|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
17.5.2010 19:32:35   
ale1981
Molila bih vas da mi  pojasnite nalaz  hormona:

3 dan ciklusa:
prolaktin 389
LH 9,13
FSH 4,25
E2 0,29
testosteron 3,05

21 dan ciklusa:
progesteron 2,27


Hormoni štitnjače:

TSH 2,20
T-4 130
T-3 2,35

Naime, pokušavamo dobiti bebu godinu dana, menstruacije neredovite (otprilike svaka 3 mjeseca), na ultrazvuku viđeni policistični jajnici

Kako dalje?

Unaprijed zahvaljujem!

_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Problemi s hormonima
19.5.2010 8:55:43   
regi
da,po omjeru LH/FSH(LH je duplo veci od FSH) vidi se da imas PCOS,kao i ja.
ne znam za ovaj Testosteron(nisi pisala referentne vrijednosti,ap ne znam da li je povisen?),ako je iznad ref vrijednosti makar malo,to ti utice na hiperandrogenemiju,dakle,povisene androgene-muske hormone, sto ima veze sa PCOS i vrlo negativno utice na kvalitet js,implantaciju embrija, ovulaciju.
ne znam kako stojis sa kg,ali ako ih imas viska,ilis e stalno debljas,onda vrlo vjerojatno imas i inzulinsku rezistenciju,sto je dodatno lose za zacece.
ja sam se godinama debljala,nisam znala zasto,tej su mi nedavno rekli PCOS,a sama sam citajuci dosla do zakljucka da je to i inzulinska rezistencija,otisla kod dr.Zelije Velije Asimi,divne doktorice u Sarajevu,koja mi je dala hrpu nalaza da radim,i utvrdila dosita jaku inzulinsku rezistenciju,blago povisene androgene(ipak,poremecaj je tek nastao,pa jos nije bilo hirzutizma-pojacana dlakavost sto je posljedica povisenih androgena duzi vremenski period), visak kg zbog toga vjerojatno(inz rezist.).

dakle,mila moja,ja ti pricam iskustvo,jer nikad prezaliti necu sto mi prode 6 godina a d ami niko od gonekologa nije rekao za PCOS,a kamo li za inzulinsku rezistenciju....
ovaj poremecaj nije samo bitan zbog zaceca,nego i opceg zdravstvenog stanja....proguglaj malo,pa ces vidjeti koliko kompleksan poremecaj je i koje rizike sa sobom nosi nelijecneje istog.

dr zelija je divna,meni ulijeva povjerenje,i rekla mij eda moji poviseni androgeni su moguc razlog neuspjeha mog prvog ICSI postupka.
sad pijem gluformin 3x1 tabletu dnevno i nadam se najboljem ,planiramo novi postupak u junu(na ICSI idemo zbog muzeve azoospermije)

Sretno!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Problemi s hormonima
19.5.2010 18:39:37   
ale1981
Prvo da ti zahvalim na odgovoru

testosteron mi je dupli u odnosu na referentnu vrijednost

bila sam u međuvremenu kod ginekologa i dijagnoza je da nemam uopće ovulacije i naravno policistični jajnici,
a što se tiče te inzulinske rezistencije vjerojatnost je velika, jer imam problem sa kilama i njihovim skidanjem...u srijedu me je ponovno naručio za ultrazvuk, pa ćemo vidjet....
...još jednom hvala!


_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Problemi s hormonima
20.5.2010 7:13:48   
regi
molim te,obavezno sto prije dovedi pod nadzor inzulinsku,jer ti ona radi sve probleme.kad utvrdis sa nalazima(osnovni je OGTT sa inz rezistencijom,) onda ces dobiti lijek metformin koji ce posrupno rijesiti sve probleme.inzulinska rezistencija,poviseni androgeni,nedostatak ovulacije,nizak progesteron,sve ti je to vezano.
ti poviseni androgeni glavni su razlog nepostojanja ovulacije,kad njih snizis ,to bi se trebalo regulisati.
sto se kg tice, ja sam recimo,vec 50 dana na gloforminu(prvo je 40 dana bilo 2x po pola tablete,pa 2x1,pa od prije par dana 3x1 ,sto je i max doza) i smrsala sam 6 kg do sad.ne jedem nista slatko,hljeb gotov nikako,krompir,rizu ,tjestenine isto gotov nikako .vodim racuna o masnocama.

vjeruj mi,metformin ti utice na smanjenje androgena i smanjenje inzulinske rezistencije.vremenom ce se popraviti i kvalitet kose,manje ce se mastiti,manje ce pucati nokti.
jos ako na vrijeme ne stavis pod kontrolu te androgene,mogla bi postati jako dlakava.
zene koje dugo vuku povisene androgene moraju ici na depilaciju  od glave do pete(cak po grudima,izmedu njih,po straznjici...)
osim toga,ako nemas rednovno ciklus,dakle svaki mjesec,veci je rizik raka maternice.
PCOS vuku za sobom i povisen holesterol ,pa raste rizik kardiovaskularnih blolesti.
moguc je poremecaj rada stitne zlijezde.
takode,to vuce cesto poremecaj nabdudrega....
dakle,sve u svemu,uopce to nije bezazlen problem,kompleksan je i kao zacaran krug.treba vremena da se sve dovede u red u organizmu,takode posebno sto mogu biti zbog toga poremeceni i spolni hormoni.
a,mnogo,mnogo,mnogo,utice sav taj poremecaj i na zacece i implantaciju.
ja idem onoj divnoj doktorici,ako si iz sa...toplo ju preporucujem.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Problemi s hormonima
20.5.2010 8:23:23   
regi
molim te,jos samo ovo:mrsanje je jako bitno,a to mozes lako(relativno lako) stavljanjem pod kontrolu onoga sto jedes,kad i koliko.
naravno,mnogo pomaze u mrsanju metmorfin(siofor,gluformin ili glukofag),a time se dovodi vremenom u red i niz drugih poremecaja koje inzulinska rezistencija vuce za sobom.

imas internet,mlada,pametna zena-citaj,uci i shvati sa cim se moras boriti.
tako sam i ja.sama sam otkrila inz rezitenciju(citala,citala,citala)

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Problemi s hormonima
20.5.2010 21:39:55   
ale1981
Hej ljudi, neznam dal je neko pročito ovo, ali ja mislim da vrijedi probati! U srijedu idem svom ginekologu i pitat ću ga, ako me odbije i idem drugo, valjda ću naći nekok normalnog...

http://www.beta.hr//index.php?option=com_content&task=view&id=64&Itemid=1

_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Problemi s hormonima
21.5.2010 12:25:39   
regi
vidi ,ale,uvijek postoje cuda.
treba biti realan,mislim da je manje vise cudo ako nakon par mjeseci metformina ostane neka od nas u dr stanju.
naime,ja gluformin pijem 2 mjeseca,i da,smanjujem kilazu,i testosteron,i inz rezistenciju,spolni hormoni su oduvijek bili ok,menstruacija svakih 30 dana...ali,moja VTO nije uspjela.

medutim,treba se boriti,tragati,istrazivati.
juce sam na jednom eng forumu citala o PCOS-u(ko zna eng,stavljam da citate,vrlo zanimljiv)
http://pcoscommunity.com/index.php

ovdje mnogo spominju ovaj preparat Saw palmetto,kod nas pretpostavljam toga nema,ali sam nasla on line prodaju zdrave hrane u engleskoj   https://www.yourhealthfoodstore.co.uk/search/search.php, za posiljku do 2 kg postarina je 10 funti,mislim da imaju i inozitol(juce sam ga bila nasla)https://www.yourhealthfoodstore.co.uk/category.php/c151_Vitamin_B.html, ima svega,tako da ako ko treba sve to,nije lose poruciti(nasla sam da salju u BiH,sto je rijetkost.Imam iskustvo sa on line prodajom iz UK,jednom sam na saveontests narucila LH trakice iz UK i stigle za 7 dana na kucnu adresu,pare odmah skinuli sa moje kartice,doslo mi i na mail obavjestenje da su skinuli novce i koliko  para i na izvodu od banke pisalo koliko je skinuto,oko 1,5 KM uzeli za konverziju iz funte u KM.Meni je to bilo extra jeftino,bez truda,narucila iz stolice na poslu,doslo na kucnu adresu,a platila bih jedan lj test u apoteci i do 5-6 KM!)

dakle,cure,mozete se udruziti,ili jedna da naruci i inozitol i saw palmetto,sto bih uradila ja da nemam planiram uskoro postupak,pa sad enam smisla.
sretno!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Problemi s hormonima
25.5.2010 21:28:19   
ale1981
sutra trebam na ultrazvuk, a dobila sam menstruaciju, pa me zanima dal bi mi zato mogao odgoditi pregled?

_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 0:27:18   
Sanelina73

Drage moje,

Imam jedno pitanje, pa ukoliko neka od vas zna nek odgovori
Cula sam da se moze uraditi hormon iz krvi da pokaze da li ima jajnih stanica i kakve su, ali ne znam koji dan menstruacije se moze izvaditi krv
Hvala na odgovoru
Zelim da sve uskoro ugledamo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 10:09:15   
malena27 RR
sanelina, kad sam u januaru bila u postupku, svaki drugi dan su mi radili uzv i takodjer vadili krv da prate ima li jajnih stanica. mislim da je bio estradiol u pitanju, jer su mi i prije stimulacije rekli da dan prije nego pocnem sa stimulacijom mora biti ispod 50 jedinica. nadam se da ce ti se jos neko javiti sa korisnim informacijama...


< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.5.2010 10:10:28 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 10:12:03   
snowrose
Malena ni ja nisam znala za to,a hB estradiol mi je mašalah uvijek bio ok.



_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 20:10:56   
baby_joy
Sanelina mislim da je u pitanju Anti mullerov hormon i inhibin B
Znam da ovi hormoni pokazuju zalihu JS
Imaš opširnije na  LINK

Ali mislim da se ovaj anti-m. ne može raditi prije Zagreba i Beograda  ne znam za RS, user posted image tako sam čitala na forumima



(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 21:58:05   
snowrose
Ja sam čula za inhibin B ,ali kod nas se nigdje ne radi.user posted image

Čak sam davno i pitala dr za to.

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu baby_joy)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Problemi s hormonima
30.5.2010 23:05:40   
Sanelina73

Drage moje,hvala vam puno na odgovorima.
Moj estradiol je mašalah uvijek bio ok.

3 dan menstruacije vrijednost je bila:

ESTRADIOL: 210 ( FOL.FAZA: 98-592 pmol/L) a i ostale dane,npr,5,6 dan je isto bio ok.

Kod mene su samo problem dva hormona, dos su ostali dobri

FSH : 40,9 (REF.VRIJEDNOST,FOLIK.FAZA: 2,0-11,6 IU/l)
LH: 40,3 (REF.VRIJEDNOST,FOL.FAZA: 2,6-12,1 IU/L)

Po misljenju ginekologa, ova dva hormona nisu ok,jedni kazu da po ovim vrijednostima FSH i LH slabi funkcija jajnika,pa me zato interesovalo da li mogu izvaditi krv da bi se vidio kvalitet jajne celije ako je imam, jer sam razmisljala o vantjelesnoj oplodnji

Zelim vam sve najbolje


(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 12:30:19   
medi87
Gotovi su mi nalazi, radjeni na 8 dan cilkusa, pa mi malo pojasnite:
FSH 3,7
LH 4,8
Beta Estradiol 246
Progesteron 6,6
Prolaktin 364
Testosteron 1,3
Kortizol 390



_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 14:28:10   
regi
nisi pisala ref vrijednosti,a i 8.dc...ovi hormoni(osim kortizoola) i trebali biti radeni 2.-3. dc8neki smatraju do 5.dc)
ali,svakako, LH je visociji od FSH ,sto moze ukazivati na PCOS, ne znam da li ih imas vec dijagnosticirane...
koje su ref za testosteon? je li i on povisen? kakva si sa kG? imas visak?
ako da,onda je vjerojatno PCOS + inzulinska rezistencija,koja sa sobom povuce niz oremecaja.
najbolje je naci dobrog endokrinologa za sve ovo.
pozz

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 14:30:20   
regi
anti-mullerov hormon ili AMH je pokazatelj zalihe js ,cak bolji nego FSH.
ja ne znam gdje se radi,ali mozda ne bi bilo lose pitati onaj lab u Luzanima,on ima sve i svasta,evo br ako ko hoce zvati:
033 628 302

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 16:44:35   
medi87
IZVORNA PORUKA: medi8"

Gotovi su mi nalazi' radjeni na 8 dan cilkusa' pa mi malo pojasnite:
FSH 3,7 ref ( 2,0-11,6)
LH 4,8 (2,6-12,1)
Beta Estradiol 246(98-592)
Progesteron 6,6 (0,39-5,4)
Prolaktin 364 ( 64-590)
Testosteron 1,3 (0,20-2,70)
Kortizol 390(123-626)
Usput sestra kod dr. Godinjaka mi je rekla da ove hormone radim 8 dan ciklusa, a imam neke 21 dan ciklusa. Nemam policistične jajnike, a ni problema sa kilogramima visoka sam 1,62 a teška 53,5 kg.




_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 16:53:17   
snowrose
Medi,meni je također nejasno zašto baš 8 dc.

Obično se rade spolni hormoni 2-5 dc,ali eto čula sam da Godinjak kaže 8 dc???

Progesteron ti je povišen,ali sad da me ubiješ ne znam ti pojasniti ( blokirala sam skroz-pokisla pa valjda zato user posted image user posted image user posted image  ).

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Problemi s hormonima
31.5.2010 17:18:09   
medi87
Ne znam zašto 8 dan, ali pretpostavljam jer folikularna faza traje do 9 dana ciklusa, a 21 dan mi je dao vjerovatno radi luteinske faze ciklusa

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Problemi s hormonima
2.6.2010 18:40:18   
gvozdena
Pozdrav svim buducim mamama - nova sam na forumu - interesuje me rezultat AMH-a radjenog u konzilijumu - vrednost 0,030 user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Problemi s hormonima
2.6.2010 19:25:50   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: medi8"

Gotovi su mi nalazi' radjeni na 8 dan cilkusa' pa mi malo pojasnite:
FSH 3'"
LH 4'8
Beta Estradiol 24'
Progesteron '''
Prolaktin 3'4
Testosteron 1'3
Kortizol 390



Ovo je skroz uredan hormonski status, progesteron ni ne treba vaditi na početku ciklusa, on se samo pika  ne 21. dc. nego 7 dana poslije O, a kaže se 21. zato što se pretpostavlja da je O 14. dc. Znači ako neko ovulira 10. dc progesteron bi trebao raditi 17-18 dc.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Problemi s hormonima
3.6.2010 17:55:56   
snowrose
Ja na žalost ne znam očitati nalaz AMH jer kod nas se na žalost ne radi,a ja bi rado ga uradila.

Izvini što pitam jel i ti imaš problem sa Fsh?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.6.2010 14:26:34 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu gvozdena)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Problemi s hormonima
4.6.2010 13:58:16   
Sanelina73

Pozdrav drage moje,

Imala bih jedno pitanje za vas sviju, pa ukoliko budete znale, zamolila bih Vas da mi odgovorite.
Cula sam da se moze uraditi Anti mullerov hormon i inhibin B iz krvi koji pokazuju zalihe jajnih stanica, pa me ineresuje koji je od ova dva najbolje uraditi i koji dan menstruacije.
Unaprijed hvala
Lijep pozdrav i sretno svima user posted image user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Problemi s hormonima
7.6.2010 16:03:27   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: snowrose

Mile,moje.

Interesuje me ima li neko sa foruma da ima problem sa Fsh???

I na koji način se bori sa snižavanjem.

Ja lično imam,ali razlog je mikroadenom na dijelu hipofize koja luči Fsh.

Ostali hormoni su mi  s tim da sam godinu dana pod terapijom - minimalna doza Dostinexa.

Radila sam jedan IVF,ali ,aBd pripremam se za naredni koji će nadam se biti mašalah-u septembru.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *