|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
13.11.2014 14:42:32   
lala88
meni je ginekolog rekao ako nakon 4 mjeseca nezatrudnim da mu se javim da pocnem sa pretragama, smatram da cim se potvrdi da zena nema veci smetnji muz treba na pretrage, smatram takodje da i on od prvo dana treba biti upoznat sa svi pretragama koje zena obavlja. Jako cesto se oni distanciraju od problema i cekaju da zena sam rjesi sve, znam par takvih slucajeva. Ja imam srece ovog mog sve zanima, vec me je poceo spopadati sa zdravom ishranom i zabranio mi gazirane sokove.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
19.11.2014 12:01:08   
Elastigirl

IZVORNA PORUKA: MirelaK

Mogu li ja da vam se pridruzim. Ja sam u braku 3 mjeseca, a ovo je drugi mjesec kako se trudimo oko bebe. Prvi je bio razocarenje, nadam se da ovaj mjesec nece biti razocarenja. Muz i ja zelimo user posted image . Jos nikada u zivotu nisam bila kod ginekologa, jako me je strah. pomozite mi malo user posted image
.



Hej samo da ti kazem da se ne plašiš odlaska giniću. Ja sam zbog tog glupog straha odlagala odlazak dvije godine. Na kraju kad sam otišla, shvatila sam koja je to glupost, taj strah. Pregled kao i svaki drugi. Doduše ja sam isla privatno i bas sam bila zadovoljna. Uradila sam odmah i palpatorni pregled(prstima :) ) ultrazvuk i papa test, ma nista strasno.

Zao mi je da nisam prije otisla, mozda su bile neke upale koje sam mogla na vrijeme riješiti a ne ovako. Zato samo hrabro, pregled prije trudnoce je bolji i za tebe i za user posted image .

Svakako ti zelim puno srece i drzim ti fige da uskoro bude user posted image :)

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
24.11.2014 10:30:18   
okana
MirelaK draga, odlazak kod ginekologa je nešto što moraš obaviti, mila to je sastavni dio života nas žena. Malo je neugodan, ali ne boli da bi imala strah. Vidim da pokušavaš bebu da dobiješ. pa te molim da nađeš ginekologicu ženu jer će ti tako biti lakše. Ponavljam mila ne boli pregled. Molim te naruči se na ultrazvuk i papa test to svakako moraš raditi kao i svaka druga žena. Grlim jako i želim da što prije postaneš mamauser posted image

_____________________________

JA OK, MM OAS
07/13 Inseminacija Beta 0 :(
06/14 ICSI odgođen transfer :(
08/2014 FET vraćene dvije blastociste Beta 0 :(

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
29.11.2014 12:49:20   
Bella1903
Drage moje, evo da se i ja pridruzim. Zarucnik i ja pokusavamo vec 4 mjeseca. Medjutim, kako on radi u inostranstvu, svaki put bi imali odnose kad mi nisu plodni dani. Ne znam da li imam razloga za brigu :( Btw, on ima 31 god, ja 24.

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
29.11.2014 14:06:16   
kokouli
Sto vise odnosa u periodu plodnih dna ,preduvjet das et blizu fizicki ....

(odgovor članu Bella1903)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
29.11.2014 18:10:23   
edith
Bella1903, mislim da nemaš razloga za brigu. i sama kažeš da nisi imala odnose u vrijeme plodnih dana, pa kako da ostaneš user posted image nego ti kad dragi dođe na godišnji, ne puštaj ga. ili se potrudite da dođe za vrijeme plodnih dana. Želim ti sreću i da brzo dočekaš user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
29.11.2014 22:11:47   
Bella1903
Edith, hvala puno na odgovoru. Potrudicu se da se nadjemo kad treba ;) svakako cu javiti bude li ikakvog pomaka a nadam se da ce uskoro biti :)

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.11.2014 21:21:58   
banovici
eh nema ni moga muzica u vrijeme plodnih dana pa se sve otezava a i na pregledu mi konstatovali jednorogu maternicu a i sa njom vjecito problemi tako da mi je sada umanjena mogucnost radovanja pred dolazak user posted image al nada zadnja umira

(odgovor članu Bella1903)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
30.11.2014 21:37:19   
edith
Pa čitamo na raznim forumima da i žene s jednorogom maternicom zatrudne, možda malo duže traje, ali ko zna više šta je "normalno", a šta nije i koji su uvjeti za uspješno začeće. neću ti govoriti smiri se i biće, to ne može nijedna od ovdje prisutnih žena, svaka se brine i nada. jučer sam čitala članak gdje neki poznati doktor u Engleskoj kaže da ovo naše nerviranje, briga, razmišljanje itd je ustvari normalno i da to uopšte ne utječe na začeće itd, da jedino neki velik stres npr. gubitak posla, smrt u porodici, ozbiljna bolest itd, dakle zaista stresne situacije mogu otežati začeće, a ostalo je sve ok. svakako, želim ti user posted image što prije

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
1.12.2014 17:21:52   
banovici
Edith ma sve ja to znam al glava jaca sve misli al se smijem muci kako kazu uzinad rogata sam haha pa nadati se nekad nekad da ce doci i nase vrijeme trenutno sam opustena i malo mi je lakse jer svaki put se razocaram kad se user posted image priprema da dođe a sad znam da ce mi dolaziti cesto dok jednom neodustane a valjda dotad i na ukc proradi aparat da uradim i histeroskopiju i da uzivam

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
1.12.2014 17:55:54   
edith
Ako Bog da biće to ok. Znam da je u glavi haos i da se svaki mjesec nadaš, iste smo sve, ali dok ima nade, biće i user posted image

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
2.12.2014 23:50:43   
banovici
nada zadnja umire jel tako bit ce aBd user posted image user posted image

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
13.12.2014 13:45:31   
banovici
pozz zene moje evo i mene danas mi je tacno mjesec dana od prosle user posted image s tim da mi nikad ne kasni uvijek dolazi prije 3-4dana danas sam uradila test i cim sta umocila stapic stigle su dvije crtice user posted image ..i sretna sam i zabrinuta za dalje jer je moja dijagnoza jednoroga maternica ah Boze pomozi nam svima ..

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
13.12.2014 14:14:07   
kokouli
Draga ,polako samo ,odmah se trebas javiti ginekologu .Da ako bog da sve bude hairli i kako tereba .Cestitam na user posted image .user posted image user posted image

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
13.12.2014 14:37:11   
banovici
sacekat cu bar oko 7-10 dana da se malo oporavim i dođem sebi pa cu aBd na pregled jer planiram i na put 25.pa da vidim smijem li i kakva je situacija uglavnom pijem folnu kiselinu a hvala ti puno aBd da bude sve uredu

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
14.12.2014 19:07:25   
amelia92
ne znam dali sam pisala na ovoj temi ja i mm smo vec 3god.i 4 meseci u braku evo pokusavamo vec 17 meseci dobiti bebicu ali ne ide user posted image merim temperaturu pratim plodne dane i sve i to ali na kraju uvek dodze vestica.. sada imam neku nadu da sam trudna da je uspelo ne znam kako ali eto imam neki osecaj nadam se da me nece prevariti..sutra be bih trebala da dobijemuser posted image nadam se da je necu dobiti i sutra mije 23 rodzendan tako da nadam se da cu dobiti najbolji i najlepsi poklon u mom zivotu nadam se da cu ugledati user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
14.12.2014 20:19:36   
banovici
amelia draga nadam se da ce ti se zelja ispuniti i da ce vam roda donijeti poklon znam taj osjecaj ukoliko ti sutra ne dođe user posted image uzmi test i opusteno meni je jucer bio taj dan i user posted image sam ugledala eh sad samo sto postoji neki strah ne znam ni ja kako da ga opisem al bit ce aBd sve uredu i nama i vama :* sretnooo

(odgovor članu amelia92)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
15.12.2014 0:50:03   
memma
Je li iko imao iskustva sa trihomonijazom vec par puta pisem na sajtu ali niko da odg. :(user posted image

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
15.12.2014 9:05:42   
kokouli
Trebas naci tenu infekcije vagine i cerviksa.

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
15.12.2014 18:42:15   
amelia92

IZVORNA PORUKA: banovici

amelia draga nadam se da ce ti se zelja ispuniti i da ce vam roda donijeti poklon znam taj osjecaj ukoliko ti sutra ne dođe user posted image uzmi test i opusteno meni je jucer bio taj dan i user posted image sam ugledala eh sad samo sto postoji neki strah ne znam ni ja kako da ga opisem al bit ce aBd sve uredu i nama i vama :* sretnooo

Banovici draga osecaj me nije prevario danas sam uradila test i ugledala user posted image malo me stomak boli i grudi isto danas mi je rodzendan tako da dva slavlja danas imamo...bas sam srecna 17 meseci smo pokusavali svaki put kad bih stigla vestica plakanje razocarenje tuga.sada se sve to isplatilo kad sam ugledala user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
4.1.2015 11:31:16   
Maya78
RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
Pozdrav svim dragim zenicama trudilicama!U zadnjih par dana sam dosta postova procitala i vidim koliko se patite i divim vam se na snazi koju imate.Nadam se da je nekima od vas uspelo da u medjuvremenu ostanete trudne...bas se iskreno nadam.user posted image
Naisla sam na ovaj forum slucajno, jer sam i sama trazila neke odgovore.Imam 36 godina,sina od 4.5 godine i 4 meseca radimo na drugom detetu ali nam nekako ne ide.Pratila sam plodne dane prva 3 meseca i posto nije upalilo,ovog meseca nista nisam "racunala" vec smo imali odnose svakog drugog dana.
Prvog meseca ne cuvanja,dobijem user posted image 22.dana.Bila je tamnije boje,nije puno isla.Drugog meseca je dosla 25.dana i bila je normalna.Treceg meseca je dosla 30.dana,ovog meseca cekam,tek je 24.dan.
Prva ova dva meseca sam imala simptome preduser posted image kao sto uvek imam,povecana glad,necisto lice,naduvenost,grudi me nisu bolele(sto me inace nikad ne bole posle prvog porodjaja).Zadnja 2 meseca necuvanja ja preduser posted image imam totalno suprotne simptome-lice cisto,nemam neku povecanu zelju za hranom,pospana sam i grudi mi uvecane i bole katastrofa.Moje pitanje glasi zasto je to tako?Jel to poremecaj hormona?Drugarica koja je skoro rodila mi rekla da je to normalno i da se i njoj desavalo dok nije zatrudnela.
Moram da napomenem da sam prvi put ostala trudna iz prvog puta,bili smo na moru i svih tih 7 dana boravka smo imali odnose,zato sam sad u nedoumici.

(odgovor članu amelia92)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
7.1.2015 11:57:04   
*nur*
Drage moje, evo da se i ja ovako javno prikljucim. Cesto sam citala vase savjete i dosta puta ste bile od pomoci. Nisam znala gdje da postavim pitanje jer nisam nasla konkretnu temu, pa ako ne pripada ovdje nek moderatori premjeste ;) . Ja i muz odlucili smo da pokusamo sa user posted image . Bila sam kod ginekologa i rekao je da je sve u redu da se javim kada menzez zakasni oko 7-10 dana, međutim u muža nalaz urina nije uredu(povecani leukociti i eritrociti) .Savjetovala sam se sa ginekologom i on je rekao da sacekamo dok nalaz bude OK. Vec tri antibiotika je pio ali poboljsanja nema, pa cak su mu i gori nalazi. Da li se neko našao u slicnoj situaciji, i da li bi eventualno moglo to uticati na plod , jer se jos nismo usudili raditi na tome zbog savjeta ginekologa.
Izvinite na dužini posta user posted image

(odgovor članu Maya78)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
8.1.2015 9:44:59   
Medina82
"nur" a jel ti covjek iso na pregled spermija, mislim izvinjavam se na pitanju ali mozda je to bitnije nego izpitivanje mokrace??


(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
8.1.2015 21:52:45   
*nur*
Medina kakvo izvinjenje, hvala ti na odgovoru ipak si do sada jedina nesto odgovorila user posted image .Nije isao na pregled spermija, jer doktor opce prakse ga je uputio na vadjenje urina i propisao mu te antibiotike. Naime da ne bude zabune do sada smo koristili zastitu i jos uvijek nismo radili na user posted image , on je otkrio da mu urin nije uredu jer mu se u mokraci nekoliko puta pojavila krv. I zbog toga je vadio urin, a ne znob nase trudoce.
Pa sad smo zabrinuti zbog toga, jer ne smijemo da radimo na user posted image jer je doktor rekao da sacekamo da urin bude OK.Voljela bi kada bi se jos ko javio ko ima slicnog iskustva.Hvala

(odgovor članu Medina82)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Koliko vec pokusavate zatrudniti?
9.1.2015 10:51:39   
*nur*
Valjda se jos neko javi user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *