|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:49:11   
enna
Ehhhh drage moje zene iz cega smo mi pile a mozete misliti iz cega su pili nasi roditelji i kakve su dude oni koristili????

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:51:00   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: enna

Ehhhh drage moje zene iz cega smo mi pile a mozete misliti iz cega su pili nasi roditelji i kakve su dude oni koristili????


ipak su flase staklene bile vise popularno kad smo mi bili mali... ja dudlala nikad nisam =) nisam htijela... sreca pa ova moja dudla u prosijeku max 2 sata na 24 sata tako da sam prezadovoljna =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:51:52   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: dinciii

Evo ko razumije njemacki neka procita!!!

Zehn Markenschnuller
hatten die Tester unter die Lupe genommen: In allen Proben fanden sie den hormonell wirkenden Schadstoff, sowohl im Kunststoffschildchen als auch an dem daran befestigten Sauger. Das meiste Biosphenol A - zwischen 200 und fast 2.300 Milligramm pro Kilogramm - steckte in neun Schnullern deren Platten aus Polycarbonat-Kunststoff gefertigt sind.

Besonders hohe Konzentrationen wiesen die Fabrikate AVENT (Philips), NUK (Mapa) und Dentistar (Novatex) auf. Dieses Ergebnis ist nicht verwunderlich, denn bei der Herstellung von Polycarbonat wird Biosphenol A verwendet. Bei den Herstellern sieht der BUND nun Handlungsbedarf: "Wir erwarten von den Firmen, dass sie ihre Produktion umstellen und künftig auf Biosphenol A verzichten", sagt Chemieexpertin Patricia Cameron. Schließlich gäbe es Alternativen.


Sahara imaju neke koje nisu stetne..SAd cu ti poslati link gdje mozes vidjet imali ta tvoja koju koristis od nuka






ja ali oni su dude hemiski rastvorili i nasli onda BPA, to nije nista cudno, jer kad se pravi Polycarbonat koristi se BPA. Al bi sad interesantnije bilo dali izlazi jos BPA kad se koriste dude, dali dijeci mogu stvarno da stetu nanesu te dude, ili su u redu jer neizlazi nista od BPA kad se koristi.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:52:38   
enna
Istina da su bile vise popularnije one staklene ali sto tako je istina da nasi roditelji nama nisu mjenjali dude na flasicama ili one sto cucamo svaki mjesec kao mi svojoj djeci.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:54:16   
Ilhana RR
a nekada nije bilo silikonski duda, mislim ipak da je do toga. Lateks je zdraviji ali jedino sto je lose sa tim je da se mora svaki mjesec mjenjati jer se promjeni izgled dude... od moje male je duda lateksova, mi mjenjamo ih i cesce...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:56:33   
reallove
joooooj a sta cu sada mali navikao na aventuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dude sadrze otrov!!
16.10.2009 23:59:01   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

joooooj a sta cu sada mali navikao na aventuser posted image user posted image


chicco ima dude lateksove koje su haman kao avent, i moja je koristila avent i ispadne mi flasica u avionu i zaboravim je... a nije htijela one male dude tada i dok joj nisam ponovo nasla avent ja joj kupila chiccove dude i htijela je da pije iz njih ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:00:14   
suncan_dan
n
IZVORNA PORUKA: _melina_

Mi koristimo BabyNova flasice i Nuk dudu...
Pitam se odakle im uopće ideja da prave dude od neceg sto je imalo stetno user posted image




pa kad tako gledas onda se skoro nebi nista smijelo pravit, jer nebi skoro nista smili koristit. oni to prerade da nebude vise stetno.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:00:22   
reallove
Ilhana hvala ti puno


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:01:58   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

Ilhana hvala ti puno



Nema na cemu, da si mi blize dala bih ti ja imam ih nenacetih hehehe... nakupovala sebi odma lager da imam hahaha...

Nadam se da ce ti htijeti bebara! Pusica!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:03:28   
enna
Ja sam koristila Eni chiccove i dude i flasice od lateksa i nisam bas odusevljena njima jednostavno brzo se potrose tj. moras ih mjenjati svakih 15-20 dana usmrde se meni nisu dobro im neko mozda koje zadovojan sa njima probala sam dost i ovih i onih i najboljom se pokazala avent marka i flasica i duda.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:07:22   
Ilhana RR
Nisam primjetila da su se toliko brzo istrosile... znam da su znale podbubriti, onaj krug postane povelik... ja sam bila prezadovoljna =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:08:25   
reallove

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: reallove

Ilhana hvala ti puno



Nema na cemu, da si mi blize dala bih ti ja imam ih nenacetih hehehe... nakupovala sebi odma lager da imam hahaha...

Nadam se da ce ti htijeti bebara! Pusica!!!

i ja se nadam jedva cekam da idem u apotekuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 0:08:29   
suncan_dan
to sigurno sadrze i druge flasice, samo eto trebali bi da alternativu nadu, zapravo nje ima samo je mozda malo skuplja.zasto hoce da mijenjaju kvalitet i zasto su ih izvadili iz prodaje??? zato jer je panika i frka velika i mogla bi da osteti neko veliko ime kao naprimijer nuk...i da do toga nebi doslo moraju nekako stec povijerenje zabrinutih roditelja. pored toga nevijerujem da bi slali neke stetne proizvode na trziste, jer imaju kintrole.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 10:14:19   
manuela RR
user posted image Mi između ostalih imamo i ovu Nukovu dudu i još dvije Nuk od lateksa.

user posted image ove aventove dude koristimo i najviše ih voli.

Koristim sve od Aventa, a imam i jednu Nukovu flašicu.
Bezveze mi je što sad paniku dižu,a toliko djece se već nagutalo tog otrova,a oni tek sad skontali da je štetanuser posted image user posted image user posted image user posted image

Možda da probam sa nekim drugim proizviđačem?
Nuby dudu sam mu davno kupila i nikako je neće,možda mu se  baš što nema tog otrova u njoj i ne sviđauser posted image .

< Poruku je uredio manuela -- 17.10.2009 10:17:02 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 10:23:23   
Anoniman
 Šta sve ne sadrži otrov pogotovo što mi u BiH dobijemo- neki žnj kvalitet...Sreća samo što ne koristimo flašicu a i dudu rijetko.

Eh prije nije moglo ući u Jugu sve i svašta, malo je off topic al imam par stvari na kojima piše made in Yugoslavija a sad na svakom artiklu made in Chinauser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 10:50:43   
Anoniman
Evo link s prevodom
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http%3A%2F%2Fnuk.de%2Fservice%2Faktuelles%2Faktuelles.html&sl=de&tl=hr&history_state0=

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 11:28:44   
manuela RR
Znači ova moja nukova duda ne sadrži taj otrov


< Poruku je uredio manuela -- 17.10.2009 11:29:16 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:19:59   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Breskva

 Šta sve ne sadrži otrov pogotovo što mi u BiH dobijemo- neki žnj kvalitet...Sreća samo što ne koristimo flašicu a i dudu rijetko.

Eh prije nije moglo ući u Jugu sve i svašta, malo je off topic al imam par stvari na kojima piše made in Yugoslavija a sad na svakom artiklu made in Chinauser posted image



Nesikiraj se i ja sta god kupim u svedskoj pise Made in China. A u ostalom i ovde toga isto ima, prodaju flasice te sto su otrovne... neki dan sam bas citala da treba pregledati i flase iz cega odrastli piju vodu kad treniraju bas radi tih otrova...

hB ove moje flasice sto sam uzimala nijedna nije imala nikakvog otrova jer je bila se digla hajka velika u svedskoj oko tih flasica prije godinu dana al opet nastavili da prodaju isto sve bez promjena jer kazu da je opasno ako sadrzaj u flasici bude puno sati. Do sad nijedan slucaj nije prijavljen da je nesto nekom djetetu bilo radi flasica... a kao sto sam vec rekla nastavili su kao i uvijek iste flasice da prodaju...

ja mislim da je se jedna duda povukla ovde al to radi toga sto nije cvrsto napravljena pa je bilo par slucajeva da djetetu u ustima ostane onaj unutrasnji dio a vanjski spadne... ta je se brzo vratila ponovo u prodaju jer su je poceli praviti kako treba..

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:29:17   
reallove
ja sinoc procitala na jednom forumu,kaze sad ispade najzdravije na pivsku flasu staviti onu gumenu dudu pa hraniti bebuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:31:58   
Golubica
IZVORNA PORUKA: reallove

ja sinoc procitala na jednom forumu,kaze sad ispade najzdravije na pivsku flasu staviti onu gumenu dudu pa hraniti bebuuser posted image



Kao jagnjad sto su se hranila, user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:33:16   
reallove
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:49:00   
Ilhana RR
reallove, mislis rukavicu medicinsku :P

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:50:34   
reallove
user posted image user posted image user posted image user posted image
moze i to

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dude sadrze otrov!!
17.10.2009 12:58:18   
bebacha
Normalno kao i svako majku brine me ovo ali nemogu stalno razmisljat o tome.Pa danas izgleda apsolutno nista nije zdravo.Mi smo koristili nuk i nuby flasice a dude nuk i babylove.i sta sad da radim.nista.samo se nadat da to nije tacno i da nije toliko stetno.pravo nevalja Johnson,sad Nuk,sutra nece valjat chhico i tako dalje.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *