|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
18.4.2014 23:43:18   
lejan
Hvala AAvalon provjeriti cu sutra i sa svojom dr pa javim sta mi je reklauser posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 10:57:13   
Isha
Aavalon u Sa sam.

ogtt trebam raditi i tromjesecni secer, tsh, torch, proteinogram, labor.nalaze, fruktaminozu, a dr mi nije dala niti jednu uputnicu uz komentar - Ma kakvi privatnici.

Vecinu mogu uraditi u lab.Nalaz na Grbavici, ali oni ne rade ogtt, fruktaminozu i proteinogram.

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 11:01:17   
Carobno jutro
Isha, pogledaj u al tawilu..mislim da oni rade ogtt...za ostale nalaze nisam sigurna...meni se cini da rade i subotom pa ih mozes sada odmah nazavati i raspitati se.
user posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 12:54:35   
Isha
Evo vidim da u Al Tawilu rade fruktozamin.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 12:58:19   
Isha

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro

Isha, pogledaj u al tawilu..mislim da oni rade ogtt...za ostale nalaze nisam sigurna...meni se cini da rade i subotom pa ih mozes sada odmah nazavati i raspitati se.
user posted image


Hvala draga moja user posted image

Ne rade danas, pa cu ih zvati u ponedjeljak aBd.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 13:14:01   
animagical

IZVORNA PORUKA: Isha

Aavalon u Sa sam.

ogtt trebam raditi i tromjesecni secer, tsh, torch, proteinogram, labor.nalaze, fruktaminozu, a dr mi nije dala niti jednu uputnicu uz komentar - Ma kakvi privatnici.

Vecinu mogu uraditi u lab.Nalaz na Grbavici, ali oni ne rade ogtt, fruktaminozu i proteinogram.

OGTT u Moja klinika u avaz twistu je 20KM, ali bez inzulina...a trazi u pon uputnicu tj nalaz od drzavnog ginekologa, neka samo prepise taj nalaz privatnog dr...nemaju te pravo vratiti

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
19.4.2014 16:46:34   
ajla86
izletiti ces dobrih para....otidzi kod svog ginekologa u dz i nek ti napise tj prepise nalaz zamoli ga....
zasto davat mozda 200 km za nesto sto mozes dzabe odraditi...mislim da nema smisla a nije sitna lova zeni pred porod kad sto cuda ti treba

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
21.4.2014 11:04:49   
lejan
Da se ponovo ubacim u razgovor, meni dr kaze da nije nista alarmantno, bitno je samo da nije visokuser posted image user posted image user posted image A meni nesto nikako nije normalno da je nakon opterecenja niziuser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
21.4.2014 11:39:57   
ajla86
ja kad sam lezala u bolnici uzimali su i urin prije glukoze i pola sata nakon cini mi se
prvi je bio 22 drugi 44....
a vidim ovdje to niko nespominje..kad sam pitala dr sta je to jel ok jer nisam nikad tako radila samo je klimnula glavom i to je to...

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
21.4.2014 11:45:21   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Isha

Aavalon u Sa sam.

ogtt trebam raditi i tromjesecni secer, tsh, torch, proteinogram, labor.nalaze, fruktaminozu, a dr mi nije dala niti jednu uputnicu uz komentar - Ma kakvi privatnici.

Vecinu mogu uraditi u lab.Nalaz na Grbavici, ali oni ne rade ogtt, fruktaminozu i proteinogram.

u Prolabu rade sve samo ponesi pun novčanik para gdje god kreneš,

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
22.4.2014 15:10:08   
TiruTiru
Jel zna neko, tj jel radio neko na nuklearnoj nalaz opterecenosti glukozom gdje vade krv 6 puta, svakih pola sata, nalaz pokaze reakciju inzulina i reakciju glukoze?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 11:13:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Jel zna neko, tj jel radio neko na nuklearnoj nalaz opterecenosti glukozom gdje vade krv 6 puta, svakih pola sata, nalaz pokaze reakciju inzulina i reakciju glukoze?



radila sam više puta šta te zanima konkretno

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 11:53:43   
TiruTiru
Konkretno su mi vrijednosti:
glukoza: 4,7-7,6-5,1-4,8-5,2-3,9
inzulin: 97-854-665-483-476-44

tek sam u pon narucena ginekologu, vidim da ovo nije ok

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 11:56:48   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Konkretno su mi vrijednosti:
glukoza: 4,7-7,6-5,1-4,8-5,2-3,9
inzulin: 97-854-665-483-476-44

tek sam u pon narucena ginekologu, vidim da ovo nije ok


vidi, a jesi li endokrinologa tražila, jer ginekolog ti ne može terapiju odrediti, a ovdje će možda malo trebati terapije, nije strašno, ali nije baš ni da nema rezistencije

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 11:59:08   
TiruTiru
Uzela sam juce od doktora opste prakse uputnicu za endokrinologa i jutros me vratise, prvo me salju internisti
Iskreno, iznenadjenje mi je ovaj nalaz...pa sam malo u soku, vidim na mi je inzulin ogroman
JEl trebam nesto vezano za ishranu prilagodit?
I hvala ti najljepsa:*

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 12:08:57   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Uzela sam juce od doktora opste prakse uputnicu za endokrinologa i jutros me vratise, prvo me salju internisti
Iskreno, iznenadjenje mi je ovaj nalaz...pa sam malo u soku, vidim na mi je inzulin ogroman
JEl trebam nesto vezano za ishranu prilagodit?
I hvala ti najljepsa:*



da ti kažem, ovo ti je bolest modernog doba, ja sam kad sam radila prvi put imala nalaz od 2000 inzulin, znači dr. nije mogla da vjeruje, još ako si malo punija, jednostavno to inzulin voli i on se time hrani (salom), kad počnu kile da idu prema dole, tada će i iznulin spadati, e ima vbeze i sa policističnim jajnicima, ne znam tačno šta je kod tebe problem, uglavnom ja ti se sa ovim borim od prve trudnoće, a zadnjih četri, pet godina sam pod stalnom terapijom, i drugu trudnoću sam iznijela sa sioforom, tako da nije strašno kod tebe vjeruj mi, samo polako,

ishrana svakako treba da se reguliše, ali ja ti i nisam neki karakter, na žalost, mada kod mene je i šećer dosta nizak, što kod tebe nije slučaj, jedino ovaj zadnji 3,9 a donja granica je 3,6,

ne znam, gdje si išla, kod kojeg dr. mislim ko te vodi, mene vodi dr. stevanović iz Vojne on je internista, al uža spec. su mu je dijabetes, kažu da na Koševu ima dr Zelija, mada neko do nje glatko dođe, a neko nema šanse,

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 14:18:39   
TiruTiru
je internista, al uža spec. su mu je dijabetes, kažu da na Koševu ima dr Zelija, mada neko do nje glatko dođe, a

Hvala ti, em sam tesko ostala trudna, em su su se iznenadili da sam uopste trudna, pa sad i ovaj secer... jutros su me vratili s koseva sa uputnicom i nalazom koji sam ti prepisala, trebam im prvo doci sa nalazom interniste kazu, tako da cu sutra na GAK. Generalno, nemam nikakve veze, tako da cu dobii nekog "ko me zapadne" ili pak otici privatno ako je pametnija ideja,Dr Zelija je jutros bila u smjeni, vjerujem da bi me primila kao trudnicu da sam imala sve te nalaze, sta znam...
Hvala ti jos jednom, iskreno, nadam se da ce sve s bebom biti ok, a s druge strane mi tesko sto nisam radila nekad ranije ovaj nalaz, nikad nikom nije palo na pamet da me posalje uraditi ga do dr Divanovica,

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 14:34:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

je internista, al uža spec. su mu je dijabetes, kažu da na Koševu ima dr Zelija, mada neko do nje glatko dođe, a

Hvala ti, em sam tesko ostala trudna, em su su se iznenadili da sam uopste trudna, pa sad i ovaj secer... jutros su me vratili s koseva sa uputnicom i nalazom koji sam ti prepisala, trebam im prvo doci sa nalazom interniste kazu, tako da cu sutra na GAK. Generalno, nemam nikakve veze, tako da cu dobii nekog "ko me zapadne" ili pak otici privatno ako je pametnija ideja,Dr Zelija je jutros bila u smjeni, vjerujem da bi me primila kao trudnicu da sam imala sve te nalaze, sta znam...
Hvala ti jos jednom, iskreno, nadam se da ce sve s bebom biti ok, a s druge strane mi tesko sto nisam radila nekad ranije ovaj nalaz, nikad nikom nije palo na pamet da me posalje uraditi ga do dr Divanovica,




ha, pa šta di kažem i meni je dr. Divanović otvorio oči , do tada uradila što se moglo uraditi hormona, sve moguće, bubrege, ma sve, sve sve ok, a ja katastrofa, helem pišem ti PP

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
23.4.2014 14:53:07   
M kao Mama
PP je privatna poruka, ako znaš izvini, hahahaha

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
24.4.2014 19:54:29   
TiruTiru
Posluzit ce nekom moje danasnje iskustvo :)
Znaci sa gore navedenim vrijednostima glukoze i inzulina (nenormalnog) i srecom sa pripremin razgovorom s @mamom_almom
odem ja na Jezero internisti, ispred ordinacije dr Blezenke trudnice, kunu se u nju...samo njoj vjeruju i hajd, urade i meni EKG, udjem ja kod doktorice, ruku na srce, sat vremena je gdja razgovarala sa mnom, tj od starta me ubjedjivala u tezu da nemam inzulinsku rezistenciju, da smo mi ljudi, glupi ljudi koji jedemo sve i svasta, a ne trosimo to sto jedemo...da nije istina da ja uz fitnes 4x sedmicno i dijetu ne skidam kilograme vec da sigurno mogu pojesti i 15 cevapa... generalno, stvarno to nije tako, saslusala je ona mene, ja zaista nemam nagon za slanom hranom, ja pojedem 4 cevapa od narucenih 5 (kad smo kod njih) imam nagone za slatkisima stalne, za godinu dana sam dobila 10 kg uz solidne treninge i povrh svega toga, nebitno je sve to, trudna sam i zelim samo realnu sliku svog stanja, ako trebam poraditi na necem da dobijem neki kvalitetan savjet bar. Tako da sam ja izasla odozgo...hm, nekako, nisam odusevljena "strucnoscu" "argumentacijom", ne zato sto nisam dobila dijagnozu, vec komentarima tipa "ja imam program na racunaru kuci u koji unesem bazalne vrijednsti i on meni sad ne bi pokazao da ti imas rezistenciju, a nisam jos shvatila kako funkcionise" me zabrinuo.


Ne bude meni mrsko, nazad po uputnicu i u Opcu bolnicu po jos jedno misljenje. Tako me osmah primio dr Stevanovic, nastup ni blizu ovom prvom, kaze covjek, po vrijednstima s nalaza to je dijagnoza Hiperinsulinaemie, pogledao moje stare nalaze, slaze se kaze sa mojom ranijom dijagnozom PCOS, objasnio mi vezano za terapiju, da u startu ne bi dao nista, zaduzio me da pratim stanje secera, ukazao na eventualni gubitak trudnoce, dao mirovanje cijela 4 mjeseca , te eventualno savjetovao terapiju ako bude pogorsanja secera ili problema. Vodjenje trudnoce je savjetovao kod dr Nakaša... pa eto....
i hajd nek covjek bude pametan:)

< Poruku je uredio TiruTiru -- 24.4.2014 19:56:39 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
24.4.2014 23:26:47   
ajla86

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Posluzit ce nekom moje danasnje iskustvo :)
Znaci sa gore navedenim vrijednostima glukoze i inzulina (nenormalnog) i srecom sa pripremin razgovorom s @mamom_almom
odem ja na Jezero internisti, ispred ordinacije dr Blezenke trudnice, kunu se u nju...samo njoj vjeruju i hajd, urade i meni EKG, udjem ja kod doktorice, ruku na srce, sat vremena je gdja razgovarala sa mnom, tj od starta me ubjedjivala u tezu da nemam inzulinsku rezistenciju, da smo mi ljudi, glupi ljudi koji jedemo sve i svasta, a ne trosimo to sto jedemo...da nije istina da ja uz fitnes 4x sedmicno i dijetu ne skidam kilograme vec da sigurno mogu pojesti i 15 cevapa... generalno, stvarno to nije tako, saslusala je ona mene, ja zaista nemam nagon za slanom hranom, ja pojedem 4 cevapa od narucenih 5 (kad smo kod njih) imam nagone za slatkisima stalne, za godinu dana sam dobila 10 kg uz solidne treninge i povrh svega toga, nebitno je sve to, trudna sam i zelim samo realnu sliku svog stanja, ako trebam poraditi na necem da dobijem neki kvalitetan savjet bar. Tako da sam ja izasla odozgo...hm, nekako, nisam odusevljena "strucnoscu" "argumentacijom", ne zato sto nisam dobila dijagnozu, vec komentarima tipa "ja imam program na racunaru kuci u koji unesem bazalne vrijednsti i on meni sad ne bi pokazao da ti imas rezistenciju, a nisam jos shvatila kako funkcionise" me zabrinuo.


Ne bude meni mrsko, nazad po uputnicu i u Opcu bolnicu po jos jedno misljenje. Tako me osmah primio dr Stevanovic, nastup ni blizu ovom prvom, kaze covjek, po vrijednstima s nalaza to je dijagnoza Hiperinsulinaemie, pogledao moje stare nalaze, slaze se kaze sa mojom ranijom dijagnozom PCOS, objasnio mi vezano za terapiju, da u startu ne bi dao nista, zaduzio me da pratim stanje secera, ukazao na eventualni gubitak trudnoce, dao mirovanje cijela 4 mjeseca , te eventualno savjetovao terapiju ako bude pogorsanja secera ili problema. Vodjenje trudnoce je savjetovao kod dr Nakaša... pa eto....
i hajd nek covjek bude pametan:)





mama alma cuj blazenke molim te user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
tiruliru ja sam bila hospitalizirana kao trudnica zbog viska plodne vode.ja sa PCOS I inzulinskom rezistencijom.i gluforminom u terappiji taj odlazak na pretrage nisam bas nesto smatrala opasnim...hajd da se prekontrolisem ocito treba malo jca doza th.
ta divna Blazenka koja nema pojma o diabetesu mene ubjedzuje da ja nemam inzulinsku rezistenciju sa rijecima da mi neznamo tacno sta je to kao ni sta su policisticni jajnici a aako neznamo uzrok kako cemo lijeciti....ja jedno ona drugo....dobijem nalaz da nemam inzulinsku rezistenciju....da prestanem piti gluformmin.....
zna evo mama alma moje muke i mog silnog lijecenja napamet i uz almu i internet...

helem uradim inzulimeriju na neki nacin jer su mi samojednom vadili krv jer rizicna trudnoca nesmjem sjediti i ganjati se sa silnim nalazima mjera je od 12 do 164 a meni je 590 tako nekako....

obzirom da ja hodat nemogu po dipu i ganjat dr a niko nece da me primi jer su me "obradili" na GAK-U cak ni Zelija crkla daboga sto se mene tice pustili su me da mi plodna voda ugrozi djete i prisili bukvalno mog dr da su me pripremali na prijevremeni porod u 25 sedmici...ja sam ja jezera isla moleci dr da mi da vremena da nadzem sta mi je jer ja sam zadnjih 5 godina pod dijagnozama koje je vrni internista pobijo i sad ko god vidi nalaz kaze nije vam do tog...
sad zena sa visokorizicnom trudnocom sa trbuhom u rukama ganja nalaze..glumi doktore.....fuj gamad
pametna nek si otisla u Opcu....kakvusi uputnicu uzela od dr da bi dosla do dr Stevanovica??cula sam da je divan....
moja mama sutra ode do dipa do savjetovalista opet ako nista odoh u Opcu ..priznaju li nalaz sa dipa il kod njih moras vaditi

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
25.4.2014 7:29:09   
TiruTiru
de do dipa

Ja sam im dosla s nalazom secera s nuklearne, uputnica na kojoj je samo pisalo "internista", iznenadila sam se na ljubaznosti i azurnosti.
Kod Nakasa ista prica, samo s uputom stevanovica...nista drugo

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
25.4.2014 8:14:44   
M kao Mama
evo i mene, zaista mi je drago da sam navrijeme uspjela da se sa TiruTiru čujem preko poruka, da je uputim šta i kako, jer opet ponavljam na svojoj koži skoro da sam glavom platila neznanje dr. specijalsita iz određene oblasti. Tako nam je , kako nam je, moramo se deukovati, rovinjati, tražiti, dokazivati da su smo mi u pravu, hvala Bogu pa postoje i dr. koji znaju svoj posao. Sretno i nadam se da će ova iskustva pomoći i ostalim trudnicama koje vode bitku sa ovim problemom.

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
16.9.2014 18:19:23   
bebilule
Tek sam dobila nalaze, zna li neko nešto reći o ovome, doktoru idem tek za dva dana... Inače, tek pokušavamo trudnoću, zato i radim nalaze jer ne ide baš lako :)

Inzulin natašte 3,25 (3-17)
Glukoza natašte 6,0 - granična vrijednost( gr. vrijednost od 5,6-7,2...normalno <5,6)

Inzulin poslije 1h 58,93 (3-17)
Glukoza poslije 1h 3,5 - normalno (<8,9)

Inzulin poslije 2h 6,79 (3-17)
Glukoza poslije 2h - normalno (<6,7)

Buni me ovaj inzulin poslije 1h...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Ogtt, povišeni šećer u trudnoći
18.11.2014 18:46:04   
Mushu
Pozdrav svim curama..

Ima li neka koja je u posljednje vrijeme radila OGTT da mi kaze gdje se radi i koia je procedura? Meni je dr naposao da uradim OGTT da li to podrazumijeva i inzulin?

Hvala vam puno

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu bebilule)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *