|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privikavanje na vrtic
2.9.2009 22:45:00   
Ex Yu
Nunichi meni se vec place kako vrijeme brzo leti i ovako nemam kalendar pa kad mi naumpadne koji je dan ono petak opet i naumpadne ono cetvrtak proslo 7 dana boze sacuvaj leti i leti ... i samo razmisljam kako cu na poso dodje mi da jos jedno rodim pa 2 u 1 user posted image user posted image zezam se ...

sretno bebarama da se sto bolje i prije naviknu ... i da nam budu vesele pametnice


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Privikavanje na vrtic
2.9.2009 22:45:22   
neki
IZVORNA PORUKA: emy24

i iza nas je drugi dan vrica,a ja kao na iglama,danas kad sam otisla po Emina ja dosla on place kaze tete kako je se probudio samo place i pita kad ce mu doci mama a ja samo sto nezaplacem i sa d kad se toga sjetim...a sta cu drage moje moram ga slati ma koliko mi bilo tesko srcu, a moram i raditi nikako da uskladim to dvoje nadam se da ce ova faza brzo proci...pozelite nam srecu sutra

Duso draga,i ja cu za par mjeseci razmisljati o tom vrticu,i imam osjecaj da ce sa Seadom to biti pravi haosuser posted image user posted image user posted image
Tebi i malenom zelim puuuuuno srece i nadam se da ce brzo prestati plakatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Privikavanje na vrtic
2.9.2009 22:49:36   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: žana o8

Nunichi zar ne možeš naći tetu za čuvanje bar do 2 godine?


Ma ne znam Nina ni sama,tesko je naci pravu tetu. user posted image
Jos uvijek su sve opcije otvorene,pa vidjecemo. Ako naletim na neku koja ce mi u svemu odgovarati bice super,a znas kako je to tesko. U jednom obdanistu imam tetu koju poznajem,bas u jaslickoj grupi,tako da bi mi je sigurno fino pripazila. Ali opet ne smijem ni zamisliti na sta ce to liciti...uh. user posted image
Vidjecemo,valja mi poceti lagano sa trazenjem,jer 11 mjeseci je bas malo nekako.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Privikavanje na vrtic
2.9.2009 22:55:20   
žana o8
Žanu čuva teta i tako kontamo bar do 2 godine. Nekako mi je nježna a preživahna , ja bih se najviše bojala da je djeca ne pregaze ili ne gurnu . To mi je sad neka fobija. Ali ako imaš pouzdanu tetu u vrtiću probaj i tako. Čuvam fige, al ima još do toga .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Privikavanje na vrtic
2.9.2009 22:57:00   
Nunichi
Hvala djaga...
Ima do toga jos,istina...Ali kako mi je proletilo ovo vrijeme do sad,panika me pocela hvatati kako ce i do tih 11 brzo doci. user posted image
Koka panicarka... user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Privikavanje na vrtic
3.9.2009 0:05:35   
tweety
IZVORNA PORUKA: emy24

i iza nas je drugi dan vrica,a ja kao na iglama,danas kad sam otisla po Emina ja dosla on place kaze tete kako je se probudio samo place i pita kad ce mu doci mama a ja samo sto nezaplacem i sa d kad se toga sjetim...a sta cu drage moje moram ga slati ma koliko mi bilo tesko srcu, a moram i raditi nikako da uskladim to dvoje nadam se da ce ova faza brzo proci...pozelite nam srecu sutra


ovo je kao da sam ja pisala prošle godine.uff znam kako ti je draga moja.meni se srce paralo svaki dan ali sam ustrajala u tome dok su neke mame odustale.bilo je teško i trajalo je dugo dugo ali eto hB sad je iza nas.valjda je i stariji godinu pa lakše podnosi.bilo me strah da i on ne počne plakati kad čuje drugu djecu ali eto hB nije.rekla sam mu kad neko bude plakao da im kaže da će im doći mama i tata i tako je i bilo user posted image rekao je jednoj novoj curici (koja je jučer plakala tako da su joj morali roditelje zvati) da će doći po nju nakon spavanja i da legne pored njega i ona je današnji dan podnijela bez problema.user posted image user posted image user posted image user posted image

mama alma proći će to samo izdrži,znam da nije lako.ja sam svaki dan plakala a još bila trudna pa suze samo navirale za svaku sitnicu.

držim vam fige da ova faza navikavanja što prije prođe!user posted image


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Privikavanje na vrtic
3.9.2009 0:23:51   
Skvo RR
Sad citam vase postove, (tacka mi ne radi na laptopu, pa cu se sluziti zarezima) i razmisljam o tome kako je tesko ostaviti maleno "negdje" tamo,
AkoBogda navice se djecica na obdaniste, ali kako i ona tako i roditelji,
Nama je drugi dan kako teta cuvalica dolazi i vjeujte mi i nama je promjena, Ona dolazi sada 4 h dok ja ne krenem na posao,
Malo se igraju, juce je nahranila, danas presvukla, i tako postepeno,
Uspavati je nije mogla, ja sam to odradila, ali zato kada se probudila, ja tetu poslala da je digne, koliko je samo plakala,,,,user posted image user posted image user posted image

Sada kada citam vase postove, meni ovo moje banalno, ali Bogami i meni je tesko,,,,,


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Privikavanje na vrtic
3.9.2009 16:00:12   
amdi
A mislim da je njena teta u toj grupi od 2 do 3 godine Emana Korjenić


Eh, pa mislim da je i ova moja Emana, kao da sam cula Ehlimana ne znam, uglavnom jeste moja Nejla u grupi od 2-3 godine, samo je sitna pa izgleda ko beba buca. Hajd nadam se da nece ovo potrajati, mada teta kaze da djeca znaju plakati i po mjesec danauser posted image . Moja je jutros isto otisla uplakana, a moja mama je dosla po nju u 11.30 poslije rucka. Kaze da su skoro sva djeca plakala do ruckauser posted image . Nisam je danas ostavljala na spavanju, a necu ni sutra, mada mi je i ovo previse ako svo vrijeme place...ne znam sta da radim. 

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Privikavanje na vrtic
3.9.2009 20:35:55   
M kao Mama
Ajoj, meni danas je još najgora situacija, kako je jutros ustala plakala je , danas je plakala i u vrtiću, a i zatekla sam je plačući. Helem, evo hoće da spava, ali je toliko nervozna i samo ponavlja da neće više u obadište. Ja se nadam da će se javiti neka mama sa nekom preporukom, šta da radim. Duša me boli, jer vidim da je jako opterečena , toliko da ne može zaspati.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 10:40:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Ajoj, meni danas je još najgora situacija, kako je jutros ustala plakala je , danas je plakala i u vrtiću, a i zatekla sam je plačući. Helem, evo hoće da spava, ali je toliko nervozna i samo ponavlja da neće više u obadište. Ja se nadam da će se javiti neka mama sa nekom preporukom, šta da radim. Duša me boli, jer vidim da je jako opterečena , toliko da ne može zaspati.


Joj kako je ovo tužnoooo.... ali mora proći.... user posted image user posted image user posted image Ja se sve tješim da će moji imati jedan drugog, ali boogy woogy čiji su brat i sestra blizanci kaže da je jedno uvijek plakalo..
Izdrži mama alma, mogu misliti kakav je to osjećaj.
Ovo sve me podsjeti na moje odlaske u obdanište i baš sa mamom neki dan pričam, jer je ona na tome insistirala radi moje socijalizacije i iz pedagoških razloga, kaže ona "ja sam tebi bila glavni neprijatelj" i ja se sjećam da sam u tom uzrastu i tada zaista osjećala da meni moja mama radi nešto loše... Naravno, sada znam da je bila u pravu i željela mi samo najbolje.
Neka djeca zaista teško podnose odlaske u vrtić, ja sam strašno patila. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 11:11:11   
M kao Mama
Biće da je moja Lajla u toj kategoriji, sinoć nije oka sklopila, sve je plakala i preznojavala se od muke, ali jutros sam je odvela, nisam smjela ni da pomislim da osustanem, evo na a je otišla malo ranije da je izvede, pa ću Vam javiti kako je bilo.

Juče je bila baš loše, priča učiteljica, plakala je , pa se malo smiri, pa opet u plač. Nije ni spavala, kaže sjedila je na krevetu i uzela od svoje bebe pitu i stavila u usta.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 11:20:19   
emy24
mama alma ja i ti prolazimo kroz istu agoniju i neizvjesnost,i moj je jutros plakao kada sam ga odvela ali evo gledam jutros ne place samo on jedan covjek je isto tako doveo djevojcicu koja je takođe plakala valjda to tako mora biti,pitam tetu kakav je juce bio kaze da je slusao jeo,spavao samo je poceo kaze plakati kada je vidio da druga djeca idu a po njega nema niko da dođe,jer jedan dan ga ja vodim i idem po njega a drugi dan ga vodi muz a svekrva ide po njega,sta cu moram tako kad ja dan radim dan odmaram,ja se nadam da ce nam se pacici brzo naviknuti na novu okolinu i da cemo se nekad ovog sjecati i smijati se jer izgleda tako mora biti,a mogu ti reci mama alma da i moj Emin malo nemirnije spava valjda u snu prozivljava događaje iz vrtica...ma bice dobro ako Bog da

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 11:27:53   
boogy woogy
Evo mene da vas malo utjesim. Moj je mali krenuo u vrtic (jaslice) sa 18 mj. Prvi mjesec dana nam je svima bila ziva agonija. Ali sreca je bila ta sto smo krenuli polako, po pola sata pa postepeno povecavali. Uvijek smo pricali pozitivno o vrticu i ispracali ga sa osmjehom i dolazili smo po njega sa osmjehom. Smijali smo se i govorili kako "vrtic je super i kako mu zavidimo sto ce se cijeli dan igrati sa drugom djecom". Bez obzira na sve napore, bilo je izuzetno tesko. Bilo je noci kada nije htjeo da spava jer je po cijelu noc vriskao, ili jednostavno iza sna vrisne i grcevito se uhvati za mene ili me pocne tuci i udarati.

Ali hvala Bogu sve to prodje. Sada, kada ga odvedem u vrtic, sav sretan trci i mase meni i salje mi puse.

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 11:30:51   
M kao Mama
Evo nana je dovela i prva rečenica je bila: Mama je više neću u obadište. Kaže svekrva zatekla je da plače ona i još jedna curica, teta joj je davala sok, pozdravila se sa djecom i kaže odmah je krenula da se izuva, našla svoje stvari i ostavila papuče na mjesto.

Vidim neki napredak pozdravlja se sa djecom, zna gdje joj stavri stoje, znači ipak je nešto naučila u za ova četiri dana. Ako ništa, drago mi je što se snjima pozdravila, a nije pobjegla glavom bez obzira.

E, sada je vikend, a onda u ponedjelka opet suze pretpostavljam na sve strane.


(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 13:08:53   
ziki
Evo nas opet, juče kad sam došla po njega, on se igra, sav radostan nešto zeza tetu, teta kaže da je ona od 9 tu do skoro 16, kad ja dođem, da nije zapalkao već da se igra, fino spava mada mu se još uvijek udovoljava pa spava na jogiju a vaspitačica sad sjedi pored, ranije je morala da legne i da ga zagrli. Kao što reče Alma, napredak je da se poslednjih dana pozdravi kao pođemo. Jutros je opet plakao kad sam ga dala teti ali dok sam joj dala maramice da mu nosić briše on je već ugledo nešto i prestao, znači hvala dragom Bogu napreduje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 13:28:20   
M kao Mama
Hvala Bogu, Zikikako sam sretna kada čujem da ima ovakvih primjera, ja živa ne znam šta da radim s njom, sada ide vikend, koće opet na žive muke u ponedjeljak s njom, najgore što to nju tišti, ne da joj mira, ona se više ni ne igra, niti jede, niti spava, samo misli o obdaništu, odnosno kako neće u odbanište. 

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 23:16:04   
seli
draga mama alma,čitam tvoje postove,pa kao da sam ih ja pisalauser posted image .
moja djevojčica je jako društvena i komunikativna.od 2 godine je išla na sat vremena u igraonicu i nikada nije bilo problema.sa 4 godine se odlučimo da je upišemo u vrtić)do tada je čuvala teta).prvih dana je ostajala po sat vremena i sve je bilo ok.kada je došlo vrijeme da ostaje duže nastupili su i problemi.uvijek smo joj o vrtiću pričali samo naj naj i uvjeravali je kako je to najbolje rješenje za nju.
nikada neću zaboraviti prvi dan kada sam je ostavila.plakala je,ja sma se gušila u suzama čitav dan na poslu.imala sam veliku pomoć teta iz vrtića koje su me zvale svakih sat vremena i izvještavale me o njoj.
međutim iz dana u dan je bilo sve gore.počela se buditi u noći i plakati,jecati,vrištati.dijete se povuklo u sebe,to više nije bila ona.postala je tužna i potištena djevojčica.i valjda zbog stresova koje je doživljavala počele su se nizati bolesti jedne za drugom.i onda ide period antibiotika,oporavi se ,vrati se jedan dan u vrtić,ponovo bolest pa antibitik i tako 5 mjeseci.
i svaki put kada dobije temperaturu ona se raduje,kaže super ne idem u obdanište.
i šta sam mogla,molila me plačući mama molim te ispiši me iz obdaništa.uh kada se sjetim njenih uplakanih,oteknutih okica srce mi se cijepa.za ta dva mjeseca je bila toliko smršala da su mi na kraju i doktori rekli da je ne uključujem u kolektivni smještaj jer joj je imunitet strašno opao.
i eto,ne ide više u vrtić,teta se vratila ponovo da je čuva i ona je ponovo stara moja curica.drugi roditelji su me krivili što nisam bila istrajna i kao pa eto ona te pobjedila a ja nisam stvarno više mogla gledati dijete kako mrša,pije antibiotike i gleda me tužnim okicama.
možda jesam pogriješila ali eto samo sam htjela najbolje.
sada opet ide u svoju staru igraonicu,pa onda na engleski a od ponedjeljka i na balet i sve to jedva čeka i sva je sretna.
možda nisam ovo trebala pisati radi roditelja koji prolaze period adaptacije u vrtiću ali eto imala sam potrebu napisati svoje iskustvo.
ako može može,ako ne može ne treba ni na silu.dijete se može i socijalizovati u raznim igraonicama i drugim ustanovama koji nisu vrtići.
i  još jedna stvar,ja sam odsutna od kuće od 7 do 17 i to je zaista bio dug period da ona ostane u vrtiću.sada mi je i drago što je ne moram buditi ujutro u 6 sati.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 23:23:04   
M kao Mama
Seli, hvala u svakom slučaju, iskreno se nadam da će ovo sve veoma brzo biti iz nas i da nas neće zadetiti ista sudbina, voljela bih kada bi ona privikla se na vrtić, jer zaista bih voljela da ide, postoje neki razloži zbog kojih želim da ona ipak ide u vrtić.

Danas je bila do 11 sati, jutros smo je obečali da će nana doći po nju prije spavanja i nisam željele da e slažemo i izigramo i nana je došla po nju. Zatekla ju je da plače zajedno sa jedom curicom. Cijeli dan je jeko nervozna, ponavlja da neće u obadište, rekli smo jj da je slobodna tri dana, i na i t ponavlja da je slobodna. Srećom večeras je lijepo zaspala, nije kao sinoć. I danas se vratila i pozdravila sa djecom i to mi je pomak i pričala je nani kako je dobra curica, da ne plače i da će ići u obadište.

Helem, tako nam je kako je valja nam se boriti, pa ćemo vidjeti akobogda

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 23:27:53   
dinaa
Alma bas mi zao Lajle,ali valjda sva djeca i roditelji prodju tu fazu kad je u pitanju polazak u vrtic.Ja nemam iskustvo s tim ali vama zelim da se sto prije naviknete i ti i Lajla i saljem vam veliku pusu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Privikavanje na vrtic
4.9.2009 23:28:48   
seli
zaista ti želim od srca da se navikne na vrtić.ali treba zaista puno živaca i njoj a bogami i tebi.
shvatam te u potpunosti i znam kako ti je.držim ti fige i nadam se da će krize jednog dana biti iza vas i da će ti kćerkica prihvatiti vrtićuser posted image


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2009 0:20:39   
eldi
Evo da se i ja prijavim.... Moja curica je krenula u jaslice i evo prođe 4 dana, pa i ne tako loše. Obzirom da joj je tek 11 mj. izuzetno dobro podnosi. Ima plaća, ali sve bebe i plaću. Kaže teta da i jede i spava fino. Sto mi je cudno, jer ja muke mućim kuci da jede, zaspe samo dok je dojim, a teta kaze samo je stavi  krevetić i ona zaspe sama....Prva 3 dana sam je ostavljala po 4 sata, a danas je ostala 6 sati,a zatekla sam je sjedi u kreveticu, drzi jastk i plaće, zalosno pravo. Kazu da je pojela i ručak i uzinu, spavala, ali i rusvaj im napravila, isla od krevetića do krevetića i izvlacila posteljine kroz rešetke. Sve u svemu dobro, a nadam se da će i plać uskoro prestati...    

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Privikavanje na vrtic
6.9.2009 18:30:14   
lejlaze
Mi smo ovu sedmicu isli u vrtic i moram priznati (da ne ureknem user posted image ), zadovoljna sam kako stvari teku za sada.
Svaki dan kada sam otisla po njega sto je bilo oko  12 sati, Daris bi zaspao u kolicima na putu do kuce, tako da sam se sa tetama dogovorila da sada sljedecu sedmicu proba ostati i na spavanju.
Malo place kod ostavljanja sto traje 20-tak sekundi i prestane.
Kada dodjem po njega, prvo mi se nasmije i onda napravi facu kao da ce zaplakat ali ne place nego se krevelji. U petak je bio od 8,30 do 12 sati.
Tete kazu da je super, samo da tako ostane.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu eldi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Privikavanje na vrtic
6.9.2009 20:04:48   
amdi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Privikavanje na vrtic
7.9.2009 10:56:45   
new mama
Evo i nas sa utiscima iz jaslica,prvi dan nam je danas bio i nisam je ni ostavljala samu,bila sam i ja tu,bila je dobra,malo gledala djecicu,igrala se,malo je i ruckalauser posted image ,a sutra cu je ostaviti duze i ostavicu je samuuser posted image ,a sto se tice drugih stvari pa i nije lose,mada se tete bas nemogu posvetiti fino djeci,neka placu,a one ih ne uzimaju jer nece da ih nosaju,a i kazu da se moraju sami naviknuti da ostaju i da moraju isplakati tako da mi ih je tako bilo zao,ja sam dosla kuci i plakalauser posted image ,a mogu misliti da ce i moja princeza isto tako,pa neznam probacemo ako ne bude islo kontacemo nesto drugo,javim vam se sutra kad je uzmem jer cu je ostaviti samu pa cemo vidjeti kako je proslouser posted image
Kako su mi druga djecica,kako ide navikavanjeuser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Privikavanje na vrtic
7.9.2009 12:52:07   
Swatkish
Jel' to drzavni vrtic?
Ja kada sam svoje dijete dala u vrtic, ostajala sam s njim..
Ko god je novi dosao od djece, tete su ama bas po citav dan s tom 'novom djecom' bile, i rekle su mi ovako: "Djeca i bebe se ne mogu navici na nosanje, ako dosad nisu navikli, i njima je potrebna blizina nekoga da ih 'stiti' i potrebna im je paznja na pocetku, dok se ne priviknu na novu sredinu.. Treba im zagrljaj i jako puno paznje.."  A to sto tete u pojedinim vrticima pricaju, da ne nosaju dijete da ne navikne, da nece da ih uzmu iz krevetica ako place, i slicne stvari su meni najvece gluposti koje sam ikad cula...
I prvih 15-ak dana su uvijek vise paznje posvecivale novom djecom i novim bebicama upravo iz razloga da im one najteze dan, dane na pocetku ucine sto ugodnijim...  Vrtic je privatni..

A cast izuzecima...  Situacija u drzavnim vrticima je takva, da one tete koje tamo rade dobijaju fixnu platu, znaci bilo u vrticu 15 ili 55 djece, njima je plata ista, tako da je njima svejedno hocel tvoje dijete htjeti tu, prihvatati okolinu, hoces li ti njega ispisati ili ne... Oni ne primaju pare za to... Opet kazem cast izuzecima.. A sto se tice privatnih vrtica, oni "zive" od broja djece...  Zato nikad ne bih dvojila izmedju privatnog i drzavnog (moje misljenje)
Malo sam off, sorry user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *