|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 12:43:58   
sanela.asja

i ja imam bas isti problem,tako da te nemogu posevjetovati,moja mozda i gora od tvog djeteta,ja sa svojom nemogu ni u grad uvjek zabrlja i bude neka scena.tesko je je neznas koji stav zauzeti i kako se ponasati prema djetetu.kad zaspi izgleda ko andeo ,ja se tada dobro isplacem jer mi bude zao sto sam je ruzila.sve sam pokusala i ljepo i njezno al ona je haoss,tako da i nemam neki savjet samo cuvaj zivce valjda ce proc

< Poruku je uredio maja78 RR -- 30.12.2010 12:49:30 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 13:36:53   
emma.L
Faza u kojoj smo mi već duže vrijeme je "negativno nastrojeno dijete" user posted image . Recimo, ulazimo u čekaonicu i moja Ema čim ugleda drugo dijete kaže "to je moja stolica" ili "ne diraj moju jaknu". Uvijek grubo i otresito. I onda mi kažemo da je to svačija stolica, tko prvi sjedne, da svi moraju čekati na pregled, ili da djevojčici ne treba njena jakna, jer i ona ima divnu, vidi kako je lijepa, bla bla... Dakle, mi mjesecima pričamo i objašnjavamo bez ikakvog pomaka - neka baš dugotrajna faza, čini mi se user posted image . I mislim da to nije nimalo simpatično iako je moja i život bih joj dala. Srećom, ne tuče se i ne smije tući ni nas niti nekog drugog. Ali ovaj negativan nastup prema svima i svemu baš zamara. Sinoć je dječak u čekaonici pomazi po rukici (neko baš fino i nježno stvorenje), a moja mala zmajica drekne "neću da mi dira majicu na ruci" user posted image .
E ako mi netko kaže da se ponašanje uči, ubit ću ga user posted image . Takve stvari nije imala od koga vidjeti. Kad bi rekli da je u vrtiću pokupila, nije ni to točno, jer je ovakva duži period već, a u vrtiću je dva mjeseca.
I da, naoružana sam živcima i molim Boga da već jednom prestane to raditi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 14:28:27   
hanabanana
Hoće, prestat će.
negdje oko četvrtog rodjendana.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 14:37:46   
veeseelaa
ima jedan djećak u vrtiću gdje ide moja malena poprilično agresivan, nisam ono vidjela
ja se malo vremena zadržim a više puta sam vidjela kako nekog ugnjetava

rekla sam vlasnici da sam primjetila da je mali agresivan i da malo pripaze na njegovo ponašanje prema AJši obzirom da ju je skoro dobro ogrebao a neki dan dobro i gurnuo, inače biće svašta user posted image

rekla mi je ukoliko se to desi ponovo da će ga prebaciti u stariju grupu

Otac mu je pravi mulac a majka ko iz katapulta izbačena, vlasnica im priča kakav je a oni ni izvini da kažu
Ne kontam ljude koji ne reagiraju na bezobrazluk svoje djece
O Boga mi će samnom imati problema još jednom se ponovi nešto slično

Naravno da na prvom mjestu brinem da je ne povrijedi al mi je i jako bitno da mje dijete ne provodi vrijeme za agresivnom djecom jer ukoliko je stalno bude ćuškao postaće šutljiva i povuće se u sebe a to ne dam nikako

Juče sam ih sve lijepo upozorila kulturno i dala do znanja da ću sljedeći put da napravim haos
Ko ne može da smiri svoju budalu nek je veže

Znam da se može desiti da dijete udari dijete al malac vazda nekog mlati, udara, ćuška
Mislim dijete po mom mišljenju nema kućnog odgoja, roditelju su mu nidje veze, mater prava kokoš, ko da je sa ratišta došla u vrtić

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 16:24:06   
sanela.asja
ma nemora znaciti da je do kucnog odgoja, al opet roditelji trebaju nesto uraditi ako se tako ponasa ja bi svoje ispisala iz vrtica,jer i moja je polopvc stvarno hoce i udariti i nema mira bas.a stvarno se trudimo da je vaspitamo,citam joj price,ucim kulturnim starima a ona je opet agresivna.jednostavno takvo se djete rodiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 21:39:02   
veeseelaa
neznam draga moja, dijete ispisati neću, već sam alarmirala i ostale roditelje, nek ispišu oni svog agresivnog dječaka
Bolje im je bgm, zbog njih samih jer ne daj Bože da se nešto dogodi ode sve u pm
Al danas mi je vlasnica rekla da je razgovarala s njegovim roditeljima, pa vidjećemo
Dijete treba učiti da voli, da ne ometa druge, da ne otima stvari, da je druželjubivo
I nikako s djetetom ne igrati grube igre što obično očevi čine s dječacima a neki i sa curicama i onda se to odrazi kao kod ovog dječaka....





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 22:03:53   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
Ko ne može da smiri svoju budalu nek je veže

E svaka cast,i ja to kazem,i jezim se od roditelja koji ne mare o ponasanju svoje djeceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 22:54:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
Ko ne može da smiri svoju budalu nek je veže

E svaka cast,i ja to kazem,i jezim se od roditelja koji ne mare o ponasanju svoje djeceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



vjeruj mi neki kad bi me neko par puta upozorio na ponašanje moje Ajše u vrtiću ja bi je ispisala, ne bi mogla podnijeti da mi većina smatra dijete za budalu
Našla bi joj tetu i haj kući sine, nisi za društva
al pojedini roditelji zaista nemaju obraza, mogu reći samo fuj
Glavu zabiju ko noj u pijesak i prave se Meme
e neće samnom moći bgm, ja sam malo veći igrač
ima da im haos napravim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:20:49   
mamabb
Znate šta je meni najžalosnije u ovakvim pričama-to što su roditelji ponosni što imaju dijete za hrambašu, X primjera oko sebe takvih imam.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:20:57   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Dijete treba učiti da voli, da ne ometa druge, da ne otima stvari, da je druželjubivo





Kaže meni skoro mm kad je došao po B u vrtić, ide hodnikom B i jedna curica i on je iz čista mira udari user posted image
I da, B i nas udara, koji mu je vrag ne znam ali me grozno to nervira user posted image  Malo, malo pa udari ili mene ili sestru i mm..... Čisto sumnjam da to ima veze sa tim ali mi često padne na pamet. Dok ga je teta čuvala u par navrata sam primjetila da ga uči da udara igračke user posted image user posted image  ako padne da udari pod i sl. Naravno da bih joj odmah skrenula pažnju ali.... ne znam da li to ima veze. Mi stalno forsiramo (sve troje) lijepo ponašanje ali efekat je slab.
Najgore mi je kad ne dobije nešto što je on naumio a mi ne pogodimo iz prve šta je to onda nastupa plač, histerisanje, bacanje po podu, udaranje user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image  e onda bi ga nogom nabila da odleti do Grbavice!!
S je uvijek bila skroz drugi tip, sa njom se ove stvari nisu dešavale. Znao se tako naći po neki dječak u vrtiću da je sekira ali da ona nekoga - ne.

< Poruku je uredio N_N -- 30.12.2010 23:22:19 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:44:39   
Anoniman
i ja ucim moje dijete da udari pod kada padneuser posted image ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad me prepade N_Nuser posted image user posted image ..jesam li majka za soc. sluzbeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:49:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

i ja ucim moje dijete da udari pod kada padneuser posted image ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad me prepade N_Nuser posted image user posted image ..jesam li majka za soc. sluzbeuser posted image user posted image user posted image







kuku i mi redovno udaramo pod,stokove od vrata,nogu od stolauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:51:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: dadada

i ja ucim moje dijete da udari pod kada padneuser posted image ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad me prepade N_Nuser posted image user posted image ..jesam li majka za soc. sluzbeuser posted image user posted image user posted image







kuku i mi redovno udaramo pod,stokove od vrata,nogu od stolauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nasa djeca ce biti bulis...izgledauser posted image user posted image user posted image user posted image

N_N...reci da nije takoooooooo

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:53:44   
Anoniman
N_N reci da smo dobre mameuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al ona odmah prestaje plakati mada se lupila momackiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:56:07   
N_N
Ma to je više implusivna reakcija roditelja da djetetu skrene pažnju sa bola i sama sam je primjenjivala ali sada više ne jer mu pokušavam to udaranje skroz izbiti iz ponašanja da ne bi vrag odnio šalu. To što sam navela da je teta udarala igračke kad mu se recimo neka od njih ne bi svidjela mi nije nikako bilo jasno a ona je udaranjem pokušavala da mu skrene panju na nešto drugo, mada ja u biti ne sumnajam da je baš to sadašnji rezultat njegovog ponašanja, ne znam.
I da, je li osjetim ironiju u vašim postovima ili mi se samo čini?

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
30.12.2010 23:58:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: N_N

Ma to je više implusivna reakcija roditelja da djetetu skrene pažnju sa bola i sama sam je primjenjivala ali sada više ne jer mu pokušavam to udaranje skroz izbiti iz ponašanja da ne bi vrag odnio šalu. To što sam navela da je teta udarala igračke kad mu se recimo neka od njih ne bi svidjela mi nije nikako bilo jasno a ona je udaranjem pokušavala da mu skrene panju na nešto drugo, mada ja u biti ne sumnajam da je baš to sadašnji rezultat njegovog ponašanja, ne znam.
I da, je li osjetim ironiju u vašim postovima ili mi se samo čini?





nikakva ironija samo fakat dok nisi ovo napisala nisam uopce razmisljala da moze biti povezanouser posted image
ti znas da ja tebe respektiramuser posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:01:45   
N_N
Ok, onda mi se učinilo user posted image
Ma ni sama ne znam, stalno se preispitujem i pokušavam povezati to ponašanje koje me užasno nervira. Ne kažem, ne bih baš ni da bude mamina maza user posted image  a tek razbojnik nikako user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:02:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: N_N

Ma to je više implusivna reakcija roditelja da djetetu skrene pažnju sa bola i sama sam je primjenjivala ali sada više ne jer mu pokušavam to udaranje skroz izbiti iz ponašanja da ne bi vrag odnio šalu. To što sam navela da je teta udarala igračke kad mu se recimo neka od njih ne bi svidjela mi nije nikako bilo jasno a ona je udaranjem pokušavala da mu skrene panju na nešto drugo, mada ja u biti ne sumnajam da je baš to sadašnji rezultat njegovog ponašanja, ne znam.
I da, je li osjetim ironiju u vašim postovima ili mi se samo čini?
cuj nje...kakva ba ironijauser posted image ...enisa

ja tebe ne da postujem...pa bolan dvoje djece si podigla...podizes...a i mimo toga...draga enisa...zljkrcms

sad cu se ja naljutitiuser posted image

odoh spavati

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:08:19   
N_N
IZVORNA PORUKA: N_N

Ok, onda mi se učinilo user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:09:00   
škorpija
i ja ucim moje dijete da udari pod kada padne ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

sad me prepade N_N ..jesam li majka za soc. sluzbe


joooooj to je i moja mam često radila sa ajdinom, ja sma joj nekoliko puta skretala pažnju da to ne radi, nisam vjerujte ni sma znala zašto mislim da to nije dobro, ali znala sam da nije. i vjerujem da dijete u svojoj glavi na neke lude načine povezuje stres zbog udarca i udariti nekogauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:15:14   
N_N
IZVORNA PORUKA: škorpija

i ja ucim moje dijete da udari pod kada padne ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

sad me prepade N_N ..jesam li majka za soc. sluzbe


joooooj to je i moja mam često radila sa ajdinom, ja sma joj nekoliko puta skretala pažnju da to ne radi, nisam vjerujte ni sma znala zašto mislim da to nije dobro, ali znala sam da nije. i vjerujem da dijete u svojoj glavi na neke lude načine povezuje stres zbog udarca i udariti nekogauser posted image



E vidi sad ovo.
Kad otvorimo prozor od kuhinje uvijek se čuje, u daljini, lajanje psa. Moj B je već sa par mjeseci reagovao, uvijek, na to lajanje. Prvo što je izgovorio bilo je : vav-vav. Često smo svi znali kad mu nešto nije po volji reći: čuj cuko laje, bježi cuko tamo! (da mu skrenemo pažnju). Situacija večeras: otvoren prozor, pas laje, B trči iz kuhinje u DB, meni u krilo (da se sakrije) i govori: ču, ču (čuj). Dok pas nije prestao nije sišao iz krila. prilazi prozoru i rukom maše: aaaah kuko! (kao da ga udara).....

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:19:52   
škorpija

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: škorpija

i ja ucim moje dijete da udari pod kada padne ...igracke, ne...naravno...ali sve sto njega "udari" da vrati...jer tako odmah prestane plakati

sad me prepade N_N ..jesam li majka za soc. sluzbe


joooooj to je i moja mam često radila sa ajdinom, ja sma joj nekoliko puta skretala pažnju da to ne radi, nisam vjerujte ni sma znala zašto mislim da to nije dobro, ali znala sam da nije. i vjerujem da dijete u svojoj glavi na neke lude načine povezuje stres zbog udarca i udariti nekogauser posted image



E vidi sad ovo.
Kad otvorimo prozor od kuhinje uvijek se čuje, u daljini, lajanje psa. Moj B je već sa par mjeseci reagovao, uvijek, na to lajanje. Prvo što je izgovorio bilo je : vav-vav. Često smo svi znali kad mu nešto nije po volji reći: čuj cuko laje, bježi cuko tamo! (da mu skrenemo pažnju). Situacija večeras: otvoren prozor, pas laje, B trči iz kuhinje u DB, meni u krilo (da se sakrije) i govori: ču, ču (čuj). Dok pas nije prestao nije sišao iz krila. prilazi prozoru i rukom maše: aaaah kuko! (kao da ga udara).....

fakat možda na svaki stres reaguje udaranjemuser posted image , to i ajdin radi, ali ja mu ne dozvoljvama da nas tuče, pucnem ga po guzi, ali dođe moja mama i sve se vrati na staro jer mu dozvoljava da je udara i ujedauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:21:46   
škorpija
ma ustvari nije to stres već djeca uče od nas i upijaju, svaki pogrešan korak vodi u krivom smjeru u odgoju, sitnice su čudo, ali kako su tek u našem odgoju griješili pa nismo ni loše ispaliuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:22:45   
Anoniman
uh fakat tesko je biti mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al vidim da neke stvari imaju kontra efekt i nastojat cu to promjenitiuser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 0:26:48   
N_N
Ja maksimalno izbjegavam puc po guzi opet iz istog razloga da ne shvati da ako je on mene udario - moram i ja njega ili obrnuto. U tim situacijama dobije "puc puc" u smislu da ga ignorišem ili da mu ne dam toooot (sok koji jako voli) a primjetila sam da mu ignorisanje najviše smeta tako da je često na ignore.
Ma u biti nisam pametna, ispipavam mu puls, pokušavam naći metodu kako da sad u startu to spriječim mada sam svjesna da je i ta agresivnost normalna u granicama naravno ali isto tako sam svjesna da se "temelji" udaraju do treće godine tako da....... u fazi smo izgradnje user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *