|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: losioni i trudnoća
18.5.2008 16:22:26   
SelmaK
Draga Idana85,

ova krema o kojoj sam pisala meni je do sada stvarno pomogla da mi se ne pojave nove strije, a sto se tice ovih par koje sam dobila na grudima, to je bas bilo u prva dva mjeseca kada nisam obracala paznju na mogucnost pucanja koze, narocito po grudima, e njih mi je cini mi se samo malo ublazila, onako promijenile su boju, nisu vise tamno crvene kao na pocetku, malo su posvijetlile.
Naravno kao i na svakoj kremi pise da se treba koristiti duze vremena da bi bilo nekog ucinka.

Ne znam, ali sad za sad sam zadovoljna, mada eto kazu da se strije koje dobijes ne mogu ukloniti nikakvim kremama kasnije, ali ko zna vrijedi pokusati!!!
Ipak svima je nama to sada nekako u drugom planu, dok se bebice ne rode!!!!

Pozz!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: losioni i trudnoća
16.6.2008 11:35:30   
idana_85
Ja sam ovaj Striement koristila, doduse malo nedisciplinovano, ali cini mi se da je ove na nogama ublazio, postale su puno svjetlije i jedva primjetne.Doduse koristila sam i Amai mlijeko za tijelo, nista hidratantnije nisam probala. Sad sam uzela HIPP za majku i njime mazem ali cu uzeti opet i Striement i sada se svako vece tusirati u umasirati. Ja sam to bez tusiranja nako nabrzinu mazala.Par muzevih rodica koje imaju djecu su mi rekle da su se svako vece tusirale, umasirale Striement i da nemaju nijednu striju i stvarno sam gledala, nigdje nista,a po 20 kg se udebljale. Pitala sam dr, on licno ne preporucuje nijedan taj preparat,kaze sve je to propaganda, on preporucuje maslinovo ulje.

Ne znam je li se iko mazao maslinovim, kako to ide, jel se osjetis poslije ko ustipak ili sta vec? Kako se pije,jer sigurno tako ima bolji efekat,podmazuje iznutra, al ja ne znam kako bih ga popila a da ne povratim????

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: losioni i trudnoća
16.6.2008 11:37:20   
idana_85
Eh da, htjela bih jos zamoliti moderatore da postave tamo na pocetku temu kao Vazno za nove trudnice, koja ce uvijek biti u vrhu i gdje cemo im moci ostaviti savjete. Jer meni niko nije rekao za te strije. Rekla mi svekrva kad je vidjela da me svrbi stomak da bilo kakvom kremom mazem stomak. Njega samsacuvala, ali noge....uzas. To mi niko nije rekao niti sam znala. Hajde da pomognemo drugima da ne dobiju strije, i damo druge savjete koji su bitni novopecenim i neinformisanim trudnicama.

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: losioni i trudnoća
16.6.2008 12:51:30   
Visnja RR
Draga Idana koristi taj Striement (do juce se zvao Striet)... ja nisam dobila ni jednu jedinu strijicu... a imam 40 g i moja mama je sva u strijama nakon mene( znaci nije bas sve genetika)...
Al` ako ne svako jutro onda svako vece nakon tusa namazi se tim melemom... ja sam stomak mazala dok bih lezala i gledala tv ... to bi mi bilo kao da mazim bebu a u stvari mazem sebe ... znala sam tako i po sat vremena...
I pij dosta tekucine... ne one nepotrebne sokove, nego vodu...
pusa

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: losioni i trudnoća
17.6.2008 7:57:01   
idana_85
Uzimala sam striement, sad sam na hipp-u,nije bilo striementa,al cu poslati muza u tu delfin apoteku,cula sam da jos imaju striet. mazem se tim, maslinovim...al bojim se da je sve uzalud kad sam ih vec dobila.
Pijem uzasno mnogo tecnosti, mada vodu manje, naravno pijem otprilike litar dnevno, al uglavnom sebi pravim ledeni caj o brusnice posto imam bakterija u mokraci, a i ovdje voda nije bas dobra i zdrava, boli me zeludac od nje....:(

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: losioni i trudnoća
8.12.2010 19:07:03   
Tanja2
I ja sam sklona stijama,imam ih cak i pre trudnoce po bokovima.Tako da nije lose umanjiti nastanak strija sa strijet kremom,ali mislim da ko im je skon tu nista ne pomaze.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: losioni i trudnoća
9.12.2010 11:49:35   
Rimljankaa
Samo da postavim jedno "glupo" pitanje. Ako se strije ne pokazu tokom trudnoce,nece se javiti ni nakon poroda????


Ja sad za sad nemam niti jedne hvala Bogu,pa se nadam da ce do kraja ostati ovako... Mazem se naravno redovno...

(odgovor članu Tanja2)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: losioni i trudnoća
9.12.2010 13:16:41   
Skvo RR
Pa nije glupo pitanjeuser posted image .... strije mogu da se pojave i izvan trudnoce, ali eto nadati se da ti se nece pojaviti.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: losioni i trudnoća
9.12.2010 13:20:46   
sheri
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Samo da postavim jedno "glupo" pitanje. Ako se strije ne pokazu tokom trudnoce,nece se javiti ni nakon poroda????


Ja sad za sad nemam niti jedne hvala Bogu,pa se nadam da ce do kraja ostati ovako... Mazem se naravno redovno...

meni se ni jedna nije pojavila na stomaku, a mazala sam se maslinovim uljem.
ali nakon poroda jesu na grudima, kad je bas bas nadoslo mlijeko, ali sad kao da blijede


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: losioni i trudnoća
9.12.2010 13:24:08   
marinčii
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Samo da postavim jedno "glupo" pitanje. Ako se strije ne pokazu tokom trudnoce,nece se javiti ni nakon poroda????


Ja sad za sad nemam niti jedne hvala Bogu,pa se nadam da ce do kraja ostati ovako... Mazem se naravno redovno...
nažalost ja ih nisam imala tokom trudnoće ali 3 dana nakon porada pojavilo ih se nekoliko ispod pupka kako mi se stomak naglo ispuhao,al sitne su i nisu toliko primjetne

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: losioni i trudnoća
20.12.2010 13:20:40   
gagach
ja sam se sve do sada mazala bademovim uljem iskljucivo ali m izludjuje sto sam sva onda masna i smrdi na uzeglo hahahahah

ovaj stiet ili striement je supeeeeeeer...bas sam zadovoljna i koza je divna od njegauser posted image

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: losioni i trudnoća
2.2.2011 19:10:15   
blur 77
Ja koristim Rilastil, italijansku kremu protiv strija u trudnoci, malo je skuplja, ali sam cula sve pohvale za nju, dvije prijateljice koje su je koristile nijesu dobile ni jednu striju, sto ne znaci da cu i ja tako proci, ali vrijedi probati. Mazem je jednom dnevno, a drugi put i ja mazem bademovo uljem i mene nervira sto se osjeca na kisjelo

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: losioni i trudnoća
2.2.2011 20:19:28   
NejraS
taj striament ima u delfin apotekama jel? koliko kosta? izvinite ako ste ranije to napisale nisam vidjela

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: losioni i trudnoća
3.2.2011 13:31:32   
Rimljankaa
Ja sam se mazala svim i svacim...Raznorazne kremice,losioni,maslinovo ulje... NIje nista bilo do 9-tog mjeseca..Polovinom devetog su se pocele pojavljivati strijice...Nema ih bas puno,ali trudnoca je svakako ostavila svoj pecat...

Stomak se vratio,kao d aje ispuhao,ali sad je nekakv mlitav,nije utegnut kao prije...Kazu da se to sve vraca za 40 dana..Vidjecemo...

Ne skirima me to uopste...Posle malo vjezbice i sve ce se vratiti..Vrjednije i bitnije mi je ovo moje malo blago,nego sve te strije...

Da je samo vidite kako me gledi iz krevetica dok mama lezi pored nje i kucka...




_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu NejraS)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: losioni i trudnoća
4.2.2011 19:15:50   
blur 77
Sad si me svu raznjezila, i ja jedva cekam svoju bebicu, pa stvarno nista nema ljepse od toga

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: losioni i trudnoća
4.2.2011 19:22:00   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: NejraS

taj striament ima u delfin apotekama jel? koliko kosta? izvinite ako ste ranije to napisale nisam vidjela


nije bilo više od 10 km...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu NejraS)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: losioni i trudnoća
10.2.2011 9:19:14   
palachinken
Kupila sam Alverde (dm-ova marka) ulje za tijelo sa maslinom i aloa verom. Jao kako lijepo miriše i fino me zamasti :)
Sad se trackam svakodnevno i koža mi je tako fina i svilenkasta. Sve se nadam da će mi navika ostati i poslije trudnoće.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: losioni i trudnoća
13.2.2011 16:32:19   
sweet insanity
Ja sam koristila prvo Hipp-ovo ulje za mame, a sada koristim kremu dm-ove kolekcije baby love i ne primjecujem da se pojavljuju strije osim par njih koje sam dobila prije par godina kad sam se u par mjeseci naglo udebljala pa isto tako naglo smrsala.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: losioni i trudnoća
5.2.2013 15:48:24   
dincica
sad sam na forumima citala kako ne valja koristiti odredjene dezodoranse u trudnoci, pa me zanima kakav je ovaj fenjal jer sam ga namjeravala kupiti a trudna sam .

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: losioni i trudnoća
11.2.2013 15:37:50   
CombatKitten
deodorante svakako ne valja koristit, pogotovo ove nove što štite 48-72 sata...imaš one prirodne, koji ne štete ali ti baš i ne pomažu...mi trudnice smo svakodnevno izložene raznim štetnim supstancama od samog zraka do printera i zračenja od kompjutera..ja to tako gledam. uzmi neki sensitive i gledaj da nema aluminija.

Nego htjela sam spomenuti šta je koristim, lushov body conditioner. ima raznih ulja od javorog, bademovog... I to se namaže tokom kupanja na mokru kožu i malo stoji. sapere se i koža bude skorz mekana i elastična. ne osjećam se toliko masna :)


(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: losioni i trudnoća
13.2.2013 9:31:36   
dincica
am gdje se ima kupiti taj lushov ?

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: losioni i trudnoća
13.2.2013 15:04:23   
Latinka
U BBI centru u prizemlju je bilo.
Ja sam koristila Alverde iz DM.
Mazala sam stomak samo maslinovim uljem i apsolutno me niko nije mogao nagovoriti da koristim bilo sta drugo. Tijelo sam umjesto losionom mazala baby uljem.

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: losioni i trudnoća
29.3.2013 12:22:04   
CombatKitten
evo opet malo da dignem ovu temu.
Mazala sam se svačim, lushov body conditioner koji sam ranije spominjala, dm mama krema, dr. pasha ona bijela masna krema za bebe, baby ulje tokom kupanja i poslije...i pojavila se jedna baš modra, i ja kupim jomelop za ožiljke, ništa pomogao nije...strija do strije sa desne i lijeve strane ispod pupka, osjetim kako koža puca, onako boli, ne d'o Bog se počešati po strijama. A tek sam ušla u 7. mjesec. Beba je napredna i sve ode u stomak, dobila sam oko 9-10 kila. gdje sam pogriješila, ne znam?! kako dalje isto ne znam? da li da uzmem nevenovu mast? Nevjerujem ovim skupim kremama protiv strija. Možda najbolje kad sunčano postane pa stomak sunčati, znam da je to moja sestra radila da bi izblijedila ožiljak od operacije na podlaktici.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: losioni i trudnoća
29.3.2013 12:28:15   
Visnja RR
probaj sa Striement kremom ...kupuje se u apoteci...mazanje svako juro i svako vece

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: losioni i trudnoća
29.3.2013 12:37:00   
CombatKitten
hvala puno na savjetu.
Znaš li slučajno cijenu kreme?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *