|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
11.11.2009 21:55:14   
anelinos
pozdrav interesuje me dali mi neko od vas ko je isao u privatnu ordinaciju kod dr. Zelije _ Velije moze reci gdje se nalazi ordinacija i kolko kosta pregled... i dali je detaljna i dali se posveti pacijentu .. hvala puno

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Problemi s hormonima
11.11.2009 22:21:07   
sanela22
Ja idem kod nje privatno i stvarno mogu reci samo najbolje sve o toj doktorici...
ordinacija se nalazi u kolodvorskoj br 10 kod intershop-a, to je ona ulica gdje je hitna, joj ne znam sad tacno ali mislim da je to zgrada nekog zavoda ili tako nesto ali mozes pitati nekoga i ja sam tako kad sam isla kod nje prvi put.
prvi put kad odes je 50 KM a svaki sljedeci je 30 KM

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Problemi s hormonima
11.11.2009 22:29:52   
sanela22
I meni se stvarno maximalno posvetila, kada sam otisla kod nje prvi put zadrzala sam se ravno sat vremena, i tada mi je dala bas puno nalaza da vadim. Kada sam joj rekla koje tegobe imam i nakon pregleda koji je uradila odmah mi je rekla da pretpostavlja da je kod mene inzulinska rezistencija ali mi je ipak dala jako puno nalaza da izvadim: polne hormone, hormone stitne, OGTT sa inzulinemijama i jos neke kojih se ne sjecam sad i stvarno kada su dosli nalazi svi su bili ok osim ogtt-a koji je pokazao inzulinsku rezistenciju i tada sam otisla kod nje, prepisala mi terapiju koju cu piti 3 mjeseca pa poslije toga ponovo na kontrolu kod nje.
Eh dobra stvar ti je sto iako kod nje ides privatno, ona ti napise na nalazu koje pretrage trebas uraditi i ti sa tim nalazom ides svom ljekaru opste prakse i on ti napise uputnice tako da te pretrage ne placas, vadis ih u kcus...

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Problemi s hormonima
12.11.2009 8:20:57   
Lilly
pozdrav interesuje me dali mi neko od vas ko je isao u privatnu ordinaciju kod dr. Zelije _ Velije moze reci gdje se nalazi ordinacija i kolko kosta pregled... i dali je detaljna i dali se posveti pacijentu .. hvala puno


Doktorica je odlicna i toplo je preporucujemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Problemi s hormonima
12.11.2009 9:35:45   
anelinos
hvala Vam puno na savjetima onda cu je ija rado potraziti ja mislim da je to zgrada zeljeznickog centra al nije bitno znam gdje je hvala puno.... jer sam zvala endokrinolosko savjetovaliste i oni imaju termin tek u martu , nisu normalni .... 

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Problemi s hormonima
12.11.2009 10:30:20   
sanela22
I ja sam se prvo htjela kod nje naruciti na klinickom pa su mi rekli na klinickom da me mogu naruciti u decembru a tada je bio juni, mislim stvarno nema smisla... Ovako sam je nazvala i taj isti dan sam bila zakazana kod nje privatno a i posto sam nalaze vadila na klinickom za ogtt su me htjeli naruciti za nekih 20-tak dana da radim jer navodno nema tremina sve je popunjeno za ogtt ali sam im pokazala nalaz dr Zelije i rekla da idem kod nje privatno pa su me nekim cudom narucili za 2 dana user posted image user posted image

< Poruku je uredio sanela22 -- 12.11.2009 10:32:02 >

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Problemi s hormonima
26.1.2010 13:02:22   
spring
Pozdrav... radila sam analizu hormona i zamolila bih ako neko zna da mi ih malo pojasni, bila bih jako zahvalna na tome user posted image

8. dc sam radila:

FSH 5,97 (ref. vrijednosti u fol. fazi 1,98 - 11,6)

LH 9,98 (ref. vrijednosti u fol. fazi 2,58 - 12,1)

Estradiol 167,81 (ref. vr. u fol. fazi 97,5 - 592)

Testosteron 0,98 (ref. vr. 0,198 - 2, 67)

21. dc sam radila:

Progesteron 1,20 (ref. vr. u lutealnoj fazi 3,0 - 68,0)

Prolactin 82 (ref. vr. 40 - 530)

Shvatila sam da ovaj mjesec nisam imala ovulaciju  user posted image

Zanima me je li stanje toliko loše user posted image




(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Problemi s hormonima
26.1.2010 13:27:27   
spring
Zar nikog nema da mi odgovori user posted image user posted image user posted image

Ginekologu ću tek sljedeće sedmice, a ko na mravima sam user posted image

(odgovor članu spring)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Problemi s hormonima
26.1.2010 20:09:47   
ena0002
Pa jedino je progesteron u lut. fazi nizi, a i to se da srediti user posted image , ostali su ti OK. Posavjetuj se s agin za terapiju i bice to OK user posted image

(odgovor članu spring)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Problemi s hormonima
26.1.2010 22:47:34   
Leva
Spring za tvoj nalaz se moze cak reci i da je odlican user posted image
Progesteron ce tvoj ginekolog vjerovatno rijesiti Dabrostonom ili Utrogestanom a ovulaciju ces imati vec jedan ili dva ciklusa poslije toga. Sada samo opusteno i nadji dobrog ginekologa user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Problemi s hormonima
27.1.2010 13:38:39   
spring
Ena0002 i leva hvala vam puno što ste se potrudile da mi odgovorite user posted image
Malo sam googlala i saznala sam da se svakoj ženi dešavaju ciklusi bez ovulacije, nadam se da je i kod mene ovaj ciklus takav, i da će već sljedeći biti ok user posted image



(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 8:55:09   
mina minka
spring i meni je dr rekla da nemam ovulciju al ti sigurno mogu reci da su tvoji nalazi puno bolji od mojih, jedino progest je moj bolji. tako da ne sekiraj se, odnesi nalaze pa javi sta je bilo

(odgovor članu spring)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 9:15:17   
bebica1989
drage moje htjela bih da ovo podjelim s vama,neki dan kupila sam knjigu a ona se zove MEDICINA MUHAMEDA a.s.i naletih na jednu biljku koja lijeci hormone,pa et ja cu vam reci koja je to biljka,a vi odlucite hocete li probati,a nesteti
DIVLJII BOSILJAK(to vam je nasa veremska trava,gorka metvica,verem trava)

ova biljka sadrzi generatore hormona, zato je ona korisna za regulisanje hormona,a u skladu s tim i odrzava hormonalnu ravnotezu.Ako ga uzimaju zdrave osobe,to nece imati stetne posljedice na ravnotezu hormona,vec ce unaprijediti proces apsorpcije i sagorevanja hrane.

divlji bosiljak se koristi u obliku cajnog napitka,a također se prodaje u pakovanju lijekova,jer regulisu menstrualni ciklus i otkljanja menstrualne tegobe.strucnjaci ukazuju na povezanost ovog djelovanja sa hormonom prolaktinom koji je odgovoran za neredovne menstrualne cikluse







http://img716.imageshack.us/img716/7247/divljibosiljak.jpg

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 15:23:58   
kiflica
Drage devojke,

imam jedno pitanjce i jako sam zabrinuta...user posted image  Nedavno mi je otkrivena hypotireoza i THS je 6.5 pijem Eytirox vec nekih 10 dana i prva kontrola mi je 23.2. Jako bih volela da dobijem user posted image  pa se pitam da li ja treba do regulacije THS na normalan nivo da radim na user posted image  ili bi to potencijalno moglo da bude opasno - mislim kada bi se desilo da zatrudnim ??

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 15:41:45   
sirnica
bebice 1989, baš ti hvala na ovom savjetu.user posted image Ja danima istražujem koji čajevi mogu pomoći jer mi se ne pije bromergon ni bilo kakva vrsta hormonske terapijeuser posted image , a ponajviše me muči prolaktin, mada mi ni ostali hormoni nisu u najboljem redu. Čim nađem, kupim, isprobam-javit ću ima li efekta.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu kiflica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 15:56:47   
bebica1989
aBd pomoci ce,mislim da ga ima kupiti i na pijaci i u apoteki..da si blize da ti ga posaljem,user posted image

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 16:22:16   
sirnica
hvala bebice na iskrenoj želji da pomogneš. vjerovatno ima te trave u biljnim apotekama, neće biti problem... čitala sam dosta o vrkuti, ali ovaj divlji bosiljak mi zvuči bolje jer djeluje na prolaktin. jesi li ga ti možda isprobala?



_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 16:55:50   
bebica1989
kao sto sam vec napisala neki dan sam tek kupila knjigu medicina Muhameda a.s.,i kontam da je uredu knjiga i pravo je povjerljiva,probaj nece ti naskoditi,

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 19:45:49   
mina minka
bebice hvala na informaciji o travi a jel je ti nades u bastiil ima u apoteci il kod travara

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 19:54:24   
bebica1989
draga ima je kupiti i u apoteci i kod travara,a odakle si ti,ako si blizu mogu ti je poslati,u mene je pravo friskauser posted image

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 20:00:25   
mina minka
iz tuzle
a ti
jedino postomuser posted image

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Problemi s hormonima
28.1.2010 23:23:32   
snowrose
Bebice,a na koje tačno hormone djeluje,znaš li?

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Problemi s hormonima
29.1.2010 7:53:12   
ena30
svim djevojkama koje misle sa bilo kojim travama OPREZ, posavjetujte se s nekim ko dobro zna, ja sam isto tako čitajući po silnim forumima pomogla vrkuta svakom živom pila je tri mjeseca za uzvrat nisam dobila željenu trudnoću nego žestoki poremećaj hormona, koji su bili u odličnom stanju prije toga samo me malo prolaktin zezao ali i njeg sam bila dovela u red sa bromergonom, pa iskreno preporučujem pogotovo tebi sirnice ako imaš samo poremećaj prolaktina ne izbjegavaj bromergon, meni je sa 1300 za mjesec dana spao na 100 uz pomoć bromergona, naravno i to sam zeznula čajevima ali na greškama se uči, nažalost ja na svojima, zato vas upozoravam.

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Problemi s hormonima
29.1.2010 8:09:35   
sirnica
draga ena, nije kod mene samo prolaktin, nego apsolutno svi hormoni osim progesterona su izvan granica normale, jedni visoki, drugi niski. s prolaktinom deveram već duže vrijeme, a i s testosteronom. uzrok svemu je PCOS, dr.kaže da prolaktin trenutno nije tako strašan i da ne sumnja na adenom, pa me nije ni upućivala na MRI. ja trenutno ne pokušavam ostati trudna, ali se ne osjećam dobro, znate sve kakve simpotome izaziva ovaj haos u hormonima, a treba to svakako unormaliti prije i razmišljanja o narednoj trudnoći. prije prve trudnoće prolaktin mi je bio 1229, nisam pila bromergon, samo dabroston da potakne ovulaciju i ostala sam trudna za 3-4 mjeseca. sada PRL nije strašan-699. dr.predlaže bromergon za PRL i diane 35 za testosteron. pitala sam je smijem li najprije pokušati s čajevima, ona kaže da ne može štetiti, ali u svakom slučaju ako se stanje ne popravi, ili ne daj Bože pogorša krenut ću s terapijom, hvala Bogu pa i to je za ljude. još jednom, hvala i tebi i bebici na odgovorima i savjetima, čovjek se osjeća puno bolje kad razgovora s nekim ko prolazi isto što i on. ljubim vas

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Problemi s hormonima
29.1.2010 9:47:04   
Leva
Sirnice obicno se takvi jajnici malo smire kontracepcijom (Diane 35 siu napravljene za PCSO) prije neke adekvatne terapije. Preporucujem ti da nadjes dobrog ginekologa da se ne bi okrenula za koju godinu i shvatila da si jos uvijek na istom mjestu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *