|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
26.2.2010 17:45:43   
mina minka
malena ze ja sam radila nalaze u tuzli u bolnici al najbolje da des dr i on ce ti to objasniti. meni su ovo referente vrijednosti

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Problemi s hormonima
26.2.2010 17:49:06   
mina minka
kod mene je estradiol 21-vi dan ciklusa bio 0.331 i dr je rekao da je ok i za progre 26,800
pa ne znam ni ja otidji a vidi

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Problemi s hormonima
26.2.2010 18:32:03   
malena ze
Hvala cure ,svakako da ci ici kod doktora,pa vidjecemo.................

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Problemi s hormonima
27.2.2010 8:43:20   
snowrose
Evo da se i ja javim.

JUčer sam dobila nalaz štitne i ratočarala se ( prvi put sam nalaz radila prošle godine u martu i bio je extra ),sad zbog pripreme za IVF uradim mnoštvo nalaza i mašala svi su ok,ali štitna ne baš:
TSH 6,21 referentna je do 4.20
FT3 4.81
FT4 9.05
Ova dva su u granicama normale,ali bliže donjoj nego gornjoj,ali u normali.
Nasekirana javim se prvom endokrinologu i da mi Letrox 100 po 1/2 tablete dnevno.
Ko uradi mi i UZV i čvorići sa obje strane ( u jednoj sekundi pregleda ).
Inače nemam nikakvih simptoma i koristim kontracepciju.a ovo sam radila nakon prve kutije MIcrogyinona i odmah nastavila sa drugom kutijom.

Moja dr kaže da je sve ok ( ginekolog ),samo da pijem terapiju i nastavljamo sa pripremama za aBd IVF.


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Problemi s hormonima
27.2.2010 23:13:02   
snowrose
A joj,opet nigdje nikog.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Problemi s hormonima
27.2.2010 23:42:54   
smarija
mislim da to nije nista strasno samo uzimaj terapiju,moj muz ima problem sa stitnom zlijezdom samo sto on pije tivoral umjesto letroxa ali lijek je isti u sustini.kod njega su ti nalazi bili dosta gori pa ih je doveo u normalu sa terapijom.
nemoj puno da se sekiras jer to sve hoce i dosta od nervoze,tako ju je i moj muz zaradio

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Problemi s hormonima
28.2.2010 17:28:34   
snowrose
Hvala draga,ja lično mislim da je ovo posljedica ili kontracepcije koju sad uzimam ( progesteron i estrogen znaju uticati na TSH ) ili stimulacije.

Prije nepunu godinu bila mi je extra.

Ma neću da sad razbijam glavo time,pijem terapiju i nadam se skorašnjem aBd IVF-u.


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Problemi s hormonima
7.4.2010 19:06:09   
malena ze
Danas sam dobila nalaz hormona ,uradjeno na 3 DC,a vrijednosti su sljedece FSH 3,76 mIU/ml, LH4,66 mIU/ml, estradiol 93,32 pmol/L ,progesteron 10,10 nmol/L, prolactin 409 mIU/I ,testosteron 1,81 nmol/L. Moze li mi neko malo pojasniti jesu li losi ili ne ?user posted image user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Problemi s hormonima
7.4.2010 21:54:51   
vjestica
napiši referentne vrijednosti za tu fazu ciklusa, jer ti ne možemo ovako napamet pomoći

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Problemi s hormonima
8.4.2010 0:18:49   
malena ze
Vjestice evo napisacu ,nadam se da je ispravno,fsh 3,76 ref.vr.1,98-11,6 folik.faza, lh 4,66 ref.vr.2,58-12,1 folik.faza, estradiol 93,32 ref.vr.97,5-592 folik.faza, progesteron 10,10 ref.vr.0,39-5,4 folik.faza,prolactin 409 ref.vr.64-395 fert.dob, testosteron 1,81 ref.vr.4,56-28. Rezultati su napisani pored ovih refer.vrijednosti,pa sam tako i napisala ,valjda je ok.Usvakom slucaju hvala.......

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Problemi s hormonima
8.4.2010 9:52:35   
mina minka
malena ze kod mene su drugacije refer vrijednosti  fsh - 2,4-9,3
lh 1,9-8
estradiol 0,08-0,79
proges 1,3-3,4
i prolaktin 90-523
a po ovim tvojim malo ti je estrdiol i prolaktin poremecen al mislim da je ok
jel ti ovo privatna klinika ili???
ja ovo radim u klinici u tuzli

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Problemi s hormonima
8.4.2010 14:04:19   
malena ze
Mina minka ,hvala ti .Radjeno je u kantonalnoj bolnici Zenica.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:10:37   
azuro
Drage moje, pošto su i meni potrebni razni savjeti vezani za hormone i zatrudnjivanje, pronađoh ovaj forum. Moje obje kćerke imaju problema sa štitnom žlijezdom, jedna ima djecu i poslije prvog porođaja su se pojavili problemi štitne ali je rodila i drugo dijete. Međutim druga kćerka se nedavno udala, s obzirom da ima vrlo stresno radno mjesto ima već nekih dvije godine blagih promjena štitne, ali otkako se udala ciklusi su joj se skroz poremetili. Pretpostavljamo da je hormonalni poremećaj.  Sutra je naručena kod ginekologa pa ćemo vidjeti šta će reći.Iz vaših iskustava mene interesuje slijedeće vezano za štitnu. Obje kćerke idu dr Mireli u Opću bolnicu ali kad rade hormone to je uglavnom FT, FT4, TSH. i  povremeno UZ štitne. Iz vaših pisama vidim da vi radite sve vrste hormona, pa me interesuje na koji način se predlažu takve vrste pretraga,dr. Mirela do sada njima to nije predlagala.

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:14:02   
mina minka
azuro to je jedostavno samo trazis uputnicu za nalaze hormona i dr odredi koji dan ciklusa da ih vadis, ja uputnicu dobijem kod porodicnog doktora

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:32:27   
azuro
hvala na savjetu, međutim ,opet mi nije jasno, hormoni se rade na DIP-u ili Opštoj bolnici, a dr. porodićni da uputnicu za redovnu kontrolu štitne za Nuklearnu medicinu, i dr. sa Nuklearne medicine poslije određenog razgovora  da prijedlog koje hormone da radiš, čak i pregled na ANTI TIJELA rijetko daju.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:51:44   
mina minka
azuro ja sam iz tuzle pa ja to radim na klinici u tuzli. a prijedlog mi je da ginekolog jer sam imla neredovne cikluse i onda sam otisla dr porodicnom i onmi dao uputnicu jer je ginek privatnik

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:58:04   
ena0002
Azuro ja sam hormone radila na DIP-u, gin napise koji dc da se rade koji hormoni a ljekar opste prakse da uputnicu. Meni ja na toj istoj uputnici pisalo i TSH pa sam ja sve ofjednom uradila, a inace je TSH i ostali hormoni stitnjace na drugom spratu a ovi ostali hormoni dole na mikrobiologiji.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 20:58:10   
azuro
Hvala Minka puno, kod nas u Sarajevu je jako komplikovano sve da bi došla do porodičnog dr treba čekati više od mjesec dana na red, bar je tako u našem D.Z.i više ništa ne trebam pisati.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Problemi s hormonima
14.4.2010 21:03:55   
azuro
Hvala Ena i tebi, ali ja znam iz svog iskustva da pacijent treba prvo završiti Medicinski fakultet pa onda ići određenim specijalistima i tražiti pretrage koje su mu potrebne, a obični laici samo mogu tumarati po domovima zdravlja, nažalost, dr. su totalno nezainterosovani za svoju struku i pacijente.

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Problemi s hormonima
22.4.2010 16:12:08   
mala mazura
Pozdrav svima...mene nije bilo odavno

Ja pokusavam vec 8 mjeseci ostati trudna, ali postoji nekoliko problema. Prvi vidjamo se svakih 15 dana,  nikad nisam imala redovno men. navodno kao policisticni jajnici, nikad nisam pila neku terapiju, i sve se trebalo rijesiti kad budem pokusavala ostati trudna. 2008. god sam radila sve hormone, samo progesteron bio nizak, i nisu mi ukljucili ter. Poslije toga pila sam razne cajeve , men se malo reducirala, i imala sam par mjeseci tacno 12. tog ujutro. Poslije sam pila neki caj i sad jedan mjesec imam, drugi ne, ali doibijem tacno 12.tog . Day li je neko imao slicno iskustvo i sta da radim ???

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Problemi s hormonima
22.4.2010 20:08:34   
malena ze
Mala mazura,ja imam policisticne jajnike i ako ne koristim terapiju nema ni menstruacije.Moj ti je savjet da ipak odes kod ginica i sve mu to ispricas.Razni cajevi mogu pomoci ,ali ipak se javi ginicu.Naravno zelim ti da sto prije ostvaris svoju zelju i dobijete user posted image user posted image

(odgovor članu mala mazura)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Problemi s hormonima
23.4.2010 16:20:06   
ale1981
dal neko im pojašnjenje za ovakav nalaz?

Lutropin Lh  U/L
Folitropin FSH U/L
Estradiol E2 nmol/L
Testosteron  nmol/L

-hormoni rađeni 3 dan ciklusa

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!


_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Problemi s hormonima
23.4.2010 22:53:57   
Sanelina73
ale1981

Zavisi koje su ti normalne vrijednosti svih tih hormona napisane pored njih, pa uporedi i vidjeces da li su ti ok.
Sretno

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2010 9:42:41   
mala mazura
Ma isla sam vec, ali su prilicno neodgovorni, jednom sam otisla u ukljucio mi klomifen bez da je uradio bilo kakve nalaze, i ja nisam htjela piti, drumom sam otisla uradila papa test, jaka upala i dao mi vaginalete,a za uzv me "provozao" tri dana i nikako da ga uradi, vjerovatno misli da je ovo problem i nije sposoban da ga lijeci a ne zna kako d ami kaze osim da me vraca kada dodjem u dogovoreno vrijeme, jer je navodno zavrsio "za danas". Grozno. Zato cu privom prilikom kod privatnika. Hvala na odgovoru. ako jos neko ima slicna iskustva neka se javi ...Pusaaaaaaaaa

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2010 21:40:21   
malena ze
Mala mazura,razumijem te potpuno,sve smo imale i takvih iskustava  sa dr.Ne zelim da te plasim ali ako zaista imas Pcos,trazi drugog doktora,vjeruj nije to mali problem.Ne znam odakle si,ali ako nema u tvom mjestu strucnjaka za to idi u drugi grad.Pozdrav..user posted image user posted image

(odgovor članu mala mazura)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *