|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 11:47:56   
malena27 RR
TESA metoda je punkcija spermatozoida iz kanalica u kojima se oni stvaraju. nakon sto urade punkciju ide klasicni princip ICSI oplodnje, tj. direktnog ubrizgavanja spermatozoida u jajnu celiju.  ukucaj TESA na google, izace ti milion stranica o istoj. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu g_dado)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 12:00:02   
g_dado
nasao sam sta je tesa metoda
međutim dr Ćehić kaze da nisu uspjeli pronaći miti jedan spermij iako je očuvana spermatogeneza iako se isti p'roizvode

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 12:16:27   
malena27 RR
je li tebi cehic radio punkciju spermatozoida iglom? ili ti je to rekao samo na osnovu spermograma? 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu g_dado)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 15:10:10   
Leva
g_dado potpisujem ovo sto je malena napisala a to je da se dr. Cehic zaobilazi u sirokom luku!
Biopsiju testisa tj. TESA metodu ti ne moze uraditi ginekolog(a Cehic to jeste taman zlatan bio a nije) vec urolog. Znam da je to tesko prihvatiti ali nemoj dzaba trositi vrijeme i novac povlaceci se po BiH vec skupljajte pare i odite u Maribor ili Prag posto su oni bas TOP vezan za ovu problematiku.
Sretno!!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Muška neplodnost
10.2.2010 10:04:24   
malena27 RR
prenos postova s duple teme:



Pozdrav svima,
Zanima me da li još neko ima ovakav problem. Moj muž ima jako nizak nivo testosterona, 4,25, referentne vrijednosti su od 5 do 28. Još uvijek nam nije potvrđeno da je to uzrok azoteratospermije. On ovaj problem očigledno nije imao prije jer ima sve muške karakteristike visokog nivoa testosterona, tj. ne izgleda feminizirano. Ako neko ima nekih informacija ili iskustava na ovu temu bilo bi nam veoma korisno. Hvala unaprijed!



Gledam ovaj post vec danima i sve vrijeme se nadam da ce ti neko dati dobar savjet jer ne znam sta bih ti savjetovala... Za pocetak bi mozda najbolje bilo da nadjete dobrog endokrinologa kako bi mu dao adekvatnu terapiju.
Javljaj nam se molim te sa daljnjim informacijama jer ce one sigurno pomoci nekoj novoj lexxy koja bude trebala pomoc..
Zelim vam puno srece



ćao lexxy, vjerovatno ti se kasno javljam, vidim da post odavno stoji. i mi imamo sličan problem,ukoliko si još na forumu javi se kad ugrabiš.pozdrav





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Muška neplodnost
10.2.2010 10:23:59   
prva
Gdje se blizu Sarajeva ili u Sarajevu moze kupiti profertil? Cijena?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Muška neplodnost
10.2.2010 10:25:10   
malena27 RR
Profertil mozes nabaviti samo direktno iz Austrije, nema ga na nasem trzistu user posted image , mislim da se moze nabaviti i preko stranice www.profertil.at


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Muška neplodnost
17.3.2010 19:02:02   
Banana
Zadnji nalaz spermograma: skoro pa normo user posted image
Tri dana provjeravali urinokulturu i sva tri dana uredna.
Danas urađen ultrazvučni pregled abdomena (jetra, žuč, gušterača, slezena, bubrezi, mokraćni mjehur i prostata) koji je također uredan.
Bakaterije i dalje prisutne u ejakulatu.

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Muška neplodnost
22.3.2010 17:47:06   
kanam
Pozdrav svima..
Molila bi za pomoć svakog tko ima neka iskustva sa muškom neplodnošću..
ukratko : kako ja i suprug pokušavamo imati bebu već 2 god i naravno do sad još ništa,odlučili smo napraviti spermiogram
nalaz nas je šokirao jer dijagnoza je bila Azoospermia,u nadi da su negdje pogriješili odlučili posjetiti urologa(dr Buj u novoj bolnici) kad tamo još veči šok dijagnosticirana je Aspermia još gore.. Sutra će napravit još jedan spermiogram iako su nam u IVF kliniki rekli da nije potrebno jer namoguće da je dijagnoza pogriješena.. pa vas ovim putem sve molim za pomoć kako i šta dalje... user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Muška neplodnost
22.3.2010 21:24:24   
mina minka
kanam zao mi je sto se tako osjecas al znaj da smoi mi to sve proale kad  su nasi muzevi izvadili nalaz.
imas puno tema  spermogram vantjelesna inseminacija itd pa malo iscitaj.
ne znam odakle si al ima i nas iz svakog grada pa cemo ti pomoci

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Muška neplodnost
22.3.2010 21:47:46   
kanam
Drago mi je da se netko javio...
Mi smo iz Zg i sve nam je to novo
šta se tiče foruma pročitala sam dosta tog al problem je to da nisam našla nikog tko ima sličnu dijagnozu aspermiu..
urolog nam je rekao da testisi od muža uopće ne proizvode spermu tj da su testisi prazni i da nam nema pomoći user posted image
usporedio je to kao npr kod žena koje imaju grudi a nemaju mljeko..
naravno mi ne odustajemo sutra radimo još jedan spermiogram u IVF klinici i u čet endrokrinološku obradu iako su rekli da za to nema potrebe..
Teško nam je to sve podnostiti jer smo do prije kojih deset_ imali velike planove a sad se sve srušilouser posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Muška neplodnost
22.3.2010 22:11:30   
Leva
Kanam bas mi je zao user posted image
Ne znam sta reci da bih te utjesila a ne mogu te lagati i reci da ce se sve popraviti...
Mozda ce ti ovo moje pitanje trenutno zvucati jako glupo, da li ste razmisljali da napravite ICSI sa doniranim sjemenom?

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Muška neplodnost
23.3.2010 9:24:24   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: za

Moja draga IVANAK ja i moj muz smo u braku 2,5 god. i on je otkrio da ima varinkocelu(to je zacepljenje vene dole zbog koje nije imao dovoljan br.spermatozoida)pa mu je urolog prije godinu dana preporucio da to operise jer je to kako on kaze rutinska operacija.Po izlasku iz bolnice,tacnije 3 mjeseca je radio sper.i bio je 200% bolji ali nakon odredenog vremena dobio je jeke upale pa mu je nalaz bio losiji jer to kako urolog  a i ginekolog kaze kod muskarca vazda varira.Medutimm,moj gin. kaze da i sa tako losim nalazima nema razloga da se trudnoca ne moze ostvariti doduse on kaze da je normano bolje ako nema upala ali i ja takode imam jake upale a sve drugo je ok.Sada smo dobili tablete koje cemo zajedno piti a ja sam takode dobila i vaginalete pa poslije toga cemo probati i sa klomifenom za stimulaciju jajnika pa vidjet cemo ali ovaj mi je put kasnila ko nikada a nista mi nije ni ukazivalo da ce biti menga ali eto desilo se.Sta cu na meni je da se nadam jer i ja i muz jedva cekamo malu bebu da imamo i da postanemo roditelji.Hvala ti za podrsku a takode i svim forumasicama saljem vam poljubac


za odosmo malo of topic, ali moram te ispraviti prvo varicocela nije začepljena vena, nego proširena vena na testisima, koja zagrijava testise i smanjuje pokretljivost i broj spermića
s obzirom da pokušavate već 2,5 godine, moj savjet ti je da se obratite specijaliati za neplodnost i da krenete sa nekim postupkom medicinski potpomognute oplodnje
sretno


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Muška neplodnost
23.3.2010 12:43:45   
kanam
Kao što sam već napisala nama je sve to novo i još nismo temeljito razgovarali kako i što dalje
iako nemamo puno mogućnosti ali prije svega išla bi na donatorsku spermu..
danas smo napravili još jedan spermiogram al nažalost ista dijagnoza aspermia ..user posted image
rekli su nam u IVF kliniki da napravimo još biopsiju testisa al da oni neznaju dal to netko radi u hrv...
Pa vas ovim putem molim ako netko ima neke informacije u vezi biopsije da mi odgovori..
Još jednom velika hvala za odgovore

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Muška neplodnost
23.3.2010 12:48:04   
malena27 RR
biopsija se radi u klinikama u mariboru i pragu, imas informacije na temu vantjelesna oplodnja i vantjelesna oplodnja u sloveniji pa pogledaj. sto se tice donatorskog sjemena mislim da to ima samo u pragu user posted image
jako mi je zao zbog takve dijagnoze tm user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Muška neplodnost
23.3.2010 15:19:53   
kanam
malena hvala na odgovoru !!!
nisam ni sumnjala da to kod nas rade
idem sad malo da vidim šta piše za biopsiju..
pozdrav

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Muška neplodnost
24.3.2010 15:11:30   
Starka
IZVORNA PORUKA: kanam

malena hvala na odgovoru !!!
nisam ni sumnjala da to kod nas rade
idem sad malo da vidim šta piše za biopsiju..
pozdrav

Draga kanam, imaš na forumu Roda, curu kojoj je mužž imao rak i nisu imali sperme, čini mi se fatamorgana. Ona je otišla u kliniku u Turskoj i od prvog puta je uspjela ostati trudna. Pokušaj se njoj obratiti, znam da su uzimali i neke preparate, uglavnom uspjeli su a stanje s njenim mužem je bilo kritično. Čula sam da Turci imaj najviše uspjeha upravo s tim slučajevima.
Sretno.

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Muška neplodnost
24.3.2010 19:32:00   
kanam
Starka hvala ti na ovoj informaciji...
potrait ću je na rodi pa pitat ta me jo zanima
Sutra idemo jo u polikliniku Uro na konzultacije i na endokrinoloku obradu pa će mo ćut ta će nam tamo reć
hvala jo jednom

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Muška neplodnost
24.3.2010 19:36:42   
luna77
fatamorgana s Rode koliko znam nije jo trudna user posted image ali ipak provjeriti

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Muška neplodnost
25.3.2010 18:41:24   
kanam
Pozdrav svima jo jednom...
Evo mi bili danas u Uro plikliniki i obavili neke preglede, al su nam tamo rekli da moramo jo obavezno napraviti MIKRODELECIJU Y kromosoma na kbc Rebro..
moje pitanje glasi dali to netko radi u Zg privatno i koliko to dođe??
Jer su nam tamo rekli da to samo rade u Kbc Rebro..

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Muška neplodnost
13.4.2010 13:13:19   
selma123
Nisam htjela otvarati novu temu,mozda sam i trebala,pa cu svoje pitanje smjestiti ovdje.Mozda ce biti glupo to sto pitam,ali vidim da jos nije nitko nista pisao na temu VIJAGRE.Citala sam o njoj,naravno cemu sluzi,kome se preporuca,ko smije uzimati,ko ne,i td...ali ono sto me zanima nisam nista nasla, i zato i pisem da ce pitanje biti mozda glupouser posted image ,a opet mislim da ima jos nekih koje ovo zanima..Dakle,ono sto me zanima a da neka mozda zna-dali muskarac recimo ako uzima vijagru,dali ce to utjecati na nalaz spermograma? Odnosno,dali koristenje iste moze nekako poremetiti nalaz? ili to nema veze.user posted image

(odgovor članu kanam)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Muška neplodnost
14.4.2010 14:42:51   
Anoniman
Kao sto sam mogla da vidim da je sve manje onih koji su zainteresovani za ovu temu. MM je dobio nalaze prije par dana i ima samo 10% pokretnih spermatozoida. Doktor mu je prepiao padutin i vitam E da pije naredna tri mjeseca. Ni sama ne znam koliko ce ova terapija biti uspjesana ali nadam se najboljem. nadam se da cete podijeliti svoja iskustva samnom.user posted image

(odgovor članu g_dado)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Muška neplodnost
14.4.2010 14:50:17   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: selma123

Nisam htjela otvarati novu temu,mozda sam i trebala,pa cu svoje pitanje smjestiti ovdje.Mozda ce biti glupo to sto pitam,ali vidim da jos nije nitko nista pisao na temu VIJAGRE.Citala sam o njoj,naravno cemu sluzi,kome se preporuca,ko smije uzimati,ko ne,i td...ali ono sto me zanima nisam nista nasla, i zato i pisem da ce pitanje biti mozda glupouser posted image ,a opet mislim da ima jos nekih koje ovo zanima..Dakle,ono sto me zanima a da neka mozda zna-dali muskarac recimo ako uzima vijagru,dali ce to utjecati na nalaz spermograma? Odnosno,dali koristenje iste moze nekako poremetiti nalaz? ili to nema veze.user posted image


vijagra utice samo na potenciju...

Anoniman: da li ste probali sa nekim biljcicama... iako se zaista u sve to ne razumijem ali idem cistom logikom ako macina trava utice na plodnost zene vjerovatno ima neki travkica i za muskarce... znam da je nekad spominjana "muska voda"... da li to zaista bila samo prica ili je zaista pomagalo...
Ja se sjecam da je brat moje prijateljice imao oko 30 % pokretljivosti spermatozoida (zbog neke operacije je umanjeno) ali je nakon 3 g braka dobio djete...
Mozda da probas i sa narodnim lijekovima...
zar niko nema neki adekvatan savjet!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Muška neplodnost
14.4.2010 14:57:57   
Emica_sa
Ja iskreno nemam iskustva sa tim,ali ono sto znam je da je 10% bas malo,ne znam koliko ce mu to pomoci,ali realno gledajuci sanse za prirodno zatrudnjivanje su jako male,ne znam sta vam je doktor rekao?jeste li razmisljali o vantijelesnoj oplodnji?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Muška neplodnost
14.4.2010 14:58:46   
riba78
trenutno je Bioastin Hit user posted image user posted image user posted image
neki imaju jako dobre rezultate ,nakon par mjeseci korištenja ,
Anonimna pročitaj temu Spermiogram,  ima jako puno savijeta ,kako poboljšati spermiogramuser posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *