|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.9.2013 14:58:05   
Bebica11
Alma hvala na podijeljenom iskustvuuser posted image ma samo da sve bude oki do kraja aBd pa nek bude I krupna beba sta cuuser posted image Kod mene stalno neke krajnosti. user posted image Cura bila ispod standarda I zaostajala. Rodila se 2, 85kg a ova beba krupnija...

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.9.2013 15:12:16   
Teddy Bear
Bebice tako je moj sin bio uvijek "glavatiji " za sedmicu ili dvije,rodio se 3800, samo se ne sekiraj, da bude hairli do kraja insallah.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.9.2013 15:17:59   
Bebica11
Teddy kod nas nije samo glava vec I fl odgovara za 34 sedmice(a sutra punih 32) tako da je I dug. Isto djecak je pa na hajr. Ovaj dr u DZ mislio da sam fulila ZMuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.9.2013 15:30:28   
Teddy Bear
Momak masallah, inace su krupniji od curica, tako bar kazu, moja curica je imala obim glave sa 2 mj kao on na rodjenju user posted image a ona je imala 3350.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 15:40:08   
Elaa
drage moje,
danas sam bila na UZ i dr. mi je rekla da je sve ok ali da je na mozgu bebinom uocljiva malena tackica(cista) jedva vidliva, kaze da to nije nista strasno, da zna biti mnogo veca i da bi se trebala povuci do 28 sedmice.Ja sam u 18 sedmici trudnoce. Nisam previse preplasena jer sam nekad davno nesto o tome citala, ali ipak malo da vam se pojadim i da vas pitam da li se neka od vas sustrela sa tako necim?

Pucica i cuvajte mi se

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 17:06:53   
Mama_Mia
Elaa, i ja sam nešto načula o tome, kao komšinica od moje prijateljice je također bila u sličnoj situaciji, kao doktor joj jedne sedmice rekao da ima neka tačkica na mozgu a već sljedeće sedmice kada je otišla na kontrolu nije bilo ni čega..nadam se da će sve biti ok, ne sikiraj se..

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 17:13:33   
Mama_Mia
Jučer sam bila na kontroli kod svoje dr.koja me mogu slobodno reći baš nasikirala. Koliko god se čovjek odupirao kojekakvim brigama ipak se ne može prepustiti slučaju "šta bude"..Drga mi je trudnoća i prilično sam mršava, sad sam sa 47 kg ostala trudna i trenutno sam u 27 sedmici trudnoće a prema UZ 25.Dobila sam za to vrijeme samo 4,5 kg..i za prvu trudnoću su mi dr.govorili da je beba sitna, a curica nas je sve iznenadila kada se rodila sa 3550..doktorica mi sugeriše da pojačam prehranu, kao odražava se moja mala kilaža i na bebi, koja sad teži oko 900 gr..je li to normalno za te sedmice trudnoće???

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 18:29:21   
Elaa
Mama_Mia nisam u takoj situaciji ali nemoj se sekirati, sama kazes da vas je prvo dijete iznenadilo jer su doktori mislili da je sitnija. Beba sebi uzme sve sta joj treba a ti jedi samo raznovrsno, moras malo i na sebe misliti i tebi treba energije. Ja ne jedem isto puno al pokusavam da jedem svaki dan razlicito,jest da mi nekad tesko pada jer svakako nisam neka izjelica a imam i 2 kamena u zuci pa se malo i cuvat moram. Dr.mi je dala prenatal da pijem bas zato sto se mucim sa hranom. Jedi cesto a pomalo i nesto kaloricnije, jace. Znam da je to lakse reci al pokusaj.
Zelim ti samo da sve bude ok kod drugog pregleda i vjerujem da hoce, samo se nemoj sekirati jer to dadatno utice na bebicu .

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 18:41:44   
Elaa
evo sad sam nasla na jednoj njemackoj stranici(ja samo njih pratim nesto mi lijepse sve to objasne svabe user posted image ) da je tezina bebe u 27 sedmici izmedu 1000 i 1100 gr a duzina izmedu 34 i 36 cm! Eto nemoj se brinuti nije to nista puno samo malo kaloricnije jedi user posted image i bebica ce biti dobro, jer sve te tezine i duzine bebe su individualne , samo nemoj previse brinuti i cuvaj se !

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 19:39:01   
Mama_Mia
user posted image velikiiiiiiiiiii zagrljaj za tebe elaa što si me ohrabrila, borim se sama sa sobom al opet neki glas sumnje nadjača..pijem i ja prenatal al nekako uvijek držim da jedem koliko mogu , ništa što će me učiniti teškom da se osjećam, ne mislim na kilažu jer bi mi zaista bilo drago da dobijem koju kilu , nego, onako da se osjećam tromo..moram se potruditi malo više, evo danas sam svašta u sebe ubacivala, stomak mi se zatego,bebu i ne osjećam a inače me baš udara, valjda što je bila gladna a ja to nisam kontala user posted image ..ljubim te i hvala na razumijevanju

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 21:09:39   
Elaa
Ja sam jednom na UZ bila i bebica se nije bas vrtila kako je valjda trebalo i dr.me pitala da nisam mozda gladna jer to ima veze sa bebinim pokretima. No dobro, samo se cuvaj i drago mi je sto sam te barem malo odbila od tamnijih misli, samo se ti cuvaj i rackaj da nam nase user posted image budu zdrave i dobro aBd user posted image

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.9.2013 22:25:50   
Mama_Mia
Abd..kad je tebi termin i odakle si?Da se možda ne sretemo na porođaju user posted image

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.9.2013 10:01:44   
Elaa
meni je termin po 4D UZ 26.2. a po mojoj dr. 1.3. , posto ja imama amenoreu i ne znam kad sam imala ovulaciju user posted image , ali je bitno da je moja mala ribica sada tu i jako sam sretna zbog toga. Ja cu se poroditi u Zenici na carski ,to sam vec davno odlucila jer kroz svo posao vidim sve i svasta pa mi je to bio nekako okidac za moju odluku.
Odakle si ti, kad je tebi termim ?
pozdravcic user posted image

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.9.2013 17:46:28   
Mama_Mia
Iz Sarajeva sam.. termin mi je kao 23.12 mada koliko sad tu ima odstupanja nemam pojma, inače imam jako neredovne mentruacije i ne znam ni kad sam trebala dobiti a oni određuju termin na osnovu zadnje mece..vidjećemo akoBogda samo da sve bude ok..prvu curicu sam prenijela 7-8 dana, otišla u bolnicu tek kad sam bila otvorena deset prstiju kad bol nisam mogla više da trpim, jer sam dan prije bila već na kontroli i rekli su mi ne dolazi dok ti ne pukne vodenjak...i ja čekaj kod kuće čekaj i ništa a bolovi sve češće..na kraju kad su spali na svako 2 min ja u bolnicu i porodim se za sat-dva..kad bi mi opet bilo tako ..user posted image

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.9.2013 11:06:34   
Elaa
Ti ces prije mene user posted image jos malo , samo da bude kako treba a bit ce , samo treba pozitivno razmisljati user posted image .

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Detalji s UZV pregleda...
4.10.2013 8:52:28   
Dea86
Drage moje,
ja sutra idem na prvi pregled, test je prije dva tjedna pokazao user posted image , i to dva putauser posted image Malo me uhvatila panika, nemam nikakve pretjerane simptome trudnoće osim što mi se jako spava i puno piškim user posted image Nadam se da je sve o.k i da će na proljeće stići bebica user posted image

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Detalji s UZV pregleda...
5.10.2013 8:15:39   
Elaa
Sretno user posted image i cestitam na user posted image , ma bit ce sve ok samo se nemoj brinuti ! Javi kako je bilo
user posted image pozzz

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.10.2013 17:17:48   
sara123

IZVORNA PORUKA: Dea86

Drage moje,
ja sutra idem na prvi pregled, test je prije dva tjedna pokazao user posted image , i to dva putauser posted image Malo me uhvatila panika, nemam nikakve pretjerane simptome trudnoće osim što mi se jako spava i puno piškim user posted image Nadam se da je sve o.k i da će na proljeće stići bebica user posted image


Osjetit ces kasnije, ne brini user posted image Samo da te mucnine ne uhvate..Uzivaj sada user posted image

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.10.2013 9:48:44   
Dea86
Pregled je prošao super, srček se već čuje i sve je u redu, kontrola sa masom nekih nalaza za 6 tjedana user posted image user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.10.2013 13:04:32   
Mama_Mia
Čestitam Dea86 na trudnoći i želim sve naj od user posted image

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.10.2013 18:13:33   
sara123
Eto sad si postala svjesnija user posted image Ja dok nisam malo srculence vidjela kako kuca, nekako nisam bila svjesna.
Da ti trudnoca prodje super aBd, cestitke user posted image

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.10.2013 16:22:34   
Elaa
Opet ja i mali problemcic,u 20/21 sedmici sam trudnoce, bila sam danas na redovnoj mjesecnoj kontroli i sve je ok ali je doktorica spomenula pielom i da je oko 5 mm. Sad sam o tome malo citala na google i nije mi bas drago sto i moja bebica to ima user posted image , moze nestati a moze se i povecati sto ja ne zelim. Da li je neko imao takva iskustva?
Tuzna sam ali pokusavam pozitivno da razmisljam !
pozz

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.10.2013 9:50:40   
Dea86
Draga Ella, nemoj nipošto tražiti po Googleu takve informacije, samo ćeš se još više uspaničiti. Moj je savjet da potražiš drugo mišljenje, ja osobno mislim da je plod još uvijek premali, još se uvijek razvija da bi se sada postavljale nekakve dijagnoze... Bit će sve dobro, samo misli pozitivno i čuvaj se, posebno viroza user posted image

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.10.2013 18:26:21   
Elaa
Hvala ti draga Dea86 na javljanju user posted image , doktorica nije ni rekla da ce to pratiti niti je gdje zapisala, samo je spomenula.Muz i ja cemo svakako u 24 sedmici na 4D UZ kod druge doktorice. Bebica je svakako prije 3 sedmice na desnoj strani mozga imala neku cisticu koja je nestala, stvarno nema nista i ja sam vidjla , tako da vjerujem da ce i to nestati user posted image . I ti si upravu, bebica je jos u razvoju. Eto vjeruj da sam se juce bila pravo nasekirala, al danas sam optimisticna i vjerujem da ce moja mala curica biti dobro. Juce smo saznali da je curica,iako moj muz nije htio znati spol, doktorica je izletila user posted image i neka je, sad znam da nije neki fudbalercic sto me udara vec jedna mala balerinica plese user posted image , samo da je ona meni ziva i zdrava i bit ce aBd u to sam uvjerena .
Zaista moramo biti pozitivne, cuvajte mi se moje drage user posted image , pusica

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.10.2013 20:07:40   
jasminah
Mojoj bebici je pialon prosiren bio uocen jos i ranije,posebno lijevi. Svaki pregled je velicina varirala,a najvise oko 10. Strasno sam se sekirala i ludila zbog toga. Elem nakon poroda sam odvela bebu na uv i pijalon je i dalje bio prosiren,urna kultura svaki mjesec sve ok. Na posljednjoj kontroli sa 5mj. bebi se pialon povukao Elhamdulila, znaci sve ok. Za sve su krivi ovi novi uvuser posted image , jer toga je bilo uvjek samo niko nije ni primjecivao. Kaze meni dr. Masic: ja sam nedavno saznao da imam 3 pialona,pa sta mi faliuser posted image . Nista nemoj da se brines,ne dozvoli da ti to pokvari uzivanje u trudnoci. Znas li je li djecak ili djevojcica.

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *