|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hitno potrebna krv !
17.3.2011 19:45:53   
scarlett
Evo ovo sam sad našla na netu, vjerovatno se ko želi može obratiti i na ovaj kontakt:
Zavod za transfuziologiju FBiH
Tip Ustanove : Zavod za tranfuziologiju



Mjesto: Sarajevo Centar
Adresa: čekaluša 86

Tel: 033 270 170
Fax: 033 270 100

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Hitno potrebna krv !
17.3.2011 19:47:59   
koka i po
scarlett imas pp

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Hitno potrebna krv !
17.3.2011 19:49:24   
scarlett
Evo ja sam postavila ovo na FB na svoj status, pa ko želi neka prepiše, nadam se da sam ovo pravilno povezala.

Sa transfuziologije javili da hitno trebaju krv AB neg. za bebu od 2.5 mjeseca, kazu da su sati u pitanju, ako ko moze pomoci. tel.:033 270 170

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 9:59:04   
scarlett
Samo da podignem temu user posted image

IZVORNA PORUKA: scarlett

Evo ja sam postavila ovo na FB na svoj status, pa ko želi neka prepiše, nadam se da sam ovo pravilno povezala.

Sa transfuziologije javili da hitno trebaju krv AB neg. za bebu od 2.5 mjeseca, kazu da su sati u pitanju, ako ko moze pomoci. tel.:033 270 170



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 12:50:01   
emi7908
i ja sam malo prije ovo dobila fb kako tužno user posted image  i nadam se da je već nađena krv...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 12:52:05   
bananica
IZVORNA PORUKA: emi7908

i ja sam malo prije ovo dobila fb kako tužno user posted image  i nadam se da je već nađena krv...


takodjer se nadam da je bebica uspijela dobiti krv
bas tuznouser posted image

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 12:54:33   
emi7908
sad sam zvala ove brojeve da se raspitam da li ja mogu biti darivaoc, mislim da li odgovara moja krvna grupa ali se niko ne javlja user posted image  

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 13:18:20   
dubravka01
"Za bebu od 2,5 mjeseca iz Sarajeva koja je dobila sepsu i potrebno joj je mijenjati krv, hitno je potrebna krv AB NEG.

Davatelji mogu biti i oni s krvnom grupom 0 NEG.

Svi koji su voljni pomoći neka se jave u Zavod za transfuziologiju u Sarajevu. Pošto su premale zalihe te krvi ,postoji mogućnost da neće imati krvi za sutra, pa je svaka pomoć dobrodošla." Izvor Source.ba




_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 13:32:11   
assmiras
Ja sam 0 neg. i rad bih darovala. Može li mi neko reći smijem li darovat krv ako dojim bebu???? 

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 13:48:16   
emi7908
dubravka ja sam 0 neg i  kao što sam pisala zvala sam transfuziologiju da provjerim ali niko se ne javlja, ranije smo imali isti problem i koliko sam upućena mogu biti darivaoc, ima li još koji broj na koji mogu dobiti informacije?????

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 14:12:04   
emi7908
zovem,zovem i zovem sad je konstantno zauzeto...user posted image  
assmiras pročitaj prethodne postove koliko se sjećam ti trenutno ne možeš davati krv, valjda treba proći 2,5 god od poroda .... ovako sam pročitala u prethodnim postovima ali ti još provjeri a svakako sam  zvala i  transfuziologiju da i to provjerim ali zauzeto konstantno...

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 14:42:07   
emma.L
Beba je dobila krv i trenutno imaju dovoljno. Zato se valjda ne javljaju i ne šalju ekipe na teren u potragu. Znam da bi bilo pametno da ljudi koji su u mogućnosti svejedno odu što prije gore i daju tu rijetku krv da ne bi opet bilo ovakvih paničnih apela user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Hitno potrebna krv !
18.3.2011 18:00:45   
scarlett
Ja sam taj broj transfuziologije našla na internetu kao njihov kontakt i stvarno ne razumijem kako se može dešavati da tako bitan kontakt, ne samo zbog ovog slučaja, bude nedostupan, al može valjda kod nas svakako...user posted image

Evo vezano za ovu situaciju, maloprije mi je stigao link na FB, pa pogledajte
https://www.facebook.com/notes/in-style-sarajevo/ali%C5%A1an/172630856122016

Tu je naveden jo jedan br. telefona.


< Poruku je uredio scarlett -- 18.3.2011 18:02:08 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Hitno potrebna krv !
15.4.2011 15:09:54   
Lazy Rio
Pozdrav svima!Nov sam ovdje, a razlog prijave je ovaj mališa...

evo danas mi je cura dobila na Face-u poruku za pomoć mališi...iskreno nisam ranije čuo za ovaj slučaj, vidim da je skoro mjesec dana prošlo...ja sam iz Zagreba i imam AB negativnu krvnu grupu i sad neznam dal je potrebno još ove krvne grupe? Javite ako bude potrebno na mail ili ovdje na forumu, neznam dal mogu dat krv u ZG-u pa da se pošalje u Sarajevo?

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Hitno potrebna krv !
17.4.2011 14:39:19   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Lazy Rio

Pozdrav svima!Nov sam ovdje, a razlog prijave je ovaj mališa...

evo danas mi je cura dobila na Face-u poruku za pomoć mališi...iskreno nisam ranije čuo za ovaj slučaj, vidim da je skoro mjesec dana prošlo...ja sam iz Zagreba i imam AB negativnu krvnu grupu i sad neznam dal je potrebno još ove krvne grupe? Javite ako bude potrebno na mail ili ovdje na forumu, neznam dal mogu dat krv u ZG-u pa da se pošalje u Sarajevo?



Dragi Lazy Rio,

ne mogu ti odgovoriti na pitanje, jer zivim daleko od BiH i nemam posljednje informacije, ali zelim ti reci sljedece:

Svaka cast! Hvala ti puno u ime male bebe. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lazy Rio)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Hitno potrebna krv !
17.4.2011 15:27:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lazy Rio

Pozdrav svima!Nov sam ovdje, a razlog prijave je ovaj mališa...

evo danas mi je cura dobila na Face-u poruku za pomoć mališi...iskreno nisam ranije čuo za ovaj slučaj, vidim da je skoro mjesec dana prošlo...ja sam iz Zagreba i imam AB negativnu krvnu grupu i sad neznam dal je potrebno još ove krvne grupe? Javite ako bude potrebno na mail ili ovdje na forumu, neznam dal mogu dat krv u ZG-u pa da se pošalje u Sarajevo?



Post na Fb kruši već mjesec dana...a zalihe krvne grupe su napravljene i bebi se pomoglo u toms egmentu...
sada za tu bebu ima drzga vrsta pomoći, ali i to je uz pomoć dobrih ljudi negdje na dobrom putu da bude završenouser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_897165/mpage_3/key_/tm.htm#899248


dobro nam došao...i veliko Hvala za tvoj trud i post...znaš baš me dotaklo. Hvala što si to što jesiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lazy Rio)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Hitno potrebna krv !
18.4.2011 23:02:43   
Lazy Rio
ej, hvala kaj ste me lijepo ugostili :)

ma problem je što ja nemam facebook, ne preferiram ga baš pa nisam ni imao priliku dobit poruku koja kruzi fb-om...evo kažem, slučajno je cura od nekoga dobila poruku i pričala mi kak treba ab- krvne grupe za dečkića malog, pa reko da vidim kakva je situacija i dal treba pomoć... vidim da jaako malo ljudi ima ab-, a i oni koji imaju očito se ne javljaju...
vidim sad da je malac na putu za bolnicu, nadam se da bu sve ok, držimo fige!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Hitno potrebna krv !
26.8.2011 10:28:59   
Lulu_08
MOLIM SVE PRIJATELJE KOJI IMAJU KRVNU GRUPU " B+ ", ILI AKO POZNAJU NEKOGA SA TOM KRVNOM GRUPOM DA SE JAVE NA TRANSFUZIOLOGIJU UKC TUZLA JER JE U OPASNOSTI ZIVOT MAJKE TEK RODJENE BEBE.KRV JE POTREBNA AMIRI SALKANOVIC!!!

UNAPRIJED HVALA

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lazy Rio)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Hitno potrebna krv !
27.8.2011 21:03:12   
illa
IZVORNA PORUKA: Djana

MOLIM SVE PRIJATELJE KOJI IMAJU KRVNU GRUPU " B+ ", ILI AKO POZNAJU NEKOGA SA TOM KRVNOM GRUPOM DA SE JAVE NA TRANSFUZIOLOGIJU UKC TUZLA JER JE U OPASNOSTI ZIVOT MAJKE TEK RODJENE BEBE.KRV JE POTREBNA AMIRI SALKANOVIC!!!

UNAPRIJED HVALA


Jesu li našli krv?
Možda bi bilo dobro postaviti obavijest i na facebook ili na neke druge forume ako je poziv još aktuelan.user posted image


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Hitno potrebna krv !
27.8.2011 21:59:53   
Gift
ja koliko znam Amira je sad dobro..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Hitno potrebna krv !
27.8.2011 22:03:01   
tajcika
rado bi pomogla  al da li neko zna moze li se davati krv poslije prebolovane zutice tipa A i mononukleoze (proslo je vec godina od bolovanja)  i  da li ima mogucnost da se krv da ovdje u Sa pa da se nekako prebaci za Tuzlu ili....

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Hitno potrebna krv !
27.8.2011 22:45:41   
Bambi09
Djana, ja koliko znam ovaj poziv je bio prije malo vise od mjesec dana... Nije valjda opet kriticno ili ??? 

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Hitno potrebna krv !
9.11.2011 19:44:25   
Hanady RR
na fb statusima mojih prijatelja upravo s epojavio ovaj apel...pa ko je u mogućnosti i može pomoći neka se odazove

''HITNO....HITNO...HITNO...HITNO​....ŽENI JE NA POROĐAJNOM U BRANKOVCU U MOSTARU HITNO POTREBNO DONIRATI KRV - GRUPA JE A-.....POŽURITE, ŽIVOT JE U PITANJU, BEBA JE ROĐENA, ALI JE MAJKA KRITIČNO....
A NEGATIVNA , hitno potrebna krv jednoj zeni u brankovcu u roku 24 h , radi se o zivotuu , molim vas ako znate ili nadjete nekoga sa nultom krvnom grupom , neka ode u brankovac i neka se javi , zena se porodila i nesto joj sa maternicom bilo ostace mala beba bez mame ako hitno ne reagiramo. idite u brankovac ili javite na broj brankovca: o36 551 611
''

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Hitno potrebna krv !
9.11.2011 20:25:37   
Anoniman
ja sad zvala mm ide ujutro abd on je A-
rekla mi je zena sa transfuziologije da ako prezivi nocas krv ce trebati i sutra.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Hitno potrebna krv !
9.11.2011 20:27:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: noa

ja sad zvala mm ide ujutro abd on je A-
rekla mi je zena sa transfuziologije da ako prezivi nocas krv ce trebati i sutra.


user posted image user posted image user posted image za tebe i tm....

a tuga...molimo noćas za mamu koja je rodila bebuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *