|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:21:44   
M kao Mama
Grozno, ali zaista grozhno, ja bih nazvala policiju i prijavila ih , ali zaista. Idu po pitu i pale rotacijuu, a ne dolaze na adresu, fuj, fuj, fuj, ovo sam osjetila na svojoj koži. Nije ni čudo što su im pojedinci lomili zube

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:29:26   
Emica_sa
Ne branim ih jer ce ovo zvucati kao da ih branim,ali ovo moram reci.Niko ali bas niko od vas ne bi radio onaj posao sto rade oni ljudi za onako mizerne pare,obicni radnik u banci ili telecomu radi na salteru ima vecu platu od tih ljudi.Samo jednu noc da provedete na CUM-u kada dode neki narkoman pocne lupati i razbijati i milion slucajeva za jednu noc,vidjeli biste da to nije bas lako nimalo...Samo cu jos dodati kakva drzava takva i hitna,ljudi jednostavno nece da rade za mizeriju,ali tu je opet kriva drzava,ustvari mi drzave nemamo tako da me ovo nije nimalo iznenadilo...Vise je sve postalo fuj..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:36:41   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne branim ih jer ce ovo zvucati kao da ih branim,ali ovo moram reci.Niko ali bas niko od vas ne bi radio onaj posao sto rade oni ljudi za onako mizerne pare,obicni radnik u banci ili telecomu radi na salteru ima vecu platu od tih ljudi.Samo jednu noc da provedete na CUM-u kada dode neki narkoman pocne lupati i razbijati i milion slucajeva za jednu noc,vidjeli biste da to nije bas lako nimalo...Samo cu jos dodati kakva drzava takva i hitna,ljudi jednostavno nece da rade za mizeriju,ali tu je opet kriva drzava,ustvari mi drzave nemamo tako da me ovo nije nimalo iznenadilo...Vise je sve postalo fuj..
udi za onako mizerne pare,obicni radnik u banci ili telecomu radi na salteru ima vecu platu od tih ljudi.Samo jednu noc da provedete na CUM-u kada dode neki narkoman pocne lupati i razbijati i milion slucajeva za jednu noc,vidjeli biste da to nije bas lako nimalo...Samo cu jos dodati kakva drzava takva i hitna,ljudi jednostavno nece da rade za mizeriju,ali tu je opet kriva drzava,ustvari mi drzave nemamo tako da me ovo nije nimalo iznenadilo...Vise je sve postalo fuj..




Ovo zaista nije nikakvo opravdanje, brate ako im se ne radi ima ljudi koji će raditi i za tu mizeriju, draga moja javna je tajna da se za posao u Hitnoj pomoći na mjestu tehničara treba dati 25 hiljada KM. Znači, ipak nije mizerija, ja tamo znam dosta njih koji rade, isto i na Koševu, lijepe oni plate imaju,l šta misliš kako je onim jadnim rudarima koji rade za 300 KM. Malo realnosti9 ne bi bilo na odmet, a da su bezobrazni jesu.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:44:00   
Miau
Ovo je prestrasno!!! Gdje ce im dusa, jadna im majka!?! A sta se tice place, ja nisam doktor i ne bi mi trebala nikakva naknada, ali da vidim da nekom treba pomoc, pa ne bi dvojila ni sekunde! 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:51:15   
aya
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Grozno, ali zaista grozhno, ja bih nazvala policiju i prijavila ih , ali zaista. Idu po pitu i pale rotacijuu, a ne dolaze na adresu, fuj, fuj, fuj, ovo sam osjetila na svojoj koži. Nije ni čudo što su im pojedinci lomili zube


Mama alma kakva policija, mom bratu kad su ukrali auto policajac u MUP-u nam rekao koliko ce mu otprilike para traziti i uputio ga ako vratimo auto da im javi da nebi policija njega ganjala. On otkupio svoje  auto i zaboravio prijaviti policiji, pola godine ga vozao i onda se sjetio i nikom nista.

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 22:52:26   
Emica_sa
Cijena od 25000 je zbog toga sto tehnicara ima za izvoz..A njima je plata oko 900 maraka sa toplim obrokom ,a Dr koji je 6-7 godina isao na fakultet je malo vise od 1000,i to je smijesno i ja kazem,sutra ako budem radila u hitnoj,a nadam se da necu jer je to uzas zivi,nema sanse da budem ljubazna i fina prema svima i pruzim mu svu paznju za 1000 maraka mijesecno.Ja opet kazem za sve je kriva drzava jer gledamo po gradu kako raja sa 4 osnovne kradu i otimaju i zive dobro..I zdravstveni sektor je odavno u krizi kao i sve ostalo

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:05:17   
M kao Mama
Ja nvidikm da si ti razočarana, i zaista mi je žao zbog tvoje ogorčenosti, ali ako si ti zdravstveni radnik, ovo je zaista grozno. Ne bih voljela doći u tvoje ruke, izvini molim te na iskrenosti, ali to zaista mislim. Vi ste se školovali da pomažete ljudima, u dobru i zlu, ne znam da li na faksu postoji predmet etika,mislim da postoji, šta Vas uče tamo, a ako ćemo o platama, dovoljno je pogledati vozni park CUM-a i sve će Vam biti jasno, znači il posla niu čita ili su gore plate predobre.

A, i u policiji ima kukolja, kao i u svakom žitu, da smi mi kao gražani malo više svjesniji, sve bi bilo bolje.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:09:23   
Emica_sa
Naravno da je vozni park kada uzimaju pare od bijede za svoje usluge,a ja ne zelim biti takva ali nazalost u nas u zdravstvu ako nisi korumpiran onda si bijeda jer ti drzava ne daju nikakvu perspektivu ni poticaj

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:10:18   
Anoniman
potpisujem mamu almu, ali ovdje nije pitanje plate, nego zivota... i kao sto jedna rece, sve i da nisam doktor ili medicinar, kad bi mi neko rekao "pomozi mi" prisla bih da pruzim makar prvu pomoc... ali tako nam je sve danas...

nego, dadada nadam se da je tetka dobila pomoc koju je trebala i da je situacija pod kontrolom... javi mila kako si ti...

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:11:15   
Visnja RR
koliko je meni poznato doktori svoje plate daju djeci za dzeparac a oni zive od "poklona" i onog sto im se daje u dzep tj koverat... mislim zar to nije javna tajnauser posted image
al nije to tema

dadada nadam se da ce tvoja tetka biti ok
a ja nisam cula za pvt hitnu! jel neko moze vise o tome napisati!?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:15:04   
sarayka
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Cijena od 25000 je zbog toga sto tehnicara ima za izvoz..A njima je plata oko 900 maraka sa toplim obrokom ,a Dr koji je '-7 godina isao na fakultet je malo vise od 1000,i to je smijesno i ja kazem,sutra ako budem radila u hitnoj,a nadam se da necu jer je to uzas zivi,nema sanse da budem ljubazna i fina prema svima i pruzim mu svu paznju za 1000 maraka mijesecno.Ja opet kazem za sve je kriva drzava jer gledamo po gradu kako raja sa 4 osnovne kradu i otimaju i zive dobro..I zdravstveni sektor je odavno u krizi kao i sve ostalo


Istina, jedan Dr,specijal, ima platu kao policajac na radaru koji pri tome uzima u svoj džep mandatne kazne a za taj posao je zavrsio kurs na Vracama a jedan specijalnista preko 10god faxa Uzassuser posted image A gdje je odgvornost za Dr a gdje za policajca?'
Ma nemam komentara, iako nemojte me pogresno shvatiti da opravdavam kasnjenje hitne i to, već samo komentarisem Emicin post.
Ma ova drzava je fuj zaista, nikakog reda ni zakona user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:15:36   
noaa
OT a jel Hipokrat primao placuuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:21:23   
faris06

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko je meni poznato doktori svoje plate daju djeci za dzeparac a oni zive od "poklona" i onog sto im se daje u dzep tj koverat... mislim zar to nije javna tajnauser posted image
al nije to tema

dadada nadam se da ce tvoja tetka biti ok
a ja nisam cula za pvt hitnu! jel neko moze vise o tome napisati!?

Draga Visnja, neobicno za tebe da ovako generaliziras stvari i navodis doktori , a ne pojedini doktori. Ja sam zdravstveni radnik, kao i moj suprug, radim u struci 9 godina u najvecoj zdravstvenoj instituciji u zemlji. Zivim u stancicu od 55 kvadrata za koji imam ogromnu ratu kredita, vozim polovan auto, a sad kad sam na porodiljskom gledam na svaku marku. A to da doktori platu daju djeci za djeparac, vjerovatno ima i toga ali to je mozda 20% njih.
Izvinjavam se za OT ali mene generaliziranje tipa svi doktori su isti , nestrucni, a znaju pare uzimati strasno vrijedja.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:22:47   
taurus
IZVORNA PORUKA: sarayka

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Cijena od 25000 je zbog toga sto tehnicara ima za izvoz..A njima je plata oko 900 maraka sa toplim obrokom ,a Dr koji je '-7 godina isao na fakultet je malo vise od 1000,i to je smijesno i ja kazem,sutra ako budem radila u hitnoj,a nadam se da necu jer je to uzas zivi,nema sanse da budem ljubazna i fina prema svima i pruzim mu svu paznju za 1000 maraka mijesecno.Ja opet kazem za sve je kriva drzava jer gledamo po gradu kako raja sa 4 osnovne kradu i otimaju i zive dobro..I zdravstveni sektor je odavno u krizi kao i sve ostalo


Istina, jedan Dr,specijal, ima platu kao policajac na radaru koji pri tome uzima u svoj džep mandatne kazne a za taj posao je zavrsio kurs na Vracama a jedan specijalnista preko 10god faxa Uzassuser posted image A gdje je odgvornost za Dr a gdje za policajca?'
Ma nemam komentara, iako nemojte me pogresno shvatiti da opravdavam kasnjenje hitne i to, već samo komentarisem Emicin post.
Ma ova drzava je fuj zaista, nikakog reda ni zakona user posted image






Potpisujem

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:27:22   
anidla
meni licno nije htjela hitna pomoc da dodje kuci kad sam imala ludjacke bolove napada zuci....udarala glavo od zid, nisam se micala, samo sam jaukala....mm je zvao ali su rekli ako imamo auto da dodjemo sami, a mm je rekao da mi imamo auto ali da ja ne mogu hodati.....i culi su moje krike preko telefona ali ipak nisu dosli....komsija me je s mm iznio do auta....

toliko


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:28:27   
Anoniman
zenice drage, ovdje nije pitanje koliko ko ima platu, da li je ko prima ili ne prima... ovdje se radi o HITNOM SLUCAJU gdje HITNA SLUZBA  ne odgovara... haloooooooo...
i ipak mislim da se niti jedan posao niti struka ne mogu porediti sa medicinskom, jer automobil ili mobitel moze popraviti svako, ali covjeka samo doktor... prema tome... da je u pitanju kvar automobila zvala bi automehanicara kojeg imamo na svakom cosku, al u pitanju je zivot i zdravlje zene, covjeka, ljudskog stvorenja i moze zvati samo HITNU POMOC... !!!!
zato nema potrebe da se porede plate Telecom-a, policije, ovog onog... svi su oni zamjenjivi, ali doktor ne moze biti svako... zato i trebaju da HITNO reaguju na HITAN POZIV...

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:36:12   
nana83
user posted image user posted image SRAM IH BILO A DA SE RADI O NJIHOVOM DOŠLI BI

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:42:52   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Cijena od 25000 je zbog toga sto tehnicara ima za izvoz..A njima je plata oko 900 maraka sa toplim obrokom ,a Dr koji je '-7 godina isao na fakultet je malo vise od 1000,i to je smijesno i ja kazem,sutra ako budem radila u hitnoj,a nadam se da necu jer je to uzas zivi,nema sanse da budem ljubazna i fina prema svima i pruzim mu svu paznju za 1000 maraka mijesecno.Ja opet kazem za sve je kriva drzava jer gledamo po gradu kako raja sa 4 osnovne kradu i otimaju i zive dobro..I zdravstveni sektor je odavno u krizi kao i sve ostalo


OT - sta mislis kako su radili medicinski radnici u ratu???? nikad vise pacijenata a nikad manje para.... mene da neko zovne sad da s autom dodjem po nekog ko je u zivotnoj opasnosti, ostavila bih sve i otrcala.... dala bih maksimum od sebe da pomognem i budem korisna, s ciljem da se spasi zivot, a ne da dobijem platu....neki poslovi se zaista zaista moraju raditi sa puuno ljubavi i altruizma... bez pohlepe i ocekivanja novcanih dobitaka....

a to sto se desilo dadada je zaista uzasno.... nadam se da ce tetka biti dobro, nemoj se sikirati duso user posted image


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:51:16   
Emica_sa
Rat je vanredna situacija

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:52:54   
taurus
Dadada javi nam kako je tetka,nadam se da je boljeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:55:23   
mama2009
ne branim nikoga niti opravdavam to sto hitna nije dosla......
ljudima u hitnoj bi dala beneficirani staz, kao sto su vec naveli rade za mizeriju a 6 godina su grijali stolice i na kraju sta su dobili NIŠTA
drzava nam je korumpirana, a i POJEDINI dr nisu svi......zalosno je to sto drzava ne cijeni nikoga od nas pa bio to dr, rudar ili sluzbenik
istina je da ljudi u banci, elektroprivredi i telekomu sa SSS spremom imaju vecu platu od dr......
zato mislim da ne treba kriviti ljude koji rade u hitnoj nego drzavu


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:55:56   
noaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Rat je vanredna situacija



oprosti ali ljudski zivot isto vrijedi u ratu i u miru a ono sto si napisala da neces biti ista prema svim pacijentimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  je zalosno i nedao Bog da mi bude trebala tvoja pomoc!!!!!!!!!

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:56:42   
Emica_sa
I naravno da je uzasno sto hitna nije dosla svima nam se to sutra moze desiti,ali zaista ti ljudi nisu nagradeni za svoj posao niti im se daje neka stiimulacija za rad,jer ako hoces posteno da radis nemas nista nazalost,a da bi specijalizirao moras 10 godina uciti i to slomit se posteno i na kraju svi zaraduju vise od tebe

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:57:02   
frenkoza
znaci od sad kad krenemo doktoru trebamo se raspitati kolika mu je plata.... ako "nije nesto" onda bolje da ne idemo jer ce usluga biti minimalna....

iskreno mi je zao zbog lose situacije u zdravstvenom sektoru, ali ima onih koji su i sa tim zadovoljni.... i svoj posao obavljaju dajuci svoj maksimum - jer su tu prvenstveno da pomognu ljudima....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:59:05   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: noaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Rat je vanredna situacija



oprosti ali ljudski zivot isto vrijedi u ratu i u miru a ono sto si napisala da neces biti ista prema svim pacijentimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  je zalosno i nedao Bog da mi bude trebala tvoja pomoc!!!!!!!!!


Ma ne ja trebam ginuti za 1000 maraka,pa bolje mi u pošti raditi manji je stres draga moja pogresno si me razumila

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Inostranstvo
djidjibufon

Da li biste sada otisli iz BiH u inostranstvo da za to imate sve potrebne uvjete?

da (62%)

ne (8%)

nikada (5%)

definitivno (11%)

mozda (11%)

pod uslovom (4%)


Broj svih glasova: 113

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *