivene kuhinjskom krpom na sobnoj temperaturi...omkešaju i budu uksunijiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1585
   RE: Kolaci....
30.11.2011 8:37:13   
jutkica09
Majo probala sam medeno srce ,odlican je samo sto sam cokoladu u glazuri istopila u 2 dcl slatke pavlake.Jos jednom odlican je! user posted image

< Poruku je uredio jutkica09 -- 30.11.2011 8:38:13 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1586
   RE: Kolaci....
30.11.2011 8:44:53   
Malenaoduvijek
palachinken,hanady hvala puno probacu i jedno i drugo napraviti user posted image

virgulina moze i danas nema frke hvala ti puno u svakom slucaju


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1587
   RE: Kolaci....
30.11.2011 10:31:05   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: jutkica09

Majo probala sam medeno srce ,odlican je samo sto sam cokoladu u glazuri istopila u 2 dcl slatke pavlake.Jos jednom odlican je! user posted image


ovo je prepisano po receptu, ali i ja sam napravila glazuru po svome, tj dodala i malo mlijeka, a moze i to vrhnje, sigurno je jos bolje :)


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu jutkica09)
Neposredna veza do poruke: 1588
   RE: Kolaci....
30.11.2011 10:40:53   
InLove
Majooo kolac je odlican!!user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1589
   RE: Kolaci....
30.11.2011 15:25:03   
sabinos
IZVORNA PORUKA: Amam

Ovu tortu sam pravila za mm rodjendan,pa neka se tako i zove "MM" user posted image .

!. biskvit: 3 bjelanca,5 kasika secera,1 mala soljica mlijeka,4-5 kasika brasna,1/2 pzp i 5 kasika mljevenih oraha.To istresti na pek papir i ispeci.
" biskvit : 5 bjelanaca,6 kasika secera,6 kasika brasna i 1/2 pzp.
Preko pek papira rasporediti 150 gr ljesnjaka/badema istucenih na grubo,pa polahko kasikom rasporediti bjelanca,staviti da se pece.
Kad se ispece biskvit okrenuti,tako da ljesnjaci dodju gore.
Zagrijati oko 200gr nutele(da se lakse razmaze) i premazati preko ljesnjaka.
Izdrobiti 6-7 komada plazme pa rasporediti po nuteli.
Fil: Zakuhati 800 ml mlijeka.Zumanca i 100 gr secera dobro umutiti,zatim dodati 2 pudinga od vanilije i 3 kasike brasna,kad se sve sjedini dodati 200ml mlijeka i umutiti metlicom.
U uzavrelo mlijeko umijesati lagano zumanca i skuhati kao puding.
Skinuti s vatre i prohladiti,u to umijesati 1/2 margarina za kreme,ja sam rucno i super mi je ispalo(kako je preporucila Noa),ako vam nije dovoljno sltko mozete dodati secera u prahu.
Fil raspoloviti pa u jedan dodati 100 gr otopljene coklode za kuhanje,a drugi ostaje zut.
Preko biskvita s keksima rasporediti zuti fil pa staviti biskvit s orasima koji mozete malo poskropiti hladnim mlijekom,pa premazati cokoladnim filom.I nanijeti slag.
Torta je super i jako ukusna.

ja sam ovo pravila muzu i meni za godisnjicu,ima recept na coolinarici .zove se monte torta.slican recept i odlican


< Poruku je uredio sabinos -- 30.11.2011 15:29:45 >


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1590
   RE: Kolaci....
30.11.2011 18:28:52   
virgulina
Linzer :
10 dkg secera
15 dkg margarina ili ulja ili masnoce
30 dkg brasna
3 zumanca
dodati malo ruma , mama stavi  esenciju , poceti mjesiti pa ako je pretvrdo dodati mlijeka i mjesiti da se dobije glatko tijesto , zatom razvaljati na debljinu oko 5 mm , vaditi kolutice , spojiti ih pekmezom i tako spojene ispeci a kad su gotovi uvaljati u prah secer
prijatno user posted image

< Poruku je uredio virgulina -- 30.11.2011 18:29:25 >

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 1591
   RE: Kolaci....
30.11.2011 22:50:11   
Amam
IZVORNA PORUKA: sabinos

IZVORNA PORUKA: Amam

Ovu tortu sam pravila za mm rodjendan,pa neka se tako i zove "MM" user posted image .

!. biskvit: 3 bjelanca,5 kasika secera,1 mala soljica mlijeka,4-5 kasika brasna,1/2 pzp i 5 kasika mljevenih oraha.To istresti na pek papir i ispeci.
" biskvit : 5 bjelanaca,6 kasika secera,6 kasika brasna i 1/2 pzp.
Preko pek papira rasporediti 150 gr ljesnjaka/badema istucenih na grubo,pa polahko kasikom rasporediti bjelanca,staviti da se pece.
Kad se ispece biskvit okrenuti,tako da ljesnjaci dodju gore.
Zagrijati oko 200gr nutele(da se lakse razmaze) i premazati preko ljesnjaka.
Izdrobiti 6-7 komada plazme pa rasporediti po nuteli.
Fil: Zakuhati 800 ml mlijeka.Zumanca i 100 gr secera dobro umutiti,zatim dodati 2 pudinga od vanilije i 3 kasike brasna,kad se sve sjedini dodati 200ml mlijeka i umutiti metlicom.
U uzavrelo mlijeko umijesati lagano zumanca i skuhati kao puding.
Skinuti s vatre i prohladiti,u to umijesati 1/2 margarina za kreme,ja sam rucno i super mi je ispalo(kako je preporucila Noa),ako vam nije dovoljno sltko mozete dodati secera u prahu.
Fil raspoloviti pa u jedan dodati 100 gr otopljene coklode za kuhanje,a drugi ostaje zut.
Preko biskvita s keksima rasporediti zuti fil pa staviti biskvit s orasima koji mozete malo poskropiti hladnim mlijekom,pa premazati cokoladnim filom.I nanijeti slag.
Torta je super i jako ukusna.

ja sam ovo pravila muzu i meni za godisnjicu,ima recept na coolinarici .zove se monte torta.slican recept i odlican


Jeste i ja sam se njim vodila i malo nesto izmijenila i opet je predobar.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 1592
   RE: Kolaci....
5.12.2011 13:09:11   
sheri
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Jedan brz, odlican, jeftin kolac. I zaista je ukus medenog srca.

Medeno srce

Sastojci
• 2-e case brasna ( casa 200ml )
• 1/2 case secera
• 2-3 kasike kakaa
• 1 kasika cimeta
• 1 prasak za pecivo
• 1 1/2 casa mlake vode
• 3 kasike dzema od kajsije (ja stavila od sljiva domaci)
• 100 gr cokolade za kuhanje


Priprema

Zagrijati rernu na 180c.
Smuckati zajedno brasno, prasak za pecivo, kakao,cimet, secer i vodu pa peci 15-20 min.
Vruc kolac premazati sa dzemom pa ostaviti da se ohladi.

Rastopiti cokoladu sa 4 kasike ulje, pa preliti glazuru preko kolaca i ostaviti u frizider da se stegne (moze i dvije cokolade ko zeli da glazura bude jaca)


user posted image

user posted image

super je ovaj kolac! pogotovo za one koji vole medeno srce. user posted image user posted image user posted image
ja sam jedino izmjenila glazuru, pravila sam sa cokoladom i malo vrhnja slatkog, i dobro je ispalo.


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1593
   RE: Kolaci....
10.12.2011 11:00:40   
palachinken
Pošto su jabuke na sve strane, evo jedan receptić za fin čokoladno-jabučni kolač:

Tijesto:
5 jaja
2 dcl šećera
2 dcl ulja
4 dcl brašna
3 dkg kakaa
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer

Krema:
3 jabuke
15 dkg šećera
1 dcl vode
20 dkg maslaca/margarina
10 dkg čokolade

Glazura od čokolade:
10 dkg čokolade
5 dkg margarina
2 kašike ulja

Izmiješati cijela jaja sa šećerom i vanilin šećerom. Dodati ulje, kakao i brašno s praškom za pecivo. Uliti u tepsiju veličine 20x30cm. Peći na 180 stepeni 30 minuta. Ohlađeno tijesto prerezati na pola.

Narezane jabuke kuhati u 1 dcl vode sa šećerom. Samljeti jabuke sa štapnim miserom ili u blenderu. U još tople jabuke dodati čokoladu i maslac/margarin da se rastope. Na kraju dodati izmrvljenu polovicu tijesta i sve dobro izmiksati.

Gotovu kremu staviti na preostalu polovicu tijesta i preliti glazurom od čokolade.

Ko hoće, može u kremu staviti ruma. Ja sam dodala malo cimeta, jer mi dobro ide uz doba godine user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1594
   RE: Kolaci....
10.12.2011 11:49:36   
Miimy
drage zenice hvala na receptu cudo od cokolade pravila sam i odlican je, sta vise famozan dragi opet danas narucio da pravim... odavno nista nisam bolje pravila....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1595
   RE: Kolaci....
10.12.2011 14:03:37   
gvendolina
palachinken hvala ti na ovom receptuuser posted image prijateljica mi je preksinoc pricala da je pravila ovaj kolac ali ne zapisah recep,a bas mi se svijda

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1596
   RE: Kolaci....
10.12.2011 19:09:15   
bambi7
IZVORNA PORUKA: Miimy

drage zenice hvala na receptu cudo od cokolade pravila sam i odlican je, sta vise famozan dragi opet danas narucio da pravim... odavno nista nisam bolje pravila....

slazem se, kolac je super, i definitivni najbolji sa visnjama i slagom! koliko sam ga do sad puta napravila naucila sa recept napamet!


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1597
   RE: Kolaci....
12.12.2011 13:54:10   
mamana
Ima li neko recept za kinder kocke (kao one Jami)?
Na internetu sam našla par recepata, ali nije to to.

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 1598
   RE: Kolaci....
12.12.2011 14:02:14   
damma
i ja dodjoh da trazim recept za kinder pingui, ne znam jel isto to trazi i mamana?
imam nekih recepata al cini mi se da nije to to.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 1599
   RE: Kolaci....
14.12.2011 21:08:50   
Anoniman
Plastovi, iako sam ih ja kao dijete svala indijanci user posted image

- 30 komada petit keksa
- solja mljevenih oraha ili grozdjica
- 1 margarin
To sve izmijesati, zatim, posto ce vjerovatno biti mecavo, malo vratiti u frizider da se margarin ponovo stvrdne a onda uzimati masu i njome puniti kalupe za cijedjenje limuna, znaci sa unutrasnje strane i malo lupnuti da isreset_e masu iz kalupa.
Preliti cokoladom i posuti kokosovim brasnomuser posted image

Napomene, uvijek mozete mijesati i neke druge orasaste plodove, pa cak i ovaj kokos staviti u smjesu, i naravno dodati secer ako zelite sladje, jer u originalnom receptu ne ide secer.

Ja cekam da se stvrdne smjesa pa cu slikati kad bude gotovouser posted image



< Poruku je uredio sahara -- 14.12.2011 21:09:28 >

(odgovor članu damma)
  Neposredna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *