|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 9:37:18   
emi7908
Hanady moram ti reći da ti se divim... Moj maleni je hiper aktivan i skakanja,trčanja, bacanja igračaka nikad dosta..... nekad kad mu nešto zabranim on počne da galami na mene, znam da to nije uredu ali me samo interesuje hoće li ta "luda" faza proći? Nekd me toliko iznervira i mm naravno da imam osjećaj da ću poludjeti a onda mm krene da galami na njega, pa se ja osjećam krivom i onda se nas dvoje porečkamo user posted image  nisam više pametna kako reagovati. Nije bio takav prije ali u zadnjih nekoliko mjeseci se totalno promjenio,ja se nadam da su to samo faze koje će proći jer ni ja ni mm nismo bili tako šizikalni kao djeca....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 9:42:04   
veeseelaa
Noa nije agresivna prema drugim ljudima samo prema meni al recimo kad me pocupa ja joj vratim i vidi ona da bojjjjjjjiiii i onda mi pusti kosu nemojte me sad


_____________________________


isto, mene zato izbjegava čupati user posted image  al mm i moju mamu često klepi al oni joj ne vraćaju i ja onda poludim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 9:44:18   
hanabanana
Dajte žene, prestanite upotrebljavati termin hiperaktivnost kod djece koja prolaze različite razvojne procese.

Hiperaktivnost je bolest, ali se može liječiti.
Nije to bezazleno skakutanje dijeteta.
To je bolest!

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:03:01   
Amrino
Ne znam heheheh valjda svi ocekuju da djeca mirno sjede i kulturno se i fino ponasaju pa se sva nepotrebna trka- frka- galama smatra necim hiper...i slicno. Ja kazem...kada bih vidjela dvogodisnjaka koji mirno sjedi, slusa, ne kenka...pomislila bih da nesto nije uredu user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:09:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Amrino

Ne znam heheheh valjda svi ocekuju da djeca mirno sjede i kulturno se i fino ponasaju pa se sva nepotrebna trka- frka- galama smatra necim hiper...i slicno. Ja kazem...kada bih vidjela dvogodisnjaka koji mirno sjedi, slusa, ne kenka...pomislila bih da nesto nije uredu user posted image

user posted image

upravo o ovome sam govirla na stranici prije...
komšinica koja odgaja svoju djecu na svoj način na svaku moju segestiju kaže da joj je dijete hiperaktivno...a on dječak dragi...pravi je dječak...
da mirno sjedi ja bih se za njega brinula...a ovako on od 2 rođendana radi upravo ono što je i njegov posao...zeza ljude oko sebe svojim nestažlucima.

kad sam skontala da je njoj hiperaktivnost postala uzrečica tačnije ''izvlakuša'  za sve, shavtila sam bezveze je sa njom u bilo šta ubjeđivati se....

koristi taj izraz olako....
i svaki mig svoga djeteta nazova hiperaktivnoššćuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:24:09   
Anoniman
nemojte me pogresno shvatiti,
ja naravno ne zelim da mi dijete bude agresivno i da maltretira druge
ali isto tako ne zelim ni da, kada ga neko udari, placucu dotrci kuci...zelim da zna vratiti...mi ipak ne zivimo u sredini gdje su ljudi super miroljubivi...znamo svi gdje zivimo i kakva je vecina...moj brat je odgajan (iako je i on "tukao" stol kada ga udariuser posted image ) kao "dijete cvijeca"...radi takve vrste odgoja je bio uzasno povucen, nesretan...i utucen...tj. ubijen u pojam...ne od strane mojih staraca tj. nasih vec sredine....ja bih voljela da psiholozi koji pisu knjige o odgoju malo vremena provedu na nasem podneblju da vidimo hoce li ostati pri istom...zaista mislim da je tesko odgajati dijete i uciti ga "beckoj skoli" a zivi na brdovitom balkanu

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:32:55   
N_N
dadada, sve u svoje vrijeme.
Moja S je bila sušta suprotnost u odnosu, sada, na B. Mirna, društvena djevojčica. Kao što sam pisala u vrtiću bi se uvijek neko našao da je vuče za kikice, štipa pa čak i udari - sve je to normalno. U momentu kada sam shvatila da više nije normalno (kad mi je dijete došlo sa modricom), stavila sam je ispred sebe i lijepo joj objasnila da nikada, ali baš nikada ne smije prva nekoga udariti ali da obavezno kad se slijedeći put desi da je neko namjerno udari vrati istom mjerom!! I od tog momenta je sve funkcionisalo.
Ovo što sam ranije pisala je rezultat moje nedoumice, pokušavam ispravno izvagati zbog čega moj B, ničim izazvan udara - u tome je finta.
Knjige, psiholozi, metoda odgoja...... je za svako dijete individualna i ja sam za da se svaki roditelj treba voditi sopstvenim osjećajem.
Dosta toga što sam učila 4 godine o odgoju djece mogu mačku okačit o rep. Masa tih metoda kod moje djece nije upalila, tako da ih usmjeravam po svom osjećaju, onako kako mislim da je ispravno. Da li je ispravno, vrijeme će pokazati, ko zna....

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:34:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

nemojte me pogresno shvatiti,
ja naravno ne zelim da mi dijete bude agresivno i da maltretira druge
ali isto tako ne zelim ni da, kada ga neko udari, placucu dotrci kuci...zelim da zna vratiti...mi ipak ne zivimo u sredini gdje su ljudi super miroljubivi...znamo svi gdje zivimo i kakva je vecina...moj brat je odgajan (iako je i on "tukao" stol kada ga udariuser posted image ) kao "dijete cvijeca"...radi takve vrste odgoja je bio uzasno povucen, nesretan...i utucen...tj. ubijen u pojam...ne od strane mojih staraca tj. nasih vec sredine....ja bih voljela da psiholozi koji pisu knjige o odgoju malo vremena provedu na nasem podneblju da vidimo hoce li ostati pri istom...zaista mislim da je tesko odgajati dijete i uciti ga "beckoj skoli" a zivi na brdovitom balkanu


meni je savim normalno dijete odgovjiti da zna iskazati svoje JA, znati se odbraniti i nikada ne dati d abude potlačeno u bil kom smislu.

meni to ide teško sa starijom, ona plače i kad je mlađa seka udari a ne vraća...
ali mjenja ona to polako...
sad kada je rođak ujede ona mu fino čeku spremi pa ga ujede kad se najmanje nada....
ja nisma dala...ali kada je dođlo do trenutka da samo ja branim a drugi smatraju to dječijom igrom odlučila sam joj dopustim da sama sebe brani...smije se braniti ako je neko jako povrijedio.

moja hanadi je više na rješima u prdbrani još uvijek tipa to je nekulturno ili kako te nije dtid da me udariš ja sam pametnauser posted image user posted image user posted image user posted image
ali već smo doživjeli i trenutke da se odbrani do fizičkog napada.....

Mlađa je od starta dosta drugačija...ali je ona više nego ja pomogla hanadi da shavti da se braniti mora....
i da ima pravo uzvratiti bahatost onima od kojih je nikako nije zaslužila.

Prva udariti neće...ali vratiti sada hoće 100% i neka će...jer njene suze kada je neko dira a kriva nije graniče sa depresijom u njenim očima....nije joj jasno zašto je dira neko ako kriva nije, ne razumije zašto se neko tuče....

Već je popravila svoje ponašanje u ovome smislu....
ja ne podržavam agresiju ničiju, ali u određenim trenutcima ja nisma us tanju da reagujem na tuđe dijete i tada ona mora znati pokazati zube i biti ONA imati svoje JA


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:46:07   
Anoniman
druga djeca su "uvijek" samoziva...ja na to tako gledam...valjda iz razloga sto se od samog pocetka moraju "boriti" za mjesto...tj. uvijek se pomalo osjecaju "ugrozena" od strane starije brace ili sestre...to je prirodno...pretpostavljam da ste obje starije sestreuser posted image a ja znam o cemu pricamuser posted image ...tj. kako se B i F osjecajuuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:48:07   
N_N
IZVORNA PORUKA: dadada

druga djeca su "uvijek" samoziva...ja na to tako gledam...valjda iz razloga sto se od samog pocetka moraju "boriti" za mjesto...tj. uvijek se pomalo osjecaju "ugrozena" od strane starije brace ili sestre...to je prirodno...pretpostavljam da ste obje starije sestreuser posted image a ja znam o cemu pricamuser posted image ...tj. kako se B i F osjecajuuser posted image user posted image


Moguće je.
Al ja imam takav osjećaj da se moja S pored brata osjeća "ugroženo" user posted image  Više dijete od njega user posted image  ne može da dođe do "izražaja"

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:48:55   
hanabanana
Moja H. je bila pravi mali rauber.
Ja sam u jednom periodu morala biti stalno pored nje inače bi sva djeca oplakala.
Pričala, pričala, nije lijepo udarati, ne otimaj, nemoj čupati, nemoj gurati, nema veze što ti je uzelo/la igračku - vratit će, moraš dijeliti.....

Danas imam situaciju da H. dijete od 4 godine otme igračku a ona ne reaguje, nego se rasplače.

Mladja S. dodje na igrlište, od jednog dijeteta uzme kanticu i sjedne, od drugog uzme da se igra, od treceg pribor koji joj treba. I ne priznaje NE kao odgovor.

Isto tako će ustati uzeti igračku od malca koji je netom prije uzeo igračku od H., vratiti je H. i reći: Evo igraj se, nemoj plakati.

I ja sada šutim....
Nadam se da će H. nastaviti život u Becu, a mladja će i ovdje dobro proći.

I za H. mislim da sam ja kriva jer sam uradila sve da u njoj to dječiju agresivnost suzbijem.

< Poruku je uredio hanabanana -- 31.12.2010 11:01:46 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:54:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja H. je bila pravi mali rauber.
Ja sam u jednom periodu morala biti stalno pored nje inače bi sva djeca oplakala.
Pričala, pričala, nije lijepo udarati, ne otimaj, nemoj čupati, nemoj gurati, nema veze što ti je uzelo/la igračku - vratit će, moraš dijeliti.....

Danas imam situaciju da H. dijete od 4 godine otme igračku a ona ne reaguje, nego se rasplače.

Mladja S. dodje na igrlište, od jednog dijeteta uzme kanticu i sjedne, od drugog uzme da se igra, od trečeg pribor koji joj treba. I ne priznaje NE kao odgovor.

Isto tako će ustati uzeti igračku od malca koji je netom prije uzeto igračku od H., vratiti je H. i reći: Evo igraj se, nemoj plakati.

I ja sada šutim....
Nadam se da će H. nastaviti život u Becu, a mladja će i ovdje dobro proći.

I za H. mislim da sam ja kriva jer sam uradila sve da u njoj to dječiju agresivnost suzbijem.
moj brat zivi u njem...blizu je becauser posted image
ne, fakat...mislim da nema druge kada zivis ovdje...ako zelis da opstanes "zaboravi" kulturu

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:54:50   
Hanady RR
e da to je to....

mame sa dvije bebe razumije se.....user posted image

i ja sam kriva za stariju, suzbijala sam njenu stranu kada se branila....

i kod nas je sitro tako mlađa će braniti i sebe i nju...user posted image

ali prije pola godine shavtila sam koliko sam pogriješila sa hanadi...i iapravljamo to...teško ide...oa je već djevojčica koja ej stavrno mirna i blaga ( ko je upoznao zna o čemu i govorim9 nju kada vidiš znaš od nje te neće glava zaboliti...a mlađu čim vidiš jasno ti je čuvaj se...čim s ona smješka od starta zijan će ti napravit dok kažeš keks.user posted image

Možda samo pogrešno postupile, user posted image
ali neće kod mene ni mlađa sama započinjati....neće sigurno tuđu djecu tući bez razloga...nedam to...to strogo zabranjujem....
ali da se barni to hoće.........ooooooooo...jadan onaj koga ona zvenke...mislim da je rođena za rukometašicu ima tešku ruku da Bog sačuvauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 10:57:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: dadada

druga djeca su "uvijek" samoziva...ja na to tako gledam...valjda iz razloga sto se od samog pocetka moraju "boriti" za mjesto...tj. uvijek se pomalo osjecaju "ugrozena" od strane starije brace ili sestre...to je prirodno...pretpostavljam da ste obje starije sestreuser posted image a ja znam o cemu pricamuser posted image ...tj. kako se B i F osjecajuuser posted image user posted image


Moguće je.
Al ja imam takav osjećaj da se moja S pored brata osjeća "ugroženo" user posted image  Više dijete od njega user posted image  ne može da dođe do "izražaja"
Mislis da B to ne radi iz ljubomore...on i te kako primjeti kako ti komuniciras s S i o svemu se fino dogovaras...htio bi i on ali ne zna kakouser posted image ...pusti ih da se sami "obracunavaju"...ja i brat smo tek nakon 20 god. poceli normalno komunicirati...a sada nedaj boze da neko stane izmedju nasuser posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 11:16:28   
emma.L
Jesam li ja luda ovdje? Svi udaraju podove i stolice a mi im šaljemo puse user posted image .
Kad Ema zvekne u nešto i plače, dolazi i traži da ljubim udareno mjesto, a mi smo odvraćali pažnju pričom "možeš misliti kako tek boli stolicu, trebaš joj poslati pusu da i ona ne plače, ona nema mamu ovdje da je ljubi, bla bla". Sad smo u miru sa vratima i namještajem.
Sinoć je prvi put rekla: "Ja ću udariti ovu seku." Dijete je mirno hodalo po čekaonici, ova moja sjedi i čeka na red i samo tako kaže user posted image . Nije ustala, samo je najavila i pogledala me čekajući reakciju. Tko zna što im bude? Slijedi priča kako je to ružno, kako nitko ne voli djecu koja udaraju druge, kako je ona dobra i da me je sad baš iznenadila, i onda kaže "doblo, neću" user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 11:26:22   
hanabanana
A što je nisi pitala zašto želi udariti seku??

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 11:36:25   
emma.L
Jesam, šuti. Je li joj nešto radila? Nije. Je li joj slatka? Jeste. Zašto? Šuti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 16:25:58   
Romali
IZVORNA PORUKA: Amrino

Ne znam heheheh valjda svi ocekuju da djeca mirno sjede i kulturno se i fino ponasaju pa se sva nepotrebna trka- frka- galama smatra necim hiper...i slicno. Ja kazem...kada bih vidjela dvogodisnjaka koji mirno sjedi, slusa, ne kenka...pomislila bih da nesto nije uredu user posted image


Bas mi je drago ovo procitati, znaci nisam sama u ovom razmisljanju.
Ovo mi je cak i jedna strucna osoba davno rekla, pa se time tjesim vjecno user posted image

Ali nekad mi bude zaista user posted image od ponasanja mog djecaka. Cini mi se da samo ja ne mogu nigdje 's mirom' sjesti, samo ja trcim oko zgrade za njim, dok druge mame sjede i gledaju svoju djecu.
On zaista nikog ne udara, hvala Bogu, ali je tvrdoglav beskrajno. Nema sanse da ce obuci nesto sto mu se tada ne oblaci, spremanje za izlazak traje jaaako dugo. Uh, dosta od mene!




_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 16:39:28   
neki
I ja sam prije Seada ucila,da,kada ga udare ne smije vratiti,vec da kaze kako je to nekulturno i ruznouser posted image
Dok mi jedan dan nije dosao sav uplakan i crven,dosli nekakvi malo stariji od njega i iz cistog mira ga samaraliuser posted image user posted image user posted image
Dok sam ja izasla,oni smugnuli,e zato sad sine,prvi ne smijes NIKAD,ali ako te udari,bilo ko,ma spucaj ga sakom,da mu se zanebesauser posted image

Uvijek je bio miran djecak,ali se naucio braniti,ali nece prvi 100%
To vidim i u odnosu njega i Saida...Said ga lupi,ovaj odmah vraca malo po guziuser posted image
Ali kako vrijeme ide,oni se sve vise vole,i Sead kao stariji brat ga pravo paziuser posted image
Neki dan krenuli u kupovinu sa Seadom,a mali ce ostati sa nanom,kaze Sead:brate moj lijepi,sta ces da ti kupim,i jedva je cekao da dodjemo kuci,pa da mu da to sto mu je kupiouser posted image user posted image user posted image
A za Saida se ne brinem,taj je bas razbojnik pravi,ali bas,basuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio neki -- 31.12.2010 16:45:09 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 16:50:06   
neki
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: neki

Hanady draga,pa sta ta zena uradi od svog djetetauser posted image user posted image user posted image
Imam i ja jedan slican slucaj u blizini,dijete se boji velikog plisanog mede,mjeseca,pa cak i majog zivog zeke kad dodje kod nasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ima 6god.






ja sam bila jako ''''zivahno'''' djete i moji su me plasili mrakom jer kad bi otisli kod rodbine na selo ja bi navece zapucala u komsilukuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako da se ja i sad bojim mraka ja ne smijem do susjede otic na kavu poslije 16,oo u zimskom perioduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ma dobro,nas su eto tad valjda mrakom plasili,meni je moja nana govorila,eto MRAKANAuser posted image user posted image user posted image A ja tog mrakana zamisljala kao nekog strasnog ogromnog cikuuser posted image user posted image user posted image

Ali ovo mi je bolesno,dijete se boji mjesecauser posted image user posted image user posted image
plisanog velikog medeuser posted image user posted image user posted image
zeca,heeeeeeeeeeeeeeeeeeeej,zecauser posted image user posted image user posted image A moja dvojica utusise jadnog zeku,samo ga ljubakaju,nosajuuser posted image user posted image user posted image
A ne znam sta ovi uradise djetetuuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio neki -- 31.12.2010 16:51:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 18:48:00   
škorpija
naravno da su nam djeca u groznoj fazi (divan izrazuser posted image ) i zato se  družim samo sa prijateljima koji su u sličnoj situaciji jer razumijem da mladi bračni par bez djece može smatrati da je moje dijete užasno nedogojeno i razmaženo (tako sam i ja nekad mislila)

e sad intereisra me da li vi djete kad histeriše bez razloga pokušavate skrenuti pažnju nečim drugim ili ga ignorištete, ja češće ignorišem, nekako kontam da se mora naučiti nostiti s tim da ne može uvijek biti sve po njegovom i zato neću da mu skrećem pažnju jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 18:50:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

naravno da su nam djeca u groznoj fazi (divan izrazuser posted image ) i zato se  družim samo sa prijateljima koji su u sličnoj situaciji jer razumijem da mladi bračni par bez djece može smatrati da je moje dijete užasno nedogojeno i razmaženo (tako sam i ja nekad mislila)

e sad intereisra me da li vi djete kad histeriše bez razloga pokušavate skrenuti pažnju nečim drugim ili ga ignorištete, ja češće ignorišem, nekako kontam da se mora naučiti nostiti s tim da ne može uvijek biti sve po njegovom i zato neću da mu skrećem pažnju jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)
i ja ignorisemuser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 18:54:21   
Niobe
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Nadam se da će H. nastaviti život u Becu, a mladja će i ovdje dobro proći.





Hahaha, bravo user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 18:55:16   
neki
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija

naravno da su nam djeca u groznoj fazi (divan izrazuser posted image ) i zato se  družim samo sa prijateljima koji su u sličnoj situaciji jer razumijem da mladi bračni par bez djece može smatrati da je moje dijete užasno nedogojeno i razmaženo (tako sam i ja nekad mislila)

e sad intereisra me da li vi djete kad histeriše bez razloga pokušavate skrenuti pažnju nečim drugim ili ga ignorištete, ja češće ignorišem, nekako kontam da se mora naučiti nostiti s tim da ne može uvijek biti sve po njegovom i zato neću da mu skrećem pažnju jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)
i ja ignorisemuser posted image


Ja sam sa svojom dvojicom pricala otkako su bili maje,majene bebeuser posted image I uvijek prvo razgovaram i objasnjavam,nema veze sto se to nekada ponavlja iz dana u danuser posted image A kad nemam druge,onda ignoreuser posted image
Eh sad sve zavisi od dobi djeteta,kad on neke stvari moze shvatiti,naravnouser posted image

Ali Saidu izgleda ne vrijedi nikako pricati,al se ja napricah,dok skontahuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 18:59:07   
neki
IZVORNA PORUKA: škorpija
jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)


Ne sekiraj se,konta on jaaaako dobro poentuuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *