|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
26.11.2009 13:07:54   
chuci
meni je na GAKu dr Nikulin bio super, ali to sam već negdje pisala

ja nažalost nisam nikom ime zapamtila ali bilo je finih sestara
ja sam jednu zamolila da mi pokaže kako ću dojiti, jer nikako nisam uspijevala a ona je rekla da ne može odmah nego poslije vizite, i stvarno je došla poslije vizite

a sestra koja mi je oblačila bebu je isto bila pravo fina, i pokazivala mi kako je oblači, govorila kako ću ja, tepala bebi.

Posteljinu su mi promijenili kad sam nakon dva sata išla da se istuširam i presvukla se. tu mi je neka sestra isto pomogla, iako hvala Bogu nije trebalo, mogla sam hodati.

doduše ja sam bila u bolnici samo 4,5 sata trudova i 12 sati poslije poroda


zato sam išla par puta nakon poroda zbog temperature. zadesio me dr Nikulin dva puta, isto oba puta super bio, dva puta dr Rovčanin a jednom neki mladi dr na M se preziva. Svi su bili super i odmah me primali iako im nisam plaćala ništa.

sve u svemu moje iskustvo nije tako loše.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Srecica_mala)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
26.11.2009 17:36:40   
idana_85
A da, zaboravila sam reci da su i prema bebi bili losi. Prvo mi nisu dali dekicu za bebu, bio je umotan samo u pelenu, pa je zena koja je bila samnom u sobi trazila. kaze sestra eto nije hlado, al evo ti kad vec hoces...nije hladno vraga bilo.....nisu ga presvlacile, mozda jednom kad su ga nosile pred spavanje nahraniti,a meni su ga dale oko 15h popodne. Ujutro prije vizite ga je opet sestra uzela presvuci,neko je zovnuo i ostavi ga onako skinutog samo u peleni,a prozor otvoren, mi u drugom boxu od prozora. Iako je vrijeme bilo lijepo ipak je to bio 9 oktobar, jutro i bilo je svjeze... ja ga umotala u dekicu i zagrlila dok ne dodje, nije je bilo 15 min i naidje neka sestra, rekoh ili cete mi obuci dijete ili cu ja to uraditi sama i odoh odavde, kaze ona evo sacu zovnuti kolegicu, medjutim dosla je dr sestra, ta se vise nije ni pojavila, a kad smo isli....nabrzinu ga je obukla ko ni sebi ni svom, ja popravljala ispred ulaza. kuci kad smo dosli....odmotali ga, on prljav, sve mu bijelo po citavom tijelu,a duga crna kosica sva sljepljena sa krvi...fuj, ja pocela plakati, i svekrva pocne psovati uzme ga i okupa, cuvali pupak...kriza kako je beba bila prljava....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Srecica_mala)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
26.11.2009 17:45:06   
jabuka28
IZVORNA PORUKA: idana_85

A da, zaboravila sam reci da su i prema bebi bili losi. Prvo mi nisu dali dekicu za bebu, bio je umotan samo u pelenu, pa je zena koja je bila samnom u sobi trazila. kaze sestra eto nije hlado, al evo ti kad vec hoces...nije hladno vraga bilo.....nisu ga presvlacile, mozda jednom kad su ga nosile pred spavanje nahraniti,a meni su ga dale oko 15h popodne. Ujutro prije vizite ga je opet sestra uzela presvuci,neko je zovnuo i ostavi ga onako skinutog samo u peleni,a prozor otvoren, mi u drugom boxu od prozora. Iako je vrijeme bilo lijepo ipak je to bio 9 oktobar, jutro i bilo je svjeze... ja ga umotala u dekicu i zagrlila dok ne dodje, nije je bilo 15 min i naidje neka sestra, rekoh ili cete mi obuci dijete ili cu ja to uraditi sama i odoh odavde, kaze ona evo sacu zovnuti kolegicu, medjutim dosla je dr sestra, ta se vise nije ni pojavila, a kad smo isli....nabrzinu ga je obukla ko ni sebi ni svom, ja popravljala ispred ulaza. kuci kad smo dosli....odmotali ga, on prljav, sve mu bijelo po citavom tijelu,a duga crna kosica sva sljepljena sa krvi...fuj, ja pocela plakati, i svekrva pocne psovati uzme ga i okupa, cuvali pupak...kriza kako je beba bila prljava....


Boze dragi milil pa ko su te zene da nemaju nimalo osjecaja prema djetetu?...kako me je rastuzilo dok sam citala tvoj post....Poslije trudnoce su zene krhke a oni kao zvjeri pa kako zene jadne mogu to sve podnjeti?..ma treba ji prijaviti sefu,novinama itd....Ne treba sutitiuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
26.11.2009 19:15:02   
lilix
da napišem i ja nešto na ovu temu
ja sam izgleda jedna od onih sretnica koje imaju pozitivno iskustvo sa GAK-om. Tokom trudnoće sam jedno vrijeme ležala na patologiji, svi doktori i sestre su mi bili OK, posjete smo mogli imati kad hoćemo, naveče TV i svjetlo također, osim kad je dežurna bila dr. Izetbegović, eh tad je bio vojni režim, nema posjeta, krevet i natkasle su morale biti za izloga,  u 22h spavanje...
Sam porod mi je bi izazvan i većinu tog vremena dok mi je bila uključena indukcija sam povraćala, sestre su stvarno bile super, donosile mi čaj i šećer, čak me i tjerale da to uzimam pomalo da mi bude lakše, puštale su me da stojim da se brže otvorim, doktori isto tako...
eh, jedino imam zamjerku na sestre koje su tamo gdje se leži poslije poroda, čast izuzecima; jedna sestra me je odvela nakon 2 sata i okupala, pomogla mi da se smjestim, al poslije mi niko nije htio dodati bebu, iako sam 3-4 sestrice zaustavljala i zvala da mi ga daju da ga probam nahraniti al ništa, poslije mi je došla doktorica i dala mi ga...
za čistoću se ne može dati ni ocjena 0, i ona je previsoka, al...



_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
28.11.2009 10:00:12   
delfin
Ajoj, pa ovo je užas. gdje se poroditiuser posted image  Pa da li se iko javno žali na to, pritužbe i ostalo. Pa ne rade džaba, primaju platu za to. Da su humanitarci- volonteri bili bi ljubazniji. Mislim da bi svaka user posted image  koja je prošla kroz to trebala napisati pritužbu ili na više adresa proslijediti ove postove

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
28.11.2009 18:29:29   
meli26
Izvinite što "malo "zloupotrebljavam" forum...user posted image

Zahtjev za hitan završetak obnove porodilišta u Sarajevu   Mi dole potpisani građani, zbog očajnih uslova u kojima se trenutno rađaju najmlađi stanovnici Sarajeva, zahtjevamo od svih nivoa vlasti u Gradu i Kantonu Sarajevo hitan završetak obnove porodilišta Dr. Zehra Muidović Sarajevo i hitno preseljenje Ginekološko akušerske klinike KCUS u novoobnovljene prostorije.   Zahtjev za hitan završetak obnove porodilišta u Sarajevu  

http://www.petitiononline.com/GAK/petition.html  

http://www.facebook.com/group.php?gid=186966849337

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
30.11.2009 13:03:15   
Azure
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Bas me cudi...
I ja sam se gore porodila na carski, i meni su, doduse, donosili bebicu nahranjenu, i ja im lijepo objasnila da zelim odmah da pocnem da je dojim i da je vise ne dohranjuju i tako je bilo. Cak su mi, kada ja izdojim mlijeko na svoju pumpicu, kunem se, znale reci da odspavam cijelu noc, a one bi mojoj bebici davale moje mlijeko iz moje flasice. Ja sam cak nekada bahnula im, da provjerim i moje mlijeko je stajalo iznad krevetica moje bebe. Nisam imala nikakvu stelu ili tako nesto, pa da kazem da je zbog toga. Stvarno su bile divne... I kada su mi se grdui upalile od previse mlijeka, 40 minuta je neka sestra izdajala rukom mlijeko da mi bude lakse...
Bilo nas je previse i nekako svi u tim malim boxevima, ali sto se tice odnosa sestara, bile su skroz OK.
Zao mi je sto se nekim mamama tako desi, pa to je najljepsi trenutak koji svaka zena ceka da doceka i onda se tako nesto desi user posted image


Ja sam isto tako iznenadjena ovakvim iskustvima. Porodila sam se prije tri godine i bila 8 dana u bolnici. Takodjer sam zadnja tri mjeseca svaki mjesec po par dana boravila na GAK-u. Zohara niti jednog nisam vidjela, spremacice ciste, kada neka zena odlazi dezinfikuju i krevet i sve oko kreveta, mijenjaju posteljinu. Sestre su ljubazne i obracaju se sa mila, duso itd. Cak se i zezaju. Naravno ruze ako se pusi u wc-u. Hrana je takva kakva jeste. Klinika je stara i dobro da uopce radi. Sto se mene tice dr. i sestre su ok i prema meni su bili jako ljubazni svi odreda. A nisam imala niti imam stelu. I ovaj put se opredjeljujem za GAK. Vojnu zaobiolazim u luku.

Jako mi je zao sto su neke zene imale losa iskustva. Javicu se opet poslije ovog poroda pa cu vam pisati kakvo sam ovaj put imala iskustvo. Zelim vam svima srecu u kojoj god bolnici da se poradjate


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
30.11.2009 13:15:51   
Skvo RR
Ja imam pozitivno iskustvo sa GAK-om! Prvu noc sam lezala na prizemlju, jer nisam jos bila za porod, i sestrice su bile super! Ta noc je bila veoma teska na tom odjeljenju, jedna zenica je izgubila bebicu u 5 mjesecu trudnoce i doslovno se porodila u nasoj sobi. Sve sestrice su joj maksimalno pomagale, nas su tako potresene utjesile, dale lijepu rijec, jer nije bilo lako gledati. Puno puta mi ta mlada zena padne na um i njena tuga.user posted image user posted image user posted image
Drugi dan kada su me prebacile na gornji sprat za porod ista stvar sestre, babica, ma sve su bile za 5.  Nije taj dan bilo puno poroda, tako da su se mozda i iz tog razloga mogle posvetiti meni i bebici. Presvlacile su je, obilazile su nas, hranile su je, jer im je pedijatar rekao da je pojacano hrane, jer nije imala dotok hrane 24h....mene su istusirale, pa cak i usred noci kada sam bas imala bolove su me odvele kod sebe u sobu i tamo smo zapalile po cigaru. To mi je bila prva cigara nakon 9 mjeseci i bas mi je trebala. Tako tim sitnicama su me kupile.....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
30.11.2009 13:55:09   
Đenifer
/Moje iskustvo na porodu i za cijelo osoblje  na Gak _u je bilo ok, od dr, do sestara, gl.sestre.A razlog tome jeste što sam imala mrtvu štelu od dolazka do izlaska, a razlog jeste moj mm koji je doktor i zna cijelu kliniku i u dobrim je odnosima sa svim doktorima, čak i šefom klinike. Tako da nije bilo razloga mojoj brizi šta ću i kako ću jer je i pored poznanstva čak i bio samnom u porođajnoj sali i na kraju presjekao pup.vrpcu.Zbog 4 konca imala sam i makzuziju anesteziju koja se je pojavila u čas i malo su me uninali da me i ta 4 končića nebi boljela. Nažalost da okolnosti nisu bile kakve su bile, ja bi vam se isto žalila, al ovako nisam kompetentna,vidjela sam kakove su sestre, babice i dr.prema osalim bile, i prosto me je bilo stid i osječala sam se jadno.Od izderavanja na jadne žene tek što su se porodile, do ismijavanja pojedinim kako nisu ponjele ovo ili ono, ma užas....a o uslovima ne bi da komentrišem----užas živi!!!! Koliko su godina tu, da nisu u stanju bili bar wc daske zamjeniti, a ne šta drugo.

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
30.11.2009 14:40:23   
maja78 RR
moje iskustvo sa GAK-a je pozitivno a negdje sam o tome i pisala jer ima slicna tema.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
30.11.2009 20:35:54   
Azure
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja imam pozitivno iskustvo sa GAK-om! Prvu noc sam lezala na prizemlju, jer nisam jos bila za porod, i sestrice su bile super! Ta noc je bila veoma teska na tom odjeljenju, jedna zenica je izgubila bebicu u 5 mjesecu trudnoce i doslovno se porodila u nasoj sobi. Sve sestrice su joj maksimalno pomagale, nas su tako potresene utjesile, dale lijepu rijec, jer nije bilo lako gledati. Puno puta mi ta mlada zena padne na um i njena tuga.user posted image user posted image user posted image


skvo znaci ti i ja smo bile istu noc na GAK-u, i ako se ta zenica porodila u tvojoj sobi, tada sam vidjela i tebe, a i ti mene. Ta je zenica jako puno povracala i u noci kad smo svi pozaspali probudio nas je vrisak. Imala je plavu kosu, svezanu u rep. Govorimo li o istoj noci?

Cestitam na bebici mila moja i drago mi je da si dobro prosla. Poljubi svoje malo djetesce za mene.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 10:46:15   
new mama
Ja isto imam pozitivno iskustvo sto se tice klinike i poroda,ja sam isto lezala jednu noc na odjelu gdje se cuvaju trudnoce,doduse ne bas cijelu noc jer sam se rano ujutro porodila i tu sestrica koja je bila je bila super,nemam  rijeci stvarno,pa ne bi me ni sestra rodjena tako pazila,a kad sam se porodila i druge sestre su bile super,donijele mi sta god sam ih zamolila,lijepo se obracale,a za carsafe redovno su mijenjale svima i lijepo se ponasale prema porodilljama,a sad to kakvi su uslovi gore opcenito,to se ne moze uticati,isto tako brinule su i oko beba,tako da ja ne mogu nista lose reci sto se tice boravka goreuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 13:24:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Đenifer

/Moje iskustvo na porodu i za cijelo osoblje  na Gak _u je bilo ok, od dr, do sestara, gl.sestre.A razlog tome jeste što sam imala mrtvu štelu od dolazka do izlaska, a razlog jeste moj mm koji je doktor i zna cijelu kliniku i u dobrim je odnosima sa svim doktorima, čak i šefom klinike. Tako da nije bilo razloga mojoj brizi šta ću i kako ću jer je i pored poznanstva čak i bio samnom u porođajnoj sali i na kraju presjekao pup.vrpcu.Zbog 4 konca imala sam i makzuziju anesteziju koja se je pojavila u čas i malo su me uninali da me i ta 4 končića nebi boljela. Nažalost da okolnosti nisu bile kakve su bile, ja bi vam se isto žalila, al ovako nisam kompetentna,vidjela sam kakove su sestre, babice i dr.prema osalim bile, i prosto me je bilo stid i osječala sam se jadno.Od izderavanja na jadne žene tek što su se porodile, do ismijavanja pojedinim kako nisu ponjele ovo ili ono, ma užas....a o uslovima ne bi da komentrišem----užas živi!!!! Koliko su godina tu, da nisu u stanju bili bar wc daske zamjeniti, a ne šta drugo.



ja ovo nikako ne kužim, fakat al stvarno fakat ja bi ih prebila....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve bi im polupala, pa nek se priča danima da je neka budala sve porazbijala
Usput Dženifer čestitam na bebici, nemadoh prilike da negdje drugo pročitam da si se porodila

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.12.2009 13:26:51 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:07:24   
salmy
A moje iskustvo sa Drzavnom bolnicom??????????????????
vec sam negdje pisala na tu temu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image porodila sam se prije mjesec dana................Klinika kao takva je cista uredna,ali osoblje( cast izuzecima) je KATASTROFA. Dr .Masic,Misevic.........su super.........ima par babica za 10 a ostalo........FUJ.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tako postupaju sa porodiljama kao da smo ovce cuvali zajednouser posted image user posted image user posted image O posteljini da ne govorim,kod mene je bio carski i samo prvu noc promjenjen carsaf..........ostalih 5 dana katastrofa,Uzas visoki kreveti beba sa mnom skupa,ispod neki ebeni najlon koji se potpari ma uzas.Bebu NECE da hrane jer pobogu MORAM sa ranom da se naprezem i dojim.A mlijeka nema kao za inaduser posted image user posted image user posted image user posted image Sestra koja god udje u sobu samo kaze:ma imas mlijeka vidis da ima( i svom snagom pritisne bradavice)user posted image user posted image user posted image user posted image  i samo izadje.Ja ostanem sa bebom da se patim,PLACEM........i tako svaki dan.Jedino portir nije dosao i prisko me za bradavice i isto rekao" imas mlijeka" ma uzas.................. a o obrocima da ne govirim,dorucak,rucak i vecera..........ako ne udjes isti tren u kuhinju da jedes..........NEMA pojelo OSOBLJEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma fuj
Meni je jako zao sto sam imala takvo ruzno iskustvo sa tako "ZVUCNOM" da ne kazem ebenom klinikom u glavnom  nam gradu. Ali eto sta mozemo tako nam grah paouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:11:31   
veeseelaa
stisla bi ja njene bradavice da joj oči ispadnu
I pitala jel 'vako?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:16:41   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

stisla bi ja njene bradavice da joj oči ispadnu
I pitala jel 'vako?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:17:48   
Leva
Tek sada sam totalno isprepadana i nemam pojma gdje cu otici da rodim kada uspijem zatrudniti i dodje vrijeme za to. Kakav sam baksuz mislim da cu super proci ako ne podlegnem na porodu user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:21:39   
salmy
hahahahahah ma neces kakvi podlec!  do tada ako Bog da imacete Jezero............gdje sam sigurna da ce Vam biti puno bolje i ugodnijeuser posted image user posted image user posted image user posted image i nadam se sa LJUBAZNIM osobljem ( a to im je POSAO) ali TUKE to ne kontajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:24:41   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

stisla bi ja njene bradavice da joj oči ispadnu
I pitala jel 'vako?


user posted image user posted image

E moja Vesela...user posted image

Hm... kad sam rodila (na CR) u intenzivnoj mi bilo super, kad sam sisla sa ostalim porodiljama bilo mi je uzasno... nemam vremena da detaljišem.
Smrdilo užas jedan, bile vrućinčine, ali više i zbog žena... Sestre... eto ko mene su malo i pazile jer sam imala dvije bebe kraj sebe.
Sestra Fadila, hvala joj do neba, pomogla mi je oko dojenja PUNOOOOOOOO.
Elem, brojala sam minute samo kući da dođem...

Leva, ne boj se, samo ti nama zatrudni, a porodićeš se već negdje.

Cure, glavu gore, pozdrav za sve, i kao što kaže Vesela, samo zube pokažite! user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:25:15   
Leva
Salmy kod mene inace sve kontra fercera i uvijek mi iskomplikuju sve sto je inace totalno jednostavno i nemoguce iskomplikovati user posted image user posted image user posted image
Zna li iko kada Jezero pocinje sa radom? Mada sam malo skepticna da ce ista biti bolje posto ce i dalje raditi isti ljudi.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:33:15   
fatimica09
Sa nasim dr. treba samo zestoko i potkovati se znanjem koliko toliko....jer valjda njima udari u glavu to DR.....a sestrice one su tek posebna prica....naravno svugdje ima izuzetaka....nazalost vrlo malo!
Ja sam vec toliko puta pisala o svom slucaju, pa mi je vec i mrsko pravo...ali mogu samo reci da su moji utisci katastrofa a povjerenje u ljekare puno, puno ispod nule.
Nakon porodjaja kuci, a famozni Nikulin, Puzic i Rovcanin su prognozirali da cu se poroditi tek za 2-3 dana i to u uzasnim bolovima, mene je baildisana dr. hitne pomoci uputila ka GAK....pregledao me Rovcanin, njegov pregled me bolio vise od samog poroda....trebam li posebno napomenuti da smo ih budili jedno 15-tak min. tj. zvonili dok se nije pojavio cuvar, pa za 15-tak krmeljava sestra....pa za 10-tak cika dr. Rovcanin....(muz i tehnicar iz hitne me stalno nosaju na onim nosilima, jer nema nikog drugoguser posted image ) helem kad me pregledao kaze aaaaaaa cuda da nisi pukla user posted image ....pa opet....a sta bi sa bebomuser posted image ...(ja rekoh meni je beba mrtva rodjena)...on me pogleda ispod oka kao kako je moguce zbog dobre posteljice a i valjda ZABORAVIO da me vec pregledo tog popodneva, ma ja pa nisam imala uocljivu kovertu....kazem ja njemu...e gospodine....bas sreca pa se porodih kuci ko zna kako bi bilo s vama...nakon budjenja..user posted image ....sestrica nesto prcka oko instrumenata, ja onako razapeta...hladno mi...pitam je mogu li ja sada spustiti noge, kaze ona nisi ti tu da mislis....e rekoh ti garant jesi...Helem ponovo me na krevet sa tockovima, bez carsafa naravno i na odjeljenje...naravno sve porodilje sa bebama, ja ko siroce...kontam da mi se roknut....ali prate me i do wc....ja ko s poslom vadim cigare...zapalila, molim Boga da mi sestra nesto kaze pa da raspalim svu paljbu svog jada na nju...kaze ona meni...daj i meni jednu...user posted image ...haj kontam nisam jedina cvaka...te me i nasmija to njeno....Do ujutro sam ispusila tako kutiju, u WC-u se manje cuje plac beba i ravnomjerno disanje u snu mama....ja kontam....male bebice placu a moja....hajd tako do vizite ujutro....ja sam kao dobro, otpustice me....e sad nedjelja je....treba cekati 1-2 da dr. Kapetanovic popije kaficu pa ce onda napisati 3 vrste lijeka na jedan papiric....ali....tu mi je vec bio kraj zivaca....bila je jedna sestra, krupna, podebela, crvena....e njoj svaka cast, jadnica 3-4 puta je silazila i penjala se...trazila tu dr. da mi vec jednom napise terapiju pa da idem kuci....ali dr. nema pa nema....e kad sam ja vrisnula, i rekla da cu popizditi ako budem jos minutu slusala ove bebe kako placu i ako mi iste sekunde ne dodje dr. ja odoh....Mislite da je dr. dosla ili mozda se zabrinula za moje psihicko stanje...ma neee....na stepenicama smo je sreli,pa je onako usput dala mm jedan papiric na kojem je pisalo:erigometrin 2x1, bromergon 2x1 i xiklav 3x1....zahmetli strasno! I namignula pokroviteljski: cuvajte je....user posted image
eh da vam samo mogu pokazati svoju otpusnu listu...rekao bi covjek da sam tih par sati nakon porodjaja bila pod stalnom kontrolom ljekara....ali sva sreca pa sam opet prosla super kako je moglo biti....Helem....malo ih je, malo ljudi....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:43:22   
fatimica09
i znate sta...buduce mame....nemojte se bojati....samo diverzantskiuser posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:44:26   
salmy
IZVORNA PORUKA: fatimica09

Sa nasim dr. treba samo zestoko i potkovati se znanjem koliko toliko....jer valjda njima udari u glavu to DR.....a sestrice one su tek posebna prica....naravno svugdje ima izuzetaka....nazalost vrlo malo!
Ja sam vec toliko puta pisala o svom slucaju, pa mi je vec i mrsko pravo...ali mogu samo reci da su moji utisci katastrofa a povjerenje u ljekare puno, puno ispod nule.
Nakon porodjaja kuci, a famozni Nikulin, Puzic i Rovcanin su prognozirali da cu se poroditi tek za 2-3 dana i to u uzasnim bolovima, mene je baildisana dr. hitne pomoci uputila ka GAK....pregledao me Rovcanin, njegov pregled me bolio vise od samog poroda....trebam li posebno napomenuti da smo ih budili jedno 15-tak min. tj. zvonili dok se nije pojavio cuvar, pa za 15-tak krmeljava sestra....pa za 10-tak cika dr. Rovcanin....(muz i tehnicar iz hitne me stalno nosaju na onim nosilima, jer nema nikog drugoguser posted image ) helem kad me pregledao kaze aaaaaaa cuda da nisi pukla user posted image ....pa opet....a sta bi sa bebomuser posted image ...(ja rekoh meni je beba mrtva rodjena)...on me pogleda ispod oka kao kako je moguce zbog dobre posteljice a i valjda ZABORAVIO da me vec pregledo tog popodneva, ma ja pa nisam imala uocljivu kovertu....kazem ja njemu...e gospodine....bas sreca pa se porodih kuci ko zna kako bi bilo s vama...nakon budjenja..user posted image ....sestrica nesto prcka oko instrumenata, ja onako razapeta...hladno mi...pitam je mogu li ja sada spustiti noge, kaze ona nisi ti tu da mislis....e rekoh ti garant jesi...Helem ponovo me na krevet sa tockovima, bez carsafa naravno i na odjeljenje...naravno sve porodilje sa bebama, ja ko siroce...kontam da mi se roknut....ali prate me i do wc....ja ko s poslom vadim cigare...zapalila, molim Boga da mi sestra nesto kaze pa da raspalim svu paljbu svog jada na nju...kaze ona meni...daj i meni jednu...user posted image ...haj kontam nisam jedina cvaka...te me i nasmija to njeno....Do ujutro sam ispusila tako kutiju, u WC-u se manje cuje plac beba i ravnomjerno disanje u snu mama....ja kontam....male bebice placu a moja....hajd tako do vizite ujutro....ja sam kao dobro, otpustice me....e sad nedjelja je....treba cekati 1-2 da dr. Kapetanovic popije kaficu pa ce onda napisati 3 vrste lijeka na jedan papiric....ali....tu mi je vec bio kraj zivaca....bila je jedna sestra, krupna, podebela, crvena....e njoj svaka cast, jadnica 3-4 puta je silazila i penjala se...trazila tu dr. da mi vec jednom napise terapiju pa da idem kuci....ali dr. nema pa nema....e kad sam ja vrisnula, i rekla da cu popizditi ako budem jos minutu slusala ove bebe kako placu i ako mi iste sekunde ne dodje dr. ja odoh....Mislite da je dr. dosla ili mozda se zabrinula za moje psihicko stanje...ma neee....na stepenicama smo je sreli,pa je onako usput dala mm jedan papiric na kojem je pisalo:erigometrin 2x1, bromergon 2x1 i xiklav 3x1....zahmetli strasno! I namignula pokroviteljski: cuvajte je....user posted image
eh da vam samo mogu pokazati svoju otpusnu listu...rekao bi covjek da sam tih par sati nakon porodjaja bila pod stalnom kontrolom ljekara....ali sva sreca pa sam opet prosla super kako je moglo biti....Helem....malo ih je, malo ljudi....
Uzas ali draga moja...............ma fuj sve skupa.Ali sta mozemo kad smo PREPUSTENI njima, njima  djelatima .....kobilama koje nisu procitale "hipokratovu zakletvu" samo su je kao u snu IZRECITOVALE.NJima koje misle da su Bogom date da rade taj posao.Ma fuj fuj...........jutros vodila bebija na prvi vakcinu.........i opet se razocarah u nase zdravstvo.Sesrice kao da su ovce  cuvale sa pacijentimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma fuj na ovu temu bih mogla napisati knjigu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 16:52:59   
fatimica09
Ma prodje sve...sreca pa ljudi ne dijele nafaku....najvaznije je iznijeti zive i zdrave bebice....a svako ce jednom odgovarati....na dusu im ja samo to kazem, ako oni mogu mirno zaspati....svaka im cast, mene je strah proci pored ciganke s djetetom koja prosi na sred Principovog...gledamo se....zna ona da sam je ja tjerala kad radim....a zna da cu joj dati kad sam u civilki...bez obzira sto znam da njen Sezahija voza bolje auto od mm user posted image ali dragi Allah zna nasa srca i po tome daje i uzima....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Sarajevska ginekologija je deseti krug pakla
1.12.2009 17:10:32   
Apotekarka
fatimice svaki put dok citam tvoje postove stuzim se a evo sad citajuci tako mi se plače,zaoi mi je kroz sve sto si prosla...Meni je Nikulin vodio trudnocu i svaki put mi ususret izasao,kad bi ga zvala u bilo koje doba noci bio je tu...bas sam se sokirala citajuci tvoje postove jer on je prema meni bio ne samo ginekolog nego pravi covjek...nadam se da ces ubrzo biti na temama trudnica mada bol koji nosis u sebi uvijek ce trajati ali kad rodis bebicu to ce ti pomoci da olaksas sebi zivot...cuvaj mam se i brzo javi sretnu vijest...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *