|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Muška neplodnost
13.10.2010 17:03:04   
mina minka
i ja se slazem s bananom da ti je muzek parvo tvrdoglav. ne vole oni nijedan da to idu kontrolisu al mora se , ne volim ni ja kolko sam samo puta krv izvadila al sta cu.pa on kad bi mi reko ne mogu ja ici nesto zabranila bi mu keks user posted image user posted image  

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Muška neplodnost
14.10.2010 15:52:42   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: lola lou

Pozz svima,
mm ima zacepjene sjemenovode, u ejakulatu 0 spermatozoida, a u testisima ima potpuno zdrave spermatozoide. zanima me dal neko ovdje ima slicno iskustvo i neki savjet za nas




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Muška neplodnost
8.11.2010 14:49:12   
kikina
  • drage moje forumasice veeeliki pozdrav svima vama  ! !  Sad tek vidim da covjek nikad nije sam u svojim problemima i drago mi je sto jedna drugoj na ovaj nacin mozemo pomoci kako savjetima tako i podrskom.Nazalost mnogi muzevi bore se sa neplodnoscu pa tako i moj,zadnja tri nalaza glasila su oligoasthenoteratozoospermia nijedan ginekolog nam nije objasnio sto to u stvari je pa molim pomoc


< Poruku je uredio kikina -- 8.11.2010 14:53:43 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Muška neplodnost
8.11.2010 16:40:03   
Banana
kikina, to ukratko znači da ih je malo, da su spori i nepravilnog oblika. problem se možda može jednostavno riješiti ali nam moraš prikazati cijelu situaciju, šta ste dosad radili od nalaza, kod koga ste bili itd. pa bismo ti mogle pomoći user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 9:55:52   
malena27 RR
kikina, dobro dosla na forum user posted image  

i mm ima istu dijagnozu, i ne bih da te obeshrabrujem, ali mi smo prosli i jedan postupak vantjelesne oplodnje...
trudimo se 2, 5 godine.... i nazalost, ne nadam se prirodnom user posted image ....

sta se do sada radili od nalaza i ima li tm varikokelu?


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 20:33:39   
Pikova_dama
Drage djevojke/zene :) , nisam aktivan član, ali vas stalno čitam. Treba mi pomoc. Radimo na bebi otprilike pola godine, koliko smo i u braku. To naravno nije neki dug period, ali ipak bolje je da sto prije otkrijemo problem ako ga ima. Ako moze neko da mi odgovori na sljedece pitanje: da li mora da znaci da je u pitanju varikokela, ako se pod rukom osjeti onaj tzv. splet glista (tako se opisuje u teoriji varikokela)? Mora li to biti varikokela, pa koji god da je stadij u pitanju, ili to moze da bude jednostavno normalno? user posted image

< Poruku je uredio Pikova_dama -- 9.11.2010 20:34:36 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 20:38:18   
Leva
Ako osjetis pod rukom zadebljanja kao gliste to je na zalost varicocela user posted image Bilo bi dobro da odete sto prije kod urologa ali ti na zalost ni jednog ne mogu preporuciti za kojeg bih mogla reci da je najjj, svi su srednja zalost user posted image
Mi opet imamo streptococu user posted image Nadam se da cemo je sanirati prije IVF inace ce se sve ovo prolongirati u beskraj user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 20:41:13   
Pikova_dama
user posted image a joj, sve sam nekako mislila da to moze tako da bude na dodir, a da opet ne bude varikokela...e tek sam se sad zabrinula...

hvala na brzom odgovoru i sretno sa streptococom...drzim palceve

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 20:47:31   
Leva
Zao mi je stvarno sto ti nisam mogla napisati nista utjesnije ali stvarno nikada nisam cula da je neko uspio napipati i posumnjati na varicocelu a da se na kraju ispostavilo da je nema. Nemoj da ocajavas jer postoji jako puno forumasica cijim muzevima se dijagnoza znacajno popravila nakon operacije. U svakom slucaju sretno i obavezno nam se javljaj.
Hvala sto si se pridruzila klubu navijacica u borbi protiv bestije user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 20:55:33   
Pikova_dama
Hvala ti puno, svaki odgovor je od pomoci, pa kakav god da je user posted image . Svakako se javljam sa razvojem događaja, čim nesto bude. Ako slučajno znaš još samo jednu stvar, ili ti ili neko drugi, može li spermiogram biti ok, iako muskarac ima varikokelu? 

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 21:24:18   
Leva
Varicocela dosta lose utice na spermiogram. Dijapazon dijagnoza ide od Oligoasthenozoospermie (smanjen broj i pokretljivost), Oligoteratozoospermia ( smanjen broj i dosta nepravilnih oblika) i na kraju Azoospermia ( odsustvo pokretnih spermatozoida u sjemenoj tekucini).
Nemoj se opterecavati ovim informacijama sve dok ne dobijete misljenje od Urologa i dok ne napravite spermiogram. Mozda je tvoj muz fenomen i bude izuzetak od pravila user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 21:32:30   
Pikova_dama
user posted image sumnjam da je fenomen, ali eto user posted image

onda dogovoreno, nema brige dok ne saznamo kakav je nalaz...hvala ti puno!! Pozz




_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Muška neplodnost
9.11.2010 21:41:43   
Banana
pikova damo, mm je živi primjer varikokeličnog čuda user posted image prije operacije je imao 0,01 spermija a 11 mjeseci poslije imamo normalan nalaz. ženice su ti već rekle da operacija nije strašna, skoro da se vena može heftalicom sredit user posted image uz odgovarajuću ishranu i dohranu user posted image čuda se mogu desiti i vama

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Muška neplodnost
10.11.2010 9:39:13   
Pikova_dama
Banana, hvala ti puno user posted image

Cijelu noć sam bila na internetu i svašta pročitala u vezi ovog problema. Mirnija sam puno, nije to toliko strašno koliko zvuči na prvu. Samo strpljenja...

Pozzuser posted image




_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Muška neplodnost
10.11.2010 15:09:03   
kikina
od nalaza samo spermiogram koji nam je to i pokazao jer bez toga nisam mogla kod ginakologa,a za lijecenje nam nitko nista nije rekao da li bi se moglo ili ne .Sad vise ne znam da li zbog njegovog nalaza ali i najvjerojatnije i zbog mog nalaza odmah su nam preporucili IVF ,naime meni je prilikom laparaskopije odn.nakin nje receno da imam endometriozu i da cu jako tesko zatrudnjet prirodnim putem

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Muška neplodnost
10.11.2010 15:33:13   
Banana
kikina, spermogram jest pokazatelj stanja ali nije jedini nalaz koji treba da se radi. ima tu i spermolkultura, brisevi, ultrazvuk i još štošta (pročitaj ovu temu ispočetka) pa se tek onda radi na poboljšanju nalaza. što se tiče tvog stanja, mislim da bi trebala prije svega na jedan kvalitetan pregled kod kvalitenog doktora da bi sa sigurnošću isključio mogućnost prirodnog zanošenja. ne znam odakle si ali mnogi parove, kao i ja na kraju, smo kod dr. balić u tuzli.

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Muška neplodnost
11.11.2010 10:28:14   
kikina
ZA endometriozu mi je receno da se toga mogu rjesit jedino ako rodim ili ako sam u menopauzi.Posto trudna nisam mogla ostati dobivala sam injecije zoladexa da izazovu menopauzu ,tako da nisam ciklus imala 6 mj. naravno ni to nije pomoglo.Naime vec sam bila na dva IVF postupka u Petrovoj u Zagrebu.Prvi put sam ostala trudna ali sam imala spontani pobacaj a drugi put se nije ni primilo.Ipak ima nade za meneuser posted image ne odustajem.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Muška neplodnost
11.11.2010 16:20:21   
Banana
auuu kikina, pa ti si već duboko u mpo vodama, mi mislile da si na početku. očito nisi iz bih tako da ti ne mogu nekoga preporučiti. međutim, dobra stvar je što si uspjela doći do trudnoće, sada samo trebaš nekog dobrog doktora koji će ti posvetiti kvalitetno vrijeme. a to za izazivanje menopauze... ne znam, meni se ipak čini malko preagresivnim za mladu ženu, ne mogu povjerovati da ne postoji neki drugi način. pazi se mila i želim ti mnogo sreće user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Muška neplodnost
11.11.2010 22:08:33   
kikina
da jesam totalno zaglibila u tim vodama trebala sam i ranije mozda bi bilo nesto ovak me moj ginekolog odgovarao da idem na umjetnu da probamo prirodnim putem i tak pune dvije godine.No dobro sta je tu je,ne znam da li koja zna tak sam cula od prijateljice da su ona i muz pili nekakav caj i po to da su isli u Mostar.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Muška neplodnost
12.11.2010 10:41:30   
balasgirl
Kikina, ja sam išla s mužem po čaj u Mostar (razlog asthenozoospermija, prostatitis i primarni sterilitet, 3 neuspjele IUI, 3,5 god borbe) i nakon jednog mjeseca terapije tim čajem ostala trudna, mm nalaz sada supeeeer, i evo za 6 dana idem na CR. Ako te zanima, javi mi se pp. Pusaaa i sretno.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Muška neplodnost
12.11.2010 21:46:22   
dijana79
balasgirl imaš pp od mene

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Muška neplodnost
15.11.2010 0:31:46   
draga dusa
pozdrav svima i selam!


hocu rijeci da postoje jedna firma,koja suradzuje sa svetskom zdravstvenom organizacijom,i radi davno,i ima mnogo rezultata po zdravlje ne samo vezano za ovaj problem,nego za puno toga.
imaju ljudi,koji su rijesili problemi aspermije na ovim biljnim preparatima,kao i drugi diagnoze po neplodnoscikako zenskoj tako i muskoj.
terapija nije bas jeftina,ali nije ni preskupa-u nekih rezultati se javljaju vec nakon 3 njeseca koriscenja tog programa-od 0% do 5.000 za taj period vremena sa 25-30% pokretljivih spermatozoida.i sa nastavkom koriscenja biva sve veca kolicina-na kraju dolazi do trudnoce.

ja i sama koristim tu terapiju i mogu posvijedociti da je dijelotvorna.
za sve ko zainteresovan dacu info na privat.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Muška neplodnost
19.11.2010 17:09:37   
kikina
draga imas pp od mene nadam se da si ju dobila javi se.Dajte mi recite koje hormone ste vadila 

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Muška neplodnost
19.11.2010 19:43:13   
ena0002
Kikina 5 ili 8 dc (zavisno od doktora) rade se FSH, LH, prolaktin, progesteron, kortizol, estradiol, testosteron, a 21 dc progesteron. A jos plus mozes uraditi hormone stitne TSH, FT3 i FT4.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu kikina)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Muška neplodnost
19.11.2010 21:33:42   
luna77
stitna je izuzetno bitna mada mi nije jasno zasto neki dr nepridaju pozornost vrijednostima TSH,jer postoji istrazivanje koje je pokazalo da zene preko 2 TSH puno teze zatrudne

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.12.2010 13:36:21 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *