|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 19:22:01   
Dalia_88
Sutra moram nazvat rano da vidim da li mogu ici da mi rade taj UZ jer treba valjda vise ljekra da bude prisutno.
Kod mene su protoci na donjoj granici to mene brine a sto se tice posteljice vidjela sam da to ne mora znaciti nista. Moja beba trenutno ima 2500g sto je taman za 34/35.
Nista konkretno mi nisu rekli. Vidjecu poslije tog UZ sta ce reci. Nadam se samo da ce protoci biti ok pa da izguram jos bar 2-3 sedmice.

Skvo u kojoj sedmici je tebi posteljica bila starija i koji stepen??


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 19:30:10   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Sutra moram nazvat rano da vidim da li mogu ici da mi rade taj UZ jer treba valjda vise ljekra da bude prisutno.
Kod mene su protoci na donjoj granici to mene brine a sto se tice posteljice vidjela sam da to ne mora znaciti nista. Moja beba trenutno ima 2500g sto je taman za 34/35.
Nista konkretno mi nisu rekli. Vidjecu poslije tog UZ sta ce reci. Nadam se samo da ce protoci biti ok pa da izguram jos bar 2-3 sedmice.

Skvo u kojoj sedmici je tebi posteljica bila starija i koji stepen??


evo nadjoh svoj post na prethodnoj stranici

ja sam u tvojim sedmicama imala stepen zrelosti III i ovo

""""""""danas sam 34 plus 5

a mjere su BPD 8.82 35 plus 4
HC 306mm 34 plus 1
AC 266mm 30 plus 5
FL 68mm 35 plus 1

ona kaze u 35 sam sedmici, mjere su do sad bile uvijek 3 dana naprednije, sad je po uzv starost 33 i 6 dana, a tezina 2063gr(ISTA vec 12 dana) jer sam istu tezinu bebe imala kad sam izlazila iz bolnice

RI JE 0,59 jel to ok? """""


IZGURALA SAM DO 38 sedmice i prvi dan 38. me porodili INDUCIRANO radi posteljice beba imala 2850gr a evo sad klipaca preko 10kg ELHAMDULILLAH nista ne brini samo se kontrolisi redovno, ko te vodi?user posted image

< Poruku je uredio Bebica11 -- 12.12.2012 19:32:04 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 19:31:40   
Bebica11
i da navali na slatko, c vitamin a izbjegavaj zivotinjske masnoce i mlijecne proizvodeuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 21:33:45   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Bebica11

evo nadjoh svoj post na prethodnoj stranici

ja sam u tvojim sedmicama imala stepen zrelosti III i ovo

""""""""danas sam 34 plus 5

a mjere su BPD 8.82 35 plus 4
HC 306mm 34 plus 1
AC 266mm 30 plus 5
FL 68mm 35 plus 1

ona kaze u 35 sam sedmici, mjere su do sad bile uvijek 3 dana naprednije, sad je po uzv starost 33 i 6 dana, a tezina 2063gr(ISTA vec 12 dana) jer sam istu tezinu bebe imala kad sam izlazila iz bolnice

RI JE 0,59 jel to ok? """""


IZGURALA SAM DO 38 sedmice i prvi dan 38. me porodili INDUCIRANO radi posteljice beba imala 2850gr a evo sad klipaca preko 10kg ELHAMDULILLAH nista ne brini samo se kontrolisi redovno, ko te vodi?user posted image


I mene si utjesila, samo da znas, na prethodnoj stranici sam opisala svoju situaciju

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 22:21:13   
Dalia_88
Ionako jedem samo slatko i voce user posted image
Ma sta bude bice ne mogu vise da razmisljam sta ako ovo sta ako ono. U sub mi je 35 punih sedmica pa eto valjda nece bit problema.
Kod mene sve mjere odgovaraju 34/35 a beba ima 2500g.

Mene vodi Dr. Amra Habibovic nacelnica DZ Tuzla.


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 22:52:18   
Bebica11
Arminaa drago mi je ako vam pomognem, kod mene je bas bio slucaj kao u tebe BEBA MRSAVA a sve mjere ostale okej, i kad se rodila tako je mrsava bila da sam mislila da ima 1.9kg i kad rekose 2.85 ja se iznenadila:)))

uglavnom i ja sam prelezala ne samo deveti mjesec vec cijelu trudnocu

BEBE DEBLja secer, mislim da kako sam navalila na cokolade tad se beba i udebljala malo, a c vitamin poboljsava protok ilezanje na lijevom boku,znam da dotuzi al brzo ce proci:)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
12.12.2012 23:47:36   
Dalia_88
Vecinom i lezim na lijevom boku to su mi jos davno preporucili jer sam mal morala i mirovat beba nisko itd.
Jedem mandarina dosta a sreca sad je sezona voca sa puno vitamina C pa ima izbora.
Ja sam cula da med deblja bebu. Jadna ja ako navalim da debljam bebu pa pretjeram valja je rodit krupnu user posted image

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.12.2012 21:03:03   
mamine oci
u 34-35 nedelji sam trudnoce....na danasnjem pregledu rekli su mi da je beba u redu ali da mi je poseljica II/III stepen nisam pusac ,ali kazu da je razlog zrelije posteljice u vecini slucajeva cigarete,nisam zabriuta puno samo koliko skontah doktorku moguce raniji porod nego sto je predvidjen termin...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 10:55:48   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Sutra moram nazvat rano da vidim da li mogu ici da mi rade taj UZ jer treba valjda vise ljekra da bude prisutno.
Kod mene su protoci na donjoj granici to mene brine a sto se tice posteljice vidjela sam da to ne mora znaciti nista. Moja beba trenutno ima 2500g sto je taman za 34/35.
Nista konkretno mi nisu rekli. Vidjecu poslije tog UZ sta ce reci. Nadam se samo da ce protoci biti ok pa da izguram jos bar 2-3 sedmice.

Skvo u kojoj sedmici je tebi posteljica bila starija i koji stepen??


Cini mi se 30 sedmica II/III, cekaj da nadjem post.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 10:57:10   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Skvo ima li te? Meni danas na uzv beba manja nego po sedmicama(a do sad je uvijek bilo ok)user posted image a stepen zrelosti je III posteljice, bas me brine to sad, kolika je bila kilaza tvojih bebica,jel pratila sedmice?



Meni je on pratio sedmice, iako su mi na kraju rekli da radi posteljice nece biti krupan..a ja rodila umu 3250gr i 51 duga, emirka 3 500 gr i 52 dug. Obim trbuha mi je sa emirkom bio uvijek u minusu za dvije sedmice.

Evo u obje trudnoce od 30 sedmice II/III mi je stepen zrelosti posteljice. A rodila Umu sa 38/39, a Emira na dan termina.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 11:43:34   
mamine oci
ja se nadam da cu izdrzati bar do 38 sedmice nek malo bebara dobije na kilazi :)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 11:47:59   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja se nadam da cu izdrzati bar do 38 sedmice nek malo bebara dobije na kilazi :)



ma hoces i ja sam bila u 35 II na III a rodila u 43 sedmiciuser posted image ,nista se ne briniuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 11:51:59   
Dalia_88
Ja sve imam osjecaj da ce bebica poranit user posted image
To u terminu mi zvuci nevjerovatno..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 11:52:20   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja se nadam da cu izdrzati bar do 38 sedmice nek malo bebara dobije na kilazi :)



ma hoces i ja sam bila u 35 II na III a rodila u 43 sedmiciuser posted image ,nista se ne briniuser posted image

ne brinem nego doktori to malo napuhaju ali eto ti kazes i pregurala termin, kod mene bebara trenutno 2600gr po njihovim merenjima, a ja sam sad u 35 sedmici ,pa reko da doguram bar do 38 da bar ima 3kg ali hvala ti na rijecima utjeheuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
20.12.2012 11:57:35   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja se nadam da cu izdrzati bar do 38 sedmice nek malo bebara dobije na kilazi :)



ma hoces i ja sam bila u 35 II na III a rodila u 43 sedmiciuser posted image ,nista se ne briniuser posted image

ne brinem nego doktori to malo napuhaju ali eto ti kazes i pregurala termin, kod mene bebara trenutno 2600gr po njihovim merenjima, a ja sam sad u 35 sedmici ,pa reko da doguram bar do 38 da bar ima 3kg ali hvala ti na rijecima utjeheuser posted image


Ma ti njihovi proracuni nikada nisu precizni.

Nemoh da te kilaza zabrinjava, uopste. Meni je dr govorio sa F, beba ce biti oko 3 kg, a ja u 38 sedmici rodila sedam dana nakon pregleda 3, 800.

Samo se ti smiri i oopusti user posted image

ja te neki dan gledam mashalah rekoh ko da dvojke nosi, toliko u stoma sve otislo :)))

pusti ti njihove procjene user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 15:06:29   
tužna mama
Stepen zrelosti posteljice user posted image prvi put za ovo čujem pitam se kod kakvi ja to ginekologa idem. Kako se to uopšte procjenjuje jel se vidi na ultrazvuku šta li. Ako netko može objasnit?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 15:08:12   
Skvo RR
Vidi se na ultrazvuku....zapravo gledaju "kalcifikaciju posteljice"...to je ono sto ja znam...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 15:13:45   
tužna mama
Hvala na brzom odgovoruuser posted image ovaj tjedan idem dr pa ću svakako pitat.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 15:36:35   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vidi se na ultrazvuku....zapravo gledaju "kalcifikaciju posteljice"...to je ono sto ja znam...user posted image


Vidi se na UZV i ginekolog to obavezno gleda. Jako je bitan stepen zrelosti jer prebrzo sazrijevanje posteljice moze dovesti do usporenog rasta i razvoja bebe. Ja znam da je mojoj dr prva recenica na pregledu, koju zapisuje: posteljica straznji zid, nulti stepen zrelosti, plodove vode dovoljno.

Pitaj doktora na slijedecem pregledu. Mozda ti samo to ne naglasava.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 17:33:42   
Dalia_88
Evo da napisem onima koje ce nekada citati ovo i imati isti problem kao mi.
Rodila sam u 38 sedmici, prirodno krenuo porodjaj a rodila djevojcicu 3250. Na otpusnici pise da je beba preuhranjena za period kad je rodjena user posted image Toliko o tome da se treba previse sikirati user posted image
Inace sam jela puno slatko pa vjerovatno je zbog toga beba bila napredna.
Posteljica je ostala isti stepen zrelosti i na narednoj kontroli, znaci nije vise starila.

Sretno svima koja cekaju svoje bebice..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 17:51:14   
tužna mama
Moje iskustvo u prvoj trudnoći,posteljica akutni infrakti u 37tt beba mrtva a moj vrli ginekolog koji se hvali s 30g iskustva to nije vidio na redovnim pregledima. Zato pitajte doktora sve pojedinosti ma koliko vas gledouser posted image

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.2.2013 18:08:42   
tinkivinki
kod mene u starom trudnickom kartonu posteljica zadnji zid gr 1,i tako do 9 mjeseca onda je gr 1-2

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
27.3.2013 13:17:41   
Apotekarka
Meni je prosle sedmice u 36 sedmici zrelost posteljice I/II a tek cu na pregled u iduci cetvrtak je li mi to dugo cekati sta vi mislite

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
27.3.2013 14:28:45   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Meni je prosle sedmice u 36 sedmici zrelost posteljice I/II a tek cu na pregled u iduci cetvrtak je li mi to dugo cekati sta vi mislite



mislim da je to za ove sedmice sasvim ok

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
27.3.2013 14:44:13   
Teddy Bear
meni je u toj sedmici bila III stepen, ja sam mislila necu jos ni sedmicu izdrzat, a porodila sam se tek za 4 sedmice, znaci u terminu, tako da mislim da je to ok.... uzivaj user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *