|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura
23.4.2009 8:04:55   
Happy
Čestitam Palčice... Sve najbolje ti želim... Laganu i lijepu user posted image , još ljepši porod i najljepšu user posted image
Sretnouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bazalna temperatura
23.4.2009 12:33:58   
april09
Palcice, sve najljepse ti zelim i cestitam od sveg srca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Želim ti laganu i lijepu user posted image ....i da rodiš živo i zdravo dijete....user posted image

kada ces kod gina?

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bazalna temperatura
23.4.2009 13:32:55   
palcica33
Hvala april, želim ti da igledaš user posted image , za desetak dana, držim fige user posted image  user posted image  user posted image
Kod ginekologa cu najverovatno kroz 14 dana, još je rano.


_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bazalna temperatura
30.4.2009 18:02:35   
palcica33
april...mislim na tebe i navijam za user posted image . Zelim ti jos sutra da se obradujes.
Cmokic user posted image

_____________________________

Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo
hajde zajedno da sanjamo, da sanjamo...

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bazalna temperatura
4.5.2009 7:39:06   
april09
hvala ti palcice ali nazalost user posted image  je dosla i tacna naravno kao i uvijek....tako sam bila tuzna i razocarana....katastrofa.....bili smo na putu sinoc smo stigli, pa se nisam javljala...u svakom slučaju hvala tebi palcice i svima koji su navijali za user posted image  nazalost to jos uvijek nije moguce...
user posted image

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bazalna temperatura
30.5.2009 0:52:05   
alex_mo
Malo sam zbunjena.Duga sam citala ovo sa temperaturom.Ovaj ciklus sam i ja mjerila.Prva 4 dana T bila manja ili oko 36,naredna 8 dana izmedzu 36 i 36.2,posle 3 dana 36.5,pa 37.0 i nakon toda izmedzu 36.3 i 36.8(mjerim digitalnim toplomerom).Pre neki dan imala sam jaki iscedak,ali providan,a sada vec 2-3 dana gusti i bjeli.NEtrebam dobiti na 06.06(t.j za 7 dana).Zanima me dali neka od vas imala iste simptome ,a bilauser posted image .
Ja i dalje nastavljam mjeriti i nadam se da T nece padati.POzzzzz

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bazalna temperatura
30.5.2009 23:36:03   
alex_mo
Vec sam pisala da sinoc mi je T bila 36.5,a sada 37.0,dali neko zna da mi protumaci sta se samnom desava Dali sam user posted image ??????????A vjestice ne ocekujem za 7 dana. 

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bazalna temperatura
31.5.2009 0:06:54   
vjestica
bazalna temperatura se mjeri ujutru, prije ustajanja
mjerena poslije podne ili uveče nije bazalna temperatura

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bazalna temperatura
31.5.2009 0:21:53   
alex_mo
Ok,ali ja sam je mjerila i uvece i ujutru.Ista je samo sto ujutru poneki put je za jedan stepen(posle decimale) niza.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bazalna temperatura
31.5.2009 10:19:12   
vjestica
relevantna je samo bazalna temperatura, a ne ova mjerena u toku dana http://www.ringeraja.ba/zatrudnjenje/ovulacija-i-plodni-dani_299.html
evo link o bazalnoj temperaturi, kako se mjeri i kad se povisuje i koliko ostaje povišena


< Poruku je uredio vjestica -- 31.5.2009 10:22:02 >

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bazalna temperatura
3.6.2009 23:24:46   
alex_mo
Prosli 7 dana imala sam konstantno T 36.5,a ne ocekujem je na 06.05.Mozete li mi nesto reci,neko ko je imao konstanntna T,auser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bazalna temperatura
4.7.2009 11:55:24   
nea 1981
Pozdrav svima! Meni nije bas najjasnije. Procitala sam ovo sto je vjestica predlozila, medjutim to znaci da bazalna temperatura se povecava prije ovulacije na 2-3 dana, jel???ili na sami dan ovulacije je povecana. Recimo,  moja konstantna temp. je 36.5 (npr.), a  2-3 dana prije ovulacije, tj. kad pocinju plodni dani, ona se povecava za 0,3 -  1 citav stepen celzijusa, pa iznosi npr. 37,2 stepena, tako sam ja barem shvatila...
Nadam se da ce nam svima ovaj mjesec uspjeti... Boze, pogledaj nas...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bazalna temperatura
4.7.2009 12:28:10   
ivana st

Nea bazalana temp. ti je u prvom dijelu ciklusa niža,kod mene je to primjerice oko 36,3, nakon čega padne nešto ispod te temperature i sljedeći dan se povisi za oko 0,5-1 i tako povišena ti ostaje do user posted image . Plodni dani su ti 2-3 dana prije tog pada temp. do dana kad temp. skoči. Graf uvijek ne izgleda tako jednostavno pa je potrebno više ciklusa da bi se upratili plodni dani (bar je kod mene tako bilo). Nadam se da sam ti bar malo pomoglauser posted image Ako te što zanima samo pitaj

(odgovor članu nea 1981)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bazalna temperatura
4.7.2009 12:32:07   
Lulu_
ja sam jednom to pokusala pratiti...nisam uspjela...islo mi na zivce strasno...user posted image
temp.vako,temp,nako i kupin ondA ONAJ APARATIC KOJI POKAZUJE PO URINU PLODNI I NE PLODNI DAN

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bazalna temperatura
4.7.2009 12:41:10   
ivana st

Razlike u temp. ne moraju biti uvijek tako izražene, a desi se da temp. i u drugom dijelu padne jedan dan, tako kod cura koje imaju nepravilne cikluse(kao ja ) treba vremena da se uprate pl. dani ... Najbolja metoda je svako drugi dan imati odnose tako da se pokriju svi mogući dani user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bazalna temperatura
4.7.2009 17:45:42   
nea 1981
Pozdrav, Ivana i Lulu, hvala na informacijama, sada razumijem. Imam ja i aparat zvan "maybe baby" i mjeri se ujutro po pljuvachci iz usta (malo odvratno ali uspije...) i pokazuje kolicinu soli u ustima, koja se vjerovatno pri ovulaciji povecava. Izgleda kao labelo za usne, ustvari to je mali mikroskop i vrlo jasno ocitava. Nije lose, i za one koji pokusavaju, ali i za one koji ne zele user posted image . Eto, hvala i cujemo se... Od ujutro mjerim bazalnu, pa bice valjda koristi od toga. Sretno cure i cujemo se opet...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bazalna temperatura
28.7.2009 8:31:11   
delfin
Drage moje, baš sam u dulemi. Imam "problem" sa bazalnom temperaturom. Do očekivane ovulacije (prvi dio ciklusa) sam imala tempraturu 36,5 36,4 a pila sam i klomifen, nakon primanja Prenadola (Pregnyla) tempratura mi je opalauser posted image  umjesto da poraste zbog ovilacije. Šta li može biti uzrok? Doduše nespavam nešto puno i budim se često, a kažu daje bitna određena količina neprekidnog sna?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu nea 1981)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bazalna temperatura
28.7.2009 11:35:11   
lamama
Draga delfin, ja nisam primila ovaj ciklus pregnila, ali sam imala stimulaciju klomifenom, i prof mi je rekao kada da imamo odnose i nakom toga mislim da je bila O jer me ta strana baš bolila tih dana i nakon toga je temp spala čak na 36,2 umjesto da porasteuser posted image evo jutros sam mjerila i bila je 20 DC 36,7 kao malo povišena, mislim da nema ništa oduser posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bazalna temperatura
28.7.2009 12:02:31   
delfin
I ja sam imala boleve u jajniku, kao da je bio neki mjehurić kao pritisak, imala sam odnose kad je dr, rekao, ali nisam imala sluzi, kao nekad, a i tempeartura mi je pravo čudna, tako da nisam baš ni ja neki optimista, ali opet se potajno nadam.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bazalna temperatura
28.7.2009 23:48:24   
lamama
valjda će nam uskoro upaliti i biti sve hairli!!! Sebi kažem svaki ciklus da neću mjeriti temp, ali me neki vrag natjera da to radim, samo se opterećujem!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bazalna temperatura
11.8.2009 11:35:24   
ivana st

drage moje ja već duže vrijeme mjerim bazalnu temperaturu i uglavnom bi lako odredila kad je bila ovulacija, ali kako mi se povisila bazalna tijekom prošlog ciklusa (1.7.) više nije pala, a u međuvremenu sam imala menstruaciju i ovaj ciklus je stalno oko 36.7-37,1 user posted image
To mi se zapravo počelo događat otkako pijem dabroston pa me zanima da li je koja imala neko slično iskustvo?

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bazalna temperatura
12.8.2009 14:28:36   
plava72
Ja sam ovaj ciklus prvi put mjerila bazalnu temper.i mogu reći
da pravo funkcioniše.Po bazalnoj moja ovulacija je bila 13.dan
što su potvrdile i lh trakice.Sad mi je 4.dan po ovulaciji i temperatura se lagano
penje (juče je bila 36,5 danas 36,6) samo bit će problem kad vidim da opada
i da će user posted image  doći

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bazalna temperatura
14.8.2009 23:58:11   
Almaa
koje LH trakice koristite?

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bazalna temperatura
15.8.2009 0:13:46   
Hurma
saveontests.com
najpovoljnije, narucis, dođe za 10 dana...

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bazalna temperatura
15.8.2009 10:25:22   
delfin
Ma meni je još uvjek rizično plaćati preko interneta, milsim kartice. Ima li ih igdje povoljno kupiti u BiH?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *