|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:04:01   
mamana
Kako nemamo? Ja radim u državnoj firmi i 2007 godine kad sam se porodila dobijala sam od Kantona ovih 360 KM, a poslovac mi je dodavao do pune plaće, jer je tako regulisano našim pravilnikom o radu

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:33:27   
Aiša
SREĆNA, nisi vjerovatno dobro razumjela.

Dobit ćeš rješenje na kojem će ti pisati naknada od 360 KM, prethodno sve papire predaš u opštini prebivališta, a ostatak do pune plate isplaćuje ti poslodavac.

Ne možete brate i jare i pare, još pored plate i naknadu user posted image

AminaZana, tako piše u rješenju, ali u prosjeku dobijaš od 430-480, kako kad.

Mi u privatnom sektoru imamo (imali smo) samo ovu naknadu, poslodavac ne uplaćuje ništa, jer nema zakonsku obavezu.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:37:38   
SREĆNA
Drage moje ja sam u aprilu ove godine počela raditi sa porodiljskog odsustva, za to vrijeme dok sam bila na porodiljskom nisam imala ništa sa opštinom, a platu sam dobijala od svog poslodavca.

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:40:20   
SREĆNA
U opštinu sam bila predala papire i dobila rješenje na kom je pisalo da nemam pravo jer sam zaposlena u drž. instit.da mi oni daju platu.Eh sad razlike su možda u pravilnicima ili čemu već od firme do firme , ali kod mene je tako.Opština ništa nema sa nama.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:41:40   
Aiša
Sada bi to mogla neka pravnica objasniti, ali rezultat je isti - primila si punu platu, pa kako god user posted image .
Bolje je tako, manje iščekivanja poštara na vratima i manje hodanja.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:45:41   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: mamana

Kako nemamo? Ja radim u državnoj firmi i 2007 godine kad sam se porodila dobijala sam od Kantona ovih 360 KM, a poslovac mi je dodavao do pune plaće, jer je tako regulisano našim pravilnikom o radu



Moja radna kolegica koja je rodila 2009 god. nije imala platu uopšte na porodiljskom, ne znam jel imala od opštine, zaista ne znam, ali znam da je prije isteka godine dana počela raditi jer nije više mogla živjeti bez plate.Ne da mi se sad tražiti ona odluka koju je ne znam ni ko donio da li 2009-te ili 2010-te godine u kojoj stoji da zaposlenice u drž.inst. imaju pravo na platu, da bi se izjednačili sa RS-om jer je tamo bilo tako pola opština pola firma.Kad nađem odluku postaviću je ovdje.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 12:50:01   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: Aiša

Sada bi to mogla neka pravnica objasniti, ali rezultat je isti - primila si punu platu, pa kako god user posted image .
Bolje je tako, manje iščekivanja poštara na vratima i manje hodanja.



Puna ili ne vjeruj da se ne sjećam, znam da je bila oko 630 km, a nije mi bilo baš do toga da tabirim jel puna ili je 80 %, mada to i nije tema emisije, ja govorim da nemamo ništa sa opštinom niti imamo pravo na bilo kakve druge naknade.

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 14:00:24   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: mamana

Kako nemamo? Ja radim u državnoj firmi i 2007 godine kad sam se porodila dobijala sam od Kantona ovih 360 KM, a poslovac mi je dodavao do pune plaće, jer je tako regulisano našim pravilnikom o radu



i moja drugarica, koja je u parlementu je primala tih 360 od opstine, a ostatak od poslodavca se namirivao i na taj iznos su joj placali doprinose 12 mjeseci od dana poroda.

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 14:02:18   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: Aiša

SREĆNA, nisi vjerovatno dobro razumjela.

Dobit ćeš rješenje na kojem će ti pisati naknada od 360 KM, prethodno sve papire predaš u opštini prebivališta, a ostatak do pune plate isplaćuje ti poslodavac.

Ne možete brate i jare i pare, još pored plate i naknadu user posted image

AminaZana, tako piše u rješenju, ali u prosjeku dobijaš od 430-480, kako kad.

Mi u privatnom sektoru imamo (imali smo) samo ovu naknadu, poslodavac ne uplaćuje ništa, jer nema zakonsku obavezu.



hajd valjda bude vise para hahahaha ja sam se porodila 03.09. i jos nisam dobila nista :) valjda cekaju da mi se skupi dosta, pa da mi donesu hahahahahah

ali poslodavac moze uplacivati, ako zeli. mada mi je draze da mi da u kesu, a da niko ne zna hahahahah

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 14:11:36   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: AminaZana


IZVORNA PORUKA: Aiša

SREĆNA, nisi vjerovatno dobro razumjela.

Dobit ćeš rješenje na kojem će ti pisati naknada od 360 KM, prethodno sve papire predaš u opštini prebivališta, a ostatak do pune plate isplaćuje ti poslodavac.

Ne možete brate i jare i pare, još pored plate i naknadu user posted image

AminaZana, tako piše u rješenju, ali u prosjeku dobijaš od 430-480, kako kad.

Mi u privatnom sektoru imamo (imali smo) samo ovu naknadu, poslodavac ne uplaćuje ništa, jer nema zakonsku obavezu.



hajd valjda bude vise para hahahaha ja sam se porodila 03.09. i jos nisam dobila nista :) valjda cekaju da mi se skupi dosta, pa da mi donesu hahahahahah

ali poslodavac moze uplacivati, ako zeli. mada mi je draze da mi da u kesu, a da niko ne zna hahahahah



Ih Amina tebi kad dođe lova ti ćeš se obogatiti hahahaha, doko se nakupi.

A ova odluka se odnosi na porodilje zaposlene u instit. BiH, u mom rj. stoji da imam pravo na naknadu plate u visini prosječne neto plate koju sam ostvarila u toku poslednja tri mjeseca prije otpočinjanja porodiljskog odsustva.

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 15:07:38   
Neca xxx
Ja radim u privatnoj firmi i prema nasim politikama, imamo pravo na naknadu plate tokom 6 mjeseci porodiljskog odsustva. Tako da sam ja primala punu platu (naravno bez toplog obroka i naknade za prevoz) i pored toga jos naknadu. Tako da sam imala oboje, ali samo 6 mjeseci. Nakon toga sam se vratila na posao.

A ja sam za to da se izmijeni Zakon o socijalnoj zastiti KS i da svaka porodilja od kantona prima naknadu umjesto SVOJE place. A ne da je svima samo 360-400 KM. To je ok nekome ko nazalost ima malu platu, pa i ne osjeti veliku razliku. Ali moja plata je veca od toga (i na svoju platu placam doprinose drzavi) pa bi mi zato bilo logicno da i naknada bude veca. A mislim da bi drzava trebala biti u stanju da sebi priusti da porodiljama finansira punu godinu odsustva, sa njihovom platom. Jer vecina nas ce raditi 30 godina, placati doprinose, a koliko cemo puta na porodiljsko? Dva puta, eventualno 3. U prosjeku. user posted image Meni je nacin na koji je ovo kod nas uredjeno stvarno zalostan. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zakon i naknade za blizance
31.10.2012 15:15:55   
mayra

IZVORNA PORUKA: AminaZana

evo ja sam dobila rijesenje od opcine Ilidza, Kanton Sarajevo da cu 12 mjeseci dobivati 60% od prosjecne place u federaciji... a sad pazite!!!! cijelih 360KM... Boze dragi, pa za blizance mi ne moze biti ni za Pampers. ja nam drzave... sta c3 onaj koji nema drugih primanja cccc neka nam je, porodiljama blizanaca Bog na pomoci...

Aminazana rjesenje dodje na 360 KM, a dobija se 60% od prosjecne plate za odredjeni mjesec, ako te to ista tjesi. Mada je zalosno da se za blizance dobija isto kao za jedno dijete.user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zakon i naknade za blizance
1.11.2012 10:22:16   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: AminaZana


IZVORNA PORUKA: Aiša

SREĆNA, nisi vjerovatno dobro razumjela.

Dobit ćeš rješenje na kojem će ti pisati naknada od 360 KM, prethodno sve papire predaš u opštini prebivališta, a ostatak do pune plate isplaćuje ti poslodavac.

Ne možete brate i jare i pare, još pored plate i naknadu user posted image

AminaZana, tako piše u rješenju, ali u prosjeku dobijaš od 430-480, kako kad.

Mi u privatnom sektoru imamo (imali smo) samo ovu naknadu, poslodavac ne uplaćuje ništa, jer nema zakonsku obavezu.



hajd valjda bude vise para hahahaha ja sam se porodila 03.09. i jos nisam dobila nista :) valjda cekaju da mi se skupi dosta, pa da mi donesu hahahahahah

ali poslodavac moze uplacivati, ako zeli. mada mi je draze da mi da u kesu, a da niko ne zna hahahahah



Ih Amina tebi kad dođe lova ti ćeš se obogatiti hahahaha, doko se nakupi.

A ova odluka se odnosi na porodilje zaposlene u instit. BiH, u mom rj. stoji da imam pravo na naknadu plate u visini prosječne neto plate koju sam ostvarila u toku poslednja tri mjeseca prije otpočinjanja porodiljskog odsustva.


koji si ti kanton? mislim da je to u ze-do kantonu. a za sarajevski je 60% od prosjecne plate u federaciji...

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zakon i naknade za blizance
12.12.2012 18:28:11   
Gemelli

Prijavila sam se da napisem samo da odavno nisam cula sebicniji komentar user posted image , ako zelis dobru platu nastavi raditi ne moras koristiti porodiljsko, ali da naknada bude u visini plate stvarno smijesno.
Zamisli da si direktorica banke i plata ti 5k, i sad joj drzava treba dati isto toliko jer je ona po bogu rodila dijete user posted image

A sta je sa majkama koje su nezaposlene "ne trebaju radjati?", njima ne treba novac "ne rade"...




_____________________________

11.05.11. svanulo predivno suncano jutro, da obasja maminu duplu srecu ...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zakon i naknade za blizance
12.12.2012 19:27:28   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: Gemelli


Prijavila sam se da napisem samo da odavno nisam cula sebicniji komentar user posted image , ako zelis dobru platu nastavi raditi ne moras koristiti porodiljsko, ali da naknada bude u visini plate stvarno smijesno.
Zamisli da si direktorica banke i plata ti 5k, i sad joj drzava treba dati isto toliko jer je ona po bogu rodila dijete user posted image

A sta je sa majkama koje su nezaposlene "ne trebaju radjati?", njima ne treba novac "ne rade"...





Izvini , je li se tvoj post odnosi na moj komentar ?

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zakon i naknade za blizance
12.12.2012 19:31:49   
Gemelli

Ma neee, gore nisam citirala Neca xxx

_____________________________

11.05.11. svanulo predivno suncano jutro, da obasja maminu duplu srecu ...

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *