|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 1:09:06   
Hanady RR
Možda si trebala pitati zubara dali bi bilo dobro da žalfijom ispira usnu šupljinu dok to traje. nekako mi liči da je infekcija u pitanju. Moja seka je to imala i mislim da je uzrok nedostatak B vitamina no naravno ja nisma tu da dajem dijagnozu već samo pa podjelim slično ili isto iskustvo. Ali u svakom slučaju mislim da bi žalfija trebala pomoći pri daljnjem širenju infekcije i dezinfekciji usne šupljinje pogotovo jer mi ta tačkica na krajniku izgleda kao da se malo proširilo. No nema mjesta panici sve je to moguće da je razlog i prehlada desni. kao što curi nosić moguće je da desni oteku.

U svakom slučaju želimo brzzz i bezbolan oporavak drugarici :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 1:12:48   
MELLI
on je spomenuo kadulju,i ispiranje usta kaduljom.
ja se baš i ne kužim u čajeve user posted image ,ali nabavićemo sutra nešto .
Spomenuo je prehladu,viruse,lošu higijenu usne šupljine kao neke od mogućih uzroka.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 1:22:31   
Hanady RR
kadulju uzmeš u apoteci kupiš i na pakovanju piše kako da je koristiš. Trabaš je naučiti da je drži u ustima malo i da je ispljune nemoj da je popije nije preporučljivo. a nemože ti ništa loše biti ni da joj uzmeš B kompleks imaš dječije tabletice za cuclanje u apotekama a ako neće da cucla uzmi joj sirup za jačanje imuniteta koji u najviše slučaja ima najveći postotak B kompleksa. ( sanosvit ili Multivitaminski sirup od Dr.thaisa). 

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 7:37:50   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MELLI

grlo nije čak ni crveno,samo ta neka mala bubuljičica na jednom krajniku stojiuser posted image

Ma vidjeću sutra,poslije podne da je odvedem kada su manje gužve u bolnici.Ako mi ona još pokupi kakav virus u bolnici(a garant hoće,svaki put joj se nešto tamo "primi"),onda mi je to gotovo 100%  da će se i Haris od nje razboliti i eto mi duplih problema.user posted image
Vidjeću kako se situacija bude sutra odvijala.


moj ti je savjet da samo zovneš telefonom, naročito i gripa koja harauser posted image ako joj bude bolje ujutro, samo nastavi s tom terapijom ne vodi je nigdje i ja izbjegavam voditi malca u ti izvore bacila do nužde, što kažeš samo još gore ćeš napraviti...baš mi je žao, ne znam kako joj se to tako desilo mivica

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 8:04:52   
juni
Draga MELLI, mislim da sam ja medju prvima procitala temu ali jednostavno nemam iskustva sto se tice upaljenog mesa oko zuba pa ti i nisam mogla dati savjet.
Jedino sto sam cula je ta kadulja ciji caj se mucka u ustima pa se ispljune, ali to mi nije palo na pamet.
Kako je jutros djevojcica, jel se imalo meso povuklo?


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 15:22:01   
Hanady RR
e draga MELI upravo sam se vratila iz šetnje sa svojom bebicom i kupila sam novi broj magazina bebe u kome sam pronašla tekst o upali usne šupljine. naime nema puno opisa niti prijedloga kako pomoći djetetu ali evo ukratko (ako nisi imala priliku pročitati tekst).

- Dok je krupica relativno blag oblik, gingivostomatitis herpatika je najteži oblik stomatitisa, a uzrokuje ga virus herpes simplex. .....moguća je pojava i temperature i pojava brojnih ranica tzv. afte.
zahvaćeni su zubno meso, nepce, jezik, sluznica obraza. ranica može biti puno i izazivaju jaku bol. Dolazi i do povećanja limfnih čvorova ispod brade i iza uha. Ovoj infekciji su izložena mala djeca uzrasta od 1 do 3 godine. ....Bolest može trajati i do tri sedmice a proces inkubacije je 12 dana. Zbog boli i uiscrpljenosti djete može početi odbijati hranu i tekućinu. važno je voditi računa da djete uzima dovoljno tekućine i najbolje da je to čista voda jer je neutralnog okusa. liječi se premazivanjem gentina-gelom a u liječenju pomaže i gengigel-baby. I drugi virusi mogu biti uzročnici upale usta. Klinička slika je blaža i kraćeg trajanja. Pojava pojedinačnih afti je česta pojava u djetinjstvu. Sve one su nastale u stresnim situacijama, može ih izazvati pretjerana količina slatkiša, grickanje noktiju, energična upotreba četkice za zube, te kao posljedica poremećaja probave, manjka vitamina, minerala....


nadam se da je malena bolje, pozdrav :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 15:53:47   
acudesa
 meli, kako je malena danas?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 16:32:34   
MELLI
Hanady puno hvala na informacijama,sad da ima ranice,nema,jedino ta bubuljičica koju sam spominjala na krajniku,a i ona se danas jedva primijeti.
Desni su još uvijek natečene i crvene,ali ko malo manje,čini mi se.Sad joj se i taj zub bolje vidi.
Da je prošlo ,još nije ni blizu.
Upravo taj gel koji si spomenula gengigel baby smo i mi dobili.Što se temperature tiče,jest imala prije nekih sedam -osam dana,dvije noći oko 38 stepeni C (što i nije neka ekstra visoka temperatura).
Bitno mi je da ona jede i pije bez problema.Samo nam je pranje zuba problem,mada evo maloprije smo opet prali zube i ispirali kaduljom i čini mi se da ne krvari više kao juče.
Pedijatru nisam otišla jer mi se čini da se povlači,istina sporo ali eto,kao vidim neki mali pomak.
Hvala vam na briziuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Upaljene desni kod djece
22.11.2009 0:36:02   
remzy
meli kako je malena,da li joj je ista bolje...!???
ovi dana si mi sve na pameti!!user posted image

javi se!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upaljene desni kod djece
27.11.2009 23:42:15   
MELLI
Joj remzy,sorry,
Ja tek sad vidjeh poruku.Negdje sam ukratko acudesi odgovorila,ali ovdje nikako.
Sve hoću ovih dana da napišem nekoliko rečenica,ali nikako da ulovim vremena.Virnem ja na RR,ali nikako da sjednem i podnesem izvještajuser posted image

Ovako,bili smo na kontroli kod čika zube,nekako sam nezadovoljna pregledom ,ali eto dobro je.Upala je sanirana.Otok oko desni se povukao,zubi izgledaju normalno i što mi je najbitnije ne krvare više.
Zašto sam nezadovoljna,pa eto,uspjela sam dijete nagovoriti na pregled,čak smo kupili i neku igračku koju je čika zubar trebao pokloniti hrabroj djevojčici,sve je išlo nekako na silu,ali uspjeli smo.Međutim on je bio nekakav mrgud,i nije se nešto puno trudio da zadobije njeno povjerenje.Pregledao je zubiće,našao tačkicu karijesa na jednom zubu i završio pregled.Kad sam ja pitala ,kako ćemo to popraviti,on je rekao da je dovedem kad bude dala popravljati zubeuser posted image user posted image user posted image

Halooooooooooouser posted image user posted image user posted image

Nije se potrudio ni da pokuša,da je bar upozna sa "alatom".
Naravno ona jedva čeka da ide ponovo i da joj jedan takav mrgud popravlja zubeuser posted image user posted image user posted image user posted image (čitaj ironično)

Ništa,vezano za desni, nije ni spomenuo,te sam ja na svoju ruku prekinula terapiju.

Sada ću napraviti kratku pauzu,pa idemo na upoznavanje sa drugim zubarom.Nadam se da ću naći nekog ko će zadobiti njeno povjerenje.

Toliko sam se trudila,da joj zubara "prikažem"  kao dobrog čiku,koji je tu da pomogne djeci,koji voli djecu,i onda mi on pokvari sveuser posted image .Čak joj se ni igračka od zubara (a koju je inače priželjkivala) ne dopada nešto pretjerano.

Ona se sada baš plaši i ne želi ni kraj ordinacije da prođe, a kamo li da uđe u nju.

Pustićemo da vrijeme odradi svoje,pa pokušati ponovo.

Hvala na brizi.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upaljene desni kod djece
28.11.2009 0:33:12   
acudesa
joj, kako su samo grozni...user posted image ..nađi kakvu zubarku
pusa tebi i mišu generaciji

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upaljene desni kod djece
28.11.2009 0:42:34   
teta berta
I kako takav covjek ocekuje da ce mu neko ponovo doci na pregled, ma grozni su... Moja zubarica mi je extra super i niku cu voditi kod nje, objasni svaki pokret koji ti uradi, ma predobra...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *