|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 12:34:52   
liebevoll
I ja ih po imenima zovem, gdje cu mama i tata, nema sanse! Na pocetku braka sam ih persirala, ali sada vise ne, na njihovo insistiranje, mada je meni persiranje ok.
Moja seka je smijesna, ona svoju svekrvu nikako ne zove, pa je ja pitam A sta kada hoces nesto da joj kazes, Pa nista, cekam da me pogleda,a ako ne pogleda, i ne kazem joj...user posted image user posted image
Ostalu familiju s muzeve strane kao i on, to mi je sasvim svejedno, mada ima jednu tetku s kojom nikako nisam na istoj talasnoj duzini i koju interno zovem cetnik user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 12:54:01   
ja_naiva
pozdravi seku od mene user posted image

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 13:01:13   
Anoniman
Ja sam svoga oca izgubila prije 11 godina i bio mi je sve na svijetu, bas smo bili vezani, a zvala sam ga "tata". Eh kad sam upoznala svog muza,dok smo se zabavljali, skuzila sam da on svog oca zove imenom, ali cim smo se uzeli, primjetim ja da on njega zove "babo". I sta cu, i ja prihvatim da ga zovem babo, ali mi ne pada tesko, jer meni je moj tata bio jedan jedini i nikoga ne bih mogla tako zvati, cak i da je muz svog oca zvao tata, ja ne bih mogla. A sto se tice svekrve, obzirom da ona nije prava majka mog muza, nego mu je maceha, on je zove imenom, pa tako i ja i to mi pravo odgovara. user posted image Jer, mati je samo jedna. Isto kao i otac. Mada mi se kosa na glavi dize kad moj muzek nekome nesto prica o svojima, kaze "moji otac i mati". A ja onda njemu kazem, kakva bolan mati, "tvoj otac i njegova zena". user posted image  Inace, nikad neznam pravu istinu, a uvjerena sam da ni moj muz nikad nece saznati pravu istinu (nikad mu nisu pricali ili su mu glavu napunili dezinformacijama, da ne kazem lazima, a on je tip koji i ne pita), zbog cega su se njegovi roditelji rastavili jos dok je on bio mali djecak i zasto on nije u kontaktu sa svojom pravom majkomuser posted image . Sad kad nas dvoje imamo malu bebu, sve cesce ih zovnem dedo i nano, mada sam sigurna da necu kriti pravu istinu od svog djeteta danas-sutra i da ce moje dijete znati da to ipak nije njegova prava nana. Ima pravo znati, a ni muz se ne ljuti, kada to spomenem. Mozda i ljuti, ali ne govori nista. Ta zena, ustvari, mom djetetu nije nista, a misljenja sam da se iskreno i srcem moze voljeti samo ono sto ti "od srca otpadne". I drage moje, sigurno se pitate zasto ovako razmisljam, mozda je ta zena, ta njegova maceha, ipak dobra zena, ali pozadina ovakog mog razmisljanja opravdava i moj ovakav stav, ali preduga je to prica....

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
10.10.2008 12:01:34   
future mumy
Svekra i svekrvu u pocetku sam zvala imenima,jer sam mislila da imam vec roditelje pa mi bilo glupo zvat mama i tata..-imala sam takvo misljenje..mislim,nisam ih ni pitala kako cu ih zvat..a nisu mi nista na govorili,a meni ponekad i bilo glupo zvat ih imenom jer su divni ljudi..(inace imam predivnuuser posted image i mladu svekrvu-o svemu pricamo a i svekar nije los,sutljiv covjek ali vidim da sam mu draga kao i njegova kcer)  .Ali nakon mj.dva,dodje teta jedna i prica kako se svi smiju sto ih ja zovem imenom,i na to je svekrvi bilo krivo-kaze to ona meni pa sam se i ja zamislila malo........user posted image jer je i meni bilo krivo sto je se uopće poslo o tom pricat a nije mi to trebalo.-Nije da marim za kojekakve price ali o tom da..  Moj muz je jedinak-nemam djevera,a oni su se cijeli zivot trudili i radili za zivot i da jednog dana kad dodje nevjesta(ja)imam sve da nebih ja radila kao sto su oni morali da bi stekli nesto,napravili predivnu kucu u kojoj svi skupa zivimo(imam i zavu-19g)  pa sam ja od tog razgovora okrenula da ih drukcije zovem jer ih jako cijenim...sad je svekrva svekrva i mater kad je zovem(nije mama jer samo pravu mamu mogu tako zvat)a svekar je svekar.  Sori ljudi sto sam ovoliko razduzila..user posted image pozzz

_____________________________

Moje zlato stiže u siječnju..

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
10.10.2008 18:18:10   
Vana
Godinu dana sam u braku i svoju svekrvu i svekra zovem imenima i persiram ih.Ne znam hoce li se to vremenom promjeniti, ali znam sigurno da ih necu zvati mamom i tatom, jer ja imam samo jednu mamu najdrazu i samo jednog tatu najdrazeg na svijetu.Bice mozda nana i dedo, ali mama i tata ne vjerujem.
I kako da ih zovem mamom i tatom, a spavam s njihovim sinom user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu future mumy)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
12.10.2008 21:19:38   
Lorna
Svekra zovem "tata', a svekrvu sam zvala (umrl aje prije mjesec dana) imenom, jer je bila maceha MM-u, i niko nije ni ocekivao da je zovem mamom. da mu ej rpava mama bila, da, zvala bih ju tako.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
12.10.2008 21:29:36   
medavi
Svekija zovem mama- to je jer sam odgojena tako
i svekra sam zvala (on je preselio Alr)
babom i nije mi bilo u opste tesko
zna se da to nisu moji roditelji ali
nece mi otpast jezik ako ga prelomim i kazem mama svekrvi
u krajnjem slucaju ona me je primila ko rodjena mati
nevidim nista lose u tome-razumijem da neko nemoze tako
iz odredjenih razloga-bitno je da njima nesmeta i da se neuvrijedeuser posted image

< Poruku je uredio medavi -- 12.10.2008 21:30:56 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
13.10.2008 12:11:26   
emina_h
Ja  muzeve roditelje zovem imenom i ne persiram ih,a kako oni nisu odavde kod njih nije ni obicaj da se svekar i svekrva zovu mama i tata.A da je ne bi mi bio problem.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
29.10.2008 4:21:43   
Zoe
Oboje zovem imenom- jer sam ih upoznala i prije vjenčanja, Zibi (svekrva) mi nije dala da je drugačije zovem ni poslije vjenčanja,  davno mi je sama rekla: " imaš 1 mamu i 1 tatu- i to je to" user posted image user posted image ;  persiranje nikad nisu dopustili, čak ni za vrijeme zabavljanjauser posted image

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
29.10.2008 4:58:08   
Dalia05
Svekra zovem babo a svekrvu prvim imenom. Na pocetku braka sam je zvala majko ali kad je pocela da mi se petlja u brak i da mi pravi probleme izgubila je titulu majke. Vidim je jednom  godisnje hvala boguser posted image  i to je dosta. 

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
2.11.2008 8:00:33   
delly
iako su dobri i dusa od ljudi ja ih zovem imenom,imam jednu mamu oca nemam a sad da muzeve zovem mama i tata nebi se osjecala dobro ni kad sam sa muzem sto samim svim rekla i muz se slozio i ni on nezeliuser posted image

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
2.11.2008 8:37:59   
pipun
Zao mi je ovo reci, ali u nekim sredinama i situacijama tesko se odreci primitivizma, pa je nekome bitnije sta ce  komsiluk, nego da li su ti nasi odnosi zaista normalni, ljudski i dobri.
Sto se tice imenovanja roditelja nasih muzeva, pa ponekad i ako ne zelimo, nekako se moramo ili osjetimo veliki pritisak da ih zovemo onako kako bi oni to htjeli, a ne mi, pa mi onda idemo tom linijom manjeg otpora. Licno, zovem ih imenom i ne persiram, jer ih i moj muz zove imenom, a i zato sto su zaista mladji ljudi, te je neka razlika izmedju mene i moje svekrve 19 godina, dok su moji roditelji dosta stariji, te ih MM oslovljava takodjer imenom ali ih persira, sto njima i odgovara. Dakle, mi smo se nekako nasli i svima pase. Jedino sto i mene nervira je kada me zovnu snaho, pa na to samo prokomentarisem, imam ime i to nije snaha. Ni moji MM ne zovu zete, nego imenom.
Doduse, ponekad im se obratim i kao dido ili majka (kao i dana3 user posted image ), mada rijetko jer mi je neprirodno da neko drugi mom djetetu bude ''majka'' sem mene, ali eto postujem to kao njihov obicaj pa posto nema druge konotacije, onda sam i pustila da je dijete tako zove. Na kraju krajeva, ne bih ni ja volila da se neko uplice u moje obicaje.


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
2.11.2008 19:31:54   
Dalia05
Svaka cast uz tebe sam 100%user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.11.2008 15:03:31   
ameba
Ja svoje zovem nj imenima,tako mi rekao MM,tako i on moje....
a da bih rijesila to pitanje ipak pitam prvo jutro svekrvu kako da je zovem ona rece kako hoces,tad joj priopcim sta smo ja i njen sin se dogovorili,nije kometarisala.
Skoro nesto pricamo i ona ko iz vedra neba prigovori kako sve snahe u komsiluku zovu svoje svekrve sa mama samo je kod nje ime....eh sada je kasno fino sam je pitala....
A ne bih mogla ih zvat kao svije rodit.,kao sto je vecina ovdje rekla ipak su nam samo jedni jedini...mada mi je moja mama rekla da ih zovem ka i njih i da bi to bilo lijepo....
ipak ne....

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.11.2008 15:47:47   
treselle
ja ih zovem imenom i persiram ih

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu ameba)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.11.2008 15:52:18   
beni29
Ja ih zovem mamy et papy jer djeca ih tako zovu( to je odmilja ime za nenu i dedu, baku i djeda)

Pozdrav

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.11.2008 15:55:26   
D_K
Ja sam svekrvu zvala mama a svekra babo dok nismo dobili djecu a sad su deda i nena i svima taman..

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.11.2008 15:58:05   
Happy
Ja ih zovem imenom, prije sam ih čak zvala Teta ... i čika... Sada samo imenom, svekra još uvijek persiram (mada imamo super odnose) a svekrvu ne persiram odnedavno... 

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
18.11.2008 8:57:05   
mnn
Ja ih zovem imenom i obračam im se na vi. To mi je ok, svekrva je divna divna žena.Za nju bih mogla napisti roman pohvala, ali svekar je malo opasniji...imam ja recept i za njega...i djelujeuser posted image ..bilo je smješnih situacija ...sve smo riješili...user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
18.11.2008 13:22:36   
dacy
Ja sam ih prije braka persirala i zvala imenom, mada su oni i tada govorili da ih ne persiram, sada u braku i dalje ih zovem imenom i nekad kazem vi, nekad ti, to je sve nesvjesno. Oni nisu nikad trazili da ih zovem mama i tata,pogotovo jer ni moja mama, a ni svekrva nisu svoje svekrve zvale mamama nego imenom, ali i da jesu to od mene trazili ja bih to odbila. Moj muz moje roditelje isto zove imenom, sto smatram da je sasvim uredu

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.12.2008 19:55:50   
Ilhana RR
Od prvog susreta rekli su mi odma da ih nepersiram... al ja nisam ovde odrastla sa tim jer mi u svedskoj imamo kralja kojem govorimo TI a ne VI za njega... to je nesto sto ovde skoro nepostoji...

A svekrvu sam zvala nadimkom dok se nisam udala, takodjer i svekra... sada ih zovem majka i babo pred drugima a ja i muz ih i dalje zovemo nadimkom.. ispocetka mi je bilo cudno zvati babom jer mi nije babo al navikla sam se odnekle..

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.12.2008 20:09:46   
andji
Svekra zovem po imenu,nit mi je ikad palo na pamet da ga zovem tata nit je on to kad zahtjevao,poštujem svačiji izbor ali on nije moj tata i prema tome,nekako mi bezveze da ga tako zovem,mi nismo u 'tim vodama'

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.12.2008 20:41:04   
Nunichi
Oboje imenom zovem,oni ne zele da ih persiram,ali ja jos uvijek malo im govorim ti malo vi,cesce vi ipak...user posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.12.2008 21:29:10   
eniii
Ja svekrvu nazalost nemam umrla je prije nekih 15godina iz price drugih cula sam da je to bila osoba za pozeljeti a samo ta ljepota pa boze ti dragi,a svekra zovem imenom jer ga i moj muz tako zove kao i njegovu zenu koja je iskreno za mene bar super osoba......user posted image user posted image                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Nasa ljepotica dolazi aBd 13.02.2009.jedva cekamouser posted image user posted image  

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.12.2008 21:42:27   
majaaaa
Zovemi ih babo i mama ,mada niko nije trazio od mene,ali se nisu ni bunili.

Bilo je neobicno,ali sam se navikla.
Sad,dvije god poslije,kad ih zovnem drugacije,isprave me:)
Inace su super tako da mi nije  ni tesko,a naravno da je ljubav razlicita prema mojim i njima:)

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu eniii)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *