|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 9:17:38   
niki83

IZVORNA PORUKA: Adria
eee muko moja draga, ja im se vala ne tuširala hladnom vodom, svašta, čuj to...


Tusirala sam se hladnom i prije 4,5 god..nije bilo izbora user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 9:27:48   
Adria
E draga Niki, ja znam da je na kraju najbitnije da sve oko poroda prođe u redu, da se rodi živa i zdrava beba/bebe i da se dođe svojoj kućići ali ipak zar je toliko čudno očekivati od takve ustanove malo humanije uslove... Čuj kupati se hladnom vodom, pa šta da si se razbolila? Baš bi ti to trebalo u tom momentu kad treba da brineš o svojoj bebici, da je dojiš...
Ne mogu još da vjerujem u to da nemaju tople vode... ajde za posteljine, za spavaćiće, plahte i sve inekako mogu da prihvatim ali za toplu vodu to ne mogu... osim ako se ne porađaš u periodu juli/avgust user posted image

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 9:48:45   
palachinken
Adria, ja sam imala tople vode, tuširala sam se 2-3x dnevno, bila u renoviranom dijelu (gdje leže žene nakon prirodnog poroda), mijenjali mi redovno posteljinu i spavaćice.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 9:53:30   
niki83
Vjeruj da je nisu imali tada..a evo nemaju ni sada..barem zene tako kazu.
Ali vidis barem nisam morala nositi spavacice..posteljinu i co.
I onda se nadas nesto se nabolje promijenilo za te 4 god... Kad shvatis ustvari da je isto, odnosno i gore!
A da ne pricamo opet o osoblju i doktorima koji kao gladni vukovi oblijecu oko zena kada dodju na porod user posted image zasto..pitamo se..nisu dovoljno placeni pa ocekuju i od nas da dodamo..od nas koje sigurno sljedecih 5-6 mjeseci necemo feninga uplate vidjeti na svojim racunima..user posted image
Ma zalosno je stosta..vjeruj topla voda mi je najmanji problem! Nazalost!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 10:03:32   
Adria
Ma neka vala, ja nit radim, nit sam radila prije trudnoće, nit imam bilo kakve uplate na račun, oko mene sve penzioneri ahaha, ali vala nek mi uzmu sve što imam samo da mi se oni rode živi i zdravi.. Za sebe se puno ne sekiram i to kako će mi se ko obraćati od sestara jer sam se do sad uvijek znala boriti za sebe... ni za posteljine, ni za peškire ni za spavaćice ni to mi nije velika briga... samo eto meni zapela za uho ta hladna voda... al dobro je sve dok iz tuša ne izlazi plin user posted image

Ajde baš me zanima kakva će biti aBd moja iskustva pa da vam prepričam ovdje user posted image

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 10:33:41   
niki83

IZVORNA PORUKA: Adria


Ajde baš me zanima kakva će biti aBd moja iskustva pa da vam prepričam ovdje user posted image

user posted image
user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 12:20:42   
mamica Emina
Evo mene opet na ovoj temi.. 2011.sam bila dolje i aBd opet u junu :) Baš me zanima šta se sve promijenilo od tad :)

_____________________________

"Odabrao sam jednog anđela za tebe,on će te čekati i brinuti se za tebe.Svakog dana će se smijati s tobom,imaćeš njegovu ljubav i bićeš sretno biće."-"Hoćeš li mi reći ime tog anđela?" -"Nije važno kako se zove"-reče Bog-"ti ćeš ga zvati MAMA!!!"


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2014 12:53:57   
Nedi

IZVORNA PORUKA: niki83

A koga zapadne taj novi dio?! user posted image
Zaista mi je smijesno nositi svoju posteljinu ili sl.. Spavacicu hajde i nekako.
I hvala Bogu pa smo tu, u blizini, pa kad sta i zatreba lahko je donijeti. A sta ce one zenice koje nisu iz Ze user posted image
A vi ste nazalost bas dugo zadrzani..user posted image

Pa uglavnom zapadne sve koji prodju bez komplikacija. I mi bi bili tu ali morali smo na intenzivnuuser posted image I bas su mi dobro dosle one nepromocive plahtice jer bi lezala na mokrom (da sad ne detaljisem znamo kako to izgleda)

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Porodiliste u Zenici
4.2.2014 23:30:33   
Adria
Da li se novorođenoj djeci u našem porodilištu prilikom rođenja određuje krvna grupa?

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Porodiliste u Zenici
5.2.2014 8:16:31   
niki83
Adria..ne odredjuje se!


_____________________________

N&N

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Porodiliste u Zenici
5.2.2014 8:42:06   
palachinken
Ma određuje, ako si ti RH negativna.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Porodiliste u Zenici
5.2.2014 9:16:05   
Adria
Nisam rh negativna. Nego na ovo pitanje me podstakao članak kako preko 80% anketiranih ljudi u BiH ne znaju koja su krva grupa, što mislim da je sramota. Pa kako ćemo i znati ako se ne određuje prilikom rođenja nego samo ako ne daj Bože dođe do neke operacije ili ako kao punoljetni ne postanemo dobrovoljni davaoci krvi ili ako smo žena pa saznamo u toku trudnoće ili ne platimo da nam odrede jer nas eto pobogu zanima, šta nas ima zanimat user posted image

Koja smo mi rupa ovaj kanton srednjovjekovni.

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Porodiliste u Zenici
5.2.2014 19:21:21   
ljubicica ze
Evo da i ja napisem svoje iskustvo!porodila sam se 17.01.2014.samo mogu pohvaliti sve,ama bas sve....babica na porodu je bila %zenita,za koju imam samo rijeci hvale.sve sto sam je zamolila,ona je sa osmijehom uradila,a ne poznajemo se...sve sestre,a i dr.na,njih tri su bile ok,mada me je dr.sestic porodio,a o njemu ne treba nista reci,osim da je jedno divno stvorenje.ono sto me je odusevilo jeste soba za porodilje okrecena u narandzasto-bijelu boju,sa zasebnim wc-om i kupatilom,novi kreveti i za mame i za bebe,nova stolarija,podovi,sve cisto,posteljine se redovno mijenjaju,sve odise svjezinom...tople vode je bilo stalno,spavacice nisu neke,ali mogu posluziti,s tim da sada dozvoljavaju da se ponesu i svoje spavacice.mislim da nijedna zena nema razlog da iznosi negativno misljenje,jer su uslovi veoma dobri,bolji su Za 80%od prethodnih godina.eto drage zence koje ocekujete svoje bebice,idite bez brige...

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Porodiliste u Zenici
6.2.2014 8:53:03   
niki83

IZVORNA PORUKA: Adria

Nisam rh negativna. Nego na ovo pitanje me podstakao članak kako preko 80% anketiranih ljudi u BiH ne znaju koja su krva grupa, što mislim da je sramota. Pa kako ćemo i znati ako se ne određuje prilikom rođenja nego samo ako ne daj Bože dođe do neke operacije ili ako kao punoljetni ne postanemo dobrovoljni davaoci krvi ili ako smo žena pa saznamo u toku trudnoće ili ne platimo da nam odrede jer nas eto pobogu zanima, šta nas ima zanimat user posted image

Koja smo mi rupa ovaj kanton srednjovjekovni.


Zato sam i napisala onako izricito ne odredjuje se! U "normalnim" uslovima i situacijama.

_____________________________

N&N

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Porodiliste u Zenici
6.2.2014 8:58:28   
niki83

IZVORNA PORUKA: ljubicica ze

Evo da i ja napisem svoje iskustvo!porodila sam se 17.01.2014.samo mogu pohvaliti sve,ama bas sve....babica na porodu je bila %zenita,za koju imam samo rijeci hvale.sve sto sam je zamolila,ona je sa osmijehom uradila,a ne poznajemo se...sve sestre,a i dr.na,njih tri su bile ok,mada me je dr.sestic porodio,a o njemu ne treba nista reci,osim da je jedno divno stvorenje.ono sto me je odusevilo jeste soba za porodilje okrecena u narandzasto-bijelu boju,sa zasebnim wc-om i kupatilom,novi kreveti i za mame i za bebe,nova stolarija,podovi,sve cisto,posteljine se redovno mijenjaju,sve odise svjezinom...tople vode je bilo stalno,spavacice nisu neke,ali mogu posluziti,s tim da sada dozvoljavaju da se ponesu i svoje spavacice.mislim da nijedna zena nema razlog da iznosi negativno misljenje,jer su uslovi veoma dobri,bolji su Za 80%od prethodnih godina.eto drage zence koje ocekujete svoje bebice,idite bez brige...


Mnogo ti hvala sto si podijelila ovo svoje iskustvo s nama!!
Lijepo je procitati ovakav post, narocito sto primjetih da si i nekad ranije bila u porodilistu i da si mogla uporediti iskustva!
Sve najbolje i cestitke na rodjenju user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ljubicica ze)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Porodiliste u Zenici
6.2.2014 14:03:22   
Adria
Ljubičice svaka čast što si odlučila da nam napišeš svoje iskustvo. I ja vjerujem da to nije tako strašno kako mnogi misle ili kako su imali nekada iskustva. Stvari se mijenjaju a dosta toga je i do lične percepcije, nismo svi ni isti.

Čestitke na prinovi i da sve bude kako treba i dalje!

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu ljubicica ze)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Porodiliste u Zenici
8.2.2014 21:06:58   
Ammeli
..

< Poruku je uredio Ammeli -- 8.2.2014 21:18:49 >

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Porodiliste u Zenici
12.2.2014 15:13:27   
hibiskus
Drage moje, sretna sam sto sam naisla na ovu temu. U 36.sedmici sam,termin je 16.3. aBd,pa sam pocela sa pripremom stvari za porodiliste, posto se od sada nadam svaki dan, pa trebam biti spremna.
Koliko sam shvatila, sada se smije nositi svoja spavacica,znam da prije nije moglo? To bi mi odgovaralo. A smije li se kod nas kao u Sa ponijeti sok od jabuke i krekeri? Ovo ostalo mi je jasno. Hvala unaprijed na odgovorima. Sretno svim budućim mamama.

(odgovor članu Ammeli)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Porodiliste u Zenici
12.2.2014 15:44:46   
niki83
Hibiskus ti u svoju torbu koja ce biti uz tebe naravno mozes staviti i nesto za pice i za gricnuti user posted image . Meni prosli put niko nije pregledao torbu..ali tad nisam nista ni nosila. Zato je mm dva sata poslije poroda poslao punu kesu sokova, jogurta i sl. Cak su mi i supicu od Salcina donijeli user posted image ali ja nisam mogla smisliti nista!
Ovaj put sam stavila malu cokoladicu i flasicu vode u torbu koja je vec spremna, neka mi se nadje user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Porodiliste u Zenici
12.2.2014 16:44:02   
hibiskus
Hvala niki 83 na odgovoru, znači da slobodno stavim Šta mi naumpadneuser posted image . Super, lijepo je to znati, spremicu štošta, ali neka bebica ne žuri još user posted image .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Porodiliste u Zenici
16.2.2014 17:28:09   
dajana4
zdravo svima na ovoj temi, tj buducim mamama,,, ja inace lezim gore od novembra i nagledala sam se svasta.. mislim u pozitivnom smislu.. sto se tice sta se smije ponjeti, pa ono osnovno, uloske, maramice, za higjenu, jedne carape,.sve za pit voda, sok sta imate uza se kao i grickalice, kifle itd.. ne smje se ponjeti odjeca i voce .. i da ponjet se mora koji kom.. pelena za bebaca..

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Porodiliste u Zenici
19.2.2014 0:53:16   
Azura
Kako volim da virnem na ovaj dio foruma,tako mi je slatko citati sta pisete...sjecam se kada sam se i ja spremala za taj dan.Sve vece uzbudjenje svakim danom.U glavnom,uslovi i nisu tako losi.bilo je zena koje su se zalile,te nevalja wc,te hrana bez veze ma svasta nesto.Ja kazem kakva nam je vlast dobro je sto imamo i ovo,a kome se ne svidja neka ide privatno.Ja sam bila devet dana,nemam prigovora stvarno jedino na dr.koji nije htio da mi uradi carski rez,jer sam dosla iznenada i nisam imala para.Ali hvala Bogu sve se zavrsilo kako treba.Lezala sam sa bebom na "bolesnoj strani"taj dio nije renoviran.Moja zamjerka se jedino odnosi na prozore koji se slabo zatvaraju,a tako isto i u wc-u.Najveca stvar u nasim bolnicama je korupcija,zene moje,na to budite spremne.Od srca vam zelim lahke porode+zdave bebe=sretni roditelji.

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Porodiliste u Zenici
3.3.2014 7:59:12   
Nikara
Drage mame, uz dužno poštovanje i iskreno suosjćanje s majkama koje su imale loše iskustvo, ja se čitajući ove postove pitam jesmo li bile u istoj bolnici. Porodila sam se u junu 2013. hitnim neplaniranim carskim rezom i nikome nisam dala ni jednu jedinu marku, niti imam ikakva poznanstva u bolnici. Porodilište je potpuno renovirano, kreveti novi,svaka soba ima kupatilo. Mogla sam donijeeti svoju spavačicu što ne smatram minusom nego plusom. Osoblje je bilo divno, ali zaista. Na sva moja pitanja i potrebe su odgovorili ljbazno i profesionalno. I da ne bude sve savršeno, da bila je poneka sestra manje srdačna od ostalih, poneka situacija je po meni trebala biti drugačija, ali svi smo ljudi i svi imamo različito poimanje ljudi i događaja oko sebe. Generalno sve pohvale za porodilište i osoblje i ti ljudi rade sa mnogo pacijenata i nemaju uvijek idealne uvjete. U mojoj sobi je bila majka koja je roncala na sve jer je ocekivala da sestre prepozaju njene potrebe ne znam čime i njoj je najteže jer je sve boli a eto nas ne boli pa njoj ne vjerujemouser posted image . Ako imaš pitanje ili neku potrebu pozovi sestru i objasni joj, ako ona to zaboravi ljubazno je podsjeti, pa nisi joj ti jedini pacijent u zivotu. Opet kazem, ne zelim negirati ničije loše iskustvo, samo pišem svoje. Sretno budućim mamama user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Azura)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Porodiliste u Zenici
3.3.2014 10:41:50   
Hannica

IZVORNA PORUKA: Adria

Da li se novorođenoj djeci u našem porodilištu prilikom rođenja određuje krvna grupa?

Mojoj djecivsu odredili, valjda zato sto sam ja rh-, hB svi su pozitivni, nece mi se cure morati smarati vadjenjem antitjela i roghamom.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Porodiliste u Zenici
3.3.2014 11:13:35   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Nikara

Drage mame, uz dužno poštovanje i iskreno suosjćanje s majkama koje su imale loše iskustvo, ja se čitajući ove postove pitam jesmo li bile u istoj bolnici. Porodila sam se u junu 2013. hitnim neplaniranim carskim rezom i nikome nisam dala ni jednu jedinu marku, niti imam ikakva poznanstva u bolnici. Porodilište je potpuno renovirano, kreveti novi,svaka soba ima kupatilo. Mogla sam donijeeti svoju spavačicu što ne smatram minusom nego plusom. Osoblje je bilo divno, ali zaista. Na sva moja pitanja i potrebe su odgovorili ljbazno i profesionalno. I da ne bude sve savršeno, da bila je poneka sestra manje srdačna od ostalih, poneka situacija je po meni trebala biti drugačija, ali svi smo ljudi i svi imamo različito poimanje ljudi i događaja oko sebe. Generalno sve pohvale za porodilište i osoblje i ti ljudi rade sa mnogo pacijenata i nemaju uvijek idealne uvjete. U mojoj sobi je bila majka koja je roncala na sve jer je ocekivala da sestre prepozaju njene potrebe ne znam čime i njoj je najteže jer je sve boli a eto nas ne boli pa njoj ne vjerujemouser posted image . Ako imaš pitanje ili neku potrebu pozovi sestru i objasni joj, ako ona to zaboravi ljubazno je podsjeti, pa nisi joj ti jedini pacijent u zivotu. Opet kazem, ne zelim negirati ničije loše iskustvo, samo pišem svoje. Sretno budućim mamama user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovo stvarno djeluje ohrabrujuće za nas koje ćemo se aBd porađati u Zeničkoj bolnici...Super...user posted image user posted image user posted image user posted image Po ranijim iskustvima vidim da ženice nisu bile nesto zadovoljne...Hvala Bogu da su se prilike promjenile....user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

more
milenium

koliko puta mažete bebu kremom na moru?

nijednom (14%)

jednom (4%)

svaki put kad iziđe iz vode (52%)

dva puta (4%)

10 puta (6%)

molim mišljenje (19%)


Broj svih glasova: 69

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *