|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram?
2.10.2008 18:16:16   
prevareni
i jos nesto koliko vidim svaki put kada hocu da pomognem svakome,nebitna nacijonalnost,dadnem adresu i telefon poruka nemoze da prođe,a svi smo radi jednog cilja,pa molim da ako je problem,da mi kazu kako mogu da pomognem narodu koji zeli da zna brojeve klinika i sve ostale informacije da sto prije dobijemo potomstvo,ja sam morao reagovati ovako jer sa u prirodi takav da zelim svakom pomoci,izvinjavam se ako sam bio grub,Hvala.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spermiogram?
2.10.2008 21:24:24   
maslačak82
VedicaRR, njoj na PP pošalji adresu bolnica gdje idete na kontrole, radite nalaze i sve ostalo.Imamo jednu zatvorenu temu u koju ona upisuje klinike za sterilitet i bolnice pa prikupljamo sve informacije širom bivše nam države da pomognemo i da se lakše snalazimo.
Hvala unaprijed!
Također za sve ostale korisne informacije koje ste do sada podijelili sa nama.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spermiogram?
28.10.2008 18:38:15   
prevareni
Pozdrav svim muskarcima koji imaju problema sa Spermatozoidima,da hitno traze lijek Pro-fertil caps.2x1 3mje.jer da znate koliko je dobar odmah bi isli pjesice u Austriju da ga kupite jer ga oni proizvode,kada sam vdio prvi nalaz prosle godine Progresivno pok.su bili 36% pio sam Proxed 6 mjes.i novi nalaz kad sam vadio u Sarajevu kod Radmile.u junu.Progresivno pok.su bili 40%,i zatim nabavljam Pro-fertil.i pijem nakon 1mje.nalaz u Tuzli je bio Progresivno pok.45%,ali mi nalaze Puno Puno bakterija i svega, pa je nalaz bio slab.danas u Tuzli vadim novi nalaz i vidite CUDA,Progr.pok.55% i ostale stvari koje sam imao proslom nalazu je mnogo bolje.i zato nabavite ovaj lijek da nas D B Obrduje,svi koji zele da pitaju mogu gdje hoce postavljati pitanja svi ce dobiti odgovor.Sretno svima.

Glavni krivac ko mi je propiso lijek Urolog DR Šabanovic Fadil,Načelnik Urologije u Zenici.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spermiogram?
29.10.2008 14:35:06   
maslačak82
Samo mi napiši molim te što sve sadrži taj Pro-fertil i u kojim količinama.
Veliko hvala!

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spermiogram?
29.10.2008 17:12:18   
prevareni
L-carnitin 440 mg,L-arginin 250 mg,Coenzym Q10 15mg,Vitamin e120 mg,Zink 40 mg,Folsaure 800 mcg,Glutathion 80 mg,Selen 60 mcg,evo E-mail:profertil@lenuspharma.com, www.profertil.at,ako jos nesto treba samo pitaj te,jedna napomena za 6,5mje.dok sam pio proxsed dobio sam 6% -34%-40%a za 3mje.sa 40% na 55% i jos bi trebao da bude bolji jer sam imao masu gljivica,bakterija,krvi,eritrocit,i jos neke bakterije koje nebih navodio a one su najgore.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spermiogram?
30.10.2008 23:20:55   
Minchy
Pozdrav svima,
danas smo i mi dobili nalaze spermograma i dijagnoza je oligoasthenozoospermija, 3. grupauser posted image user posted image user posted image user posted image . Doktor je bio tako iskljuciv, da je rekao da je jedino moguce sa ovakvom spermom zatrudniti sa izvantjelesnom oplodnjom. Na svako moje pitanje postoji li nada da se to lijeci, odgovarao je negativno. I nacin na koji mi je to sve rekao, mi je izazvao mucninu, cijeli dan sam preplakala user posted image user posted image  DA li neko ima iskustava i da li zaista za ovu dijagnozu ne postoji lijek ? Buduci da se muz i ja trudimo samo cetiri mjeseca, ne bih voljela odmah ici na vantjelesnu, voljela bih da pokusamo to lijeciti sto prirodnim lijekovima i vitaminima, tako i antibioticima... Svakako planiramo raditi nalaz i na drugom mjestu i traziti misljenje i drugog doktora, ali me interesuje da li je neko imao slicnog iskustva i da li je necim uspio poboljsati ovu dijagnozu ?

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 1:16:00   
maslačak82
Mi imamo takvu dijagnozu.....
samo nažalost, nama doktor rekao da ćemo prirodno, a ja čisto sumnjam..
ja želim IVF/ICSI al on misli da to ne treba, tako da trenutno MM pije Cink, Selen, L-kartinin  i E- vitamin, ali u šumećim tabletama.Možda malo poboljša, nadamo se, s tim da je pio BioAstin 2mj. i sa asthenoteratozoospermije završio na oligo, samo se pogoršalo.
Do sad je radio tri spermiograma.
Da budem iskrena, blago ti se jer vam doktor predlaže MPO


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 19:01:31   
prevareni
Pozdrav,volio bih da mi Minchy da kaze gdje je njen muz vadio nalaz jer ja sam danas vadio nalaz u jednoj ustanovi i nalaz nevalja nista,Progresivno pokretni su samo 12% ,ostalo je dabog sacuva,a nalaz prije 4 dana je 55% Progresivno pokretni,pa bi volio kada bi mi rekli gdje ste vadili nalaz pa bi vam i ostale podatke otkrijo,ali imam neki predosjecaj da je to na istom mjestu.Sretno.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 19:24:31   
tikica_69
L-arginin


Proizvodi TwinLab bas pod tim nazivom i moze se naci u svakoj apoteci i to je sastojak koji u stvari pomaze brzoj i boljoj regeneraciji i morfologiji spermatoida.
Takodjer i E- vitamin.


< Poruku je uredio tikica_69 -- 31.10.2008 19:25:02 >


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 19:41:46   
prevareni
Tikice ,hvala na informaciji,  ali meni je lijek koji sam ja pio (Pro-fertil)za 3 mje.Prog.pok.narasli za 15%(ukupno 55%),a gdje sam prije vadio jos mi je nalaz gori sada imam po njihovom nalazu samo 12% Prog,pok.to sve zavisi gdje se vadi nalaz Spermiograma, i jos  nesto u jednom vecem gradu mi nadju bakterije a u drugom nema nista i to je jedan dokaz da nevjerujem ovima svojima ovdje izuzetak svoj doktor i zeninostali dabog sacuva i jos ima stvari koje nisu za pricu.Sretno svima

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 21:16:44   
Minchy
IZVORNA PORUKA: prevareni

Pozdrav,volio bih da mi Minchy da kaze gdje je njen muz vadio nalaz jer ja sam danas vadio nalaz u jednoj ustanovi i nalaz nevalja nista,Progresivno pokretni su samo 12% ,ostalo je dabog sacuva,a nalaz prije 4 dana je 55% Progresivno pokretni,pa bi volio kada bi mi rekli gdje ste vadili nalaz pa bi vam i ostale podatke otkrijo,ali imam neki predosjecaj da je to na istom mjestu.Sretno.


Nalaz smo vadili u privatnoj ordinaciji kod Mehmedbasica. Jesi li i ti tamo vadio nalaz ?
Lijep pozdrav.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spermiogram?
31.10.2008 21:55:01   
prevareni
Nisam ali sam cuo da kod njih je nalaz se ne slaze sa nalazom na Kosevu kod Radmile a ja sam vadio nalaz u CHR i neslaze sa sa nalazima iz Tuzle 2x i Sarajevu 1x,nisu ni blizu ali nije samo kod mene,Sretno svima.

(odgovor članu Minchy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spermiogram?
3.11.2008 15:41:29   
bebinjo
Moze li mi neko reci koliko kosta spermiogram kod dr. Mehmedbasica? da li je potrebna uputnica?? Hvala unaprijed
Pozzz svima

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spermiogram?
3.11.2008 18:17:52   
palma
Kod Mehmedbašića jer spermiogram 50 km, ne treba uputnica samo ne treba četiri dan prije imati odnose i to je to....

(odgovor članu bebinjo)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spermiogram?
4.11.2008 14:29:52   
bebinjo
Hvala Palmice user posted image


(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spermiogram?
4.11.2008 14:30:20   
bebinjo
Hvala Palmice user posted image

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spermiogram?
3.12.2008 13:35:24   
emy
treba mi pomoc
mm je radio spermiogram, pokretljivost 60 % normospermija
ali dr. godinjaku nije bilo jasno kako je normo ako je volumen 2,5 mil.
pa je rekao da ga ponovimo kod radmile-ocekivano
ja sam malo citala i zakljucila da se laboratoriji razlikuju međusobno prema kriterijima za normalan volumen ejakulata. Prema WHO standardima ta vrijednost može iznositi od 1,5 do 10 mil, dok je najčešće između 2-6 mil za normospermiju  
zbunjenja samo
molila bih odgovor bilo ko, hvala

(odgovor članu bebinjo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spermiogram?
3.12.2008 21:45:41   
prevareni
Pozdrav,emy ja sam imao istih problema dok me nisu uputili da vadim nalaz u drugom gradu,Sar.i Tuz.i nalaz je u prosjeku bio bolji 200% do 300% negdje i vise naj savrseniji nalaz je u Tuzli a u Gradačcu je najbolji za issitivanje progresivno pokretni,kao naprimjer ako neko ima Prog. pok.49% onda oni te spermije ispitaju dali ima losijih spermija 49% pa ovako ide a)Prog.pok. 17%.b)pokretni 22%.c)pok.u mjestu 11%.d)50%.....od ti 49%Progresivno pokretni tako razvrsta.nalaz kosta 40km.ako vam nije jasno pitajte.pozdrav svima

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spermiogram?
3.12.2008 22:00:30   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: emy

treba mi pomoc
mm je radio spermiogram, pokretljivost 60 % normospermija
ali dr. godinjaku nije bilo jasno kako je normo ako je volumen 2,5 mil.
pa je rekao da ga ponovimo kod radmile-ocekivano
ja sam malo citala i zakljucila da se laboratoriji razlikuju međusobno prema kriterijima za normalan volumen ejakulata. Prema WHO standardima ta vrijednost može iznositi od 1,5 do 10 mil, dok je najčešće između 2-6 mil za normospermiju  
zbunjenja samo
molila bih odgovor bilo ko, hvala


I ja sam zbunjena takvom reakcijom lijecnika jer su ovo vrijednosti normalnog spermiograma
http://www.plivazdravlje.hr/?section=home&id=3730&cat=_&show=1


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spermiogram?
3.12.2008 22:20:15   
emy
hvala na odgovorima,
nas dvoje smo totalno zbunjeni
likvefakcija je potpuna a br. progres. pokretnih 20, 0
leukocita uopste nema
ponovit cemo spermiogram za svaki slucaj
iako smo ga radili u najprestiznijoj poliklinici u HNK
ali trebalo nam je misljenje ljudi koje su prosli isto
hvala jos jednom

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spermiogram?
12.12.2008 22:48:33   
shapice
Ako mogu da pitam nekog od prisutnih na forumu da li mozda ima isti problem ili zna nesto o tome...
MM i ja planiramo bebu,ali smo primjetili da njegova sperma vise nije kao ranije...promijenila se boja(sada je vise staklasta nego bijela, izgleda kao ljepilo) i odmah po ejakulaciji se pretvara u grudvice(vec nekon pola min). Znamo da tako nije bilo prije par mjeseci i svo ovo vrijeme smo mislili da ce proci samo po sebi, ali ocito nece.
Dobio je uputnicu da uradi spermiogram, pa ce naredne sedmice to raditi, ali eto voljela bih cuti i vase misljenje. Hvala vam unaprijed!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spermiogram?
12.12.2008 23:12:06   
prevareni
Moje neko iskustvo mi govori da je upala i da ima infekciju,ali nije to nista opasno,sve ce biti ok.cao.

(odgovor članu shapice)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Spermiogram?
12.12.2008 23:14:55   
maslačak82
Ja bi još predložila da zatraži i uputnicu za bakteriologiju ejakulata pa ćete odmah vidjeti, a radi se iz istog uzorka.
Puno sreće želim!


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Spermiogram?
12.12.2008 23:17:23   
shapice
Hvala vam svima...Cekacemo rezultate nalaza..

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Spermiogram?
8.3.2009 20:00:11   
max
pozdrav svim ljudima sa problemima i onim sto nas tjese:-). prije 2 i po mjeseca sam operisao varikokelu i onda sam otisao da uradim spermiogram i nalazi su mi bili ovakvi pa ako neko moze da mi kaze dal je katastrofa il nije:
-volumen ejakulata 3 ml
-boja bijelicasta
-ph 7.5
-broj spermatozoida/ml 78 mil
-ukupan broj spermatozoida 234 mil
-PROGRESIVNO POKRETNI 0.25%
-SLABO POKRETNI 0.55%
-NEPOKRETNI 15 MIL.
-leukociti 10-12
-aglutinacija 2.0
-epitelne celije 1-2
-vitalnost  mi ne pise u nalazu
-normalni oblici 0.80
-patoloski oblici 0.20
-fruktoza 18.0
napomena:u ejakulatu se vidi dosta leukocita i doktor mi je prepisao CIPROCINAL 7 dana,AMOKSIKLAV 7 dana i vitamin E 400 mg.
Prva dva lijeka sam popio i imam jos vitamin E da popijem i poceo sam da koristim karnitin.
Ne pijem, ne pusim, nisam koristio kokain ni dop, duvao sam prije 10-12 godina. Bavim se sportom, 26 godina, pazim na ishranu, skoro uvijek koristim bokserice osim na treningu i nisam stigao da uradim spermokulturu, Chlamiydia, bris uretre, nisam imao vremena jer sam isao iz grada...Sad me zanima dal mi je nalaz katastorfa il nije toliko opasno i koji su moji dalji koraci u rijesavanju problema. odradicu sve i bris i spermokulturu za 3 mjeseca a moze li mi se pogorsati rezultati do tada? vec sam gore napisao da sam popio i antibiotike dve kutije. Volio bi da mi neko napise ako iskreno zna sta da radim i kakav mi je nalaz i radio sam ga samo jednom a ovdje sam citao da treba raditi i na nekom drugom mjestujer se zna desiti da drugacije pokaze...pozdrav

< Poruku je uredio Vedica RR -- 9.3.2009 7:19:59 >
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *