|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
6.5.2008 15:09:15   
bucca_sa
m dobila nalaz stitne ima usporen rad stitne al ima problema sa kilogramima jakosam se udebljlala i kile stoje jase trudim kao luda da smrsam al nista vidjecu sta cemi dr reci cekam sad nalaz prolaktina...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Problemi s hormonima
6.5.2008 15:18:37   
ruzica_sa
Ja sam prvu trudnoću izgubila prošle godine u martu mjesecu jer se beba nije dovoljno razvijala a sve to radi hormona progesterol. To se moglo spriječiti da su ljudi na Koševu reagovali na vrijeme, ali kad oni to uopće ne gledaju već eto samo te onako formalno pregledaju. Čak šta više dvije sedmice nisu utvrdili da je beba manj. I odem ti ja u petak na kontrolu kažu mi da je sve uredu. U subotu odem, jer sam prokrvarila kažu ti oni meni da NISU sigurni jel beba živa. Ma uzas. Tako ti ja preko nekih vezica saznam za dr. Dževad Bešlija, on ti je na Otesu. To se stari doktor koji je radio prije rata na Jezeru. On ti je tad bio specijalista za neplodnost. Ja sam se kod njega liječila te hormone (najviše proglesterol) tri mjeseca nakon spontanog i onda smo ja i muž odlučili da sačekamo još malo jer nas je bilo strah ali evo ja sam sad u 26/27 sedmici trudnoće bebče je dobro. Jesam napočetku trudnoće opet morala primati proglesterolske inekcije ali evo ako bog da 08.08.2008. mi očekujemo djevojčicu. Nista ti ne znači da ne pokušaš. također sam čula za tog dr. Divanovića i on je izlječio moju najbolju prijateljicu koja nije imala redovan ciklus i sad je i ona trudna. Čuvaj se pusica

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Problemi s hormonima
7.5.2008 9:31:30   
budućamama
Drga ružice, tako mi je žao zbog tvog gubitkauser posted image . To je jednostavno prestrašno i ne mogu da vjerujem da se takav nemar i danas dešava. Ipak, drago mi je da ste se i ti i tvoj M oporavili i da ti je sad trudnoća ok, hvala Bogu. Želim ti sve najnaj i da rodiš zdravu bebaruuser posted image .

Ma ja vam živa ne znam šta da mislim. Malo me buni da sam prije dva ciklusa imala urednu O, odmah nakon pilula koje sam koristila radi ciste na janiku, a od tada samo problemi s tom sluzi. Taj sam ciklus znala da imam O jer mi je sliz bila vidljiva i rastezljiva pravo, a juče sam trebal kalendarski imati O i bilo je sluzi ali one guste koja lako puca.
Taj doktor Bešlija na Otesu, da li on ima privatnu ordinaciju ili je pri nekoj zdravstvenoj ustanovi? Mane je malo naružio dr. Divanović kad sam bila kod njega prošli put, u smislu da ne trebam paničariti i da trebam čekati godinu dana da mi se trudnoća desi pa tek ako se ne desi onda krenuti sa pretragama. Meni je dugo čekati čitavu godinu,jer sam više pravo nestrpljiva a čekam od septembra 2007 (tu su uključena i 4 mjeseca liječenja ciste i upale kada nisam pokušavala zatrudniti). Najvjerovatnije si u pravu, treba se boriti za ono što želiš ali mi je više loše od ginekologa...
Pustiću još jedan mjesec da vidim hoću li konačno ovulirati, a ako ne-onda opet po doktorima...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Problemi s hormonima
7.5.2008 13:53:09   
mimy
ah draga ružice.. to što pričaš je tako užasno...
svaka čast za vašu hrabrost.. velika je to bol..ali eto dragi Bog vam je dao još jednu šansu..
nadam se i molim Boga da vaša bebana bude najzdravija na svijetu..

buducamama.. nemoj da posustaješ... nikome nije lahko danas..samo naprijed-vidiš šta priča ružica.. neka nam to dadne snage da izdržimu u ovoj bitci sa user posted image ..neko mora posustati-nemoj da to budemo mi... neka user posted image user posted image user posted image zamašu bijelim zastavama..

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Problemi s hormonima
8.5.2008 16:55:10   
ruzica_sa
Hvala vam na lijepim željam. Baš sam sinoć bila na kontroli i sve je hvala Bogu dobro. Beba se dobro razvija, ja sam se udebljala samo 700 grama što ni sama ne mogu da vjerujem ali eto i dalje sam na dijeti. Buduća mama dr. Bešlija ima samo privatnu ordinaciju i nigdje ne radi sami u svojoj ordinaciji. ALi to ne treba da zamara jer ja sam juče pričala sa njim oko poroda i naglasila mu da hoću da se porodim u Općoj bolnici i on  mi je rekao da ima tamo dva dobra prijatelja kojim ću ići pred sami porod na kontrolu i da se ništa ne brinem.
Što se tiče tog dr. Divanovića mislim da nije uredu to što ti je rekao jer ja sam odmah nakon tri mjeseca tj. nakon dr. terapije morala izvaditi kompletne nalaze uključujući i hormone, koje je doktor pregledao i onda sam opet pila neke tablete ne sjećam se više kako se zovu i onda se nakon nepunih 2 mjeseca ostala trudna. Ja sam nakon spontanog također imala cistu (tz. vodenu) i za vrijeme te terapije sam je se riješila. evo tebi broj tele dr. Bešlije  033/637-420 pa ako budeš raspoložena i budeš htjela otiđi do njega. Nikad nije suvišno imati dva mišljenja pa ćeš tako odlučiti koji ti doktor više odgovora. Pokušaj jer život je suviše kratak da bi se odustajalo.... Javi mi ako budeš odlučila otići... Čuvaj se

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Problemi s hormonima
12.5.2008 9:02:24   
budućamama
Draga Ružice,
hvala ti na brzom odgovoru. Drago mi je da ste i ti i beba dobro i biće to sve u redu do kraja trudnoće, aBd. Uskoro ćeš držati svog malog anđela u naručju.
Moram ti reći da dr. Divnoviću nisam ništa spoenula oko ranijih problema, samo sam rekla da ja i MM želimo bebu i daželim da vidim da li je sve ok, što mi je on i potvrdio. Meni je bilo bitno da i kaže da nemam polip, da sam mirna bar što se toga tiče.
Vidjeću slijedeći mjesec hoće li biti O ili ne, a ako ne bude, otići ću tad doktoru. Sada mi je više mjesec dana gore-dole, pobudalila sam i odlučila d o tome više i ne razmišljam. Bar za mjesec dana...
Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Problemi s hormonima
12.5.2008 12:41:17   
zvončica
Ne znam gdje da stavim ovo, al mislim da može ovdje. Ima u Vogošći privatna laboratorija i zove se Euro Mass, rade razne nalaze, broj telefona je 033-434-285 i 061-201-356. Imaju i svoj cjenovnik, ukucajte www.euromass cjenovnik i kliknite na prvu od tri ponude tj. tamo gdje piše prikaži html verziju. Možda neko nađe za sebe nešto

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Problemi s hormonima
15.5.2008 11:42:11   
bucca_sa
eh ja sam za svoje probleme sa stitno dobila letrox da pijem svakidan po pola za 4 mjeseca na kontrolu... al su mi reklida odem kod dr. azre burekovic na kilinicki da je jako dobar endokrinolog ja sam zvala morase licno potraziti dr. poa dase pita da li te moze primiti .. pa molim ako neko zna da dr. radi privatno i gdje da mi javi bila bi zahvalna ..... 

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Problemi s hormonima
24.5.2008 16:52:10   
zvončica
Evo ako nekog zanima kakve trebaju biti vrijednosti hormona: Nivo Hormona Hormone za testiranje Vrijeme za Test Normalne vrijednosti Što vrijednosti znače Folikulopoticajni hormon (FSH) Dan 3 3-20 mIU/ml FSH se često koristi kao mjera jajnih rezervi. Oćenito, ispod 6 je
odlično, 6-9 je dobro, 9-10 osrednje, 10-13 rezerve koje se smanjuju,
13+ veoma teško poticajne. U testiranju PCOS LH:FSH omjer može se
koristiti za postavljanje dijagnoze. Omjer je obično blizu 1:1, ali ako
je LH viši, to jedan od mogućih znakova PCOS. Estradiol (E2) Dan 3 25-75 pg/ml Razina na donjoj granici bolja je za stimulaciju. Abnormalno visoka
razina 3. dan upućuje na postojanje funkcionalne ciste ili smanjivanje
jajnih rezervi. Estradiol (E2) hCG
dan 200 + pg/ml Razina treba biti između 200-600 po zrelom (18 mm) folikulu. Ova razina je katkada niža u pretilih žena. Lutenizirajući hormon (LH) Dan 3 < 7 mIU/ml Normalna razina LH slična je onome FSH. LH viši od FSH je jedan od znakova PCOS. Lutenizirajući hormon (LH) hCG dan > 20 mIU/ml . Prolaktin Dan 3 < 24 ng/ml Povećana razina prolaktina može poremetiti ovulaciju. Također može
upućivati na potrebito daljnje testiranje (MRI) za provjeru na tumor
hipofize. Neke žene sa PCOS također imaju hiperprolaktinemiju. Progesteron (P4) Dan 3 < 1.5 ng/ml . Progesteron (P4) 7 dana poslije ovulacije (dan 21) > 15 ng/ml Progesteron test se izvodi za potvrđivanje ovulacije. Kada folikul
oslobodi jajašce, postaje tzv. žuto tijelo (corpus luteum) i proizvodi
progesteron. Razina iznad 5 upućuje na neki oblik ovulacije, ali većina
liječnika očekuje razinu od 10 u prirodnom, i 15 u ciklusu sa
lijekovima. Neki tvrde da je test točniji ako se izvodi ujutro nakon
posta.

















_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Problemi s hormonima
5.11.2008 20:49:09   
ena0002
Ja radila hormone pa nisam bas sigurna u rezultate. Koliko sam mogla skontati sve je u granicama, ali izgleda da mi je LH veci od FSH, sto ne bi trebalo biti. Koliko sam skontala u ovoj prvoj fazi FSH treba da bude veci od LH. Hormone sam vadila 4 dc i evo rezultata pa cure ako vam nije problem da mi pomognete u tumacenju:
-FSH    4,1 IU/L    a referentne vrij. u folik. fazi su   2,0-11,6  IU/L
-LH      6,2 IU/L                         ...................            2,6-12,1 IU/L
-Estradiol 109 pmol/L                ..................            98-592 pmol/L
-Prolaktin  253 IU/ml                 ..................            64-590 IU/ml

Progesteron cu vaditi od 19-21 dc, a jos cekam rezultate za TSH i antitjela na klamidiju.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Problemi s hormonima
5.11.2008 21:22:05   
Vedica
ena i kod mene je bila slicna situacija (LH malo veci od FSH na 3DC), s tim sto je kod mene i progesteron bio skroz nizak tako da sam dobila terapiju cycloprogynova tablete, pa cemo vidjeti na sta ce izaci. ja sam u petak popila zadnju tabletu al vjestice jos nema (samo smedji iscjedak ponekad ova zadnja dva dana) tak' da sam zbunjena.

ipak najbolje ce ti nalaz protumaciti ljekar
pozz


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Problemi s hormonima
6.11.2008 11:36:07   
ena0002
Vedice hvala na odgovoru. Koliko je lose to sto je LH veci od FSH se vjerovatno ocjeni kad se dobiju i rezultati ostalih hormona (progesteron i TSH jos cekam). Meni je gin rekao da mu dodjem kad to sve zavrsim, ali ko kad ja nemam strpljenja da cekam, a moracu, sta cu.
Pozz svima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Problemi s hormonima
18.12.2008 20:34:59   
Lilipop
Bok cure, podizem temu jer sam malo zbunjena..danas sam dobila nalaze hormona i FSH je 7.14 (3.5-12.5), a LH 7.67 ( 2.4-12.6). znaci oba su u granici normale ali je Lh  malo veci. Omjer bi priblizno boi 1:1 sto u nekim statijama na netu vidim da je to odlicno, a u drugim da to se desava samo u zenama u menopauzi..e sad budi pametan! Vidim da neke cure imaju iskusva, pa neka pisu>>TSH je 2,54.. 

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Problemi s hormonima
22.12.2008 17:37:22   
Latifaa
pozdrav svima,

je li nekom poznat osjecaj izostrenog cula mirisa, ukusa izvan trudnoceuser posted image  Neredovne menstruacije, od hormona blazi poremecaj prolaktina (611) i estradiola (580), ostali su ok. Problemi s menstruacijom traju od sp. p. od prije dvije godine, bili povremeni a sad je to iz mjeseca u mjesec. Dakle razmak izmedju 2 mens. se pomjera pa nekad dodje puno ranije od ocekivanog termina (17 dana najkraci razmak) a ponekad  prodje i po 30 dana (ranije je taj razmak bio 24-26-27). Nekad su produzene mens. nekad oskudne. Je li moguce da je prolaktin razlog svemu tome

(odgovor članu bucca_sa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Problemi s hormonima
22.12.2008 17:40:01   
Latifaa
zaboravih pomenuti i povremen a neprijatan miris znoja pod pazuhom, inace se prvi put javlja..

(odgovor članu bucca_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Problemi s hormonima
23.12.2008 8:13:53   
ena0002
Lilipop to ce ti opet najbolje reci gin. kad pogleda sve hormone. I kod mene je LH veci, a i ja sam citala da u prvoj fazi treba da je FSH veci. Medjutim, moj gin to apsolutno nije ni spomenuo, samo mi je rekao da su svi nalzi, tj. hormoni uredu, i da imam ovulaciju. Pa sad ko bi im ga vise znao....

(odgovor članu Latifaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Problemi s hormonima
27.3.2009 8:05:46   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: Anoniman
Suve smokve u maslinovom ulju

user posted image

Uzeti suve smokve staviti ih u dobro opranu staklenu teglu i preliti sa maslinovim uljem.
Maslinovo ulje mora da prekrije svaku smokvu. Dobro zatvoriti teglu. Ostaviti da odstoji četrdeset dana.
Nakon toga svaki dan ujutru na prazan stomak pojesti po dve smokve.
Predlažemo da pripremite dve ture tako da kada ste jednu potrošili odmah možete nastaviti sa drugom a pripremiti treću i četvrtu.
Nus pojave nisu poznate. Mogu ga upotrebljavati muškarci i žene.

Sobzirom da se mora čekati 40 dana, obično zbog hitnosti žene odmah počinju da koriste ovaj recept ali modifikovan.
Stave dve smokve u maslinovo ulje, ujutru ih odma pojedu i stave nove dve smokve do sledećeg jutra.Maslinovo ulje dolivaju po potrebi.
I ovaj način je pokazao pozitivne rezultate.
Preporučujemo da krenete odmah sa ovom uprošćenijom metodom a za to vreme da spremite gornji recept od 40 dana,koji će sigurno dati bolje rezultate.

Molim sve koji su imali iskustva sa ovim receptom, kao i sa bilo kojim drugim koji pomaže u snižavanju FSH da to iskustvo podelite sa nama i tako nam pomognete. Unapred hvala!



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Problemi s hormonima
27.3.2009 19:12:08   
Vedica
kao prvo stavi neki nick ili nesto a ne ovako anonimno. dobio/la bi obavijest o prebacivanju teme da imas neki kontakt ali ga krijes.
kao drugo nisi govorio/la o visokom FSH nego o receptu i stoga smatram kao moderator da to ne treba biti kao posebna tema, uostalom problem visokog FSH i jeste problem hormona sto i jeste naziv ove teme.

ako imas nekih primjedbi imas PP ispod mog nicka pa pisi a ne ovako zachatavati temu.

LP



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Problemi s hormonima
20.5.2009 9:51:58   
laik
Pozdrav cure, da se i ja priključim ! Odavno čitam ali evo kao što vidite moja prva objavauser posted image

Imam problema s hormonima,FSH visok,progesteron i estrogen niski ostali su ok. ALi kud će veći problem od visokog fsh????
Ne daj Bože gore. Ostalo je sve ok i s mužem je sve ok ali moji hormoni ludujuuser posted image  Imam 30 god.
Pijem terapiju cycloprogynoova, ako se tako piše i onda poslije ove kutije ponovo na analizu hormona.
Uzimala sam i sad uzimam ove smokve,spomenuti recept gore ali sam ga našla na nekom drugom forumu(kutak ili nešto sl.)
Ima li neko problema s Visokim FSH?
Ima li još neki pprirodni lijek da znate?
Nadam se da će već idući mjesec vratiti se bar malo u normalu.
Pozdrav cure nadam se da će mo se družiti više.user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Problemi s hormonima
20.5.2009 13:20:34   
Zoe
Tek sada vidjeh ovu temuuser posted image

Dakle, i ja se pridružujem ovom klubu:


LH            4dc – 4,1 (ref.vrijednosti 1,9-8,0) U/I   
               21dc -12,10 (ref.vrijednosti 0,8-12,6) U/I
FSH          4dc - 4,0 (ref.vrijednosti 2,4-9,3) U/I  i
             21 dc 5,7 (ref.vrijednosti 0,6-8,0)U/I
PROGESTERON 4dc – 1,5 (ref.vrijednosti 1,3-3,4) nmol/I
                     21dc - 1,20 ( ref.vrijednosti 11,6-68,9) nmol/I

ESTRADIOL      4dc - 0,120 ( ref.vrijednosti 0,08-0,79)nmol/I
                     21dc-0,152 (ref.vrijednosti 0,08-0,85)nmol/I
TSH  4dc -0,5 (0,17-4,05) ( RIA ref.vrijednosti 0,17-4,05mIU/L)
                              (DELFIA ref.vrijednosti 0,63-4,19)µU/mI
FT3   4dc- 4,0 (2,5-5,8)pM
FT4   4dc- 16   (RIA ref.vrijednosti 11,5-23)pmoI/L
                     (DELFIA ref.vrijednosti 9,8-16,8) pmoI/L
TPO 4dc  - 8,1 (<20) IU/mI
TgAt 4dc - 94 (ref.vrijednosti <30) IU/mI
Kod nalaza hormona štit.žlijezde piše mi slijedeća dijagnoza: Struma diffusa gl.thyreoideae, kontrola za 6 mj., bez terapije
PROLAKTIN 4dc u 8h -185, u 16h -310, u 19h – 603  i 21 dc – 255 (ref.vrijednosti 90-523 ) mU/I
TESTOSTERON 4dc  - 4,13 nmoI/L ( ref.vrijednosti 0,3-3,4)nmoI/L

24- satni urin - 17 KETO - 63,92 (ref.vrijednosti 21-49)µmoI/dU
                     17-OH   - 18,19 (ref.vrijednosti 5,5-22,2) µmoI/Du
Nalazi hGH , ACTH , CORTIZOL, su u granicama ref.vrijednosti, samo još čekam nalaze PTH(parathormon), SHBG, 17 OHPROGESTERON.
Sutra će dr. pogledati nalaze pa ćemo znati šta daljeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu laik)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Problemi s hormonima
24.5.2009 21:23:39   
laik
Pozdrav Zoe? Vidim da si ti radila mnoge nalaze koje nije meni niko spomnijao, jel to endokrinolog dao da radiš te nalaze ili ginekolog? Kakvu terapiju si dobila?
Ja za koji dan radim nalaze nadam se poboljšanju .Samo da prođe ovaj majuser posted image
Koji endokrinolog je dobar u Sarajevu?

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Problemi s hormonima
25.5.2009 8:42:50   
april09
Drage moje.....vidim da ste upucene, pa ako vam nije problem, da mi pomognete....

vadila sam hormone 21DC progesteron je ok, dok mi je prolaktin nizak 143 (ne znam sada koje su vrijednosti)...
ima li to kakve veze sa zacecem?

jos nisam vadila 3DC ostale hormone....cekam user posted image  pa tek onda....a mozda ni ne dodje aBd nece....
hvala vam unaprijed na pomoci...

(odgovor članu laik)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Problemi s hormonima
25.5.2009 14:38:33   
Zoe
IZVORNA PORUKA: laik

Pozdrav Zoe? Vidim da si ti radila mnoge nalaze koje nije meni niko spomnijao, jel to endokrinolog dao da radiš te nalaze ili ginekolog? Kakvu terapiju si dobila?



Pozz, tek sada vidjeh tvoju poruku user posted image , uzmeš uputnicu od dr.porodične medicine za endokrinologa, endokrinolog te detaljno ispita o čitavom stanju, i onda ti kaže koje hormone radiš i koji dan, ponovo sa tim nalazom od endokrinologa kod dr.porodič.medicine i ona ti uradi uputnice za labaratorije, kad dobiješ nalaze javljaš se endokrinologu zbog eventualne terapije, ja zasada još nisam dobila terapiju, jer čekam još 3 nalaza, pa kad i oni dođu, onda ću kod dr. po terapiju. Ja sam to radila u Tuzli, pa zbilja ne znam koji je endokrinolog dobar u Sa.

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu laik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Problemi s hormonima
25.5.2009 15:18:08   
mima1
i mi imamo problem sa hormonima, ustavri MM. Radio je nalaz krvi ovdje u svici i niko nije ni obratio paznju na hormone vec su odmah rekli da samo vjestacka moze pomoci da dodjemo do user posted image . prosli vikend smo isli u bn gdje dolaze doktori sa vma iz beograda, i covjek je potvrdio vjestacku ali je rakao da se prije svega obratimo endokrinologu. e sad nalaz glasi FSH 41,8 U/l (1.0-14.0)
                                                   LH  10.9 U/l (1.5-9.2)
                                                   prolactin 22.1 mcg/l (manje od 20)
                                                   testosteron 5.6 nmol/l (9.3-37.1)
zanima me samo da li je neko imao slican problem i da li se da rijesiti, samo malo da umirim svoju psihu prije nego sto odemo kod endokrinolaga.
user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Problemi s hormonima
25.5.2009 22:58:43   
delfin
E znali ko kave bi vrijednosti trebale biti 8 DC. jer ja sam ga tad vadila i koiko ja kontam prema refererentmim sve je ok.
A što se tiče PCOS- ja misli m da tek kad je odnos veći od 2:1 LH:FSH da je to ukazuje na PCOS.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *