|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
29.10.2011 15:46:08   
Hanady RR
vjeruj ja evo ispekla kore za još jednu , svježu za danasuser posted image
Imamo prijatelje večeras na druženju i suprug kaže...ma samo Bosanku tortu zadaj ženouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: Kolaci....
29.10.2011 15:48:23   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vjeruj ja evo ispekla kore za još jednu , svježu za danasuser posted image
Imamo prijatelje večeras na druženju i suprug kaže...ma samo Bosanku tortu zadaj ženouser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: Kolaci....
29.10.2011 15:50:19   
bananica
IZVORNA PORUKA: Miracle*3

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh ja popodne onako ''nanervirana'' izmislih kolačuser posted image
moj suprug pojeo 3 komada...dao joj ime Bosanska torta ( po uzoru na američku toliko mu se dopalauser posted image )
pa reko da zapišem recept dok se sjećam šta nabacah u njegauser posted image

Biskivit:
4 jajeta izmutiti sa šoljom od 250 ml šećera, u to dodala pola te šolje ulja, čitavu mlijeka i šolju i pol brašna. dodala 2 vanilijin šećera i prašak za pecivo i 3 kašike kakao praha.

ispekla u torten plehu...kad se ispeklo ( nakon 20 minuta na 200 stepeni) presjekla koncem na dvije kore...

Donju poškropila mlijekom u koje sam stavila malo šećera
koru prmazala bestiljem i narednala preko toga 2 reda čokolade za kuhanje

stavila gornju koru pa preko opet namazala bestiljem al tanje

onda istopila čitavu čokoladu za kuhanje od 100 gr sa malo putera ulja i mlijeka i kašikom kakao praha pa time prelile preko torte ..ohladila i rezala...haman se pojelo.

Eto ideja za brzinski super ukusan kolačuser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/88/sl730510.jpg/

rava bosanska torta. Ako uspijem danas dok ne odem u mahalu, ako ne sutra je pravim.  Bas sam kontala kud cu s onolikim bestiljom



osim dzema sta bi jos dobro islo za "fil"?

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: Kolaci....
14.11.2011 18:41:38   
hampsi
Moze li mi iko pomoci, molim vas user posted image Hocu da pravim kolac cudo od cokolade ali nisam sigurna da li vi stavljate papir za pecenju pa onda izlijete koru ili? Ja rijetko pecem kore, obicno radim nesto sa piskotama ili  mljevenim keksom pa sam totalni duduk za kore. I jel ovo moze u kalup za tortice ili koristite klasicnu, cetvrtastu tepsiju?
Hvala vam unaprijed


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: Kolaci....
14.11.2011 19:26:21   
ananas_ze
ja sam pekla u tepsiji bez papira, a da sam pravila u kalupu stavila bih, sretnouser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: Kolaci....
15.11.2011 8:31:10   
zagy
IZVORNA PORUKA: hampsi

Moze li mi iko pomoci, molim vas user posted image Hocu da pravim kolac cudo od cokolade ali nisam sigurna da li vi stavljate papir za pecenju pa onda izlijete koru ili? Ja rijetko pecem kore, obicno radim nesto sa piskotama ili  mljevenim keksom pa sam totalni duduk za kore. I jel ovo moze u kalup za tortice ili koristite klasicnu, cetvrtastu tepsiju?
Hvala vam unaprijed

Ja sam pravila u okruglom kalupu za torte (ima onu stranicu što se skida) i nisam stavljala papir, ako ti se stranice ne skidaju možda bolje staviti papir, da lakše vadiš, pozdrav



_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: Kolaci....
15.11.2011 11:26:31   
hampsi
Hvala vam ananas i zagy user posted image
Evo maloprije sam ga napravila pa cekam da se malo ohladi. Pravila sam u manjoj cetvrtastoj tepsiji a drugi put cu u kalupu. Mislim da je zgodniji ako hoces nesto dodatno sa strane da ukrasis. Stavila sam malo ulja i brasna po dnu, negdje sam citala da moze i to user posted image
Kad sam vec ovdje, da i ja preporucim jedan kolacic tj kiflice- meni su super. Lagano je za napraviti a uz malo maste mozete same napraviti dosta kombinacija. Nadam se da ce vam se svidjeti



_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: Kolaci....
17.11.2011 13:35:39   
bananica
IZVORNA PORUKA: sheri

8 jaja
8 kasika secera, 4 kasike brasna,1 prasak za pecivo, 200 g cokolade u prahu. jaja dobro umutitit sa secerom, i onda kasikom lagano dodati brasno i pzp, lagano mijessati ne mikserom. kad se to sve fiino sjedini dodati cokoladu u prahu, opet kasikom mijesaati. izliti smjesu u pomascen i pobrasnjen pleh(ovo je mjera za pleh od rerne)peci u zagrijanoj pecnici, na 160-170 stepeni. ja pecem oko 20tak minuta. ali svakako provjeriti da li je pecen bisklvit.kad ej pecen biskvit zaliti sa 100ml mlijeka i 2 kasike ruma.
krema: 1l vrhnja, 400 gr cokolade za kuhanje, lagano otopiti, ali da ne prokuha. ohladjen biskvit zaliti, ali kutljacom razliti, jer ako se saspe onako iz serpe moze se unistiti biskvit. gotov kolac staviti u frizider preko noci, i jedva cekati jutro! user posted image





user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: Kolaci....
17.11.2011 13:52:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hampsi

Moze li mi iko pomoci, molim vas user posted image Hocu da pravim kolac cudo od cokolade ali nisam sigurna da li vi stavljate papir za pecenju pa onda izlijete koru ili? Ja rijetko pecem kore, obicno radim nesto sa piskotama ili  mljevenim keksom pa sam totalni duduk za kore. I jel ovo moze u kalup za tortice ili koristite klasicnu, cetvrtastu tepsiju?
Hvala vam unaprijed




Čudo od čokolade, pekla i u torten plehu i u oičnoj tepsiji, nisam stavljala papir, ni u jedno, ni drugo, u tepsiji kolač rezala na kocke, u torten plehu ko tortu.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: Kolaci....
17.11.2011 14:55:04   
dush
Kolac sa sirom, jabukama i cimetom

Tijesto:

300g brasna
120g secera
125g putera ili margarina (ja ne volim kolace sa margarinom)
3 zumanjka
2 supene kasike pavlake
1 prasak za pecivo
pola limuna (sok)

Fil:
0.5kg mladog sira
180g secera
3 supene kasike griza
snijeg od 3 bjelanca
1 vanilin secer
pola limuna (sok)
cimet

Po zelji:
3-4 jabuke

Iz sastojaka zamijesiti tijesto. Staviti ga 15 minuta u frizider. Podijeliti tijesto na 2 dijela. Tepsiju (okrugla 28 ili kockasta 38x25 -> mora biti malo dublja, ne pleh od rerne) namazati puterom i pobrasniti ili staviti na dno papir za pecenje. Jednu polovicu tijesta razvaljati i staviti u tepsiju. Na to staviti filu. Na filu narendati jabuke. Od druge polovine tijesta izrezati trakice i napraviti mrezu preko cijelog kolaca. Peci 40min na 190stepeni.

Meni se nije dalo praviti ovu mrezu pa sam svo tijesto stavila na dno, preko njega filu i na vrhu narendala jabuke. Slika je od prosli put kada sam se pokusavala nesta da napravim :)

user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: Kolaci....
17.11.2011 14:59:45   
dush
E ovo vam je jedan super jednostavan recept, ja prosli put pravila duplu mjeru (pekla u 2 tepsije), tako da smo mm i ja ovo jeli za dorucak (a poslije i za veceru). Ali tako je bio dobar da smo sve smazali za 3-4 dana. Jos pogotovo ja dosta cimeta stavim u ovaj fil, ma preukusno je :)

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: Kolaci....
19.11.2011 22:03:28   
maja78 RR
Jedan brz, odlican, jeftin kolac. I zaista je ukus medenog srca.

Medeno srce

Sastojci
• 2-e case brasna ( casa 200ml )
• 1/2 case secera
• 2-3 kasike kakaa
• 1 kasika cimeta
• 1 prasak za pecivo
• 1 1/2 casa mlake vode
• 3 kasike dzema od kajsije (ja stavila od sljiva domaci)
• 100 gr cokolade za kuhanje


Priprema

Zagrijati rernu na 180c.
Smuckati zajedno brasno, prasak za pecivo, kakao,cimet, secer i vodu pa peci 15-20 min.
Vruc kolac premazati sa dzemom pa ostaviti da se ohladi.

Rastopiti cokoladu sa 4 kasike ulje, pa preliti glazuru preko kolaca i ostaviti u frizider da se stegne (moze i dvije cokolade ko zeli da glazura bude jaca)


user posted image

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: Kolaci....
19.11.2011 22:21:00   
Anoniman
jao majoooooooooooooooooooooooouser posted image user posted image gdje ti ono zivisssssssssssssssssss...eto meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ja kad ovako nesto vidim...odmah mi lose...mislim...dobro loseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: Kolaci....
29.11.2011 14:16:24   
Malenaoduvijek
zenice

ima li ko recept provjereni za keksice sa djemom,ono posuto secerom u prahu a djem u sredini user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: Kolaci....
29.11.2011 14:18:09   
virgulina
mislis linzer testo ?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: Kolaci....
29.11.2011 14:42:52   
damma
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Jedan brz, odlican, jeftin kolac. I zaista je ukus medenog srca.

Medeno srce

Sastojci
• 2-e case brasna ( casa 200ml )
• 1/2 case secera
• 2-3 kasike kakaa
• 1 kasika cimeta
• 1 prasak za pecivo
• 1 1/2 casa mlake vode
• 3 kasike dzema od kajsije (ja stavila od sljiva domaci)
• 100 gr cokolade za kuhanje


Priprema

Zagrijati rernu na 180c.
Smuckati zajedno brasno, prasak za pecivo, kakao,cimet, secer i vodu pa peci 15-20 min.
Vruc kolac premazati sa dzemom pa ostaviti da se ohladi.

Rastopiti cokoladu sa 4 kasike ulje, pa preliti glazuru preko kolaca i ostaviti u frizider da se stegne (moze i dvije cokolade ko zeli da glazura bude jaca)


user posted image

user posted image


ja pravim ovako, samo sto umjesto cimeta stavljam zacin medenjaci od kotany i stavljam pekmez unutra u smjesu. uzmirise se kuca dok se pece, ko ppravo medeno srce.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:36:22   
Malenaoduvijek
virgulina

ma ne nego keksici sto se prave onim formama tipa mede,zvijezdice

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:51:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

virgulina

ma ne nego keksici sto se prave onim formama tipa mede,zvijezdice



pa to je to o cemu ti virgulina pricauser posted image user posted image user posted image kod njih se ti keksici zovu linzeriuser posted image user posted image ustvari moja rodbina ih tako zoveuser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:52:52   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: MALA1994

virgulina

ma ne nego keksici sto se prave onim formama tipa mede,zvijezdice



pa to je to o cemu ti virgulina pricauser posted image user posted image user posted image kod njih se ti keksici zovu linzeriuser posted image user posted image ustvari moja rodbina ih tako zoveuser posted image



eh izvinˇte onda do mene je.a ja znam za lincern tortu nisam znala da se ti kaksici tako zovu.
a imate li recept za touser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:53:46   
Lady26
http://www.coolinarika.com/recept/kelenci-ilitiga-linzeri/
Ovo?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1570
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:54:26   
virgulina
pa tako se kod nas zovu , ono prhko bijelo tijesto pa se spaja pekmezom i posipa sitnim secerom user posted image
ako je to , napisacu ti recept uvece kad mi ga mama izdiktira user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1571
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:56:23   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Lady26

http://www.coolinarika.com/recept/kelenci-ilitiga-linzeri/
Ovo?


dusa moja hvala.ma mrzi me cackati po colinarki a sto cu kad imam vas user posted image

a virgulina napisi i ti svoj ako te ne mrzi pa da i njega probam user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1572
   RE: Kolaci....
29.11.2011 15:58:58   
Anoniman
Ja sam pravila ove, samo sto sam ih ja mazala izmedju džemom i spajala, a pravila sam i sa pudingom od cokolade.

http://www.coolinarika.com/recept/vanila-keks/

(odgovor članu virgulina)
  Neposredna veza do poruke: 1573
   RE: Kolaci....
29.11.2011 16:01:41   
virgulina
cim mi mater stigne kuci pisem recept , bude to fino i dugo moze da stoji
a je l'hoces i bijele kiflice i to je jednostavno a fiiino , puni se pekmezom i posira prah secerom i bude pravo dobro user posted image
ja to vise volim od linzera

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1574
   RE: Kolaci....
29.11.2011 16:07:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

zenice

ima li ko recept provjereni za keksice sa djemom,ono posuto secerom u prahu a djem u sredini user posted image


da ja upitam...nakon svega...jel misliš dva keksića spojena unutar džem...ja tako pravim vanilice...što duše stoje bolje su...prhlije...
ako je to...imama ''starinski'' recept za istouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *