|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
21.7.2010 14:44:04   
melly__
Evo i nas..mi juce bili na UZ kukova,nalaz super,ali dr nesto nije bila zadovoljna pregledom pa nam rekla siroko povijanje i vjezbiceuser posted image a to vec radimo pa mi cudnouser posted image pitala sam je sto puta ali ona kaze eto kao sve je u redu ali puno se nogice rasireuser posted image ne znam sta joj to znaci..na nalazu pise uredan hiper laksitet zglobova..i kontrola za mjesec dana..jel to ok mislim tako brzo kontrola opet??? pozz..

_____________________________

17.06.

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: kukovi bebe
21.7.2010 14:53:54   
mamana
Čim je kontrola za mjesec, vjerovatno ona hoće nešto da prati. Moja djevojčica je po rođenju imala kao "ograničeno" kretanje kukova. Ovo kao napisala sam iz razloga što je to jedino konstatovala pedajatrica u porodilištu, dok patronažna i druga perjatrica to nisu primjetile. Tako da smo na prvu kontrolu išli sa mjesec, na njoj je biklo sve OK, ali zbog tog nalaza iz porodilišta išli smo na kontrolu opet sa tri meseca, gdje takođe sve bilo OK. I onda svijedeća kontrola kad prohoda, to je bilo sa 12 mjeseci i tad je sve bili OK. S tim što mi je ortopet rekao da djete ne stavljam u hodalicu, nego da je pustim da spontano prohada. Sad je vekika cura ima tri godine i ne možemo je stići. Tako da ne treba ništa da brineš.

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: kukovi bebe
30.7.2010 12:41:28   
katarinaaa
cao,mene zanima kad ste vi poceli stavljati djete u hodalicu,moj malac ce 2.8 napunit 8 mj,dal je rano za hodalicu.na kontroli za kukove smo bili prije 2.5 mj,i u redu su bili

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: kukovi bebe
30.7.2010 15:56:47   
many
ni jedan doktor ne podrzava stavljanje bebe u hodalicu,kaze da to nije zdravo za bebeu,ali da se bebea smije stavljati i hodalicu tek onda kada se pocne oslonjati o namjestaj(sto kauc idt)da hoda tad beba smije u hodalicu.....moja bebea vec 2mijeseca skoro tri nosi kajsice za kukove,pa tako da sam bas pricala s doktorom u vezi toga,,,,,,lijep pozz

(odgovor članu katarinaaa)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: kukovi bebe
30.7.2010 15:58:51   
many
zaboravih napisat da nitad nije dobro da beba bude duze od 15min u hodalici.....

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 13:19:43   
katarinaaa
hvala,al moj nece da sjedi vise,samo da mu je na noge i da skace,posve je ziv pa sam ga zato mislila uhodalicu

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 13:35:13   
martajay
fizijatri i ortopedi NIKAKO ne preporucuju hodalice, jer beba moze da razvije tendenciju hodanja na prstima, kao i pogresan oslonac pri hodanju, takodje stetna je za kukove. neka se beba sama podize, ako zeli, seta drzeci se za namestaj... 

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu katarinaaa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 15:47:46   
katarinaaa
al ne moze jos da seta tek 2.8 ce napunit 8 mj,al nema mira nikako

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 15:51:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: katarinaaa

cao,mene zanima kad ste vi poceli stavljati djete u hodalicu,moj malac ce 2.8 napunit 8 mj,dal je rano za hodalicu.na kontroli za kukove smo bili prije 2.5 mj,i u redu su bili

jesi nasla gdje ces pitatuser posted image user posted image user posted image
Kako ti mislis i tvoja savjet uradi.
Uvjek ce neko biti ZA a neko PROTIV  ja sam koristila od 6,5 mjes. Trebalo nam citav mjesec da ju skonta kako ideuser posted image
HB.zdrav prav....
Mada nama su rekli na uzv kukova da ide hodalica kad bebi sam prosjedi .
A ja sam prije koristila i tako,mi je dobro dosla sad ju prerasto sad puziii,nehoda jos a merak je bio dok je u njoj bio mirna bebauser posted image user posted image

(odgovor članu katarinaaa)
  Neposredna veza do poruke: 284
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 15:57:31   
koka i po
IZVORNA PORUKA: katarinaaa

cao,mene zanima kad ste vi poceli stavljati djete u hodalicu,moj malac ce 2.8 napunit 8 mj,dal je rano za hodalicu.na kontroli za kukove smo bili prije 2.5 mj,i u redu su bili




Doktori zabranjuju korištenje hodaljke,navodno radi toga što dijete kasnije "hoda na prstima".
Iskreno,oboje sam djece stavljala u hodaljku i nijedno ne hoda na prstima a po starosti tvoje bebe mislim da je možeš stavljati u  hodaljku.
Na tebi je dali ćeš poslušati doktore ili ne .Ja nisam.user posted image

(odgovor članu katarinaaa)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 15:59:31   
teacher75
ja ne bih u hodalicu, nedajboze nesto da ne bude u redu pa da se kajem sto nisam slusala doktore...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 16:00:58   
Anoniman
kokice,i anel je hodo donedavno na prsticima al kako ga sad tatam fino,ide na stopalima .podje ko fol na prstice se odignuti al ja tezinu svalim neodizem puno uzrak rukice kad vodam ga i ide pravo i lijepouser posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 287
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 16:05:35   
koka i po
A da je nisi previše podigla?user posted image

Ja sam štimala na takvu visinu da beba sjedi u njoj a kad hoće ustati i hodati da se odupre čitavim stopalom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: kukovi bebe
31.7.2010 16:07:36   
Anoniman
Ma nisam bila je i premala ma tamanuser posted image al taj nije imao mira znas vecinom je hodao i to odgurivao se na prstima

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 289
   RE: kukovi bebe
1.8.2010 14:48:48   
Sonja
A je koristio hodalicu od 6 mj i prohodao je sa 11 mj ..nikad nije hodao na prstima

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: kukovi bebe
17.8.2010 15:58:10   
melly__
Mi danas bili na kontroli...hB sve super ne moramo ono siroko povijanje viseuser posted image user posted image bas mi je drago da je sve u reduuser posted image user posted image kontrola tek za 6 mjeseci..pao mi je kamen sa srcauser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: kukovi bebe
6.10.2010 22:03:26   
/MMK/
Imam bebu od 17 dana.
Kažite mi, molim vas gdje da se naručimo za uzv kukova, koliko se čeka i kada ga je najbolje raditi ?
Rodili smo se u Vojnoj, a na kontrole ćemo u DZ Vojničko ( ne znam ima li ovo veze sa naručivanjem ili je svejedno).

Hvala.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: kukovi bebe
6.10.2010 22:37:16   
leona81
kontrola se radi najbolje do 2 mjeseca, ja mislim da smo mi radili prvu sa nesto vise od mjesec dana...rodili smo se na Kosevu a radili smo privatno i drugo misljenje potrazili u Vojnoj...dobijes uputnicu kod pedijatra i to je to:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: kukovi bebe
6.10.2010 23:15:35   
vjestica
MMK pa i ti si rodila user posted image user posted image user posted image
čestitam mila i nek je sa srećom user posted image
i mi idemo na kontrole u DZ saraj polje i tamo daju uputnice za vrazovu  za radiologiju
bolje otiđi što prije po uputnicu da se odmah naručiš jer se čeka
mi smo juče (beba ima skoro 3 mjeseca) bili na UZV kukova i hB sve je ok user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Kukovi bebe
3.1.2011 14:06:37   
Niobe
Drage forumašice..
Molim vas da mi odgovorite, ukoliko znate ista o ovome;
Naime, beba mog prijatelja, danas je isla na snimanje kukova(mjesec joj je dana)
dali su joj neke kajiseve za kukove koje mora da nosi..radi li se o nekom trajnom ostecenju ili su kajisevi korektivni..?
Zamolio me da pitam pa da mu proslijedim info..hvala vam


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu elda)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Kukovi bebe
3.1.2011 14:13:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe

Drage forumašice..
Molim vas da mi odgovorite, ukoliko znate ista o ovome;
Naime, beba mog prijatelja, danas je isla na snimanje kukova(mjesec joj je dana)
dali su joj neke kajiseve za kukove koje mora da nosi..radi li se o nekom trajnom ostecenju ili su kajisevi korektivni..?
Zamolio me da pitam pa da mu proslijedim info..hvala vam


Ti kaisici se nose najcesce od 2-6 mjeseci. Nije nista strasno, mada grozno izgledaju....Samo nek'''' ih nose i redovno vjezbice rade i bice sve OK.


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 3.1.2011 14:14:49 >

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Kukovi bebe
3.1.2011 14:16:15   
Niobe
Ti kaisici se nose najcesce od 2-6 mjeseci. Nije nista strasno, mada grozno izgledaju....Samo nek'''' ih nose i redovno vjezbice rade i bice sve OK.
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Niobe

Drage forumašice..
Molim vas da mi odgovorite, ukoliko znate ista o ovome;
Naime, beba mog prijatelja, danas je isla na snimanje kukova(mjesec joj je dana)
dali su joj neke kajiseve za kukove koje mora da nosi..radi li se o nekom trajnom ostecenju ili su kajisevi korektivni..?
Zamolio me da pitam pa da mu proslijedim info..hvala vam


Ti kaisici se nose najcesce od 2-6 mjeseci. Nije nista strasno, mada grozno izgledaju....Samo nek'''' ih nose i redovno vjezbice rade i bice sve OK.



Hvala user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Kukovi bebe
4.1.2011 17:53:25   
Mya_81 RR
Mi nikad nismo otišli na kontrolu kukova sa 9.mjeseci...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: kukovi bebe
13.1.2011 2:31:24   
ammyc
pozdrav svim mamama ,ja se nisam javljala od ulaska u 8 mjesec trudnoce,sad  ce mali imati 14.01.2011 dva puna mjeseca a tek smo dobili termin za UZ kukova 03.04.2011 nesto mi to prekasno znate li gdje mogu otici privatno sa njim da snimi kukove?

_____________________________

ammyc

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: kukovi bebe
13.1.2011 8:02:57   
Emica_sa
Privatno u ordinaciju Dr Hodzica u Jukicevoj na Kosevskom 061 171 407,moras se naruciti,jer ultrazvuk kukova ti radi Dr Sandra Vegar sretnouser posted image

(odgovor članu ammyc)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *