|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.11.2012 10:40:28   
Lulu_
Doktoru treba pokloniti lijepu sliku bebe kad se rodi! thats all! Mislim da je upravo to nase poklanjanje dovelo do stanja kojeg imamo sad sa doktorima u nasim bolnicama.
Uzivam kad udem u ordinaciju koja je obljepljena slikama koje je dobio na poklon, crtezima...itd.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.11.2012 10:48:30   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: hatepsut

MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocastis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocastila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image

hatepsu ovo jeste njena obaveza! Skrbi se o bolesnima i iznemoglima, bez obzira dali se radi o tako malim stvarima. A ti joj se zahvaljujes svojim zdravstvenim osiguranjem od kojeg inace nemamo nista.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.11.2012 11:44:38   
mimiE
čitam ove postove zadnjih par dana i ne mogu da vjerujem..user posted image kakvih doktora,kakvih situacija ima..ja sam imala grozan prvi porod-primili su me na ležanje i kada su poslije 5 urađenih ctg-a,ultrazvuka..vidjeli da nešto nije u redu zvali su dr koji me trebao sutra poroditi.čovjek je došao,iako je bila nedjelja,pregledao me,porodio na carski i ostao sa mužem dok mu nisu pokazali bebu..za taj trud je dobio 100km-koliko je muž imao u novčaniku i smatram da je to dovoljno za to što je uradio za mene iako me ne zna..babica nije dobila ništa,kao ni sestra koja je iznijela bebu jer su to osobe koje sam vidjela 5 minuta i nisu me ni pogledale za 4 dana ležanja..nije mi palo na pamet da ih častim..user posted image smatram da nisam dužna nikome davati poklone,častiti..za posao za koji su plaćeni.

_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
29.11.2012 12:36:45   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: hatepsut

MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocastis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocastila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image

hatepsu ovo jeste njena obaveza! Skrbi se o bolesnima i iznemoglima, bez obzira dali se radi o tako malim stvarima. A ti joj se zahvaljujes svojim zdravstvenim osiguranjem od kojeg inace nemamo nista.

jeste njihova obaveza,ali ima djubradi pa nece da izvrsavaju svoje obaveze.npr meni su pucale vene od infuzija,i jedna mi nije htjela da trazi drugu venu kad sam joj rekla da mi ide sve pod kozu,to je kao glavna sestra u jutarnjoj smjeni nastimala i ne moze ona sad traziti drugu venu.a sestra koja je dosla u nocnu,odmah je nasla braunilu za bebe,najtanju i nasla drugu venu.ona mi je inace valjala i zao mi je ostalo jer je nisam pocastila.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
10.2.2013 10:25:48   
mama_na_kvadrat
Ja sam nova na forumu, pa da nesto kazem na ovu temu. Prvi porod je bio jako tezak,18 sati bolova na svakih 2 min. Napatila sam se, ali doktor je uradio ono sto je najbolje mogao. Nisam mu dala ni pfeninga prije poroda.Poslije poroda kupila mu poklon simbolican (pice,nalvipero).
Eh sad, ja sam isto medicinska sestra(akuserka) ali nikada nikome to nisam rekla u bolnici dok se nisam porodila. Ali svi su bili divni prema meni, i kad su saznali da sam im kolegica malo su me "naruzile" zasto sam sutila ali...
Ono sto hocu da kazem...mito ne dajem, mito ne uzimam. Krecem od sebe, ja svoj posao radim jer volim, ne ocekujem nikakve zahvale, poklone i sl. Meni je zaista i vise nego veliko kad pacijentica kaze doktoru sa kojim radim, da me spominjala i hvalila gdje god je usla jer kad joj je bilo najteze dobila je od mene osmijeh i razumjevanje. Kad vidim da je babica prema meni ljubazna i fina, bez da je dobila ikakav poklon prije, onda joj kupim nesto da se pocasti i to je to... A davati nekakve basnoslovne sume da bi neko radio svoj posao, je za mene zasita blesavo i ne pada mi na pamet da to radim.

LPuser posted image

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
10.2.2013 11:15:11   
draguljče
Ja sam svojoj dr prvi put dala 100 KM i Belis, a drugi put parfem i 100 KM, a babici oba puta po 50 KM. I jedna i druga su bile više nego dobre. Dr je oba puta ostala sa mnom do kraja iako joj je smjena završila, a babica je drugi put došla u nedelju iako joj je bio neradni dan. I draga srca sam im se odužila.
I dr Godinjaku sam poslije laparoskopije kupila parfem i čokoladu. Čovjek je i više nego zaslužio. Iako sam sve debelo platila, jer nemam osiguranje kod njih.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
10.2.2013 11:49:35   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Lulu_

Doktoru treba pokloniti lijepu sliku bebe kad se rodi! thats all! Mislim da je upravo to nase poklanjanje dovelo do stanja kojeg imamo sad sa doktorima u nasim bolnicama.
Uzivam kad udem u ordinaciju koja je obljepljena slikama koje je dobio na poklon, crtezima...itd.


Lijepo receno. Potpisujem od do. :)


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
10.2.2013 11:55:39   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: hatepsut

MM je dao doktorima mustuluk,prvi put 100,doktor izsao i cestitao mu user posted image ,drugi put 50,doktor ga nazvao.prvi put je babicama kupio secer,kafu i sl.drugi put nije bio tu pa sam ja dala pare neka sebi kupe.ne vidim nista lose da nekog pocastis.posao im jeste da rade to sto rade ,ali ako neko i mimo tog sto treba da radi pomaze vala bi platila,pa platite i patronaznu ako je zovete specijalno.
Sestru koja me podigla nakon poroda sam posebno pocastila.i to jeste njen posao ali nije da mi ona stima vodu,da me tusira,da mi postavlja uloske a zena je sve to uradila.pa zar joj se nebi trebala zahvaliti na neki nacin ???a nisam bila u prilici da idem do trgovine pa sam joj dala u novcu i to sam je jedva ubjedila da uzme.

Naravno na oba poroda sam imala dovoljno novca kod sebe,da je nesto krenulo kako netreba sve bi dala.zamislite imate bolove 10-12-15h i vise...svjesni ste da se sve to moze ubrzati i ja kao mogu da trpim.a s druge strane ste svjesni da ce vas pustit da se "prirodno" poradjate ako nekom ne ubacite u djep.zalosno jeste,ali je i istinito.

I na kraju odete frizeru,sredi vas super pa ostavite na kafu,isto tako i konobaru naravno ako ste zadovoljni uslogom.du duse 2,3,5 km nije isto sto i 100-200 i vise ako kad sracunate koliko puta date konobar ili frizeru isto vam dodje user posted image

hatepsu ovo jeste njena obaveza! Skrbi se o bolesnima i iznemoglima, bez obzira dali se radi o tako malim stvarima. A ti joj se zahvaljujes svojim zdravstvenim osiguranjem od kojeg inace nemamo nista.

jeste njihova obaveza,ali ima djubradi pa nece da izvrsavaju svoje obaveze.npr meni su pucale vene od infuzija,i jedna mi nije htjela da trazi drugu venu kad sam joj rekla da mi ide sve pod kozu,to je kao glavna sestra u jutarnjoj smjeni nastimala i ne moze ona sad traziti drugu venu.a sestra koja je dosla u nocnu,odmah je nasla braunilu za bebe,najtanju i nasla drugu venu.ona mi je inace valjala i zao mi je ostalo jer je nisam pocastila.



A kome da se zalim ako ne radi svoju "obavezu" ,prvi put me niko nije podigao pa sam se skoro srusila u holu nisam znala ni gdje je wc a gdje li da mi neko pomogne da istusiram.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
10.2.2013 23:59:50   
srećicaa
Za famoznog "Cileta" sam čula da bi i od rođene sestre uzeo kovertu. Evo neko dan je porodio ženu od našeg prijatelja i kaže njen muž da je uzeo pare u sekundi bez pola riječi.
A sad ću Vam u par rečenica napisati moje nedavni iskustvo:
dobila sam kontrakcije i završila na Jezeru o 01:00 poslije ponoći 2 mjeseca prije predviđenog termina-dijagnoza prijeteći prijevremeni porod, beba spuštena, grlić zatvoren. Zadržana na bolničkom liječenju i famoznom Ciletu je bilo mrsko u to doba izaći iz sobe, gdje je vjerovatno spavao iako je bila njegova dežura bez obzira što ga je ovaj mladi doktor koji je bio na prijemu zvao na mobitel. Ujutro mi je Cile nakon vizite rekao da će doći za pola sata ili 40 minuta da me pregleda, ali nije se pojavio naredna 2 dana. Poslije su mi pojedini rekli da je to bila samo šifra da trebam da ga potražim i ponesem pare ili da mu se recimo pojavi muž sa kovertom, te da će sačekati 30-40 minuta. Uglavnom ja to nisam skontala tako. S obzirom da sam primljena u njegovoj dežuri svi su me ostali doktori tretirali kao njegovog pacijenta i niko nije ni obratio pažnju na mene-kažu da jue to na Jezeru njihov prećutni dogovor. Nakon 24 sata primanja tokolize sam počela dizati paniku i kontaktirati rodbinu i prijatelje da traže nekoga na klinici da me samo pregleda i kaže mi kakvo je stanje, šta mogu očekivati i koliko ću ostati u bolnici. Nakon 48 sati najbolja prijateljica je uspjela doći do jedne Ciletove prijateljice, koja ju je odmah pitala jesam li mu dala išta para, te da mu je ona na svaki pregled donosila kovertu. Za mene je u međuvremenu reagovala rodbina od jednog drugog doktora koji me je pregledao, a i ova Ciletova prijateljica ga je zvala pa se i on udostojio da mi posveti 5 min. Nisam nikome dala ni feninga, ljudi su urgirali za mene sa 2-3 različite strane što je i više nego žalosno. Izašla sam iz bolnice bez nekih pravih uputstava šta i kako dalje. Moj krajnji komentar je fuj, gadi mi se užas od ovih doktora. Ostala je samo nada u dragog Boga, nadam se njegovoj pomoći. Jedina stvar koju je gosođa Izetbegovićka-direktorica GAK-a napravila je da je ukinula dolazak doktora na porod ukoliko nije njegova dežura, pa ne možeš zvati doktora da ti dođe na porod, vjerovatno jer nije bila zadovoljna svojim procentom.
Moja konačna odluka: ako babica ili neka sestra budu pažljive mogu dobiti bombonjeru, a doktoru ako uopšte zasluži-mada čisto sumnjam, nakon mog izlaska može biti poslan simboličan poklončić od 30-40 KM.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 15:45:01   
tužna mama
Uvjek sam bila protiv tog glupog podmićivanja dr, ali eto mi smo ih naučili na to.
Uskoro idem u bolnicu do poroda ima još puno, ali zbog mogući komplikacija i rizične trudnoće user posted image
Mene zanima koliko dati dr u koverti, jer ne želim u bolnici ležat i čekat oće li se moj dr uopšte pojavit dok te drugi dr ignoriraju.user posted image (odgovor može i na pp ako netko ne želi javno)

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 16:21:13   
Arminaa
Nije nikakva tajna da tzv Cile iliti Nikulin uzima pare i sakom i kapom. Kako samo cisti patologiju kad mu treba krevet. Ali ako dadnes 500,00 KM sto je po njemu cijena kreveta, ostaces na tom odjelu. Strasno, ali istinito!

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 16:31:37   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Nije nikakva tajna da tzv Cile iliti Nikulin uzima pare i sakom i kapom. Kako samo cisti patologiju kad mu treba krevet. Ali ako dadnes 500,00 KM sto je po njemu cijena kreveta, ostaces na tom odjelu. Strasno, ali istinito!



Ma ja mu nisam dala ni marku,covjek je prema meni bio skroz ok,meni je gori narod sto mu dajeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 16:39:07   
moja suncica
Zao mi je kada cujem tako losa iskustva, i vjerujem istinita.
Porodila sam se u augustu...praznik,prvi dan Bajrama. Malo sam bila zabrinuta jer je sve tako ali kada sam usla u prijemnu salu ugledah doktora koji me pregledao prije nekoliko dana od termina. To je znaci bio drugi put da tog dr. uopste sretnem i zaista svaka mu cast...konkretno za mene covjek je obavio svoj posao sto je najbolje mogao ali naravo uz pomoc ostalog osoblja koje je bilo za svaku pohvalu.
Nikome od njih nisam dala niti jednu marku!
Samo je med.sestra koja je iznijela bebu dobila poklon od mog muza i mame jer su oni tako htjeli.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 16:51:13   
EEDITH
šta pokloniti doktoru
ništa,ili jedan lijep osmjeh i zahvaliti se ako je dobro uradio svoj posao user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 18:20:58   
Sedina 30
A gdje držati pare, meni nešto i nije sigurno u sobi,a ako si odmah za salu jedino staviti u kesicu gurnuti "dole" i kad krene reči dr. to je mali poklon za vas..

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 18:43:47   
Ramona11
Evo i ja cu potpisati dame koje su navele da Cile/Nikulin uzima i sakom i kapom. Moje licno iskustvo.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 19:13:32   
malena sharena


Ja sam lezala na patologiji, nisam bila njegov pacijent, ali mi je bio u komisiji i svaki put mi je u viziti dao savjet i bio skroz korektan, a nisam mu ní marke dala. Isto tako i L. Imsirija. I da potpisem Emicu, kriv je narod sto daje. Meni su ovakve teme krajnje degutantne, nije ní cudo sto nam je ovakvo stanje u drzavi, sve smo mi to zasluzili.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 19:17:04   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: eldinky

šta pokloniti doktoru
ništa,ili jedan lijep osmjeh i zahvaliti se ako je dobro uradio svoj posao user posted image

Bas tako. To su od mene i dobili-osmijeh i hvala vam velika. Jedino sam jednou sestrici s patologije ostavila cokoladu pri izlasku i zahvalila joj se sto me je pazila ko rod rodjeni.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 19:26:13   
Ramona11
Jeste tuzno je da zivimo tako kako zivimo i kako su vrijednosti iz temelja krivo postavljene. Krivi smo si sami iz mnogo razloga, ali u situacijama kada te poradjaju po 2 dana i prolaze doktori i smjenjuju se vizite a niko ni glasa da pusti kamo li da trzne da te pregleda... E onda das koliko god samo da se situacija ne iskomplikuje i da rodis zdravo dijete. U tim trenucima mislis samo o djetetu a i o samoj sebi, jer to nema cijenu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.2.2013 19:41:58   
malena sharena
Ja bih ko ona trudnica sto joj je muz drima pistoljem prijetio user posted image Ozbiljno, ne daj mi Boze takvog iskusenja, da moj zivot ili zivot bebe visí o koncu. Cesto sam bila gore jer su mi obje trudnoce rizicne, a prije toga sam imala jedan spontani, pa su mi radili kiretazu. Neka iskustva su bila manje prijatna, neka odlicna, ali pare davala nisam. Mislim da ljudi pretjeruju i da uvijek ima drugih nacina da se izboris za svoje pravo.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
3.3.2013 11:28:11   
tužna mama
Ahhh ove mame s 2,3 djece user posted image vjerovatno bi i ja tako govorila na njihovu mjestu.
Ovakouser posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 12:15:38   
kula
Nek se naljuti ko hoće ali mi na živce idu ovi komentari da smo MI KRIVI ŠTO DAJEMO DOKTORIMA MITO!!! Ja sam svom mužu rekla daj koliko god treba, samo da se ne patim!
Ležala sam na patologiji, pa u onoj pripremnoj sobi pred porod. Ja hvala Bogu nisam imala nekih problema tada, ali pored mene su bile žene koje su se zarekle da neće dati doktoru ni pfeninga. Eh neke su dobro prošle, zato što im skoro nije ni trebao doktor da bi se porodile - Majka Priroda im je bila naklonjena. Ali bilo je bogami i onih koje su se patile po 2 i više dana, prebacile termin po 7-10 dana, dobile gel i sva moguća sredstva za otvaranje, a one se ne mogu otvoriti ni centimetar! I tako se žene dovedu na granicu smrti, pa tek onda doktori reaguju i urade joj carski rez!
U nenormalnoj državi sa poremećenim sistemom vrijednosti, gdje ljudski život ne vrijedi baš mnogo, a doktori i ne znaju šta je hipokratova zakletva, mi se moramo boriti za same sebe onako kako to najbolje znamo i umijemo! Nažalost, to je kod nas - koliko para toliko i muzike!
Kada je u pitanju život mog djeteta, dala bih svu svoju imovinu i ne bih trepnula okom.
A svaka žena je pod rizikom kad se porađa, jer se uvijek mogu desiti komplikacije!

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 12:22:26   
mamine oci
http://www4.slikomat.com/13/0306/gd-images.jpg

ovo je moj odgovor sta pokloniti doktoru izvinite za nepristojnostuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 12:24:10   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mamine oci

http://www4.slikomat.com/13/0306/gd-images.jpg

ovo je moj odgovor sta pokloniti doktoru izvinite za nepristojnostuser posted image


user posted image vala baš

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.3.2013 12:38:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: kula

Nek se naljuti ko hoće ali mi na živce idu ovi komentari da smo MI KRIVI ŠTO DAJEMO DOKTORIMA MITO!!! Ja sam svom mužu rekla daj koliko god treba, samo da se ne patim!
Ležala sam na patologiji, pa u onoj pripremnoj sobi pred porod. Ja hvala Bogu nisam imala nekih problema tada, ali pored mene su bile žene koje su se zarekle da neće dati doktoru ni pfeninga. Eh neke su dobro prošle, zato što im skoro nije ni trebao doktor da bi se porodile - Majka Priroda im je bila naklonjena. Ali bilo je bogami i onih koje su se patile po 2 i više dana, prebacile termin po 7-10 dana, dobile gel i sva moguća sredstva za otvaranje, a one se ne mogu otvoriti ni centimetar! I tako se žene dovedu na granicu smrti, pa tek onda doktori reaguju i urade joj carski rez!
U nenormalnoj državi sa poremećenim sistemom vrijednosti, gdje ljudski život ne vrijedi baš mnogo, a doktori i ne znaju šta je hipokratova zakletva, mi se moramo boriti za same sebe onako kako to najbolje znamo i umijemo! Nažalost, to je kod nas - koliko para toliko i muzike!
Kada je u pitanju život mog djeteta, dala bih svu svoju imovinu i ne bih trepnula okom.
A svaka žena je pod rizikom kad se porađa, jer se uvijek mogu desiti komplikacije!




Upravo tako.

Kada je u pitanju zivot svog djeteta sve bi covjek ucinio.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *