|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
30.11.2007 13:23:42   
Hannah
Pazite samo da uzmete pravu macinu travu "za zatrudnjivanje", a koja je marubium herba (možda sam promašila koje slovo). Poznaćete je po bijelim sitnim cvjetićima. U apotekama prodaju drugu vrstu, a koja služi za smirenje i opuštanje. Kad sam pokušavala zatrudniti prvi put sam pila macinu travu i nakon prvog mjeseca kure sam zatrudnila (što je možda imalo veze i sa poboljšanim imunitetom taj mjesec, ko zna). Uglavnom probajte, nemože štetiti user posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Macina trava
1.12.2007 11:47:35   
lavica
ja sam je pocela piti, ali ce mi uskoro plodni dani pa cu malo da prestanem, ako ne bude nista onda nastavljam opet,.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Macina trava
11.12.2007 15:41:17   
serena
user posted image Kada se kupuje tu travu se mora napomenuti uljekarni. Nama su rekli da moramo obadvoje piti ćaj ujutro prije jela. Prvo smo dijete čekali više od 3 godine i kada smo počeli piti (neznam dali odmah ili nakom mjesec dva) sam zatrudnjelauser posted image . user posted image Samantha sada ima 2,5 godine i opeta sam trudna uz ćaj ( pokušali smo godinu dana ali ništa kada smo ga popili evo ti druge trudnoće). Ako se dobro siječam taj ćaj treba piti 45 dana , da bi se valjda organizam pročistio!!!!!!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Macina trava
11.12.2007 20:25:19   
aldi
kako si ti Serena sretna... Znaci ti si je pila bez prestanka, tj. nisi prestajala kada je ovulacija?

(odgovor članu serena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Macina trava
11.12.2007 21:04:50   
lavica




zdravo drage moje,
i ja sam pila macinu travu ali su mi sad plodni dani pa ne pijem vise, nadam se da cu za koji dan kad uradim test vidjeti +
a dok ja ne uspijem, imam sestricine, ako imate vremena glasajte za moju Tamaru na www.pampers.ba slika se zove mamine okice
cao



(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Macina trava
12.12.2007 9:16:49   
aldi
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=19963&postdays=0&postorder=asc&start=300&sid=7a6f46ab6f735a5ae66688f6635086f6

Ako odete na ovaj link vidjet cete da oni tvrde da je nepeti calaria vrsta macina trave koju treba piti. user posted image

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Macina trava
12.12.2007 9:25:02   
serena
Da draga, koliko se sjećam pila sam ga skoro 2 mj., ali je bitno da i muž to pije: i oni na kraju imaju greške!!!!Sada sam se sijetila da prvi put sam ja pila dva ćaja (zajedno smo tu macinu travu, i koliko se siječam to se zove i nekako valerijana, malo istraži na internetu). To je maja svekrva kupila u Rijeci tamo gdije prodaju biljne ćajeve. Pitat ću!!!Bok

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Macina trava
12.12.2007 10:02:44   
ismihana
Kažu da je dobra kombinacija (čajna) kašika macine trave plus (čajna) kašika vrkute (gospin plašt), preliti sa 6 dcl ključale vode, ostaviti da stoji 10min, procijediti i popiti u 3 navrata tokom dana. A poslije ovulacije, odnosno moguće oplodnje, je dobro preći samo na vrkutu i piti jednu šolju tokom cijelog dana, jer to pomaže plodu da ostae...

(odgovor članu serena)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Macina trava
12.12.2007 11:35:32   
aldi
Hvala Ismihana, bas cu kupiti i tu vrkutu.
A na stranica http://apoteke-sarajevo.ba/apotekar/apotekar26.pdf 
mozete vidjeti da i oni tvrde da je nepeta cataria ta koju trebamo piti
Vrsta biljke
Upotrebni dio
(droga)
Na~in pripreme
MACINA TRAVA,
MA^IJA METVICA
Nepeta cataria L.
(Lamiaceae)
Nadzemni dio biljke
u cvatu (Nepetae
catariae herba)
Nadaleko poznata biljka u lije~enju
infertiliteta. ^uveni hercegova~ki
travari preporu~uju ~aj od ove
biljke umjesto vode 40 dana kao
zna~ajna pomo} za `ene koje
`ele postati majke.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Macina trava
12.12.2007 11:51:21   
ismihana
Vidim. Ali odmah ispod te i je i druga vrsta macine trave - ODOLJEN, MACINA TRAVA Valeriana officinalis L. (Valerianaceae), za koju piše isto? To bi pretpostavljam trebalo značiti da je svaka macina trava dobra... Vidim da se spominje i Zdravac, a to smo MM i ja pili mjesec prije inseminacije (ja još i macinu travu+vrkutu). Ko zna, možda nam je stvarno i to pomoglo za najnapredniji rezultat koji smo do sada imali (ipak je bilo oplodnje, mada se jajašce nije zadržalo)

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Macina trava
12.12.2007 11:59:19   
Monia
I ja sam pila macinu travu,i to bez prestanka u periodu ovulacije.To je bilo jako jako davno.i sjecam se kad sam je kupovala,muz mi kaze,E SUPER,SAD IMAS MACINU TRAVU A JA TI VALJDA I NE TREBAM ..user posted image user posted image

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Macina trava
12.12.2007 14:41:35   
ismihana
Ja sam upravo poslala mog da izađe na pauzu i u apotekama se raspita ima li Nepeta Cantaria umjesto Marrubia Vulgare i sve mu tete (u 4 apoteke) rekle da nemaju pojma za ovu prvu nego da mu treba 'normalna' macina trava, a to je ova druga... user posted image  Kako god, odlučila sam da se više ne sekiram oko ovoga, nastavljam piti šta sam i do sada pila.

P.S. Ja se ponekad zezam i kažem kako ću uskoro početi mjaukati koliko sam macine trave popila user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Macina trava
12.12.2007 14:59:30   
Mirela27
hallo svima
i ja pocinjem sa macinom travom ,,
evo vec cjeli mjesec pijem vrtuku pa cu poceti i sa macinom travom. posto ja zivim u svicarskoj pa mi je jako bilo tesko naci tu travu ,cjeli sam internet pretrazila dok konacno nisam saznala kako se zove na njemackom .user posted image
a zove se WEISS ANDORKRAUT ako nekom treba.  hvala

ja cu se jos javit ako bude kakvi promjena
ja pokusavam dobiti drugu bebu ima vec 3 god. 
imam curicu 8 godina  

pozdrav svima prava ste ekipauser posted image

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Macina trava
13.12.2007 9:35:52   
aldi
muz mi kaze,E SUPER,SAD IMAS MACINU TRAVU A JA TI VALJDA I NE TREBAM ..


E ova je odlicna! user posted image user posted image user posted image . Meni je kolegica kupila bas macinu travu, na kojij pise nepeti cataria, trenutno je nedostupna, pitat cu je pa vam javim!

(odgovor članu Mirela27)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Macina trava
13.12.2007 9:37:24   
aldi
Mozda sam bila neprecizna, na telefon je nedostupna, obzirom da je user posted image  vjerovatno spava.

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Macina trava
13.12.2007 10:39:57   
budućamama
odlično, aldi. molim te javi nam, ja sam kontala nešto početi s tim čajem. Ko zna... Ja sam baš nešto čula za travu pčelina ljubica, ako nešto znate o toj travi-bila bih zahvalna....

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:01:07   
aldi
Evo čula sam se s kolegicom, ona kaze da je to kupila u apoteci kod Mamceta u gradu u Titovoj. Ja sad ne mogu ovako napamet da skontam tacno gdje je, ali uglavnom krenete od Robne kuce Sarajka prema vjecnij vrati i tu ima. A kao rekli su joj da 100% ima preko puta Begove džamije.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:12:09   
budućamama
hvala na brzom odgovoru. Potražićuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:15:15   
vaga
Ja sam od jedne prijateljice s posla, koja je rodila nakon 10 godina (istina potpomognutom oplodnjom, ali je pila razne čajeve) dobila recept za čajnu mješavinu koja se koristi kod neplodnosti. Napominjem da je u ovom čaju upravo pčelinja ljubica tj. Matičnjak (Melissa Officinalis L.) iz obitelji usnatica, naziva se još limunka, melisa, pčelinja ljubica, pčelinja metvica i rojevica...

1. 150 gr ZALFIJE 
 
2.
a) 50 gr KANTARIONA
b) 50 gr NANE
c) 50 gr MATIČNJAKA
 
Ove tri travke treba izmijesati
Jednu supenu kasiku Zalfije staviti u pola litra vode i kuhati tri minute, zatim procijediti i u to staviti 1 kasiku mjesavine Kantariona, Nane i Matičnjaka. Potrebno je da odstoji 20 minuta, a nakon toga procijediti i piti u toku dana.
 
Čaj se pije 45 dana. 
Vrijedi i to probati, pozdrav svima user posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:34:23   
sabinas
Ja trenutno pijem vrkutu,a macinu travu baš se ne usuđujem,jer imam neredovne cikluse i ne znam svaki put baš 100 % kad mi je ovulacija.A čula sam da ako nastaviš piti je i nakon ovulacije,vrlo lako izbaci plod sa menstruacijom,jer je njen glavna funkcija čišćenje organizma.Znam par osoba kojima se baš to desilo.
A vrkuta mi djeluje onako ok,pročitala sam da pospješuje ovulaciju i u principu da bi je baš trebali sve žene piti.A za one koje nemaju redovan ciklus od 28 dana,evo i od mene jednog recepta,pročitala sam da on pomaže i u situacijama kada ljekovi ne pomažu:
- Pomješati vrkutu i stolisnik ili hajdučku travu ili kunicu (sve je to jedna te ista biljka)
-iz dobivene mješavine 3 kašike preliti sa 1 l vode i piti u toku dana.
Iskreno ja još nisam počela piti ovu kombinaciju,čekam da mi  user posted image  dođe i prođe,pa ću pokušati

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:39:59   
mersiha
Nisam znala da caj od macine trave zna izbaciti plod. Ja sam bila trudna i imala spontani a pila sam macinu travu.
Niko mi nista za to nije rekao.
Mozda je i to uzrok mog spontanog pobacaja.user posted image  

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:46:46   
sabinas
Vjeruj mi da zna,zato i preporučuju je piti prije ovulacije,dakle od user posted image  do ovulacije,a nakon O ni za živu glavu...
Ja sam je pila prošle godine jedno 6 mjeseci,i regulisala mi je u potpunosti cikluse /tada nisam planirala trudnoću/, ali mi je jedna starije gospođa rekla,da koliko je dobra-toliko je i loša,i čim budem planirala trudnoću,da dobro pazim na dane O...

(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:50:27   
mersiha
Dobro da znam za ubuduce da je ne koristim.
Doktoru cu sutra da vidim sta dalje i koliko da se cuvam user posted image .
To mi je najteze jer toliko zelimo i ja i MM user posted image .
Ali eto sve je sudbina.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:53:56   
vaga
Sabina pokusavala sam te i jutros prijaviti na fertilityfriend ali ne ideuser posted image , ne znam zaista sta je problem.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Macina trava
13.12.2007 11:56:44   
sabinas
Ma ja sam ti ne viđeni baksuz....user posted image  Hvala ti u svakom slučaju.Čekam user posted image 14 dana da dođe i prođe,da počnem piti ove čajeve, a ona ko za inat neće,pa neće....

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *