|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
23.5.2008 15:31:51   
bubamara80
Shvatamo mi sve to i sve to stoji i suludo je raspravljati, ali kako već rekoh samo ova tema nije otvorena da se razglabamo oko toga treba li ili ne.
Dakle ako neko ima potrebu da o tome raspravlja otvori se tema tipa "Da li je potrebno doktorima išta poklanjati ili ne" ili sl. i na toj se temi raspravlja ko hoće do mile volje.
Ovo je tema šta pokloniti doktoru i očekujemo da nam se javite kako već rekosmo sa idejama ne sa mišljenjima. Također bez uvrede ikom, ko je ovdje na ovoj temi dao mišljenje treba li im šta poklanjati ili ne.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 18:06:21   
emina_h
E pa bogami za Begica ces morati pripremiti dosta vise od vina.
Licno i frisko iskustvo.


(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 18:35:17   
Monia
Uvijek sam bila protivnik mitologije,no poklon koji mi zelimo dati u znak zahvalnosti za nesto,je stvar licnog izbora.nakon poroda smo doktoru u znak zahvalnosti odnijeli kravatu i bocu francuskog konjaka.Nije bilo potrebe za novcem,niti mi je padalo napamet,ali ovo mi je bilo sasvim normalno i jednostavno sam imala potrebu i zelju.Nesmatram se korumpiranom zbog toga,jer tako je vazda bilo,a vec sam rekla da je stvar licnog izbora.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 18:37:06   
Visnja RR
Ja sam dr. Masicu poklonila jedan skuplji parfem iz zahvalnosti sto je prema meni bio kao da me zna sto godina sto je svakoj trudnici i te kako vazno... i halal mu... dala bih mnooogo vise al dr . Masic je jedini dr koji ne prima novac (jer je vjernik)...
Ipak sam misljenja da su nasi doktori mizerno placeni za posao koji obavljaju...
a doktorima se poklanja svasta :od kovertica, kravate, kosulje, slike...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 21:35:32   
ja
IZVORNA PORUKA: makana

mi zaista jesmo van pameti kad se porodimo, bar sam ja bila, od sreće, od miline, toliko sam bila zahvalna bogu, sve sestre i babica bile su mi drage kao sestre rođene, bila sam zahvalna i doktoru, ali mi nikada nije na pamet palo, niti sam o tome uopšte razmišljala, šta da poklonim dr poslije poroda
kad bi meni neko poklonio nešto poslije urađenog posla ja bih bila korumpirani, plaćeni novinar i to bi bila mrlja i velika ljaga na mom imenu
ne smatram nijedno drugo zanimanje izuzetkom od pravila da za svaki posao postoji naknada u vidu plate
i kapak






































upotpunosti se slazem i nisam ni ja nista poklonila a bili su i vise nego dobri...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 21:40:07   
emina_h
Drage moje,i ja se s vama slazem,i smatram da svi nosimo krivicu sto smo ih naucili na mito.
Iako sam protivnik toga upala sam u situaciju da sam za nikakvu uslugu morala debelo platiti,to je kad se nesto pokusava kao preko neke stele a na kraju te dodje skuplje nego da ides privatno ljekaru.
Ali eto covjek se uci dok je ziv.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 21:42:59   
ja
e bas emina kao sto kazes covjek se uci dok je ziva a i sami smo krivi sto smo im produzili džepove...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
21.7.2008 22:22:46   
nely
ja bi mu poklonila jedno veliko hvalauser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 9:56:27   
Happy
Jeste korupcija i jeste narod kriv, ali ako hoćeš da te pripaze mroaš ih podkupiti i ja bih isto uradila.... Sestrama bajadere, a dr parfem.
Ja sam bila na operaciji slijepog crijeva prije 7god, sve se desilo brzo i nismo imali kada "reagovati", istu noć su me operisali. Od banalne operacije sam ležala mjesec i po, jer mi se rana inficirala, pa su je otvarali.... Nisu bili čisti instrumenti (do doktora), bile još dvije sa mnom u sobi koje su "reagovale" super izašle,bez ikakvih komplikacija. Možda je sličajnost, ne znam....
To je zaista FUJ  i gadi mi se sve to, ali je tako.... i ja ću ako Bog da kada dođe vakat podplatiti da me bolje paze....
A oni pored svoje plate zarade još tri ... Neka je njima na dušu... A sve dođe na svoje ako Bog da.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 10:30:59   
emina_h
Tako ti je to,jednom prodjes lose i poslije iz straha da ti se ne ponovi isto moras ih potkupljivati.
Ja sam prije cetiri godine imala jako los tretman u Opcoj bolnici kod poroda,i sad sam rekla ne idem vise prije nego sto se osiguram.
A to ti znaci ako trazis veze moras vise njih potplatiti,jer poklon je ipak nesto drugo jer ga sam biras i sam odredjujes kolika ce vrijednost biti.Ako ides preko nekih posrednika trazi se koverta.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 12:41:43   
Mrka
 Nemam nista protiv davanje nekog poklona dr. koji je vodio trudnoci i porodio zenu, ali ovdje u CH je to uglavnom zabranjeno. Ne primaju poklone, jer ti odmah kazu da oni dobijaju svoju placu svakog mjeseca za posao koji obavljaju.
I mogu vam i reci da je tako i bolje, da je i u Bosni tako sigrno bi stanje bilo mnogo bolje, a ne bi oni koji imaju novac zavrsavali sto je prije moguce, a oni sto nemaju cekali i cekali...
Ovdje je korupcija zabranjena i znam par slucajeva gdje su nasi dr. sto ovdje rade tako nesto uzeli, a sestra sto radi s njim ili neko dr. prijavio i dobro nadrljao.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 14:10:14   
emina_h
Naravno da je to normelnim drzavama tako,i sama sam zivjela vani.
Ali sto je drzava siromasnija vise je korupcije.
Bas mene zabrinjava sto ce ljudi koji nemaju novca,znaci ne trebaju ni zivjeti.
A jos me vise razocara sto su ljekari toliko korumpirani,bas oni koji su se odlucili da rade human posao.A problem je sto su im i nadredjeni korumpirani pa ti se to ovdje uopste ne smatra necasnim djelom nego kao normalna stvar.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 14:13:10   
SelmaK
Draga Emina,

poslala sam ti pp, pa ako mozes da mi odgovris, a vezano je za ovu temu!!!

Pozz!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 18:42:23   
majahodzic
Koji crnjak covjece!Zar im ne bi najveca nagrada trebao biti majcin osmijeh kad joj pruze novorodjence!nekako se ta navika i kod doktora i kod nas uvukla i kao podrazumjeva se da se nesto odnese i to po mogucnosti u kešu!Uzas!

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.7.2008 21:59:22   
mišur
Ja sam protivnik davanja poklona dr, jer oni dobijaju platu za svoj posao,i to je bukvalno mito!
Ali moj muž je nakon mog porođaja "počastio" prvo babicu koja mu je javila da sam se porodila, a zatim i dr koja me porodila. Ne znam koliko je novca dao, zaboravila sam, ali je dao... I oni nisu odbili...
Šta ćemo kad živimo u takvoj zemlji, da je to sasvim normalna stvar... Nažalost!

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
27.7.2008 16:53:48   
Nadi
Ja mislim da dati novac nakon završenog posla ne može biti mito. Mito je kad nekome platite prije da vas pripazi i bolje odradi posao i to je definitivno haram. Ti, u ovom slučaju ljekari, će se imati kada kajati i za to i jesu krivi pacijenti što im daju poklone. Onaj ko ne osjeća potrebu neka ni ne daje. Za onoga ko iz zahvalnosti da poklon jer je sretan, jer su lijepo postupali sa njim zašto da ne da.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
27.7.2008 19:13:31   
emina_h
To je klasicno mito ili ti korupcija jer se ovdje ne govori o privatnom sektoru gdje se podrazumijeva da se za ucinjenu uslugu placa odredjena naknada.Govori se o ljekarima koji rade u drzavnim zdravstvenim ustanovama koje mi itekako finansiramo,i koji se za te pruzene usluge primaju placu.
Cinjenica da i mi koji ih nagradjujemo ili ti podmicujemo sudjelujemo u  svemu tome,ali svakako ne dragovoljno nego nadrljas par puta i onda skontas da ako hoces dobiti uslugu (koju si u sustini vec jednom platio putem zdrav.osiguranja) moras doktore i pratece osoblje nagraditi koverticom.To je haram samo sto ljudi koji nemaju morala,niti etike,nemaju ni vjere pa im je bas svejedno sta je haram.
Nije nas narod takvog imovnog stanja da to tek lako izdvaja za podmicivanje,nego ces ako moras otkinuti od usta jer drugacije ne ide.

" Prljavi bolnički kreveti, ljekari i sestrice, koji neće ni da pogledaju pacijenta, ako ih se prije ne odobrovolji kovertom, višemjesečno čekanje na obične preglede, sugestije ljekara da se umjesto besplatnih koriste njihove skupe privatne usluge, samo su neki od pokazatelja današnje ljekarske etike."

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.3.2010 17:24:00   
Svjetlo
Nedozvoljena reklama.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 26.3.2010 23:02:19 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.3.2010 17:44:54   
teacher75
moj je dobio parfem za mustuluk user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Svjetlo)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.3.2010 17:48:26   
sara.at

IZVORNA PORUKA: emina_h



" Prljavi bolnički kreveti, ljekari i sestrice, koji neće ni da pogledaju pacijenta, ako ih se prije ne odobrovolji kovertom, višemjesečno čekanje na obične preglede, sugestije ljekara da se umjesto besplatnih koriste njihove skupe privatne usluge, samo su neki od pokazatelja današnje ljekarske etike."


e sad jos da se nadovezem sta ce da rade oni koji nemaju da podmite preko njih ce i drvlje i kamenje user posted image
nedam pare a dala sam inace bi mi brat bio operisan bez anestezije to sam uradila da mi brat negleda kako ga nazivo rezu da mi traumatizira djete al sam mu uz to rekla dabogda ti za dzenazu ove pare trebale ja mislim da je njemu bilo dosta ....
mi smo naucili podmicivati od prosvijetnih radnika,doktora,medicinskog osoblja pa pocelo se i za posao tako podmicivati da dobijes pa cak i u banci da dobijes kredit.... drago mi je samo sto zivim u zemlji u kojoj je to zakonom zabranjeno svaki pacijent il klijent se isto tretira...a ovo je odvratno sta mu kupiti jedno hvala i osmijeh koji govori vise od hiljadu rijeci i hiljadu poklona i koverti,on je placen za taj posao i on je dao zakletvu on je izabrao nacin na koji ce svoj kruh da zaradjiva i njemu netreba jos i od nas nagrada...
a ti svjetlo mani se tih bonova i nemoj da pravis reklame ovdje po forumu to je zalosno sto radis user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 12:33:31   
vjestica
eh imam i ja pitanje
prije svega da napomenem da sam apsolutno protiv mitologije i koverti, ne nosim ni kafu sestrama, a kamoli šta drugo, ali stvar je u tome dam već dugo kod prof Godinjaka - mm i ja smo uradili sve pretrage vezano za neplodnost, radio mi je dg laparoskopiju i histeroskopiju, stimulacije i folikulometrije, 2 inseminacije,od kojih druga uspješna i sad mi vodi trudnoću
ne znam hoće li mi biti on na porodu, ali ja sam njemu beskrajno zahvalna, jer je stručnjak i čovjek prije svega (doduše nije pričljiv, ali mi ni ne treba da mi šuplju baca) a nikad mu nisam ništa odnjela
prije svega čovjek pare ne prima, vjernik je, pa alkohol ne dolazi u obzir, a nije ni tip koji voli da mu se nosi, ali ja bih voljela da mu nešto odnesem, kao znak zahvalnosto za sve što je učinio za mene (ne vjerujem da bih zatrudnila da nije njega, jer prirodno nije išlo)
ako ko ima kakav prijedlog, bila bih zahvalna user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 12:44:55   
sarayka
IZVORNA PORUKA: vjestica

eh imam i ja pitanje
prije svega da napomenem da sam apsolutno protiv mitologije i koverti, ne nosim ni kafu sestrama, a kamoli šta drugo, ali stvar je u tome dam već dugo kod prof Godinjaka - mm i ja smo uradili sve pretrage vezano za neplodnost, radio mi je dg laparoskopiju i histeroskopiju, stimulacije i folikulometrije, 2 inseminacije,od kojih druga uspješna i sad mi vodi trudnoću
ne znam hoće li mi biti on na porodu, ali ja sam njemu beskrajno zahvalna, jer je stručnjak i čovjek prije svega (doduše nije pričljiv, ali mi ni ne treba da mi šuplju baca) a nikad mu nisam ništa odnjela
prije svega čovjek pare ne prima, vjernik je, pa alkohol ne dolazi u obzir, a nije ni tip koji voli da mu se nosi, ali ja bih voljela da mu nešto odnesem, kao znak zahvalnosto za sve što je učinio za mene (ne vjerujem da bih zatrudnila da nije njega, jer prirodno nije išlo)
ako ko ima kakav prijedlog, bila bih zahvalna user posted image



Pokloni mu neku uramljenu Levhu..mislim ako je vjernik kako kazes!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 12:48:54   
Anoniman
Neku dobru knjigu...recimo o sarajevu

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 12:53:03   
delfin
Vještice u sličnoj smo situaciji, neznam ni ja šta ću razmišljam, razmišljam..... Ali nezanm, kao što i sama znaš do ove velike sreće nam je on pomogao, a kako pokazati neki znak zahvalnosti, Ako šta skontaš, javni da bar nekupimo istouser posted image  Neznam šta čovjek voli...

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 13:00:29   
vjestica
sarayka jest vjernik, ali ja sam druge vjeroispovjesti, pa ne znam šta je Levha
odnosno pretpostavljam šta bi moglo biti, ali pošto se ne razumijem u to, bojim se da ne pogriješim


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *