|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
5.5.2011 18:55:32   
Emica_sa
felix draga najbolje joj je u bolnici,oni ce znati ako opet uspore otkucaji,treba da je porode na carski i da o tome vodi racuna,a ako je danas popodne bilo ok,onda vjerovatno nije nista,mozda se prije beba bila umirila ili spavala pa se zbog toga nije culo,meni se to znalo desiti,zato ne briniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: CTG
5.5.2011 19:16:47   
Anoniman
esmica - sa Hvala na odg mila ja nisam imala tih problema pa neznam zato pitam u njeno ime .I bolje joj je gore Da , al ona kaze da je gore u Ze .puno puncato da po dvije trudnice leze na krevetu .Pa ce ju ako bude sve o.k pustiti za 3. dana kuci pa ce ovdje ici na ctg.privatno jer kod nas u TEuser posted image nema ctg.uzas su po pitanju toga nista nemaju ....


(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: CTG
5.5.2011 19:29:15   
Emica_sa
Bit ce to dobro,samo nek provjeravauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: CTG
30.10.2011 22:58:44   
Skvo RR
Prenos postova

IZVORNA PORUKA: mikica24

Pozdrav svima,

nova sam ovdje iako sam već pri samom kraju trudnoće. Ušla sam u 39-tu sedmicu pa me zanima jesam li ranije trebala ići na CTG? S prvom bebom ne sjećam se kako je išlo, osim da sam preležala bezveze pet dana u državnoj i nagledala se i naslušala svega, a sa ovom trudnoćom je sve ok, samo dr.Šehada na Otoci je na zadnjem pregledu, kao i uvijek bar prema meni, bila jaaaako neljubazna, tako da mi nije htjela ništa reći ni objasniti, pa sam ostala uskraćen za te info. Dakle, treba li mi uputnica za CTG i da li ove sedmice da odem da provjerim. Puno vam hvala unaprijed


IZVORNA PORUKA: triputmama

mislim da ono bese ako si vec u 39toj sedmici, da se u 40toj na izracunatom datumu vrsi ctg
u svakom slucaju sve najlepse uzivaj u trudnoci




IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: mikica24

Pozdrav svima,

nova sam ovdje iako sam već pri samom kraju trudnoće. Ušla sam u 39-tu sedmicu pa me zanima jesam li ranije trebala ići na CTG? S prvom bebom ne sjećam se kako je išlo, osim da sam preležala bezveze pet dana u državnoj i nagledala se i naslušala svega, a sa ovom trudnoćom je sve ok, samo dr.Šehada na Otoci je na zadnjem pregledu, kao i uvijek bar prema meni, bila jaaaako neljubazna, tako da mi nije htjela ništa reći ni objasniti, pa sam ostala uskraćen za te info. Dakle, treba li mi uputnica za CTG i da li ove sedmice da odem da provjerim. Puno vam hvala unaprijed
welcome
uprincipu  uputnica ti nije potrebna...samo ovjerena knjizica
od 40-te sedmice se radi ctg. E sad...posto ce ti svakako trebati uputnica za porod onda ju mozes izvaditi...ili budi pametna pa pusti svog supruga da ode po nju kad se porodis






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: CTG
31.10.2011 9:12:42   
merima_s
Ja sam u 37. nedelji i dr. me uputio da radim CTG svaka 2 dana. Do sada sam bila dva puta i svaki put su mi trazili uputnicu. Zadnji put su mi rekli da uzmem veliku jer ona vazi mjesec dana. 

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: CTG
31.10.2011 20:27:22   
mikica24
IZVORNA PORUKA: merima_s

Ja sam u 37. nedelji i dr. me uputio da radim CTG svaka 2 dana. Do sada sam bila dva puta i svaki put su mi trazili uputnicu. Zadnji put su mi rekli da uzmem veliku jer ona vazi mjesec dana. 


Tražili su uputnicu za CTG ili onu veliku za porod?


_____________________________

Moja Akica, mamina radost 30.8.2008

[img]http://lbdf.lilypie.com/DzmQp2.png[/img]

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: CTG
31.10.2011 20:49:55   
Emica_sa
Ti nosis veliku za porod i svaki put kad ides na ctg,a posto si blizu termina,trebala bi ici svaki 2-3 dan,das tu veliku uputnicu,zajedno sa knjizicom,oni ti je vrate i to je to Sretnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mikica24)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: CTG
31.10.2011 20:50:56   
Emica_sa
Ovako je na jezeruuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: CTG
31.10.2011 23:35:26   
mikica24
Hvala puno za info, sad mi preostaje samo da odem po uputnicu, mada mi je zadnji put dok. nije dala, kaže nek ti muž dođe po nju kad se porodiš   mah, kod nas sve može user posted image

_____________________________

Moja Akica, mamina radost 30.8.2008

[img]http://lbdf.lilypie.com/DzmQp2.png[/img]

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: CTG
7.11.2011 13:24:32   
Bebica11
Drage zenice

zanima me kako to hoda sa CTGom na Jezeru, da li se treba narucivati i da li se to radi na istom mjestu gdje i uzv na Jezeru, znam da mi treba velika uputnica i od iduce sedmice krecem sa snimanjem istog

(odgovor članu mikica24)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: CTG
14.11.2011 22:41:16   
mama_81
Ave drage trudnjače, user posted image

Sad sam 34 na 35-tu sedmicu, a sa doktoricom sam se dogovorila sredinom slijedeće sedmice za CTG. Biće mi to prvi put, heh.user posted image
Koliko vidim pregled traje nekih 10-tak minuta. Bit će to uživanje ležim i slušam otkucaje mog bebača. user posted image




_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: CTG
14.11.2011 22:44:03   
bebacha
nadam se da ces uzivat.ja nisam,ni jednomuser posted image meni to bilo strasno.kuca,kuca,pa odjednom neki cudno zvukovi,pa tise,pa skoro se necuje pa opet bum.mislim tako to treba al meni to bilo strasnouser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama_81)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: CTG
21.2.2012 20:57:54   
Miracle*3
Koju uputnicu uzeti za CTG na jezeru, zna li neko???
Sad sam skroz zbunjena, malu ili veliku i ako treba velika sta da kazem dr sta da napise

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: CTG
22.4.2012 19:03:46   
yasemin
jesam dobro shvatila CTG se radi od 34 nedelje??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: CTG
22.4.2012 19:23:27   
Monaa
Ja mislim da to zavisi kako doktor odredi. Usla sam u 38. sedmicu a nisam ni jedan do sada radila. A opet sam cula da su neke zene pocele cim su usle u 36.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: CTG
22.4.2012 20:10:17   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: yasemin

jesam dobro shvatila CTG se radi od 34 nedelje??



Meni u prvoj trudnoći prvi put radili CTG kad sam otišla da se porodim.
Sad sam radila u 35. zato što je posteljica zrela i bila se plod. voda smanjila.

_____________________________

:-)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: CTG
22.11.2012 11:22:22   
Taii
Drage moje , za 10 dana trebam na prvi cgt , pa me zanima kako to sve funkcionise gore na gak-u ? znam da se radi dolje gdje i uz , ali koja uputnica mi treba , koliko ctg traje , imam li prije toga ikakav pregled ( UZ ili ginekoloski ) ?? gore sam kod dr Nikulina , i jucer mi je samo rekao da dodjem za 10 dana na ctg... trebam li kasnije sa nalazom otici njemu ili ?? hvala vam unaprijed na informacijama...

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: CTG
29.11.2012 16:19:20   
Marija13
Koja si sedmica trudnoce? Ako nemas veliku uputnicu za bolnicu onda ti treba mala uputnica. Ti vec znas da je to dole kod UZ-ambulanti, stanes u red i cekas user posted image Pregled traje oko 10-15min, a izmjeritt ce ti i pritisak. Ispis ctg nalaza moras odnijeti da dr pregleda i potpise, da bi mogla ostalo zavrsiti na blagajni. To je to.
Mene interesuje gdje se subotom radi ctg na jezeru?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: CTG
12.4.2013 18:45:07   
Apotekarka
Mene ako ista dokrajci u ovoj trudnoci to je ovaj ctg....Prvi put ga snimala gotov 40-ak min i beba mi spavala pred kraj se razbudila ono bas usitnjeni orkucaji,tad mi je bilo punih 37 sedmica,iduci sam radila sad u utorak opet beba spavala,setala sam i pila vode i drugi je bio ok,a danas kad nisam poludjela radila u 10 i 50,uspavana,prosetala,pojela sniockers,5 cucnjeva on u 11 i 15 identican,odem jedem popijem cedevitu istioko 13,bila sam se uplasila,onda mi neki dr kaze da se penjem uz stepenice par puta i 20 cucnjeva i bio je idealan....Imam li razlog za paniku....Na svakom od prethodna trii je bilo usitnjeno oko 120-130 ponegdje 140 a na zadnjem uglavnom 140-150...Mislite li da nije nesto u redu da bi i ovvaj zadnji nakon gimnastike bio los....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: CTG
12.4.2013 18:50:19   
Emica_sa
koja si sedmica apotekarko

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: CTG
12.4.2013 18:53:54   
Apotekarka
38-39

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: CTG
17.6.2013 12:15:48   
pjel
Pozdrav,
U 34 sedmici sam trudnoce, a sve se brzo zaboravi od prosle trudnoce i pregleda user posted image
do sada sam trudnocu vodila privatno, sad bih trebala krenuti na CTG, mislim da cu u Drzavnu bolnicu pa vas molim za pomoc
koja uputnica mi treba? Kada dobijem uputnicu, samo se pojavim ili se trebam najavljivati?
Hvala vam unaprijed

_____________________________

Čići 09.11.2010
Žuga 31.07.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: CTG
20.8.2019 20:40:43   
Lalopa
Pozdravi svima,

Ovo mi je prva trudnoca, sad sam 32 sedmica a nemam u blizini poznanice da su se relativno skoro porodile pa da ih pitam. Uglavnom, moze li mi iko reci kakva je sad procedura sa ctg, on se radi od 36 sedmice? Jel u Domu zdravlja, posto GAK vise ne obavlja te preglede, gore se samo porodi? Ako moj dom zdravlja nema ctg mogu li u drugom otvoriti karton? Hvala puno. 

(odgovor članu pjel)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: CTG
22.8.2019 12:02:54   
selmoni
Draga Lalopa

koliko ja znam rade se u DZ koliko ja znam Kumrovac, Skerilceva, Sarajpolje ima ne znam kojem DZ pripadas ?
A sto se tice klinike na GAK se javljas onda kada bukvalno porod krene a ako ides u Vojnu onda kod njih radis CTG to su zadnje info koje ja imam jer sam se i ja raspitivala
sretno


_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Lalopa)
Neposredna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *