|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apaurin 2mg
19.12.2014 0:06:09   
bejbibi
Cao zene imam jedno pitanje...jel se smije apaurin piti uz mg direct???? Posto oboje imaju isto dejstvo..

Meni je u 16 sedmici doktorica propusalajer sam imala kontrakcije,a do 5 mj sam pila i dabriston i pronatal...sad sam 27+ 5 i popijem svaki dan mg direct a nekad po potrebi apaurin...zadnjih dana me nesto pecka unutra stomak a redovnome boli donji dio jer mi je zasad nissko al kao pocelo se penjat....druga mi je trudnoca i u 7 sed sam prokrvarila pa zato pila terapiju..dva doktora su mi rekla da se dabrston pije do 5 mj, kadnije nema efekta pa sam zato prestala [ a moj doktor napusao da i dalje ista terapija) a ja sam davno prestala stim..ne vjerujem mu bas..no,nije to tema alu sam htjela da vas upoznam smojim stanjem.
Ugl,jel se smije mg i apaurin piti u istom danu?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Apaurin 2mg
19.12.2014 0:30:12   
Medić*
Za te bolove koje osjecas trebas se javiti svom dr.
Ja sam isto svaki dan pila magnezijum. Inace su u trudnoci pojacane potrebe za istim usljed hormonalnih promjena, rasta posteljice i djeteta. Brzo se izlucuje mokracom pa se treba nadoknaditi. Vazan je za misicni sistem i dobar za peristaltiku crijeva. Zato sam ga svaki dan pila izuzev ako bih zaboravila.

Apaurin sam dobila u drugom trimestru zbog visokog pritiska uz terapiju s metildopom. Nisam redovno uzimala onako po potrebi. Vise sam ishranu regulisala.
Desavalo se da ga popijem bas kada i magnezijum. Samo recimo jedno ujutru drugo navece. Onako sama sebi odredila.
Uglavnom najbolje pitaj svog ljekara o tome jer ja ne bih imala odg a pila sam ih kao sto vec rekoh nekad zajedno.
Pila sam i dabroston do 20 sedmice.

< Poruku je uredio medic slatki -- 19.12.2014 0:31:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Apaurin 2mg
19.12.2014 0:54:51   
bejbibi
Pa heej MEDIC gdje zi ti :)) jel me se sjecas..nakvise smo na temi djeca u dbojezicnoj sredini pisale hihi....
Hvala na odgovoru...naravno da mi je doktorica to propisala jer sam ga pila kad sam pila i terapiju..al kontam mg i apaurin su skoro isto ( za opustanje misica) pa zato sam pitala....uglavnom i ja kad pijem, pijem jednu ujutru drugu navecer...doktorica mi je rekla da kad osjtetim.bolove mogu i po dva popit..al eto ka uvijek jedan izmem..a bas imam problema, odnosno bolove sa ovom trudmocom..mah samo da iznesem do kraja aBd...

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Apaurin 2mg
19.12.2014 21:10:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Pa heej MEDIC gdje zi ti :)) jel me se sjecas..nakvise smo na temi djeca u dbojezicnoj sredini pisale hihi....
Hvala na odgovoru...naravno da mi je doktorica to propisala jer sam ga pila kad sam pila i terapiju..al kontam mg i apaurin su skoro isto ( za opustanje misica) pa zato sam pitala....uglavnom i ja kad pijem, pijem jednu ujutru drugu navecer...doktorica mi je rekla da kad osjtetim.bolove mogu i po dva popit..al eto ka uvijek jedan izmem..a bas imam problema, odnosno bolove sa ovom trudmocom..mah samo da iznesem do kraja aBd...


Ma vidim poznat mi nik ali nisam se sjetila s koje tema user posted image
Meni je po dva bilo propisano, ali ja nisam nekako htjela, vec bi jednu uzimala ali ne stalno, vec onako kada bas ima potrebe.
Opet porazgovaraj sa dr oko tih bolova. A i trudnoca raste samim tim i materica se siri, pritiska sa svih strana :) Zelim ti da sve aBg bude u redu do kraja i da jedno bepce zdravo doneses na ovaj svijet. Cuvaj se i prati terapiju propisanu. Brzo ce to user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 104
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *