|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slab apetit djeteta
10.7.2012 23:03:48   
Skvo RR
user posted image ..samo polako...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Slab apetit djeteta
10.7.2012 23:17:00   
d.dita
Sipaj joj sirup u čaj ili sokić. Ja sam tako varala svoga sina.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Slab apetit djeteta
11.7.2012 8:28:09   
Pretty mamma
Joj i kod nas je bila ovakva situacija, L niešta nije jela. Po cijeli dan ona jednostavno nije morala jesti. Doduše jeste dojila, ali nije to zamjena za hranu za već veliku curicu. I sa dvije godine smo se mučili oko hrane, baš je bio problem oko svakog obroka. Onda je krenula u vrtić. Trebalo je iskreno par mjeseci da se navikne da tamo jede, nekada je mrljavila, ali uglavnom je lijepo počela jesti s djecom. I danas ima trenutaka kada je hranjenje teško, ma što lažem, uglavnom je to i dalje neko ganjanje po stanu, ali jede. Pojede sve što joj dam u većini slučajeva, ali to se zna odužiti...
Dakle, strpljenja i nadati se da će to proći. A nema sirupa koji joj i ja nisam davala, sve sam izredala iz apoteke i to je sve bilo nekako privremeno. Ima jedan sirup kojeg nisam uspjela naći, Natura forte mix (ili nešto sl.), naša pedica kaže da je najbolji, košta oko 30 KM pa možda ne bi bilo loše ni to probati. Ne znam doziranje i način primjene jer kako sam rekla nije ga bilo kad smo ga tražili.
P.S. Laura ima 3 godine, tek je prestala dojiti, i još uvijek je mrša mršava. Ali eto, jede...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 0:08:43   
Crnkica
Šta raditi kada dijete hoće da jede ali samo par vrsta namirnica i to tjesteninu,rižu,jaja i ćevape.ništa drugo.user posted image
kao mali je jeo dosta toga ali sad neće i nikako nemogu da ga privolim da jede,ne znam niti jedan pametan način koji nisam probala,
on ne jede povrće nikako,poneku voćku i slatkiš. imali načina da ga privolim da jede raznovrsnije??

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 0:19:04   
amra_sa
Pustiš ga da malo više ogladni, tako ja radim.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 0:30:49   
Crnkica
hoće on jede stalno traži,ali je mali izbor njegovih namirnica..kad se čorba kuha njemu se gadi,pitu neće ni da okusi,luk i mrkvu nikako,
hajd to znam mnogi neće al baš da neće mnogo štošta baš je bed.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 10:06:38   
smajli80

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

hoće on jede stalno traži,ali je mali izbor njegovih namirnica..kad se čorba kuha njemu se gadi,pitu neće ni da okusi,luk i mrkvu nikako,
hajd to znam mnogi neće al baš da neće mnogo štošta baš je bed.




Ja sam bila djete koje ništa nije htjelo da jede-živjela sam od tjestanine i slatkiša.Od voća ponekad jabuka.
Ako ga tjeraš oni se inate namjerno pa neće.

Izbaci mu sve suvišne slatkiše iz ishrane.Pripremajte zajedno obroke. Nek se malo zabavi oko toga.Ako imate kuću i povrtnjak nek ti pomogne u uzgoju istog.I NARAVNO USTRAJ U SVOM NAUMUuser posted image

Na lijep mu način serviraj povrće-voće nešto kao ovo npr.

user posted image



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 11:59:24   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: smajli80


Ja sam bila djete koje ništa nije htjelo da jede-živjela sam od tjestanine i slatkiša.Od voća ponekad jabuka.
Ako ga tjeraš oni se inate namjerno pa neće.

Izbaci mu sve suvišne slatkiše iz ishrane.Pripremajte zajedno obroke. Nek se malo zabavi oko toga.Ako imate kuću i povrtnjak nek ti pomogne u uzgoju istog.I NARAVNO USTRAJ U SVOM NAUMUuser posted image

Na lijep mu način serviraj povrće-voće nešto kao ovo npr.

user posted image



ovo mi baš izgleda primamljivo,hvala smajli80 na dobrom savjetu probaću da vidim da li bi funkcionisalo.
nisam ni ja kao dijete imala neki apetit ali ono malo što bi pojela bilo je zdravo.
zato što ima jednoličnu ishranu stalno mu moram kupovati sirupe za nadmjestak vitamina.
sad bi se ibretila da vidiš koliko pojedem user posted image
hvala ti user posted image


(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 12:54:15   
smajli80
Ma nema na čemu trba sve pokušati.A sa nima moraš niz dlaku i fino u suprotnom nećeš ništa napraviti.

I moja Sofi je počela brljati sa hranom-neće da jede ni u vrtiću ni kući.Samo ponekad malo supice,makarone bez safta ćevape i sl.A o čorbicama i nerazmišljauser posted image

E sad smanjila-zabranila sam joj unos velikih količina slatkiša.
I pošto živimo u stanu kod svekrve uzgajamo povrće za svoje potrebe.I planiram da nas dve odemo u polj.apoteku ,kupimo raznorazno sjeme i kad krene sadnja a već je krenula lagano u baštu.
Gumenjake na noge i lagano.Pa kad izraste polako čupkati travu ,zaljevati ja velikom a ona malom kanticom.

Djete treba angažovati oko nečega i ono kad uloži svoj trud u to i vidi plodove svog rada puno bolje će cjeniti i prihvatiti to.Usput provodite vrjeme zajeno ,na zraku,dobro se zabavite i to sve za nešto dobro i korisnouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 15:05:22   
škorpija
ja sam malcu zbog slabog željeza počela davato sanostol vitaminski sirup s željezom, od njega se projeo i previše, pa sma ga poslije prve boce ukinula, nama to ne treba, malo smo zaobljeni,  ali eto možete probati, stvarno sma primjetila razliku i da je zbog sirupa povećan apeti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 15:10:57   
bebacha

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malcu zbog slabog željeza počela davato sanostol vitaminski sirup s željezom, od njega se projeo i previše, pa sma ga poslije prve boce ukinula, nama to ne treba, malo smo zaobljeni,  ali eto možete probati, stvarno sma primjetila razliku i da je zbog sirupa povećan apeti


a kako je uticao na krvu sliku,jel se popravla i kakav je za pit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 20:41:27   
škorpija
IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malcu zbog slabog željeza počela davato sanostol vitaminski sirup s željezom, od njega se projeo i previše, pa sma ga poslije prve boce ukinula, nama to ne treba, malo smo zaobljeni,  ali eto možete probati, stvarno sma primjetila razliku i da je zbog sirupa povećan apeti


a kako je uticao na krvu sliku,jel se popravla i kakav je za pit

pio ga je bez problema, onako ukus narandže, a krvnu sliku nažalost nismo provjeravali nakon što je ispio flau sirupa 

< Poruku je uredio škorpija -- 31.3.2013 20:42:02 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 20:43:13   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malcu zbog slabog željeza počela davato sanostol vitaminski sirup s željezom, od njega se projeo i previše, pa sma ga poslije prve boce ukinula, nama to ne treba, malo smo zaobljeni,  ali eto možete probati, stvarno sma primjetila razliku i da je zbog sirupa povećan apeti


a kako je uticao na krvu sliku,jel se popravla i kakav je za pit

pio ga je bez problema, onako ukus narandže, a krvnu sliku nažalost nismo provjeravali nakon što je ispio flau sirupa 

da napomenem da je prije toga pio sanostol bez željeza u nekoliko navrata, ali nikad nisam primjetila promjenu apetita

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 20:50:15   
animagical

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malcu zbog slabog željeza počela davato sanostol vitaminski sirup s željezom, od njega se projeo i previše, pa sma ga poslije prve boce ukinula, nama to ne treba, malo smo zaobljeni,  ali eto možete probati, stvarno sma primjetila razliku i da je zbog sirupa povećan apeti


a kako je uticao na krvu sliku,jel se popravla i kakav je za pit

pio ga je bez problema, onako ukus narandže, a krvnu sliku nažalost nismo provjeravali nakon što je ispio flau sirupa 

da napomenem da je prije toga pio sanostol bez željeza u nekoliko navrata, ali nikad nisam primjetila promjenu apetita

skorpijo, je li vam taj sanostol sa zeljezom stetio zubicima? kako si ga davala, kasikom ili spricom pravo u grlo?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 21:15:23   
mishkica
Skorpija, jesi li primijetila promjenu u boji kakice dok je pio sanostol? meni jetrva iz Amerike spremila neke kapi za apetit sa zeljezom u sebi, nista nisu pomogle, ali mene strah bilo do kraja ih i dati, kakila mi crno tada, i ja pitala svoju pedi, i ona mi rekla da prestanem sa tim, jer je to visak zeljeza, i onda nisam dalje davala, a ukljucila bi joj nesto za apetit, opet ne znam sta bi, zeljeza ima, to joj nije potrebno, vadili smo nalaze i super suuser posted image ali kad je kuci ta ne bi nista jela, jedino kod moje mame i u vrticu, a kod sveki je uvijek za nju tarhana sa mljevenim mesom, ili riza an telecim nogicama, ona to za nju specijalno, jer to pojedeuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 22:48:24   
škorpija
animagical davala sam kašikom sirup, nisam primjetila promjene na zubićima

a mishkica nisam primjetila ni promjenu na kakiciuser posted image , vjerovatno bih primjetila da je crna ili tamnija

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 22:52:46   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mishkica

Skorpija, jesi li primijetila promjenu u boji kakice dok je pio sanostol? meni jetrva iz Amerike spremila neke kapi za apetit sa zeljezom u sebi, nista nisu pomogle, ali mene strah bilo do kraja ih i dati, kakila mi crno tada, i ja pitala svoju pedi, i ona mi rekla da prestanem sa tim, jer je to visak zeljeza, i onda nisam dalje davala, a ukljucila bi joj nesto za apetit, opet ne znam sta bi, zeljeza ima, to joj nije potrebno, vadili smo nalaze i super suuser posted image ali kad je kuci ta ne bi nista jela, jedino kod moje mame i u vrticu, a kod sveki je uvijek za nju tarhana sa mljevenim mesom, ili riza an telecim nogicama, ona to za nju specijalno, jer to pojedeuser posted image



miškice, od svakog preparata koji se koristi za popravljanje željeza, stolica bude crna, nije mi jasno kao ti pedijatrica nije to rekla, neko tako, ja sm pilamnogo preparata, i znam prviput da sam premrla, sada znam, pa evo prati, kada jedeš ili piješ nešto što ima jako punjo željeza stolica bude crna ili tamnija nego inače

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:00:05   
mishkica

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: mishkica

Skorpija, jesi li primijetila promjenu u boji kakice dok je pio sanostol? meni jetrva iz Amerike spremila neke kapi za apetit sa zeljezom u sebi, nista nisu pomogle, ali mene strah bilo do kraja ih i dati, kakila mi crno tada, i ja pitala svoju pedi, i ona mi rekla da prestanem sa tim, jer je to visak zeljeza, i onda nisam dalje davala, a ukljucila bi joj nesto za apetit, opet ne znam sta bi, zeljeza ima, to joj nije potrebno, vadili smo nalaze i super suuser posted image ali kad je kuci ta ne bi nista jela, jedino kod moje mame i u vrticu, a kod sveki je uvijek za nju tarhana sa mljevenim mesom, ili riza an telecim nogicama, ona to za nju specijalno, jer to pojedeuser posted image

Hvala mama alma, jeste rekla je ona da je tamnija zbog toga, ali je bila bas crna, i kaze ako je crna da je to visak njenom organizmu, jer sam ja to i uzela na svoju ruku, zbog apetita, ne zeljeza, pa je ona odmah na mene da ukinem, kao nepotrebno dajem nesto sto ne treba, a inace moja pedi voli mrsaviju i zivahniju djecu, njoj je moja M pojam djeteta, kaze za americkog magazina, a ja se slomih otkad se rodila da pojede stogod, uvijek zlohranauser posted image

miškice, od svakog preparata koji se koristi za popravljanje željeza, stolica bude crna, nije mi jasno kao ti pedijatrica nije to rekla, neko tako, ja sm pilamnogo preparata, i znam prviput da sam premrla, sada znam, pa evo prati, kada jedeš ili piješ nešto što ima jako punjo željeza stolica bude crna ili tamnija nego inače



_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:01:37   
mishkica
Kako ovo ja naopako ubaci, ali vidi se sta piseuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:05:33   
M kao Mama
bogami tvoja pedi, za moj pojam hulalalallaa, ja sam mislila da ona ima manjak đeljeza, ako nema, nda je to ok, što si joj isključila, mislim evo da ti pojasnim, hahahaha, moja mala je jučer jela žaru, dnas stolica crna,ali doslovno, moja starija je tako zeznuta na hranu, ali je ko ribica,

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:11:14   
mishkica
Ma sta ribica, vrtirep pravi, a ne znam kako je se ista i primi, ta ne zna sjediti, a hodanje je trcanje, ma nije imala manjak zeljeza, nego eto kako sam ja bila ocajna sto slabo jede, ja to na svoju ruku, ja sam mislila nema odakle imati zeljeza kad skoro nista ne jede, al sam bila u krivu, a moja pedi redovno meni ocita bukvicu,ona jede koliko njoj treba, ona je super, bla bla, a ja u glavi mislim, jest tebi- ne hranis je tiuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:15:31   
M kao Mama
a jesi li joj skor radila nalaze,kakvi su, čisto da smiriš savjest, jer kako kažeš ne jede, možda ono što unese je kvalitetno

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Slab apetit djeteta
31.3.2013 23:23:16   
mishkica
Jesam, nedavno, kad je krenula u vrtic, sve super, hgb je 129, ja mislim da je on mjerilo za zeljezo, i sve ostalo je dobro, pa ona voli corbe, meso i na mesnoj vodi rizu, grah, one fantazija zitarice, gdje ima gerslo, leca i grah, to mi pojede, ali hljeb ni tjestenine druge nista, voce pomalo jabuke i banane, ostalo nista, od sokova nista sem domaceg od sipka, sto je sveki pravila, i domaci od kupina by me, i ne voli grickati,niti slatkise, samo sto su kolicine koje pojede mizerne, ali dobro jeuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Slab apetit djeteta
1.4.2013 20:28:55   
orhideja13
Moja djevojčica ima dvije godine i dva mjeseca i ima jako slab apetit, nikad nije gladna, prođe po 5 -7 sati ona ništa ne traži da jede. Pored toga što ima slab apetit, neće da žvaće, drži hranu u ustima pa je onda proguta, voli čokolino, kašastu hranu, a sve što je čvršće drži u ustima,i čeka da proguta, neće ni smoki, nikakve grickalice niti čokolade. Drage mame, molila bih vas za savjet kako da je naučim da jede i kako joj popraviti apetit.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Slab apetit djeteta
1.4.2013 21:00:12   
škorpija
Moja ala rodica je uzrasto d dvije,tri godine znala drzati gutu hljrba u ustim, u obrazu ko hrcak, nije bilo pomoci dok je nije proslo samo od sebe, mislim da je to faza, joj izvini na greskama, grozna mi je tastatura
IZVORNA PORUKA: orhideja13

Moja djevojčica ima dvije godine i dva mjeseca i ima jako slab apetit, nikad nije gladna, prođe po 5 -7 sati ona ništa ne traži da jede. Pored toga što ima slab apetit, neće da žvaće, drži hranu u ustima pa je onda proguta, voli čokolino, kašastu hranu, a sve što je čvršće drži u ustima,i čeka da proguta, neće ni smoki, nikakve grickalice niti čokolade. Drage mame, molila bih vas za savjet kako da je naučim da jede i kako joj popraviti apetit.



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu orhideja13)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *