|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
29.10.2010 7:22:19   
taurus
lokacija posteljice ne utiče na sam porod, ali je važno da dr. zna gdje je locirana radi kasnijih eventualnih komplikacija nakon poroda, tj, ako posteljica ne izađe cijela i bude potrebno naknadno "čišćenje"

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
29.10.2010 22:03:57   
Admiraaa
Hvala Taurus, sad mi je lakse, samo nek se user posted image   rodi ziva i zdrava ostalo cemo izgurati nekako!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
15.9.2011 16:34:45   
Skvo RR
prenosenje postova

IZVORNA PORUKA: optimal

Zdravo svima,

ja sam u 27. sedmici trudnoce... danas sam bila na kotnroli i doktor mi je rekao da beba nije razvijena za 27. sedmicu, nego za 26. Sta znaci ovo? Koliko je opasno? Je li neko imao slicno iskustvo?  Trazi da se ponovo vidimo za 15 dana. Takodjer mi je rekao da je posteljica zrelija nego sto treba biti.



IZVORNA PORUKA: Silver

Sto se tice zrelosti bebe koliko ja znam cesto se desava da beba bude zrelija za sedmicu ili cak dvije, ili da kasni sedmicu dvije, a to nije nista opasno, nego samo znaci da si ili imala kasniju ovulaciju ili da se desavaju skokovi/mirovanja u razvoju bebe ! Don't worry  a o posteljici iskreno neznam nista, javit ce ti se sigurno neko ko zna vise!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
15.9.2011 16:38:02   
Skvo RR
Evo ja sam sa posteljicom II/III od trideset_e sedmice obje trudnoce dogurala sa cerkom 38+5, sa sinom 39+6...user posted image



< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.9.2011 16:39:02 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
4.11.2011 19:10:35   
Bebica11
Skvo ima li te? Meni danas na uzv beba manja nego po sedmicama(a do sad je uvijek bilo ok)user posted image a stepen zrelosti je III posteljice, bas me brine to sad, kolika je bila kilaza tvojih bebica,jel pratila sedmice?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
4.11.2011 19:39:00   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Skvo ima li te? Meni danas na uzv beba manja nego po sedmicama(a do sad je uvijek bilo ok)user posted image a stepen zrelosti je III posteljice, bas me brine to sad, kolika je bila kilaza tvojih bebica,jel pratila sedmice?


to ne mora nista da znaci, razlicita su djeca, ima sitnije ima krupnije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
4.11.2011 19:44:12   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Skvo ima li te? Meni danas na uzv beba manja nego po sedmicama(a do sad je uvijek bilo ok)user posted image a stepen zrelosti je III posteljice, bas me brine to sad, kolika je bila kilaza tvojih bebica,jel pratila sedmice?


to ne mora nista da znaci, razlicita su djeca, ima sitnije ima krupnije


problem i jeste u tome sto je do sad beba bila cak naprednija a sad kako je III stepen ne dobiva na teziniuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
4.11.2011 19:53:21   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Bebica11

Skvo ima li te? Meni danas na uzv beba manja nego po sedmicama(a do sad je uvijek bilo ok)user posted image a stepen zrelosti je III posteljice, bas me brine to sad, kolika je bila kilaza tvojih bebica,jel pratila sedmice?


Tu sam....user posted image

Koliko ti je odstupanje?

Meni je on pratio sedmice, iako su mi na kraju rekli da radi posteljice nece biti krupan..a ja rodila umu 3250gr i 51 duga, emirka 3 500 gr i 52 dug. Obim trbuha mi je sa emirkom bio uvijek u minusu za dvije sedmice.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.11.2011 19:55:45 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
4.11.2011 20:55:09   
Bebica11
danas sam 34 plus 5

a mjere su BPD 8.82 35 plus 4
HC 306mm 34 plus 1
AC 266mm 30 plus 5
FL 68mm 35 plus 1

ona kaze u 35 sam sedmici, mjere su do sad bile uvijek 3 dana naprednije, sad je po uzv starost 33 i 6 dana, a tezina 2063gr(ISTA vec 12 dana) jer sam istu tezinu bebe imala kad sam izlazila iz bolnice

RI JE 0,59 jel to ok?

< Poruku je uredio Bebica11 -- 4.11.2011 21:05:20 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 1:02:25   
edijevamama
bitno ti je da ovaj BP ogdovara i Femur, sto znaci da bebina glava i nogica(tj. kosti) se sasvim normalno razvijaju, kao kod tebe, a sla ce dobit ono kad pocne ciku sisat :) a obim stomacica znam da jem eni doktorica(Aida iz vojne) uvijek govorila da to nemoze nikada precizno da se izmjeri , a zasto user posted image .
Ovo oko RI pojma nemam , nesto je cini mi se oko polozaja posteljice.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 9:17:25   
bsii
ja sam u 22.nedelji trudnoce i posteljica mi je tip 3.i imam nisku posteljicu.da li moze da dodje do nekih komlikacija?

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 11:50:34   
bsii
imali neko da odg. na moje pitanjeuser posted image

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 11:52:07   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: bsii

ja sam u 22.nedelji trudnoce i posteljica mi je tip 3.i imam nisku posteljicu.da li moze da dodje do nekih komlikacija?


jel stepen zrelosti III ili, kod nas ne postoje tipoviuser posted image

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 12:40:28   
bsii
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: bsii

ja sam u 22.nedelji trudnoce i posteljica mi je tip 3.i imam nisku posteljicu.da li moze da dodje do nekih komlikacija?


jel stepen zrelosti III ili, kod nas ne postoje tipoviuser posted image

pa posto zivim u inostranstvu ne znam ni ja.ali u izvestaju pise placenta II type 3,a na jos jedno mesto pise placenta posterieur type 3.juce sam bila na ultrazvuk i imam opet za mesec a normalno sam trebala tek pred kraj 8.meseca da imam zadnji ultrazvuk da je sve bilo u redu

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 12:45:08   
bsii
???

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 12:47:34   
Bebica11
Evo malo sam googlala za tebeuser posted image ti tipovi oznacavaju poziciju posteljice, bas je niska zato te i narucuju ponovo za mjesec na uzv, jesu li ti preporucili mirovanje, kod nas preporuce mirovanje ako je bas nisko, a ona se kako rasla maternica moze DICI,to je dobra vijestuser posted image ,a to posterieur znaci da je straga, to nista ne znaci,sve ok, ne brini se, ne radi se uopce o starosti kao u mene


(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
5.11.2011 13:01:32   
bsii
IZVORNA PORUKA: Bebica11

Evo malo sam googlala za tebeuser posted image ti tipovi oznacavaju poziciju posteljice, bas je niska zato te i narucuju ponovo za mjesec na uzv, jesu li ti preporucili mirovanje, kod nas preporuce mirovanje ako je bas nisko, a ona se kako rasla maternica moze DICI,to je dobra vijestuser posted image ,a to posterieur znaci da je straga, to nista ne znaci,sve ok, ne brini se, ne radi se uopce o starosti kao u mene


e hvalauser posted image  pa nije mi nista rekla za mirovanje(mozda je rekla ali je nisam razumelauser posted image ).samo da mogu da dobijem krvarenje,i da je sve dobro dok nemam kontrakcije.a mene strah ako se ne podigne

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
30.11.2011 18:37:04   
sheilla
Ja sam u 33. sedmici i danas mi je privatna doktorica rekla da mi je zrelost placente 2. Beba mi je teska 2585 g. Takodje mi je rekla da to moze uticati na bebino razvijanje, i da se najvjerovatnije poradjam prije termina. Imam bolove "dole" i doktor mi je rekao mirovanje. Koliko je opasan taj 2. nivo?

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
30.11.2011 18:53:04   
maja78 RR
treci nivo ti je porod
od drugog se prati prokrvljenost (koliko dijete dobija hrane), i ako je ona losa to je za porod jer se ne razvija dalje (tezina, visina)

ja od 27 imala II nivo i rekli poradjas se ranije,cak dva puta isla i na komisiju za carski i na kraju dijete kasnilo 8 dana preko termina

zato ne brini

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sheilla)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
1.12.2011 15:02:37   
sheilla
hvala majo :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
11.12.2011 17:13:01   
optimal
Ovom prilikom zelim podijeliti svoje iskustvo s vama. Imala sa zreliju posteljicu od kraja 6. mjeseca. Cesto sam isla na kontrole zbog toga. Polovinom osmog se plodna voda reducirala (bilo je manje ali dovoljno za bebu), a pocetkom devetog sam rodila svoju milu. Moj savjet svima koje imaju isti problem je da mnogo miruju nakon sto ima doktor kaze da je posteljica zrelija. Nije to nista strasno samo je bolje da je beba sto duze u stomaku, a zrelost posteljice utice na vrijeme poroda. Dakle zrela posteljica - mirovanje!!!

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
10.12.2012 18:34:07   
Dalia_88
Vidim da su neke davno pisale sto se tice zrelosti posteljica pa bi volila da mi one napisu sta se desilo i da li su se porodile dosta prije vremena zbog toga.
Ja sam danas bila na UZ, stepen zrelosti posteljice mi je II/III i ima manje plodove vode. Ja sam trenutno 34+2, beba je do sad dobro napredovala, teska je oko 2500g al me brine sta ce biti poslije.




_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu optimal)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 14:35:31   
Dalia_88
Pa zar niko da napise user posted image
Dobila sam uputnicu za GAK jer je protok na donjoj granici pa da mi rade konzilijarni UZ. Eto nadam se da ce se neko javiti..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 14:52:54   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Vidim da su neke davno pisale sto se tice zrelosti posteljica pa bi volila da mi one napisu sta se desilo i da li su se porodile dosta prije vremena zbog toga.
Ja sam danas bila na UZ, stepen zrelosti posteljice mi je II/III i ima manje plodove vode. Ja sam trenutno 34+2, beba je do sad dobro napredovala, teska je oko 2500g al me brine sta ce biti poslije.




Evo mene..ja sam dva puta imala isti problem..sa tim da su meni protoci bili okej...Prirodno mi je porod krenuo sa Umom 38/39 sedmica, a emira su mi indukovali u 40 sedmici, jer se nisam otvarala, a tek su tada poceli protoci da ne stimaju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 15:46:23   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Pa zar niko da napise user posted image
Dobila sam uputnicu za GAK jer je protok na donjoj granici pa da mi rade konzilijarni UZ. Eto nadam se da ce se neko javiti..


Draga Dalia,
Maloprije sam pisala na temi razgovori u ocekivanju djeteta-decembar, pa cu ovdje samo preformulisati post.
Razlika izmedju mene i tebe je 5 dana, meni je termin 25.01. ako Bog da. Dakle, ja sam 33+6 i moja beba zadnjih 5 sedmica ne napreduje kako treba. Mislim, obim glave, duzina noge i ostale mjere su bas kako treba, ali tezina je sa 33+1 bila 2 kg. U zadnje dvije sedmice je dobio samo 300 gr. Doktor kaze da bi tezina trebala biti izmedju 2200 i 2400 gr, ali ono sto je dobro jeste da nema zastoja u rastu, samo je beba mrsava. Ako ovako nastavi dobijati, do poroda ne znam hoce li imati 3 kg. Kod mene je razlog, kako doktor kaze, usporen protok kroz pupcanu vrpcu, pa beba jednostavno ne dobija dovoljno hrane koliko bi mogla pojesti. Protok kroz srcanu aortu i kroz mozak je hvala Bogu uredan. Plodne vode ima dovoljno, a posteljica je zrelosti II, doktor kaze da je to OK. Sad sam na mirovanju, jer mi se i grlic skratio za citav 1cm u proteklih 15 dana, pa sam bas zabrinuta. Sta su tebi konkretno rekli? Moj doktor kaze da je sto se tice bebe, sve kriticno do punih 34 sedmice, kad se zavrsava kompletan razvoj pluca pa bebi ne daj Boze ne trebaju steroidi za razvitak istih, jer moze samostalno disati. kako vidim ti si 34+4, beba hvala Bogu napreduje, pa se s te strane nemoj puno zabrinjavati. Ono sto pokusavam da kazem je da je meni protok slabiji vec 5 sedmica, a jedini nacin da se imalo popravi jeste mirovanje. Doduse, kod mene ni to ne vazi.
U svakom slucaju, pokusaj da se ne uznemiravas previse, vidjeces sutra sta ce ti reci, najvaznije je da se to sa Bozjom pomoci sve dobro zavrsi i da u svojim rukama drzis svoje zdravo malo blago.

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *