|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: opasne igracke i oprema za bebe
16.12.2009 12:55:44   
new mama
Hvala Skvouser posted image ,a mi imamo ove kockice sto se slazu,ali ja sam ove sitne dijelove izvadila i sklonila,a ove vece se ne mogu progutatiuser posted image ,a one lutkice su uzas,sve kinesko,fujjjjjuser posted image

< Poruku je uredio tea lana RR -- 30.4.2010 13:02:33 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: opasne igracke
16.12.2009 13:01:52   
Skvo RR
Bebacha, ovde su ti igracke koje se povlace, radi toksicnosti.
Imas i slike. Ne znam koliko je tvojoj bebi, ali dosta beba stavlja u usta igracke. Npr. za jednu igracku stoji da je
Proizvod predstavlja hemijsku opasnost, jer plastični materijal od kojeg je napravljena lutka sadrži 0.35% masenog procenta Di (2-etiheksil) ftalata ( DEHP ) i 18% masenog procenta di-“izononil” ftalata ( DINP).

To mi je bila namjera da zene vide i sedmicno provjeravaju sta se povlaci sa naseg trzista.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: opasne igracke
16.12.2009 13:05:02   
bebacha
e Skvo nisi me razumila.hvala ti na ovom spisku i ja pratim ovo.napisala sam da se bas zabrinem kad je neka igracka hemijaski opasna,bez obzira koliko je beba.nismo se razumile

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: opasne igracke
16.12.2009 13:07:30   
Skvo RR
Ma i mene iskreno ove stvari zabrinjavaju....ali eto dobro je da se ipak radi na povlacenju ovakvih stvari sa naseg trzista....A najlakse je provjeriti, imaju slikice, opis i tako svake sedmice. Nama minuta sedmicno da pregledamo, a prevenira veoma opasne posljedice...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: opasne igracke
16.12.2009 13:09:23   
bebacha
Dobro je sve dok mozes vidjet koje su opasne,mene brine koliko ima igracaka za koje nemamo pjma da su opasne

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: opasne igracke
16.12.2009 13:12:08   
Anoniman
ja kupujem igracke samo sa oznakom CE

user posted image

to mi je neka garancija da je prosla kroz kontrolu evropske unije

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: opasne igracke
16.12.2009 14:26:45   
bebacha
nisam sigurna da je ta oznaka bas sigurna.neki dan u Bingu skuzim neku barbiku koja je katastrofa,da imam viska para sve bi ih kupila da bacim u smece.slicna je kao ova barbika(ako se moze tako nazvat)kao na slikama sto je Skvo postavila.ja je malo pregledam i vidim da ima tu oznaku.a kosta 1KMuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: opasne igracke
16.12.2009 14:52:17   
škorpija
pa i ta oznaka se falsifikuje kao i sve ostalouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: opasne igracke
16.12.2009 15:20:43   
Skvo RR
Tacno tako...CE oznaka je najfalsifikovaniji znak na proizvodima...Cak se Njemacka pokusala odbraniti uvodjenjem dodatnog znaka na svojim proizvodima, ali EU nije bila za to. CE jamci sigurnost proizvoda, ali ne i kvalitet. E, sad kako je kod nas ovakva situacija na trzistu, mislim da CE oznacavanje nije validno, bar kod nas. Uz to mi jos nismo zvanicno ovo regulisali, takooooo zene otvorite okiceeee....

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: opasne igracke
16.12.2009 15:26:52   
Nedi
hvala Skvo, nemamo ništa od toga, i mi kupujemo samo CE igračke ali hajd znaj ima li stvarno CE ili ne.
Već sam se prepala da neće biti koji Roary na spisku jer ih trenutno obožava



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: opasne igracke
25.12.2009 8:25:52   
ziki
Nadam se da se ne kosi sa pravilima foruma ali moram ovo da podijelim sa vama. Ovo je objavljeno na sajtu bebac.com
Kliknite OVDE i saznajte sve o Centru za upozoravanje!
sve o opasnim proizvodima za djecu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: opasne igracke
25.12.2009 13:01:22   
Anoniman
Evo baš pregledam ovaj link od ziki i jel ovo sve što ima vezicu na odjeći- opsanost od davljenja ili je nešto drugo u pitanjuuser posted image ...
Al mene je najviše strah ovih -hemijskih supstanci..ovo sve drugo je   vidljivo

< Poruku je uredio Breskva -- 25.12.2009 13:06:05 >

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: opasne igracke
25.12.2009 13:05:23   
w.pooh
user posted image user posted image user posted image moguće da je to..i ja sam jutors pregledala svih 128 stranica i hvala bogu nemamo nijednu igračku koja je na spisku..ustvari imam onu Tupperwarw zvečku koja je opasnost od gušenja zato što može dršku staviti ustauser posted image
Breskva hajd molim te pregledaj i ti sve našla sam onu ljigavu loptu e sad ne znam da li je kao tvoja ona je opasnost od zapaljenja i mislim da sam vidjela onaj konjić kao kod manueleuser posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: opasne igracke
25.12.2009 13:13:18   
Anoniman
Vidjela sam loptu al  lopta nema više bateriju što sija, razbila je moja sestra a i onako to je muž bio kupio sebi da liječi živce  user posted image user posted image user posted image ...
Ja imam i puzzle ali se izgleda misli samo na onog proizvođača kojeg su naveli moguće je da su ono one skroz sitne puzleuser posted image ...

< Poruku je uredio Breskva -- 25.12.2009 13:15:23 >

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: opasne igracke
25.12.2009 13:32:19   
w.pooh
Na puzzle se misli ako npr.imaju oni mali sitni dijelovi koji se vade kod slova O, B, R, P itd unutar kojih se nalazi sitni dijelovi koji se mogu izvaditi. Ja imam takve puzzle slova i brojevi ali sam ja prvo te sitne dijelove povadila pa tek onda dala user posted image da se igra

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: opasne igracke
20.1.2010 14:32:34   
MELLI
prošla godinauser posted image
IZVORNA PORUKA: MELLI

Skontali smo da smo u novogodišnjem paketiću dobili ovu lutkicu.Malo je reći da sam ljutauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Godinu dana kasnijeuser posted image

Evo mi i ove godine na istom mjestu dobismo opet ovu istu lutkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

A kao povučene su sa tržištauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: opasne igracke
26.1.2010 16:07:36   
Skvo RR
Evo za dvije sedmice januara, RAPEX

http://www.annt.gov.ba/rapex_obavjestenja/2010/rapexl-012010.php

http://www.annt.gov.ba/rapex_obavjestenja/2010/rapexl-022010.php



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: opasne igracke
27.2.2010 17:45:06   
milenium
piši-briši magnetna tabla:

Proizvod nije potpuno označen i na proizvodu nije bilo upozorenje u skladu sa Odlukom o sadržaju upozorenja kojim moraju biti obilježene igračke sa magnetnim dijelovima. Zbog postojanja magnetnih dijelova na proizvodu, postoji mogućnost da prilikom kvara na igrački (ispadanje magnetnog dijela) i gutanjem dođe do ozljeđivanja djece.
 
Distributeri su po nalogu tržišnog inspektora Brčko Distrikta BiH povukli iz prodaje navedeni proizvod, te stavili upozorenje u skladu sa Odlukom. Distributer  je, nakon što je Tržišna inspekcija RS utvrdila nepravilnosti, dobrovljno povukao iz prodaje i uništio 40 komada navedenog proizvod.


< Poruku je uredio milenium -- 27.2.2010 17:46:05 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: opasne igracke
28.2.2010 8:21:17   
Mya_81 RR
Sad čitam ove izvještaje i ne mogu vjerovati koliko toga ima, a sigurno još puno toga a da nismo ni svjesni...

A koliko sam ja shvatila uglavnom su igračke navedene jer postoji opasnost od gušenja nekim manjim dijelovima koji se mogu odvojiti od igračke. Znači, treba na to paziti prilikom kupnje user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: opasne igracke
28.2.2010 9:14:03   
Mya_81 RR
Na web stranici 'bebac' koju je neko postavio u prijašnjim postovima na listi opasnih stvari imaju i Gracova kolica i to popriličan broj modela user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: opasne igracke
28.2.2010 14:29:32   
škorpija
e ovu loptu sa šiljcima što ima u izvještaju(koji je skvo postavila) mm je kupio ajdinu davno, i srećom skontala sma da šiljci smrde pa mu nisam dala puno da se igra, e evo sad piše da sadrže neke opeasne hemijske uspstance

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: opasne igracke i oprema za bebe
30.4.2010 12:00:03   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: merima_s

Evo jedan interesantan spisak 29 proizvoda za djecu koji su povuceni iz prodaje ili oznceni kao rizicni:
http://parenting.ivillage.com/slideshow/parenting/biggest_childrens_product_recalls/post_206.html

Ja imam Graco hranilicu, ne znam je li bas ovaj model ali je slicna user posted image





< Poruku je uredio tea lana RR -- 30.4.2010 13:03:33 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: opasne igracke i oprema za bebe
30.4.2010 13:01:20   
Aki Sa
Draga Visnja

sto se istravih, znala sam za onu maramu kao baby sling da je povucena cim sam je narucila objavise da je zabranjena te je nikada nisam ni koristila, ali sad gledam i one krevetice i hranilice i dzidze iznad kreveta sve je to u 5gr slicno



< Poruku je uredio tea lana RR -- 30.4.2010 13:02:55 >


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: opasne igracke i oprema za bebe
30.4.2010 18:52:57   
Ilhana RR
ovo imamo... al cim je lamija pocela da se dize da sjedi mi smo to sklonili... jer sam o ovome citala i prije...

user posted image



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: opasne igracke i oprema za bebe
30.4.2010 19:47:47   
anidla
jaooo, ja sad gledam ove opasne igracke i skoro na svakoj stranici su one puzzle za pod sa brojevima i slovima koje ja trazim danima da kupim da stavim bebiju na pod pa da on puze po tome....sad definitivno odustajem od toga...




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *