|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 14:00:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

lupa i moj...ne samo kada nesto zeli nego i kad se slucajno lupi pa onda se namjerno jos par puta  zvekne valjda da potvrdi da to boli...udara se od stol i place pa stane s plakanjem
 
 
heeej i moj isto ovo radi, uf pade mi kamen sa srca, milila sma da je jedini luđak na RR user posted image
user posted image user posted image IMA NAS JOS takvi draga

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 14:26:09   
Anoniman
koliko sam mogla primijetiti kod Andreja do agresivnih ispada dolazi samo kada je gladan ili jako umoran

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 14:27:50   
škorpija
pa dobro onda je sve ok , i ja sam agresivna kad sma gladna i umornauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 14:31:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

pa dobro onda je sve ok , i ja sam agresivna kad sma gladna i umornauser posted image
eto mozete podrukuuser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 15:25:50   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: dadada

koliko sam mogla primijetiti kod Andreja do agresivnih ispada dolazi samo kada je gladan ili jako umoran


jest  i  to..i  kad  nije  se  islo  gdje  je  on zacrtao..i  kad  nije dobio  ono  sto  je  naumio..i  kad  mu  otmes  nesto  iz  ruke  sto  on  ne  smije  da  drzi..i  tako  touser posted image user posted image user posted image ...  bolje  da  su  zivi  i  znaju  za  sebe,  nego  smotani  pa  da  ih  cijeli  zivot  neko  tutka  po  glavi...moj  zivac  vec  zna  za  sebeuser posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
22.7.2010 16:12:35   
emma.L
Ema je prošla fazu gurkanja druge djece, ali zna glavom udarati, više iz radoznalosti. Leži, recimo, na podu i lupka sve jače i jače. To ignoriram uredno. A neki dan je, mislim prvi i zadnji put, spustila ruku na mene. Dobila je ne malo po guzi, nego fine batine, sa cijelim objašnjenjem da se to ne odnosi samo na udaranje mame i onda ignore. Plakala je kao godina, ali je onda došla da kaže izvini i pomirile smo se. Nema šanse da ću dozvoliti da tuče ikoga. Mislim, može ona pokušavati, ali ću joj to izbiti iz glave sigurno user posted image .
A sitne tersluke joj dozvolim kad smo doma, pa mora se i ona ispuhati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 14:54:23   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: emma.L

Dobila je ne malo po guzi, nego fine batine, sa cijelim objašnjenjem da se to ne odnosi samo na udaranje mame i onda ignore. Plakala je kao godina, ali je onda došla da kaže izvini i pomirile smo se.


I šta si joj svojim primjerom pokazala????
Da je nasilje uredu, ali da ubuduće mlati one od kojih je jača, jer će joj jači vratiti.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 14:57:43   
emma.L
Ne slažem se s tobom. Pokazala sam joj da neki oblici ponašanja donose sankcije. Više nije bilo udaranja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 14:59:33   
hanabanana
Bojim se da ova fiozofija ne pije vode, naročito dugotrajno.
Ali tvoje dijete, tvoj problem.
Djeca najbolje uče iz primjera.
Iz ovog uče da je fizičko kažnjavanje ok.
Što nije ok.
Barem meni nije.

< Poruku je uredio hanabanana -- 23.7.2010 15:00:08 >

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:10:24   
emma.L
Ne znam, ali na meni je imalo efekta, isto tako na masi drugih. Ne hodamo ni kao potencijalni agresivci, a nismo baš ni istraumirani nešto da ne možemo funkcionirati u životu. A za sve neprimjerene stvari smo dobili po guzi.
Slažem se da ne treba tući djecu za sve, ali za sve što ja smatram totalno neprihvatljivim i ne želim da se ikada igdje ponovi, će dobiti. A ne kao naši prijatelji (a i ovdje sam čitala takvih primjera) - sve pedagoški, pa dijete mlati sve oko sebe dvije pune godine dok ne shvati napokon. Sorry, ali meni to nije ok.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:12:26   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bojim se da ova fiozofija ne pije vode, naročito dugotrajno.
Ali tvoje dijete, tvoj problem.
Djeca najbolje uče iz primjera.
Iz ovog uče da je fizičko kažnjavanje ok.
Što nije ok.
Barem meni nije.


OK ali da roditelji kazne djecu, inače rečenica nije određena. U djetinjstvu sam znala dobiti batine a nikad ama baš nikad nisam digla ruku na nekoga.

Meni je sad dovoljno da Adni kažem: "dobit ćeš batine " i ona se već povlači, čak joj bude krivo što sam je zaružila pa sastavi usne kao da bi zaplakala. Kod nas priča inače ne pije vode, presušila bi pričajući a ona se samo smije i u zijan. user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:13:27   
veeseelaa
ma kakva pedagogija, meni kad pukne film samo puc puc radi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:16:25   
hanabanana
Kažnjavanjem učimo dijete ŠTO NE SMIJE, ali ga ne učimo što TREBA i SMIJE činiti.
 
Npr. ako ste udarili dijete nakon što je pretrčalo cestu, ono je naučilo samo da cestu ne smije pretrčavati. Ono još uvijek ne zna kako da je sigurno prijeđe.
 
Ili iz tvog primjera: Naučila je da ne smije udariti, ali ne i to da ne smije udariti zato što to nije društveno prihvatljivo ponašanje, nego zato što će dobiti udarac nazad.

< Poruku je uredio hanabanana -- 23.7.2010 15:26:21 >

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:21:23   
taurus
mene ovaj problem muči već godinamauser posted image user posted image user posted image
već sam pisala o tome....
pokušala sam sa batinama i onda me je šokirao svojom izjavom da ja njega udaram zato što sam ja veća od njega i da će i on udarai kada porasteuser posted image user posted image user posted image
to je upravo ono čega sam se bojala, ali da naglasim da to nikada nisu bile prave batine već malo po guzi
zatim smo pokušali sa metodom kazne koja je njemu opet bila apstraktna, jer je svaki dan pitao da li je u kazni, kada će kazna doći, ko će otjerati kaznuuser posted image user posted image user posted image
e sad šta je od svega toga pametni ni sama ne znamuser posted image user posted image user posted image
baš kad pretjera i kad mi izvuče živac moram ga udariti jer u protivnom ništa drugo ne pomaže, ali nastojim da to bude rijetko

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:30:10   
Dinkica
Pa ja ne bih batinom kažnjavala djevojčicu od 6 godina od kada je otprilike sposobna da pređe ulicu i već u toj dobi me  može razumjeti šta i kako i nikad je ne bih istuka zato što nije dobro prešla ulicu, znači da joj nisam dovoljno dobro objasnila ili jednostavno eto nije. 
Ja bi kažnjavala samo zbog zločastih postupaka, udaranje, laži, krađa (ne dao Bog svega ovog), neposlušnosti i sl. i to sve nakon što joj nekoiloko puta objasnim da nije uredu pa ako svjesno ne sluša slijedi kazna. Ne treba sve postupke trpati u isti koš, ja baš fino mogu razgraničiti kada batine a kada ne i na koji način. Sad ću ja ispasti  terorista a nisam Bogami, izgledam pravo mila user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:30:53   
škorpija
nažalost, iako sam planiralaodgojiti bebija bez batina,  fakat  ne mogu da dozvolim da me udara, šta će biti tek kad bude veći, neću dijete krvnički premlatiti ali da ga pucnem po peleni ili ruci kad dira nešto što ne smije, e bez toga neće moći.

a koliko puta treba da ga pustim da mi opali šamara i da mu govorm ne to s ene smije raditi, ja znam roditelje koji već 6 godina pokušavaju razgovorom ubijediti dijete da ne što nije u redu, aha, malo morgen, ne idemo kod njih više nikako jer je mali NEMOGUĆ

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:31:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: taurus

pokušala sam sa batinama i onda me je šokirao svojom izjavom da ja njega udaram zato što sam ja veća od njega i da će i on udarai kada porasteuser posted image user posted image user posted image


To je ono o čemu sam govorila!!


IZVORNA PORUKA: taurus

zatim smo pokušali sa metodom kazne koja je njemu opet bila apstraktna, jer je svaki dan pitao da li je u kazni, kada će kazna doći, ko će otjerati kaznu


Ili ste vi kažnjavali i za ono što treba i ne treba ili nije shvatao zašto je u kazni.
Znači nije povezao nedopušteno ponašanje - kazna - sankcija.





< Poruku je uredio hanabanana -- 23.7.2010 15:36:26 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:33:37   
veeseelaa
ja sam svakako za sjesti i objasniti djetetu al stvarno nekad ne ide user posted image user posted image  
Naravno nisam za batine, nego za malo po guzi, kao ne smiješ to i bla bla


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:43:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam svakako za sjesti i objasniti djetetu al stvarno nekad ne ide user posted image user posted image  
Naravno nisam za batine, nego za malo po guzi, kao ne smiješ to i bla bla



Slazem se...

Mislim samo da je batina u svemu ovome ruzna rijec...Mislim pricamo o nekim segmentima...o kojima nekada covjek i ne razmislja...

Meni se desilo prije mozda dva mjeseca da se Uma od "huje" jer joj nisam htjela dati slamkicu, zaletila glavom u ogledalo na americkom...ja zamalo nisam umrla....samo sam u tom trenu vidjela lomljavu ogledala i njeno unakazeno lice...hvala Bogu nista se nije desilo, osim cvoruge na celu,  ali sam ja je u tom trenutku kako veselica kaze puc puc po guzi....jednostavno to je stvar trenutka i procjene sta je dijete moglo sebi da uradi. Toliko sam se kasnije prepala i radi te cvoruge, da sam MM-u rekla da ne daj Boze da dobije potres mozga ili nesto slicno, ko bi mi vjerovao da se sama udarila...user posted image

Ovde niko mislim ne govori o batinjanju, o klecanju na kukuruzima (koje je cak bilo i zvanicna obrazovno-odgojna metoda), sibanju po rukama...

Ovde se samo radi da nekada zaista covjek i "fizicki" sa tim puc puc mora reagovati.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:51:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

a koliko puta treba da ga pustim da mi opali šamara i da mu govorm ne to s ene smije raditi, ja znam roditelje koji već 6 godina pokušavaju razgovorom ubijediti dijete da ne što nije u redu, aha, malo morgen, ne idemo kod njih više nikako jer je mali NEMOGUĆ


Hahaha,da nisu isti u pitanju,znam i ja takve jedne,samo što je "djevojčica" u pitanju,naše druženje se svelo na telefoniranje,a i tad često puta ne razumijemo jedna drugu od vriske i keljenja  user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:55:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma kakva pedagogija, meni kad pukne film samo puc puc radi


Također!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 15:56:06   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR
samo sam u tom trenu vidjela lomljavu ogledala i njeno unakazeno lice...hvala Bogu nista se nije desilo, osim cvoruge na celu,  ali sam ja je u tom trenutku kako veselica kaze puc puc po guzi....jednostavno to je stvar trenutka i procjene sta je dijete moglo sebi da uradi.


Griješiš, to uopšte nije bila stvar procijene, nego rezultat tvoga straha.
Tvoja reakcija je bila rezultat tvog straha.
I meni se isto dešavalo.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
23.7.2010 16:01:20   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Skvo RR
samo sam u tom trenu vidjela lomljavu ogledala i njeno unakazeno lice...hvala Bogu nista se nije desilo, osim cvoruge na celu,  ali sam ja je u tom trenutku kako veselica kaze puc puc po guzi....jednostavno to je stvar trenutka i procjene sta je dijete moglo sebi da uradi.


Griješiš, to uopšte nije bila stvar procijene, nego rezultat tvoga straha.
Tvoja reakcija je bila rezultat tvog straha.
I meni se isto dešavalo.


Razumile smo seuser posted image ...Upravo sam to htjela reci, nekada jednostavno odredjene situacije zahtjevaju drugacije postupke u odnosu na one koje redovno primjenjujemo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.8.2010 20:48:02   
škorpija
A. nikako da skonta da me ne smije udarati, inače sam jako tolernatna ali kad je to u pitanju nepopustljiva sam (moguće da su to neki moji kompleksi) ali jadan ne može ni skontati kad mu nana i majka dopuštaju da ih udara i onda ja kažem ne, nadam se da će ova faza brzo proći jer ja znam da to neću tolerirati 

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.8.2010 15:45:02   
taze_mlada
ovaj moj harambasa kako ja volim reci od dragosti udara sve oko sebe hahaha (16. mjeseci mu je).. mene je juce toliko izlupao po ledjima kao i igri da su me ledja u momentu zabolila (kao rukama po golil ledjima) i kako sam se trgla tako on dusa stao i tacno se prepao sto sam hajmo reci vrisnula....
ili mi u parku a on sve rukama pokazuje i skici i kao "udara" drugu djecu, meni fakat djeluje od radosti i jer jos ne prica pa na taj nacin iskazuje nesto....
ali priznam bilo je par puta po guzi ali onda mi bude krivo jer skonatam da u ovom periodu oni jednostavno gledaju dokle su granice.... mene i sestru roditelji nikad nisu ni takli ali nisu ni imali razloga...... uvijek smo bile mirne....
dakle nisam za "batine" ali neki oblik sankcije mora postojati.... i treba se drzati toga a ne jednom moze a drugi put ne.... to samo zbunjuje dijete...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *