|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:13:22   
Anoniman
Najvažnija je dosljednost, znači nikada ne prijetite ako to ne mislite i uraditi i isto tako ne obećavajte ono što ne možete ili ne želite ispuniti.Meni se nekad desi da u ljutnji nekad kažem nešto što mi je teško ispoštovati, ali istrajem, nema tv cijeli dan ,stvarno nema- nema ići vani danas - nema itd.

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:21:48   
taurus
Dosljedna sam nije ni danas dobio igrice a neće ni sutra iako je plakao što mu ne dam. Nisam popustila pa ćemo vidjeti krajnji efekat.
A da i učiteljica u vrtiću mi je rekla da je danas pričao da je u kazni, što znači da zna i da je dobro upamtio.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:25:50   
dinaa
Naravno da si ispravno postupila sto ga nisi istukla,a vidi ja bas nekad mislim da moj to koristi sto zna da ga necu(ne mogu)istuci a nekad bi rado vjeruj mi.Vidjeces kad krene u skolu kako su djeca okrutna i nasilna,ja sam svoje dijete ucila da ne bude agresivan pa svako malo dodje iz skole ili s polja placuci jer je fasovao od nekog djeteta,e onda bi ja sebe samu samarala.
Mozda mi sad malo pretjerujemo sa odgojnim metodama,ja znam da je mene moja mama znala pucnuti kad zasluzim ali brate trebalo je dobro zasluziti jer kao sto neko rece dovoljno je bilo da samo malo povisi ton i zovne me ja znam o cemu se radi.To kod moje djece ne pali,moram biti malo glasnija da bi poslusali.A i kod mene ista situacija kao kod hanabanane kad krenem prema njemu na sav glas se dere nemoj meeeeeee nemooooooooj,Boze sacuvaj da neko cuje pomislio bi da ga prebismo a uopste ga niko ne dira ja tada zahtijevam gledanje oci u oci i razgovor,a odakle njemu to da se tako dere ni sama ne znam.Jednom je tako u vrticu rekao ubice me mama i poceo plakati zato sto je isprljao trenerku kad su bili vani i pita mene teta u vrticu jel vi njega tucete bas ne mogu da vjerujem da bi ga zbog ovoga istukli,a ja user posted image user posted image  mozes zamislit kako mi je bilo neugodno,ma da smo ga bar tukli ne bi mi bilo muka.Neznam stvarno sta nam je ciniti ali ja znam da sam ja kriva za njegovu razmazenost i to priznajem.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:26:45   
Anoniman
Da i svaki sljedeći put kad kažeš da nema igrica, znaće da misliš ozbiljno, da nije blef.
Ja inače volim da dijete može računati na riječ roditelja, nikad se nisam iskrala iz kuće da dijete ne zna i otišla negdje na prevaru, uvijek objesnim gdje idem, koliko ostajem i nikad nije bilo problema i nikad nisam ostavila dijete kod nekoga ako ono prethodno kaže da ne želi.

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:33:37   
dinaa
Ma dosljedna sam i ja u kaznama ali i u nagradama,ali eto nisam kad u huji kazem da ce dobit batine.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:35:00   
taurus
Uh nek nam je Bog na pomoći, a još kad pomislim na pubertet i šta nas sve čekauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:37:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

Uh nek nam je Bog na pomoći, a još kad pomislim na pubertet i šta nas sve čekauser posted image user posted image


Eh to i ja često pomislim, sad joj je 7 godina a zna pametovati ko da joj je 17.

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:40:35   
dinaa
IZVORNA PORUKA: zinanina

IZVORNA PORUKA: taurus

Uh nek nam je Bog na pomoći, a još kad pomislim na pubertet i šta nas sve čekauser posted image user posted image


Eh to i ja često pomislim, sad joj je 7 godina a zna pametovati ko da joj je 17.

Imam i ja jednog sto pametariuser posted image  a iskreno mene je strah odrastanja,kad pogledam oko sebe zaledim se.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:50:08   
taurus
Pa upravo zbog toga sam se ja i toliko zadeverala oko ovoga, jer kontam ako sad pogriješim u odgoju šta će biti poslije.
A dodatni problem mi je što on baš i ne priča previše sad za sad, već sve moram izvlačiti iz njega i postavljati dodatna pitanja, ali eto nadam se da će se to promijeniti. Tješim se samo da su dječaci takvi i da manje pričaju.
Ne kaže se đaba malo dijete- mala briga, veliko dijete-velika briga

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
18.5.2010 23:53:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

Pa upravo zbog toga sam se ja i toliko zadeverala oko ovoga, jer kontam ako sad pogriješim u odgoju šta će biti poslije.
A dodatni problem mi je što on baš i ne priča previše sad za sad, već sve moram izvlačiti iz njega i postavljati dodatna pitanja, ali eto nadam se da će se to promijeniti. Tješim se samo da su dječaci takvi i da manje pričaju.
Ne kaže se đaba malo dijete- mala briga, veliko dijete-velika briga


Nema veze pričaj ti sa njim i za njega i za sebe, dobro oni čuju i kad mi to najmanje očekujemo.Učiteljica od moje kćerke je rekla na roditeljskom-pazite šta pričate u prisustvu vaše djece, oni sve slušaju kad vi mislite da ih to ne zanima i sve ispričaju.
Ja sam se nekoliko puta uvjerila u to, ona sjedi sa strane, boji, crta, ja i mm pričamo i ona me upita nakon par dana nešto vezano za to, ja se pravo iznenadim.

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 0:21:52   
mama2009
taurus ja sam mlada mama i nemam bas iskustva, al mogu ti reci ono sto je moja mama radila i od nas napravila insane i na ovom vremenu cestite ljude.......moj brat i ja razlika 18 mjeseci, hiperaktivna djeca, bar jedanput dnevo bi se pobili s nekim djetetom iz komsiluka, moja mama govorila pricala, pruticem iskljucivo po guzi nista, uvijek prljavi ko prasici opominjala, kumila, molila nista.....znali smo joj milion puta reci takve recenice...tuces nas jer smo mali, mi sad ne mozemo tebe tuci imamo male ruke, kad narastemo ovo cemo mi itd.....moja mama je plakala i plakala zbog toga
neposlusni po pitanju igracaka, svojih stvari i kreveta.....svi u ulici su govorili "da Bogda da ova djeca izadju na pravi put"

moja mama je znala biti i jako stroga njeno NE znaci zaista NE......sad kad pricamo o tome kaze da joj je zao.....ali nama ne HVALA TI DO NEBA MAMA

danas smo odrasli ljudi akademski gradjani oboje smo doktori i vjeruj mi da mojoj prilaze ljudu i kazu svaka cast, trebalo je istrajati s njima

sretno draga, ako ti nisam uspjela pomoci nadam se da bar sam te uspjela malo nasmijati


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 0:26:44   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  možda se i ja samo previše opteretim stvarima koje on kaže i uradi
Ja mislim da moja okolina isto kaže:"šta li će od ovog djetea biti" jer je baš neposlušan i razmažen ali nadam se da će biti sve ok ako Bog da.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 0:31:26   
mama2009
IZVORNA PORUKA: taurus

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  možda se i ja samo previše opteretim stvarima koje on kaže i uradi
Ja mislim da moja okolina isto kaže:"šta li će od ovog djetea biti" jer je baš neposlušan i razmažen ali nadam se da će biti sve ok ako Bog da.



ma bit ce sve ako Bogda dobro samo neka je on zdrav, ziv i pomalo zafrkan ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 8:04:10   
acudesa
IZVORNA PORUKA: taurus

Pa upravo zbog toga sam se ja i toliko zadeverala oko ovoga, jer kontam ako sad pogriješim u odgoju šta će biti poslije.
A dodatni problem mi je što on baš i ne priča previše sad za sad, već sve moram izvlačiti iz njega i postavljati dodatna pitanja, ali eto nadam se da će se to promijeniti. Tješim se samo da su dječaci takvi i da manje pričaju.
Ne kaže se đaba malo dijete- mala briga, veliko dijete-velika briga

user posted image user posted image user posted image user posted image
Ova rečenica je vrh...a, čim ti tako razmišljaš, ne sumnjam da ćeš naći pravi put za njega

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 11:53:28   
taurus
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: taurus

Pa upravo zbog toga sam se ja i toliko zadeverala oko ovoga, jer kontam ako sad pogriješim u odgoju šta će biti poslije.
A dodatni problem mi je što on baš i ne priča previše sad za sad, već sve moram izvlačiti iz njega i postavljati dodatna pitanja, ali eto nadam se da će se to promijeniti. Tješim se samo da su dječaci takvi i da manje pričaju.
Ne kaže se đaba malo dijete- mala briga, veliko dijete-velika briga

user posted image user posted image user posted image user posted image
Ova rečenica je vrh...a, čim ti tako razmišljaš, ne sumnjam da ćeš naći pravi put za njega




Hvala draga mojauser posted image user posted image nadam se da hoću

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 12:02:55   
dinaa
Ma hoces nego stauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 23:25:54   
taurus
Opet ja na ovoj temi. Samo da vas izvijestim da metoda kazne djeluje.
Danas je istekla kazna i dozvolila sam da se igra na kompu, međutim poslijepodne kad nije dobio što je tražio počeo se opet derati i plakati.
ja sam samo mirno rekla da ako tako nastavi moraćemo opet uvesti kaznu.
Na moje iznenađenje odmah je prestao i smirio se.
Mada vidim da mu baš i nije jasno jer me pitao: a kako kazna dođe i ko je otjera?"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Najvažnije mi je da je bar djelimično shavtio svrhu kazne i njenu povezanost sa lošim ponašanjemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 23:33:43   
malena sharena
Cestitam taurus i na razmisljanju i na trudu i na uspjehu user posted image  Menscini taj tvoj decko bas namazan user posted image

< Poruku je uredio malena sharena -- 19.5.2010 23:34:31 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 23:40:53   
taurus
Uh kako nije namazan, mota me oko malog prsta a je se ne damuser posted image
Vidiš da se nadmudrujem sa njim, ipak sam ja pametnijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
19.5.2010 23:55:01   
malena sharena
Ne daj se zeno user posted image . Vjeruj mi, citam to za rukice male i velike i kontam vidi ti malog manipulatora, ali nemam bas nekog iskustva sa vlastitom djecom pa mi je bezveze da ista pisem user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.5.2010 22:16:18   
taurus
IZVORNA PORUKA: malena sharena

Ne daj se zeno user posted image . Vjeruj mi, citam to za rukice male i velike i kontam vidi ti malog manipulatora, ali nemam bas nekog iskustva sa vlastitom djecom pa mi je bezveze da ista pisem user posted image .



Nema veze što nemaš iskustva samo piši a ovo ti je prilika da se pripremiš i da znaš šta te čeka ako Bog dauser posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
25.5.2010 15:32:37   
malena sharena
taurus, user posted image

Moja tetka ima iskustva s jednim takvim "daj Boze da na hajr izadje". Kao petogodisnjak je bolestan u po noci izletio iz kuce po strasnom nevremenu, pljusak iz neba iz zemlje, ganjale ga po avliji tetka i moja mama, nikad tu scenu necu zaboraviti. Za Novu godine dosli oni kod nas, a on porazbijao sve ukrase s jelke, one kugle baca s kreveta na sprat po nama (to su bombe), a onaj vrh sto dodje na vrhu mu je bio mac user posted image , ma nijedna igracka u njegovim rukama nije ostala citava duze od nekoliko sati. Nije jos znao govoriti kad je iz porodicne kuce otisao u grad i efendija ga prepozno u parku, pa ga vratio kuci, kod kuce bio haos. Ma tetka je jedva ostala normalna s njim. E, danas je za pozelit momak, bavi se sportom, radi, pristojan, ima fino drustvo user posted image .
Nek oni nama budu OK kad odrastu!


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
25.5.2010 15:35:58   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  jao što me nasmija
moj baš nije do te mjere nemiran, odnosno još uvijek imam kontrolu nad njimuser posted image user posted image user posted image user posted image
zapravo i nije nikad nešto slično ni uradio, ali ja se opet brinem kako ga pravilno odgojiti i vaspitati.
U pravu si najvažnije da su živi i zdravi, a nadam se da će biti dobri kad porastu

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 10:17:52   
Mya_81 RR
Mi nismo još u skupini od 1-2 godine, ali fali nam samo mjesec dana user posted image

Nekako mi je ova tema bila najadekvatnija da se javim, mada mi je glupo reči da je moje dijete agresivno...više bi je opisala kao ljuticu ogromnu...

S obzirom da je premala ne mogu joj objasniti riječima neke stvari, a ne znam kako da se postavim na njene sve češće ispade user posted image

Recimo, kad joj ne dam da radi nešto što je naumila (da me vuče za kosu, a posebno one sitne dlačice kod vrata su joj strašna fora, da grize jednu lajsnu koja nije pričvršćena, da mi liže papuče - ovo joj je posebno zanimljivo user posted image ...i tako bi sad mogla nabrajati do sutra)....znači kad joj ne dam da radi stvari koje mi i nisu baš OK ona toliko počne vrištati i plakati, glavom zabacuje unazad i udara se, a od jučer kao i kašlje u takvim situacijama, a baš mi izgleda da želi tako privći pažnju...

Ja stvarno ne znam kako da se postavim...da li jednostavno da je ignoriram, jer joj popustiti svakako ne mogu...

I sve razmišljam valjda neću biti toliki peh da se moje dijete baca vani po podu jer su mi takva djeca uvijek išla na živce user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 10:27:27   
Anoniman
I sve razmišljam valjda neću biti toliki peh da se moje dijete baca vani po podu jer su mi takva djeca uvijek išla na živce user posted image
user posted image user posted image user posted image
i mi smo takvi isti.Bas,sam primjetila kad je anel ljut i nervira ga igracka ponekad user posted image zaigra se pa baca ju na vratu se odma jedna zila napne koliko vristi i dere seuser posted image
I on obozava cupati,pogotovo sto rece  sitna dlacice na vratu

kad  kazem nee on mi odvraca huujom vriskom ko ljuti se.


(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *