|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apaurin 2mg
3.3.2009 17:00:30   
S.mama
I meni je propisao u trudnoci apaurin,ja ga nisam koristila,nije mi ni objasnio zasto ga je propisao..Nisam imala nikakve probleme..

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 7:26:29 >


_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: apaurin 2mg
3.3.2009 21:11:18   
poetesa
možda ti je propisao " po potrebi"  ili je nešto vidio u tvojoj anamnezi.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: apaurin 2mg
3.3.2009 21:39:03   
anitaMO
ovako je kod mene bilo.počela sam piti apaurin 3x1 od 8 tjedna trudnoće do samog kraja.zbog rizične trudnoće.utrogestan sam pila do 16 tjedna za održavanje trudnoće .onda ginipral.uz ginipral sam pila apaurin jer sam se tresla od njega.pa da me malo smiri dok se ne navikneš na njega.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: apaurin 2mg
4.3.2009 17:53:08   
manuela RR
Iz iskustva zanam da ginekolozi apaurin propisuju kada dolazi za vrijeme trudnoce do prijevremenih kontrakcija maternice,apaurin te kontrakcije smiruje,a znamo da kontrakcije stanjuju vrat maternice i kako ga stnjuju tako se zena otvara,znaci apaurin je prevencija prijevremenog otvaranja odnosno porodjaja.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: apaurin 2mg
19.3.2009 13:48:51   
luna77
i dobra stvar ako je tlak malo povišen da se neuzima odmah metildopha

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: apaurin 2mg
6.5.2009 2:15:11   
Ella_H
Poz trudnice....Nezelim da vas plasim ali stvarno kod nas u BIH apaurin se prepisuje ko da su narandze i jabuke u pitanju..
Malo sam ucila u skoli o tableticama i diazepam zaista nije bezopasna stvar a ti bolovi i folovi u trudnoci vecina nas osjeca ipak je drugo stanje i nemoze sve biti perfektno...Ja inace i po preporuci ginekologa izbjegavam sve moguce lijekove osim prenatala i omega 369 kojeg koristim...I ja imam problema s bolovima isijaaaaas i svasta nesto...nekad popijem acetaminophen kod nas je to paracetamol i mirna bosna...Jako se bojim rizika koji donose mnogi lijekovi pogotovo u trudnoci...Moj vam je savjet uzimajte jedino ako 100% morate i pokusajte sve drugo sto moze prije redovnog uzimanja apaurina pogotovo te 3 put dnevno terapije...Sretno i PUSA velika...

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: apaurin 2mg
7.8.2009 23:50:42   
nikita
Citam u upustvu Apaurina
"tokom trudnoce upotreba diazepama se gotovo uvijek izbjegava i moze se smatrati opravdanim samo u rijetkim urgentnim situacijama, kada lorist za majku prevazilazi rizik o plod....upotreba benzodiazepina u trecem tromjesecju trudnoce i tokom porođaja je kod jednog broja novorođencadi , povezana s razvojem simptoma obustave i "floppy infant " sindroma..."

Sindrom mlohavog dojenceta
( The floppy infant syndrome )

Sindrom mlohavog dojenceta (floppy infant) nije rijedak dijagnosticki problem u novorodjenackoj odnosno dojenackoj dobi. Klinicka dijagnoza osniva se na oskudnosti spontane motorike, izrazitoj hiperekstenzibilnosti zglobova te smanjenom otporu pri izvodjenju pasivnih pokreta. Sindrom mlohavog novorodjenceta/dojenceta moze biti uzrokovan bolestima sredisnjeg zivcanog sustava, neuromuskularnim bolestima, bolestima vezivnog tkiva, endokrinoloskim poremecajima te kromosomopatijama i razlicitim metabolickim bolestima....

Ja sam do sad Apaurina popila najmanje 50 bez pretjerivanja...Prvo uz Dobroston pa sad uz Gynipral.... i kad covjek ovo procita tocno se zabrine...



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:46:47   
Amrino
Ja, koliko vidim, doktori preporucuju skoro svakoj trudnici da ih pije...I to cak ne kazu ni kako, kada u kolikoj mjeri...Meni je to strasno! user posted image
Pa vrlo dobro je poznato da kroz posteljicu to dolazi i do bebe...I gdje je sada logika da zbog nekih bolova (koje ima svaka trudnica i koji su u trudnoci normalna pojava) mi dajemo nasim bebicama nesto ssto sluzi za smirenje zivaca, nesto sto redovno piju sizofrenicari i ljudi koji imaju problema sa zivcima?

okom trudnoce upotreba diazepama se gotovo uvijek izbjegava i moze se smatrati opravdanim samo u rijetkim urgentnim situacijama, kada lorist za majku prevazilazi rizik o plod....upotreba

Ovo dortori izgleda potpuno zanemaruju...user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:48:58   
veeseelaa
šizofreničarima se ne daje za terapiju apaurinuser posted image
ja znam dosta "starijih" trudnica kojima je dr zbog navodno godina prepisivao apaurin
Od mog prijatelja žena je iz samo tog razloga dobila takvu terapiju a imala je 28 godina kad je ostala trudnauser posted image  ja sam isto u tim godina ostala trudna al mi nisu prepisivali ništa slično, ko veli ovoj ne treba user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.8.2009 12:51:55 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:51:50   
nikita
Ne znam Amra majke mi, svaki dr ih preporucuje bez ikakvog razmisljanja...kad sam ovo sinoc procitala htijela sam da ga ne pijem uz Gynipral i da vidim hocu li mi srce brze lupat i hocu li se znojit ali mi muz ne da, kaze nemoj se pravit pametna pa sam odlucila piti ga samo ujutru a ne na vecer...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:55:06   
Amrino
šizofreničarima se ne daje za terapiju apaurinuser posted image


Ja znam jednog i on ih bukvalno jede...Ne moze bez njih da funkcionise...Ali nejse...To su tablete za smirenje...i zna se kome trebaju ;-)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:55:36   
Anoniman
Ma ne zanemaruju doktori nego vazu, sto je sasvim prirodno...a na lijekovima mora pisati i najmanja nuspojava...ako se od 10 ispitanih jedan prilikom uzimanja tog lijeka pocesao po ledjima oni to moraju napisati

Nece sigurno dr. prepisati apaurin ako za to nema potrebe ili bilo koji drugi lijek...vjeruj mi gora je nervoza za bebu nego apaurin od 2 mg

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:55:42   
Skvo RR
Moj ti je savjet da poslusas doktora. I ja sam bila pametnica i nisam pila i zavrsila u 9 mjesecu na metildopu i apaurinu.

Kako pijes gynipral moj ti je savjet da obavezno pijes apaurin, jer je to kombinovana terapija Apaurin ti tu sprjecava nus pojave gyniprala, ali ti vjerovatno to znas.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 12:58:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

šizofreničarima se ne daje za terapiju apaurinuser posted image


Ja znam jednog i on ih bukvalno jede...Ne moze bez njih da funkcionise...Ali nejse...To su tablete za smirenje...i zna se kome trebaju ;-)



izmedju ostalih lijekova koje ljudi s sch dijagnozom uzimaju...a njihova doza apaurina je vjerovatno  20 mg

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:03:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

šizofreničarima se ne daje za terapiju apaurinuser posted image


...i zna se kome trebaju ;-)



A kome  to trebaju?

Mislim da sada nazvasmo sve ljude koje ih trose psihickm bolesnicima. Apaurin se daje kao terapija za mnoga stanja, kao sto su grcenja misica,reumu, anginu pektoris.

Vjerovatno je onda moj tata onda sizofrenicar i psihicki bolesnik.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:04:36   
Amrino
Ma nemam ja nista protiv davanja apaurina trudnicama kojima je to zaista potrebno- (hvala Bogu pa postoje tablete koje mogu pomoci!) a jel sada hocete da kazete da 99 % trudnica treba da ih pije?
...Problem je sto se olako daju...Ja sam svjedok da me lik samo jednom pregledao i propisao mi da pijem Gynipral, Isopten i Apaurin (10 tableta dnevno!!!) a da nakon i prije njega niti jedan drugi doktor nije ni spomenuo mogucnost bilo kakve terapije...(svaki pregled sam isla kod drugog doktora).
Mislim da treba potraziti bar dva- tri razlicita misljenja prije nego se odluci uzimati neka terapija jer ma kako god da je kod nas uvrijezeno misljenje- tablete nisu bezazlne i bezopasne.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:06:42   
nikita
skvo pit cu ga svakako, ne mogu ja nista na svoju ruku, da sam samo ja u pitanju onda bi lako al sad sam 2 u 1, a slazem se s tobom dadada , gore je stres i sekirancija od apaurina od 2 mg...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:07:40   
Amrino
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

šizofreničarima se ne daje za terapiju apaurinuser posted image


...i zna se kome trebaju ;-)



A kome  to trebaju?

Mislim da sada nazvasmo sve ljude koje ih trose psihickm bolesnicima. Apaurin se daje kao terapija za mnoga stanja, kao sto su grcenja misica,reumu, anginu pektoris.

Vjerovatno je onda moj tata onda sizofrenicar i psihicki bolesnik.



To sto je kod nas u drzavi normalno da svi piju Apaurine ko bombone- ne znaci da je to normalno! Zna se kome treba Apaurin- bolesnicima! Trudnica sa blagim kontrakcijama i bolovima to nije...
Kod nas je najnormalnija stvar da se krhne Apaurin kad pogledas dnevnik...a po pravilu se ne bi smio prodavati bez recepta mada to kod nas ovisi o volji farmaceuta...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:17:22   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR




To sto je kod nas u drzavi normalno da svi piju Apaurine ko bombone- ne znaci da je to normalno! Zna se kome treba Apaurin- bolesnicima! Trudnica sa blagim kontrakcijama i bolovima to nije...
Kod nas je najnormalnija stvar da se krhne Apaurin kad pogledas dnevnik...a po pravilu se ne bi smio prodavati bez recepta mada to kod nas ovisi o volji farmaceuta...



Tvoja konotacija u ranijim postovima nije bila da Apaurin piju "samo" bolesni ljudi, ali nebitno.
A to sto ljudi pojacano trose lexiliume, apaurine i druge sredstva za smirenje je jedna od mnogobrojnih posljedica rata, neimastine, stresnog zivota.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:38:29   
Hurma
i ja sam glumatala, kakav apaurin, necu ja to... doktorica nije normalna... nisam uopšte nasekirana... bas cool... user posted image e kad fino pred kraj 3-ec/pocetak 4. mjeseca prsnu vodenjak i izgubih bebu zbog kontrakcija... skontah da sam ipak trebala, ali bi kasno...
ovu trudnocu sam pila po jedan dnevno cesto... ne vise od 1... uz gynipral... s tim da je nuzno praviti "odmore" od po nekoliko dana, s tim da sada pijem samo 1 mg, tj. pola bosauina (isto sto i apaurin) dnevno, te cu od ovih dana (ulazim shajromu 9-ti mjesec) prestati skroz da bebca odviknem od tih tabletica do porođaja, da ne bude ili "mlohav" ili hiperaktivan, kako kaze moj ginekolog, najbolji ginekolog u BiH...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 13:41:39   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

To sto je kod nas u drzavi normalno da svi piju Apaurine ko bombone- ne znaci da je to normalno! Zna se kome treba Apaurin- bolesnicima! Trudnica sa blagim kontrakcijama i bolovima to nije...
Kod nas je najnormalnija stvar da se krhne Apaurin kad pogledas dnevnik...a po pravilu se ne bi smio prodavati bez recepta mada to kod nas ovisi o volji farmaceuta...



E, pa vidis nisi u pravu. Ja sam u obje trudnoce kao terapiju imala apaurin od 2 mg. Upravo zbog kontrakcija, za koje ti mislis da se apaurin ne treba piti. Meni je pomogao, posebno u pocetku trudnoce, i prve i druge. Posebno blizanacke kada sam apauarin pila i u jutro i navecer!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: apaurin 2mg
8.8.2009 21:43:12   
Amrino
Ma nemam ja nista protiv davanja apaurina trudnicama kojima je to zaista potrebno- (hvala Bogu pa postoje tablete koje mogu pomoci!) a jel sada hocete da kazete da 99 % trudnica treba da ih pije?
...Problem je sto se olako daju..


Elma- evo da citiram samu sebe user posted image . Znaci kada su potrebne- super! Tebi ocito jesu bile- a meni vidis nisu a opet mi je propisao 2x po dvije tab. od 2 mg dnevno+ Gynipral+ Isopten. To je propisao jedan doktor a tri doktora su smatrala da to ne treba.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: apaurin 2mg
10.8.2009 20:51:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: Amrino RR




To sto je kod nas u drzavi normalno da svi piju Apaurine ko bombone- ne znaci da je to normalno! Zna se kome treba Apaurin- bolesnicima! Trudnica sa blagim kontrakcijama i bolovima to nije...
Kod nas je najnormalnija stvar da se krhne Apaurin kad pogledas dnevnik...a po pravilu se ne bi smio prodavati bez recepta mada to kod nas ovisi o volji farmaceuta...



Tvoja konotacija u ranijim postovima nije bila da Apaurin piju "samo" bolesni ljudi, ali nebitno.
A to sto ljudi pojacano trose lexiliume, apaurine i druge sredstva za smirenje je jedna od mnogobrojnih posljedica rata, neimastine, stresnog zivota.



slazem se i jos bi' dodala da je kod nas mila majka kako se u drugim zemljama koriste i trose pogotovo sredstva za smirenje i antidepresivi...to je na zalost postao nacin zivota koji nije moda vec posljedica svega sto se oko nas desava...ima ona  "Da sam normalan poludio bi"
user posted image



< Poruku je uredio dadada -- 10.8.2009 20:52:41 >

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: apaurin 2mg
10.8.2009 22:32:28   
Hanady RR
i ja sma ga pila uz ginipral...probala sam da nepijem al sam dobila aritmiju...soba mi se tresla...pa sam onda morala uz ginipral i apaurin piti i izoptin. katastrofa...al hvala drgaom Bogu sa bebom je sve OK. I ja sam čitala kontraindikacije...pa mi ih mm sve pobaco iz kutija...da se neopterećujem.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Apaurin 2mg
11.8.2009 22:41:32   
Mya_81 RR
Ja sva sreća nisam morala piti apaurin u trudnoći jer mi gynipral nije izazivao nikakvu aritmiju...dobro sam ih podnosila...

Da se olako daju - daju se! Isto kao što za bilo kakvu upalicu šibaju antibiotike.

U trudnoći u masi nekih situacija dovoljno bi bilo piti magnezij, ali kod nas će radije dati apaurin...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 7:26:44 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *