|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privikavanje na vrtic
8.8.2009 11:51:11   
amdi
Ma ja ću, ko ih pita, dizati svoje dijete isprva nakon sat,dva. Tako sam sa starijim, brzo se navikao na vrtić, pa ću i sa mladjom

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Privikavanje na vrtic
18.8.2009 23:17:58   
ziki
Imam problem, vrlo veliki.
Tarik je krenuo u obdaniste, prvih mjesec dana je bilo dosta dobro, pokupio je par virusa, jedno nedelju dana smo i ja i on odbolovali ali sve u rok sluzbe. Problem je nastao kad smo se vratili sa odmora, 10 dana sa mamom, tj samnom. Inace smo vezani jako, voli oca ali po noci nece da ga vidi a i ljubomoran je kad me mm zagrli(samo da pojasnim nije da se hvalimuser posted image )u obdanistu je sezona godisnjih i proslu nedelju je bio opsti defile vaspitacica, do te mjere da nisam znala koju da pitam, pozovem da se informisem kako mi je dijete. Juce i danas je ista teta koju inace nisam sretala do sad ali je fina. Ono sto mene muci je o da Tarik kako udje u dvoriste pocinje da vristi a i teta mi je i juce i danas rekla da joj je presjedeo u krilu. Da li je prblem ponovno navikavanje ili mu fale vaspitacice na koje je navikao

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 0:28:44   
bloom
mi smo danas bili prvi da u vrticu i rezultat toga je da moja beba(14 mjeseci) iz bojkota nece da doji. Imam takvu upalu i sad sam skinula temperaturu, ali je poceo i jesti mada ima jos puno toga izvuci. On je raspolozen, sve je ok ali nece da doji, dok prije stalno, cimprode kraj mene dize i vue majcu....
Danas je bio samo 45 minuta, u pocetku nije plakao, ali posle jest, ali ne toliko..... Nadam se da ce adaptacija kratko trajati

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 9:16:06   
lejlaze
Mene ovo ceka za 10-tak dana. krecemo 01.09. Drzite nam fige 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 9:42:12   
ziki
Kod nije bilo štrajka dojenje, hvala Bogu, bilo je suprotno da mi je na putu do kuće razvlačio majice, košulje jer mu je palo na pamet da doji, a i neće u kolica nego guzu od 12 kg nosim u slingu, onako divno umorna sa poslauser posted image  pa se onda pentramo na 5 sprat i miso ne može da sačeka da skinem znojavu odjeću da počne da dojiuser posted image .

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 9:51:43   
mamana
Mi več dva mjeseca idemo u vrtić i mogu reči da se tek sad malo privikla, nema ujutru onog plakanja i vrištanja kad dođe.Ali za deset dana idem na godišnji i biću mjesec dana i več razmišljam da nakon toga povratka u vrtić  sa godišnjeg ne bude hajmo sve ispočetka.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 13:31:56   
bebacha
a joj drug nas-ma vjerovatno je u pitanju to sto je on navikao na svoje vaspitacice.nemogu ti nista pametno savjetovat.nek se strpi jos malo pa eto i Ajla dolazi.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 14:30:46   
amdi
IZVORNA PORUKA: ziki

Imam problem, vrlo veliki.
Tarik je krenuo u obdaniste, prvih mjesec dana je bilo dosta dobro, pokupio je par virusa, jedno nedelju dana smo i ja i on odbolovali ali sve u rok sluzbe. Problem je nastao kad smo se vratili sa odmora, 10 dana sa mamom, tj samnom. Inace smo vezani jako, voli oca ali po noci nece da ga vidi a i ljubomoran je kad me mm zagrli(samo da pojasnim nije da se hvalimuser posted image )u obdanistu je sezona godisnjih i proslu nedelju je bio opsti defile vaspitacica, do te mjere da nisam znala koju da pitam, pozovem da se informisem kako mi je dijete. Juce i danas je ista teta koju inace nisam sretala do sad ali je fina. Ono sto mene muci je o da Tarik kako udje u dvoriste pocinje da vristi a i teta mi je i juce i danas rekla da joj je presjedeo u krilu. Da li je prblem ponovno navikavanje ili mu fale vaspitacice na koje je navikao


To je normalno kad se napravi pauza, čak i "veliko" dijete od 4 godine kao što je moj sin negoduje kad napravi pauzu i od sedmicu, ali se brzo navikne. Sad je moj bio na "godišnjem" 2 mjeseca pa opet kreće u vrtić, i znam šta me čeka, ali tako je kako je


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 16:21:41   
emy24
kao sto rece lejlaze i mi krecemo u vrtic 1.9,sto se tice vrtica blizu nam je pa smo imali priliku vidjeti djecicu kako se igraju a i posjetili smo ih dva puta,odvela sam ga bas iz tog razloga da vidi kako je to biti u vrticu,njemu je se to svidjelo i plakao je nije htio kuci,sad ga cuva moja mama i ujutro muz kada ga odvede do nje on mu da pusu i neplace za njim.On ima dvije godine i tri mjeseca i dosta toga razumije kada ga pitam hoce li u vrtic kaze da hoce,pa eto vidjet cemo,znam da cu mu nedostajati kao i on meni ali sta cu kad moram na posao,inace nema djece u okruzenju pa se nadam da ce mu goditi njegovo drustvo

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 18:21:27   
Mya_81 RR
Sretno svim mamama!!! Vrtić je zaista super stvar, ali mogu misliti koliko je mamama teško ostavljati uplakanu dječicu dok ne prođe ta faza privikavanja...a poslije će im biti tako dobro da će plakati kad moraju ići kući user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Privikavanje na vrtic
19.8.2009 18:32:47   
new mama
Kod mene Ajna isto kree u septembru u vrtic,ja sam vec krenula na posao,ona vec bojkotuje nece nista da jede,a mogu misliti kako ce biti kad krene u vrtic,sretno svim mamama,a i nama ce trebati sreceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Privikavanje na vrtic
20.8.2009 10:58:56   
Suzana
ziki, i ja mislim da je faza ponovnog navikavanja na obdanište nakon odmora sa roditeljima. user posted image
Moje dečke još uvijek čuvaju tete i mi imamo neki plan da krenu u obdanište sljedeće godine kada će im biti 2 godine i koji mjesec - šta mislite o tom uzrastu. Opet kontam i nadam se da će njih dvojica to lakše prebroditi jer imaju jedan drugog?
Mogu samo da mislim kako ih je teško ostavljati uplakane, ali sam i ja ZA vrtić, jer se djeca na taj način socijalizuju i osamostaljuju. Koliko sam samo mrzila obdanište i koliko sam u duši patila što moram ići, koliko sam zamjerala mojoj mami koja je insistirala da idem, ali je sada razumijem. I mogu misliti kako joj je bilo teško jer je vidjela koliko ja patim...
bloom draga, pa zaista fališ i nedostaješ na forumu.. Nisam znala da nam je drugar krenuo u obdanište, neka mu je sa srećom, poljubi oboje djece! I javi se češće. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Privikavanje na vrtic
21.8.2009 11:54:46   
boogy woogy
Hej Suzana, citajuci ovaj tvoj post, sjeti se kad su mi braco i seka (blizanci) krenuli u jaslice. Braco je vazda plako a seka (koja je svega 5 min. starija od njega) uvijek tjesila. Kako su bili smjesni i slatki. user posted image Ona se uvijek ponasala zastitnicki spram njega i uvijek je bila nekako "starija" i zrelija. Hahaha, sjecam se kako je govorila "mama, eno ti ga opet pizdi"user posted image user posted image user posted image (izvinite na psovki, ali to je bilo tako smjesno kad djete od 2 godine to kaze za svog brata blizanca)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Privikavanje na vrtic
25.8.2009 8:40:57   
bebacha
ja mislim da cu nacisto poludit.Ajla za sedam dana krece u vrtic.ja vec nocima ne spavam.nenormalno se brinem.kad ste vi preprodile tu krizu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Privikavanje na vrtic
25.8.2009 9:29:52   
bloom
user posted image Mi smo jos u fazi navikavanja na vrtic. Tek smo isli 4 danauser posted image .
Iz dosadasnjeg iskustva mogu reci da je bolje opet dok su manji jer se stariji teze navikavaju.

Suzana, moja kcerka je isla u jaslice, koje su po nekom rasporedu oh 1-3 godine ali je ona sa 2,5 presla u stariju grupu.
U jaslicama uce dijete na neku samostalnost, tj. da mogu sami jesti i da se odviknu od pelena, i cim to bude uspostavljeno dijete prelazi u grupu do 4 godine.

Nemojte me napasti sad, uce svemu tome djecu i kod kuce, ovo samo govorim moje iskustvo. Ovaj moj baraba malo place, a juce se kazu uciteljice igrao i nije plakao, cak je i jeo, pa vidjecemo...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Privikavanje na vrtic
25.8.2009 14:50:02   
Suzana
Jao slatko boogy woogy, ti si imala priliku u svojoj kući vidjeti kako su blizanci posebni.. Sjećam se da si mi pisala kako su tvoji braco i seka imali "svoj" jezik, pa tako vjerujem da će i moji imati svojih folova...
Znači ipak jedno plače, ma da, sve što kažeš ima smisla... Ali eto, opet mislim da će im biti malo lakše jer imaju jedan drugoga pa će se tješiti. Jer kad se ja sjetim sebe u obdaništu, sad bih nad sobom plakala koliko mi je bilo teško i koliko sam patila zbog svakodnevnih odlazaka u obdanište. user posted image
bloom, u pravu si, lakše se naviknu kada krenu sa 2-3 godine, nego pred školu...
Uglavnom, vi mislite da je OK da krenu u obdanište sa npr. 2 g i 3 mjeseca koliko bi imali aBd u septembru sljedeće godine, kada sam ja eto mislila da ih upišem?
Ja evo sada zamišljam taj prvi dan... uh mislim da će mi biti grozno... tako da bebacha mogu razumjeti tvoju brigu, ali ti savjet ne znam dati jer me to iskustvo tek čeka...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Privikavanje na vrtic
27.8.2009 14:06:10   
ziki
Evo nas opet sa izvještajem. 4 dana + vikend nije išao u obdanište, bronhitis, juče je ponovo krenuo. Ujutru je malo plakao iako je rekao da neće, do spavanja je bio dobar ali je spavao samo sat i posle toga bio kmezav i samo u krilu. Jutros me u 6 probudio da se igramo, sve je bilo super ali kako smo ušli u uličicu u kojoj je obdanište počeo je da plače. Novina je da u obdaništu jede, hvala Bogu, i dalje fino ali kući štrajkuje glađu-doji i jede po malo voća. U ponedeljak se ako Bog da vraća teta Fika pa se nadam da će se i Tarik malo oraspoložit.
Jedva čekamo ponedeljak jer nam i Ajla stižeuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Privikavanje na vrtic
27.8.2009 14:56:04   
bloom
Evo i mene sa izvjestajem.
Danas je bilo puno puno bolje, cak su i uciteljice optimisticne sto se tice navikavanja. Danas je sesti dan, ali bilo je malo suza na rastankuuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 10:30:43   
amdi
Evo i nas sa izvjestajem iz vrtica. Danas nam je bio prvi dan, ostala je pola sata. Na rastanku nije plakala, poljubila me, ja joj rekla da idem kupiti smoki i da cu brzo doci. Kad sam se vratila, moje dijete sjedi kraj vrata i placeuser posted image . Teta kaze da je svo vrijeme plakalauser posted image . Drzite nam fige za sutra

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 10:36:27   
remzy
a joj dusa draga,bas mi je zao!!user posted image
drzim ti fige  da sto prije prodete kroz krizu privikavanja na vrtic!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 10:45:56   
amdi
hvala!!!

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 12:30:21   
lejlaze
Danas drugi dan, Daris je bio 2 sata. Malo je plakao kada ga je teta preuzela ali je usutio za 20 sekundi (dala mu loptu user posted image )
Slusao je i igrao se sa djecom, kada samo dosla po njega, nasmijao mi se i onda je poceo plakati.
Kazu tete da su zadovoljne. Sutra ce ostati i na rucku to znaci jos duze.
A i mama se hrabro drzi user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 14:54:39   
Nedi
user posted image podrške za mamu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 18:29:26   
remzy
IZVORNA PORUKA: lejlaze

Danas drugi dan, Daris je bio 2 sata. Malo je plakao kada ga je teta preuzela ali je usutio za 20 sekundi (dala mu loptu user posted image )
Slusao je i igrao se sa djecom, kada samo dosla po njega, nasmijao mi se i onda je poceo plakati.
Kazu tete da su zadovoljne. Sutra ce ostati i na rucku to znaci jos duze.
A i mama se hrabro drzi user posted image




duse mile!!
bravo za vas -mamu i njeno malo paceuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Privikavanje na vrtic
1.9.2009 20:15:34   
M kao Mama
Auh, prvi dan je iza nas, jutros sam bila van sebe, odvelismoje muž i ja, i kada smo došli do njene sobe, ajme meni, vriska na sve strane.LAjla izgubljena, ne zna šta je snašlo. Neće da uđe, pita zašto djeca plaču, ja kažem nisu se naspavali i ona neće da uđe. Zamolim ja jednu curicu kojoj je isto prvi dan, ali je tako fina, ne plače da je uzme za ruku i da se malo igradju. Hena je uzela Lajlu, ušle su, a ja preko vrata, dođem do pola puta, kad Lajlin rusak meni na rameu, kako ću se sada vratiti, vratim mse nekako zamolim tetu iz kuhinje da odnese ruksak i da mu usput kaže da li plaće. Kaže teta ne plaće, mada joj nisam vjerovala, Dogovorila sam sa tetom da dođem oko 11. Nađem se sa mami 1 i Hanom na kafi o ona mi kaže daje bolje da je ostavim neka prespava, da joj i to ne bi bio šok, i odem ja u 11 sati po nju, kad oni jedu svi zajedno, nije me vidjela, opet zamolim jednu vaspitačicu da ode do LAjline i pišta šta dalje, kad LAlina učiteljica me vidje i maše, da idem, I tako i bi, došla sam po nju u 14 sati. Plakala je, navodo rekoše mi da su spavali i da ih je jedan dječak uznemirio jer je plakao. ALi, šta me frapiralo, njih je 10 i svi plaču ,a jedan dječak spava li spava, a obdanište se ori.

Helem evo ja is vekrva komentarišemo da je Lajla malo čudna, hahahah, kaže svekrva da im nisu dali šta za smirenje, beli je i njoj sve to šok. Kažala mi je da je plakala jer mene nije bilo. Cijeli dan pričamo kako mama mora raditi da zaradi pare, a LAli mora iću u obdanište. Vidjećemo kako će sutra biti. Nadam se da su i ostale mame dobro pošle.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *