|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 14:06:14   
vjestica
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: zinanina

Ništa, brate, to mu je posao, ni ja ne dobijam poklone na svom poslu ni od koga.

mislim da sam u svom prvom postu na ovoj temi razjasnila svoje motive



da ne ispadne sad da se pravdam, ali ja sam podigla ovu temu pitanjem šta da poklonim, a ne da li da poklonim i ovo nije bio odgovor koji sma tražila
vama ostalima još jednom hvala puno na savjetima


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 14:48:12   
aya
vjestice,

ne znam da li je adekvatno, ali ja sam jedne prilike, u slicnoj situaciji, poklonila dzezvu i tacnu (savatli - kupila na carsiji). znala sam da covjek uziva u kahvi, to nije bas jeftin poklon i ko zna sta je to znace i cijeniti. Moze malo mozda djelovati bezveze za muskarca, ovaj stvvvvvvvvvvvvaaaaaaaarono uziva u kafi



_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 15:10:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: zinanina

Ništa, brate, to mu je posao, ni ja ne dobijam poklone na svom poslu ni od koga.

mislim da sam u svom prvom postu na ovoj temi razjasnila svoje motive



da ne ispadne sad da se pravdam, ali ja sam podigla ovu temu pitanjem šta da poklonim, a ne da li da poklonim i ovo nije bio odgovor koji sma tražila
vama ostalima još jednom hvala puno na savjetima


Ne znam zašto ti toliko smeta moj odgovor, da ga dva puta komentarišeš, ja sam pročitala tvoj prvi post i usprkos njemu opet kažem -ništa- to je moje mišljenje ,koje ti ne pokušavam nametnuti, moj odgovor je bio dobronamjeran, kao kad bih svojoj sestri savjetovala šta da uradi, bez negativne konotacije.
Negativan stav bih u ovom slučaju mogla imati samo prema nekim ljekarima, a ne prema tebi.

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 15:15:25   
kula
Bez obzira koliko mi moralni bili i koliko se osipamo od tog mita i korupcije, cinjenica je da cemo sve zanemariti kada je nase zdravlje i zdravlje nasih najmilijih u pitanju. Ja sam fino mislila dati koverticu doktoru koji me bude poradjao, jer necu da me pate kao sto to rade mnogim zenama koje iz bilo kojeg razloga ne daju pare.
Zena koja je lezala sa mnom u bolnici patila se puna 2 dana, nije se otvorila ni milimetar, imala uzasne bolove i krvarenje, molila doktore da je pregledaju, ma niko se nije udostojio ni da dodje do nje! Jedva je zivu glavu izvukla, odveli su je (ali tek treci dan) na CR. Znaci to ide njima na dusu, a meni je najbitnije da me ne mrcvare, da mi olaksaju sto vise, a to zaista nema cijenu.
Da se razumijemo, daj Boze da zivimo u ''normalnoj'' drzavi pa da je maksimum sto ces potrositi na doktora ono sto ces ga castiti kolacima sto ti je pomogao da se sto bezbolnije porodis....ali kada cemo mi do toga doci, Bog dragi zna!

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 15:16:01   
salmy
ovo je ocito dan za prepirkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
sta je rec svi danas neraspolozeni user posted image user posted image user posted image user posted image   idem za poslom!!!!!!

< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.4.2010 15:21:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:10:07   
teacher75

IZVORNA PORUKA: salmy

ovo je ocito dan za prepirkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
sta je rec svi danas neraspolozeni user posted image user posted image user posted image user posted image   idem za poslom!!!!!!

izgleda da je krivo ovo fuj vrijeme...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:27:15   
veeseelaa
ma ko se ovdje svadjao?
a poklon za dr, ma standardno, košulja/kravata/neko piće/parfem, šal i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:29:21   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ko se ovdje svadjao?
a poklon za dr, ma standardno, košulja/kravata/neko piće/parfem, šal i sl

moj je za musltuluk dobio isti parfem koji je brad pitt trazio u gorazdu user posted image user posted image user posted image -armani code. ima ukusa i taj brad pitt, bar sto se tice parfema user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:32:24   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image  sta kaže gdin Pit nema nigdje nabaviti pa došao do BiHuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:33:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: salmy

ovo je ocito dan za prepirkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
sta je rec svi danas neraspolozeni user posted image user posted image user posted image user posted image   idem za poslom!!!!!!

izgleda da je krivo ovo fuj vrijeme...


krivo je more

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:36:22   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: salmy

ovo je ocito dan za prepirkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
sta je rec svi danas neraspolozeni user posted image user posted image user posted image user posted image   idem za poslom!!!!!!

izgleda da je krivo ovo fuj vrijeme...


krivo je more

eh, da je bogdo more!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 17:46:49   
Husic10
Dosta sto im ostavim $5.000 , a jos me napate...mada svi mi se smjeskaju ovdje im zakon rigorozan al neka je kad cujem kako se ponasaju doktori tamo...ne zasluzuju oni nista vala.

Ali ipak...
Ako si im dala kovertu...onda NISTA dosta im je to.
Ako ne , a fino se ponasali s vama onda neki pafrem ili kravatu..nesto fino a jednostavno...pa ja.

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.4.2010 19:04:05   
acudesa
Ja sam svom profesoru  mentoru tražila adekvatan poklon-kontala otići na Čaršiju jedan dan i kupiti nešto...aha....cijeli dan sam štancala i nisam ništa kupila...nit znam pije li ili ne (da se ne uvrijedi), jel ovakav onakav, možda neće uopšte poklon...uh to baš zna smoriti
Na kraju sam mu kupila poklon u ukrasnoj drvenoj kutiji sa kravatom i remenom....nisam imala više nerava i nije loše bilo
A, znaš kako ima originalnih poklona...uh...mm često dobije..pa recimo (dobru poslovnu tašnu, set simboličih skupocjenih tradicionalnih mini proizvoda,...ovo ti navodim čisto da imaš što više ideja da se odlučiš za tebi najbolju)...eto, ako mi još šta padne na pamet pisat ću

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 18:47:27   
Anoniman
Moj muž je dao dr. 100 KM kada sam se prvi put porodila,mada smo se dogovorili da nećemo dati ništa,ali je ona njega "pozvala" da mu ispriča kako je prošao porod,i kad je završila s pričom njemu bilo nezgodno,jer je bilo očito šta čeka...bilo mi je krivo iz razloga što je ona tokom poroda samo nadgledala(a mm je rekla da me ona porodilauser posted image ),a babici koja me porodila dala bih i 200 KM,jer puno znači kada je neko u tim mukama fin prema tebi i vidiš da se trudi da ti olakša koliko može,mada je to njihov posao,ali nažalost malo ih je koji ga obavljaju draga srca! A babici koja se toliko trudila oko mene je dao 40 KM zato što mu je ona iznijela bebu da vidi,bar išta!
Kada sam se drugi put porodila srećom user posted image muž nije bio u bolnici (opet bi on dijelio na sve strane),jer su me planirali tek ujutru poroditi,tako da je ta babica ostala kratkih rukava.Ja joj nisam htjela ništa dati,jer mi se malo zamjerila (nakon što mi je "objasnila" kako tiskati kad naiđe nagon,sjela je na kraj sale i uzela novine user posted image ,2 min.poslije toga sam rodila!)

Smatram da je bolje,već ko hoće,kupiti neki fin poklon,nego davati novac,ali eto ja nisam planirala ni jedno ni drugo!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:07:27   
marny
mito i korupcija od najranijih danauser posted image , kod nas u Hr. se ne daju novci doktorima to još od nikog nisam čula, ne daju se ni pokloni, ali recimo npr. žena koja je rodila samnom bila je iznimno zadovoljna sa dr. koji ju je porodio pa mu je kupila poklon,mislim da je bila bombonjera i piće.
Kod nas je običaj kada tata dođe po mamu u rodilište babici ili medicinskoj sestri koja taj dan obuče bebicu u novu robicu i izvede mamu da se pokloni bombonjera i cvijeće.
Uglavnom je ta osoba koju ste vi već "pikirai"user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:21:25   
koka i po
Blago vašim porodiljama.Kod nas u BiH se podrazumjeva da "moraš" platiti.Samo što ti ne donesu cjenovnik poroda.

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:24:38   
Anoniman
Da,da,i kod nas se daje sestrici koja iznese bebu poklon ili pak i novac.Ma da bi to sve poplać´o trebaš dignuti platu unaprijed...user posted image
Mada ne smatram da je mito ako se neko želi zahvaliti dr nekim poklonom poslije poroda,jer porod je već prošao onako kako je prošao,a ako se daje prije poroda onda se zna čemu to vodi,ili npr.kao jedna žena - gospođa koja je sa mnom ležala,nju su iz rađaone dovezli s novčanikom u ruciuser posted image i cijelo vrijeme je sestricama turala voće i sokove "počastite se" naravno da bi titrali oko nje i jesu! user posted image

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:28:51   
teacher75
IZVORNA PORUKA: koka i po

Blago vašim porodiljama.Kod nas u BiH se podrazumjeva da "moraš" platiti.Samo što ti ne donesu cjenovnik poroda.

ne slazem se da se mora platiti. ja nisam nista platila nit mi je neko to trazio! a znam i jos zena koje nisu nista dale i super su prosle. a to sto vecina zena daje novac a doktori ne odbijaju, to je druga prica


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:30:29   
frenkoza
ja i snaha smo doktoru koji nam je vodio trudnoce, nakon sto smo se porodile kupile jedan lijepi muski sat i tortu, kao zahvalu za sve sto nam je pomogao... iako je to njegov posao, ipak je on bio jaaako susretljiv prema nama i neizmjerno ljubazan.... i to smo uradile iz ciste zahvalnosti, mada se covjek opirao i bunio ali mi smo insistirale.... jer je zaista zasluzio... na sat smo gravirale imena nase djece

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:31:19   
Anoniman
Ja sam iznijela bebu svoje prijateljice iz bolnice (valjda znate za taj običaj) i pripremila sam poklon,sestrica naravno s osmjehom primi poklon i još mi "nakrenu" džep svog mantila,valjda da ubacim štogod,al´ su se naučile!Baš mi je bilo neprijatno,ali sam se i ja njoj "nakrenula" da mi da bebu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:35:31   
koka i po
Ja sa tri mjeseca trudnoće ležala u bolnici radi krvarenja.Pored mene žena koja  treba na carski rez  a sve odugovlače .Na kraju dodje dežurni doktor i reče joj da se trebala s nekim"dogovoriti"da joj uradi carski rez.Otišao je i nije je on radio iako je bio dežurni.Ni dan danas neznam da lim je žena rodila živo dijete.No koment.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:36:42   
marny
IZVORNA PORUKA: koka i po

Blago vašim porodiljama.Kod nas u BiH se podrazumjeva da "moraš" platiti.Samo što ti ne donesu cjenovnik poroda.


čuj ovo koka, par žena i ja na jednom forum zblatile jednog našeg ginića, a budući da smo navele datume kada smo rodile nije bio problem skontati jednom liječniku koji surfa po takvim stranicama da vidi šta se piše o njemu, pa nas je sutradan sve zvao na telefon i ono bla bla, nije to tako bilo nego ovako, hebote još da ti platim hahahahah
enivej, ja sam još rodila na epiduralnuuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:39:18   
koka i po
Da se nije osjećao krivim bolio bi ga...... za ono što ste napisale.

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:40:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja sa tri mjeseca trudnoće ležala u bolnici radi krvarenja.Pored mene žena koja  treba na carski rez  a sve odugovlače .Na kraju dodje dežurni doktor i reče joj da se trebala s nekim"dogovoriti"da joj uradi carski rez.Otišao je i nije je on radio iako je bio dežurni.Ni dan danas neznam da lim je žena rodila živo dijete.No koment.

tacno je da za carski rez traze pare, ali za prirodni porod ne, ja govorim o svom iskustvu i iskustvu svojih prijatljica-mnoge nisu platile i cak su neke prosle puno bolje nego one sto su platile unaprijed. znam za slucajeve zena koje su platile unaprijed pa im se doktor nije ni pojavio na kraju jer nije bila njegova smjena user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
6.5.2010 19:42:49   
frenkoza
zar ovo nije tema poklon nakon poroda... a ne mito pred porod

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *