|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
9.5.2010 23:59:20   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I naravno da je uzasno sto hitna nije dosla svima nam se to sutra moze desiti,ali zaista ti ljudi nisu nagradeni za svoj posao niti im se daje neka stiimulacija za rad,jer ako hoces posteno da radis nemas nista nazalost,a da bi specijalizirao moras 10 godina uciti i to slomit se posteno i na kraju svi zaraduju vise od tebe


nazalost to je istina.... ali nikad nikad nikad ni za kakve pare ne bih pustila da neciji zivot bude u opasnosti samo zato sto ja nemam adekvatnu nagrau za to sto cu pomoci....




_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:00:37   
teacher75
joj ljudi, hajmo na neke veselije teme, bas me bacate u crnjak user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:01:57   
Skvo RR
Dadada tako mi je zao....user posted image
Sada citam, i ne mogu da vjerujem...uzas....user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:01:59   
noaa
IZVORNA PORUKA: frenkoza

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I naravno da je uzasno sto hitna nije dosla svima nam se to sutra moze desiti,ali zaista ti ljudi nisu nagradeni za svoj posao niti im se daje neka stiimulacija za rad,jer ako hoces posteno da radis nemas nista nazalost,a da bi specijalizirao moras 10 godina uciti i to slomit se posteno i na kraju svi zaraduju vise od tebe


nazalost to je istina.... ali nikad nikad nikad ni za kakve pare ne bih pustila da neciji zivot bude u opasnosti samo zato sto ja nemam adekvatnu nagrau za to sto cu pomoci....







al za sve ovo nisam kriva ja ili bilo koji covjek koji se razboliuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:03:39   
mama2009
frenki .....ne budi takva, vjeruj mi pricam ti iz iskustva, nakon 15 dana rada u hitnoj ili na CUM-u ne bi vise znala gdje je lijevo, a gdje desno.....
kad dodjes kuci "prezivljavas" radni dan za sta 1100KM jel to vrijedno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a ako zelis specijalizaciju koju ti "volis" TESKO CES DOBITI mozes platiti

5000KM plata je mala za hitnu ili _CUM


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:08:43   
frenkoza
sve ja to shvatam i vjerujem.... znam ja da je tesko.... ja bih svim tim ljudima dala ordenje.... i sama se bavim jaaako stresnim poslom u kojem dnevo zivoti vise stotina ljudi ovise o tebi i tvojoj odluci u datom momentu.... taj stres ne mogu platiti nikakve pare....
ali vjerujem da ni zadovoljstvo kad nekom uspijes spasiti zivot isto ne  mogu zamijeniti ni sve pare ovog svijeta....
ali ja kad krenem doktoru ne mogu da razmisljam kolika je njemu plata i hocu li zbog toga sto je nas sistem u out-u platiti glavom... shvatas me???


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:13:55   
Skvo RR
Ja koliko znam trenutno je u Hitnoj "ciscenje" kadra..tj.pruzanje mladim lijecnicima i specijalistima mogucnost zaposlenja....tako da cisto sumnjam da ljudi tu ne zele da rade....Iako uvijek ima mogucnost izbora....Nije ni svako za CUM-a i Hitne...Boze moj, nisu svi za urgentnu medicinu...A vezano za "specijalizaciju" koju zelis...koliko se sjecam ni u ranijem rezimu nije bilo puno mogucnosti da  biras...Npr... desavalo se da obicno staziranje odradujes u svakom dijelu ex yuge..naravno ako nisi imao "stelu"....to je tzv. balkanski kod, koji je jako tesko savladati...Opet vezano za visinu plate....Mislim da se radi o pristojnoj sumi....Zna se kada se bira upis na medicinu, da je prvi motiv humanost i pomaganje ljudima...i ne vidim  iskreno vezu ako gledamo medicinare kao humane ljude izmedju visine plate i odnosa prema pacijentima...Svaki pacijent uredno ima ovjerenu knjizicu i uplacene doprinose, sto opet znaci da nije on "kriv, onaj koji nema taj i plati, tako da opet ne mogu naci vezu izmedju visine plate i odnosa sa pacijentima...Nazalost kod kojih postoji ta barijera, trebaju da mijenjanju svoj poziv...jer tako castan poziv ne zasluzuje takve predstavnike.
Toliko.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:15:16   
taurus
Ko nije radio u takvim uslovima i u takvim smjenama to ne može razumjeti. Ja se divim ljudima koji izdrže takav tempo i to za tako malo para. Žalosno je da ljekar ima tako malu platu za toliko mnogo uloženog truda. Lako je pričati ja bih ovako ili onako ali svako ko misli da je taj posao jednostavan nek izvoli i neka proba.
Da se razumijemo ja ne opravdavam ne dolazak hitne pomoći na poziv  jer sam i sama bila par puta u istoj takvoj situaciji i obajsnili su mi da hronična bolest za njih nije hitan slučaj.
Jako mi je žao što se ovo dogodilo našoj dragoj forumašici i nadam se da će sve biti ok.
Što se tiče ljekara svaki njihov postupak je razumljiv jer na kraju krajeva svi mi radimo zbog para jer od njih živimo. Ko ide na posao iz hobija? Ne opravdavam davanje koverti doktoru i to mi je fuj ali razumijem da su nezadovoljni. Za sve je kriva vlast koja adekvatno ne nagrađuje rad i trud. Kod nas ljudi sa srednjom školom imaju bolje plate od ljudi koji su studirali 6-7 godina i to tako teške fakultete (mislim na sve zdravstvene fakultete).

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 0:15:50   
Esmica
Dadada,zao mi je stvarno.Nazalost,i ja sam iskusila tu njihovu lijenost,i nemarnost.Nisu njih dzaba pretukli kad su dosli nakon sto je neki covjek umro tek...

S druge strane mislim da im zaista nije lahko,s obzirom na stresan posao,i na ogromnu guzvu koju imaju.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 1:33:32   
veeseelaa
zvala sam hitnu par puta u životu i uvijek kažem ako ne dodju da ću im hitnu raznijeti i odmah se pojave, sa njima nema labavo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 1:42:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I naravno da je uzasno sto hitna nije dosla svima nam se to sutra moze desiti,ali zaista ti ljudi nisu nagradeni za svoj posao niti im se daje neka stiimulacija za rad,jer ako hoces posteno da radis nemas nista nazalost,a da bi specijalizirao moras 10 godina uciti i to slomit se posteno i na kraju svi zaraduju vise od tebe


pa ako im je malo para što se ne prekvalifikuju za neki drugi posao? niko ih nije tjerao da budu medic.radnici i da nemaju hljeba da jedu, pa ja
Ja svoj posao radim najbolje, ne fušerim jer sam npr nezadovoljna platom... tako da važi za sve profesije isto pravilo
Ako ti se ne radi i nisi zadovoljan IŠ kući ne zahebavaj narod
al problem je što neki dr žele ono dr ispred imena a ne obavljaju svoj poziv časno, pa i kad se predstavljaju mimo posla kažu ja sam dr taj i taj, šega skroooz
ja odmah odreagiram, nisam vas rekoh pitala šta ste po profesiji

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.5.2010 1:46:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 1:57:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I naravno da je uzasno sto hitna nije dosla svima nam se to sutra moze desiti,ali zaista ti ljudi nisu nagradeni za svoj posao niti im se daje neka stiimulacija za rad,jer ako hoces posteno da radis nemas nista nazalost,a da bi specijalizirao moras 10 godina uciti i to slomit se posteno i na kraju svi zaraduju vise od tebe


pa ako im je malo para što se ne prekvalifikuju za neki drugi posao? niko ih nije tjerao da budu medic.radnici i da nemaju hljeba da jedu, pa ja
Ja svoj posao radim najbolje, ne fušerim jer sam npr nezadovoljna platom... tako da važi za sve profesije isto pravilo
Ako ti se ne radi i nisi zadovoljan IŠ kući ne zahebavaj narod

al problem je što neki dr žele ono dr ispred imena a ne obavljaju svoj poziv časno, pa i kad se predstavljaju mimo posla kažu ja sam dr taj i taj, šega skroooz
ja odmah odreagiram, nisam vas rekoh pitala šta ste po profesiji

potpisujem user posted image zivio govornik user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 2:50:56   
scarlett
dadada, nadam se da će tetka biti što prije zbrinuta user posted image

Naravno da svi zdravstveni radnici nisu isti, ali vjerujem, da od vlastitog morala zavisi koliko će dobro osoba obavljati posao (bez obzira o kojoj je struci riječ), a ne od visine plate.

Evo nekoliko primjera:
Porijeklom sam iz malog grada koji ima dom zdravlja, ali svaki teži slučaj se upućuje u najbližu bolnicu udaljenu ca.40min. Kada je moja majka doživjela moždani udar, koji joj je konstatovan u domu zdravlja i upućena u Kantonalnu bolnicu, nije bilo hitne, tako da se moralo obezbijediti auto od člana porodice (nažalost moj djed i tata nisu imali vlastito), koje se zatim pokvarilo na pola puta, pa su morali stopirati sa majkom u tatinom naručju na autoputu i prebacivati majku u drugo auto - srećom ima dobrih ljudi!!! Majka je u bolnici preselila i vjerovatno joj ne bi bilo spasa i da je hitna odmah reagovala, ali i dalje se često zapitam da li je imala šansu da preživi da je hitna upalila rotaciju i stigla u bolnicu za 30 min.

Moj djed rahmetli je bio smrtno bolestan i morao na hemoterapije u Sarajevo (udaljeno ca.100km) - imali smo auto obezbijeđeno, ali zbog njegovog stanja nije mogao izdržati tako dug put u autu, pa je moja mama išla kod direktora Doma zdravlja da pita jeli moguće da se on transportuje u Sa zajedno sa drugim bolesnicima koji su trebali ići na određene terapije. Stvar je bila samo da djed može da leži i da je neko od med. osoblja uz njega - platilo bi se. Komentar direktora je bio "user posted image beš babu, nema od njega ništa"
Pretpostavljam da je htio na svoj način da objasni da za djeda nema nade, u svakom slučaju to je bilo jako bolno za moju mamu, a i za nas sve.user posted image

I da napomenem, veoma često je problem za obezbjeđivanje auta hitne pomoći, a redovno se isto auto može vidjeti pokraj pekare ili kako odvozi i vraća dežurne ljekare kući na pauzuuser posted image



< Poruku je uredio scarlett -- 10.5.2010 2:56:05 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 3:04:20   
scarlett
A kada je riječ o CUM-u, vjerujem da imaju više dana kada im je gusto, ali ja sam nažalost prije mjesec dana imala situaciju (neću ulaziti u detalje) kada je bilo HITNO i došli smo na CUM i u ambulanti bili jedini pacijenti, međutim osoba(za koju se kasnije ispostavilo da je dr.) je samo rekla da čekamo dok ne dođe medicinska sestra ( valjda da nam uzme knjižicu- nemam pojma) i nije nas ni pogledala.
Srećom da nismo morali dugo čekati, ali tih par minuta bile su kao par godina. Doduše, možda on iz profesionalnih razloga nije smio da pregleda pacijenta, dok mu sestra ne potvrdi da je knjižica ovjerena ili šta već, iako smo bili jedini pacijenti gore. Ali gdje je nestao Hipokratuser posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 8:16:57   
Dida79

IZVORNA PORUKA: aya

Mama alma kakva policija, mom bratu kad su ukrali auto policajac u MUP-u nam rekao koliko ce mu otprilike para traziti i uputio ga ako vratimo auto da im javi da nebi policija njega ganjala. On otkupio svoje auto i zaboravio prijaviti policiji, pola godine ga vozao i onda se sjetio i nikom nista.



E ovo je uzas da niko od nasih policajaca nije primjetio ukradeno autouser posted image avjerovatno je covjek vise puta prosao pored patrole



(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 8:25:19   
Emica_sa
Sve je to divno krasno sto vi pricate...Ali otidite gore provedite samo 24 sata,pa ce te reci nema tih para koje ovo mogu platiti..I pustite sada to Hipokratova zakletva,mi smo svi ljudi,pa i doktori.Ja sam alergicna na neprofesionalnost,ali vremenom covjek izgubi osjecaj i sve mu postane rutina..A veeseelaa boli vijeruj mi,kada si nedovoljno placen za svoj posao i za svoju muku kada si studirao,svugdje je taj posao placen pravo dobro samo kod nas ljudi sa srednjom i specijaliste imaju istu platu.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 8:32:00   
dinaa
Emice sve ja razumijem sta ti hoces reci,ali zar su za to krivi bolesnici i svi ljudi kojima je Hitna pomoc bas tad potrebna.Zalosno je sto se sve lomi preko ledja onih koji nisu krivi!

Dadada javi se, kako je tetka.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:04:13   
Emica_sa
Ali preko nekoga mora,onda se lomi preko doktora...A svako ziv sebe zastiti..Dadada nadam se da je tvojoj tetki bolje i ne daj Boze da ikome od nas zatreba hitna ikada..I ja sam imala problematican porod za sto je kriv doktor,ali tu je noc bio sam sa 7 zena koje su se poradale,ja samo kazem kriv je sistem,drzava i sto nema nikakvog reda...I ne cijeni se trud ljudi koji znaju da rade i hoce da rade

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:19:59   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Sve je to divno krasno sto vi pricate...Ali otidite gore provedite samo 24 sata,pa ce te reci nema tih para koje ovo mogu platiti..I pustite sada to Hipokratova zakletva,mi smo svi ljudi,pa i doktori.Ja sam alergicna na neprofesionalnost,ali vremenom covjek izgubi osjecaj i sve mu postane rutina..A veeseelaa boli vijeruj mi,kada si nedovoljno placen za svoj posao i za svoju muku kada si studirao,svugdje je taj posao placen pravo dobro samo kod nas ljudi sa srednjom i specijaliste imaju istu platu.

pa zasto to rade , niko nikoga netjera da radi sto nevoli, ali ako se prihvatis posla onda moras raditi, mozda se i meni nekada nije radio moj posao ali sta sam trebala da dignem noge na sto i ispijam kahve narucim pizzu i chatam na netu  ,ma dobila bi odmah otkaz letila ko kakva, ali ne niko nikoga nije natjerao da radi nista i ako se prihvatis posla onda ga radi svako prije nego pocne da radi zna kolikaje plata STO POCINJE ako nepase. To je sramota i ako dobiju 100 km za taj posao dobili su puno kako ga nerade . Nedao Bog da neko tvoj lezi polu mrtav u kuci i jadikuje od bolova i oni nece da dodju zalosno je to , po tvojoj prici 70% ljudi u BiH bi trebalo da neradi jer nisu dobro placeni ali da primaju plate. JA kada vidim sta moja kona u BIH radi u prodavnici jadna  majko za 350 km iznosi unosi ma iskilavi se zena ziva a pitali je ko niko nego radi i nosa one gajbe sad tam sad vamko fizicki radnik.
Da dodam od njih niko nije trazio previse pa da kazemo neprimaju dosta para hajd progledace im se kroz prste,nego da dodju po bolesnog covjeka /zenu koji leze na samrti A TO IM JE POSAO glavni e ni to nemogu ma ni marke im ja nebi platila.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:29:13   
Emica_sa
Ja mislim da zena koja radi u prodavnici ne moze da se mijeri ni u jednom pogledu sa nekim ko je 10 godina isao na fakultet...I slazem se 350 maraka je smijesno i ne znam uopce sto odmah od svega mora ispasti svada.Ja sam rekla svoje misljenje,ja sam studirala medicinu bilo je ispita kada sam morala po 5 mijeseci uciti nisam vidala ni sunca ni mijeseca,povracala sam vise od muke i danas da mi se to ne isplati,to je zalosno...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:35:49   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja mislim da zena koja radi u prodavnici ne moze da se mijeri ni u jednom pogledu sa nekim ko je 10 godina isao na fakultet...I slazem se 350 maraka je smijesno i ne znam uopce sto odmah od svega mora ispasti svada.Ja sam rekla svoje misljenje,ja sam studirala medicinu bilo je ispita kada sam morala po 5 mijeseci uciti nisam vidala ni sunca ni mijeseca,povracala sam vise od muke i danas da mi se to ne isplati,to je zalosno...

da to si upravu i to je zalosno nemam rijeci za to , ja se nadam da ces ti naci svj posao ali ipak covjek treba da radi ono sto radi kako treba ipak je rijec o ljudima kojima je nasa pomoc potrebna. Ja tebi od srca zelim da dobijes svoj posao.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:52:41   
vjestica
malo sam bila na praksi u hitnoj, dovoljno da vidim da većinom imaju posla, da ne znaju gdje im je glava, a gdje guzica
i ako hitna ne dolazi odmah, ne znači da im je mrsko doći, većinom znači da su ekipe na intervenciji i da nemaju dovoljno ni osoblja ni vozila da pruže svima na vrijeme pomoć
a nekulture i bezobrazluka ima u svim sferama života i svim profesijama i meni je ovdje jako zasmetalo kad je rečeno za policajce u žitu ima kukolja, ali su SVI doktori korumpirani user posted image
što je još gore to je napisala naša administratorka Višnja baš od nje nisam očekivala tako generaliziranje, jer bi ona kao administrator foruma trebala upozoravati forumaše da ne generaliziraju i vrijeđaju po bilo kojoj osnovi (ja nisam ljekar, ali je to po meni uvreda za sve ljekare takvo generaliziranje)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 9:55:16   
vjestica
definitivno se ne može porediti plata ljekara koji je nakon srednje škole završio još 6 g godina medicine i 4 godine specijalizacije sa platom prodavačice koja je završila 3 godine srednje ili platom rudara koji nije završio srednju

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 10:09:34   
my_little_baby
ja sam ogorcena na ljekare i na medicinske sestre.....dovoljno sam vidjela,a Boga mi i na kozi osjetila...ne ja licno al moje dijete da ..a to se nekako svodi na isto....
zbilja su rijetki oni koji zasluzuju da se zovu doktorima medicine.....samo kazem ne dao Bog zavisiti od njih ...
a sto se tice njihovih plata...kako je svima u ovoj drzavi tako i njima....,nikom nije sjajno,i muka mi je od njihovih zalopojki ,prosvjedovanja,strajkova...uotalom namire oni od pacijenata,tako da nisu financijski ugrozeni


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: "HITNA POMOC" NE DOLAZI HITNIM ...
10.5.2010 10:26:47   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

definitivno se ne može porediti plata ljekara koji je nakon srednje škole završio još ' g godina medicine i 4 godine specijalizacije sa platom prodavačice koja je završila 3 godine srednje ili platom rudara koji nije završio srednju

pa i nemaju isti paltu ko je rekao da imaju , samo sam rekla da se zene slome za tu malu bejdnu platicu i nerade samo u Bosni zene sa 3 godine trgovacke u prodavnici nego i sa puno vise skole , a jedna medicinska sestra koja je zavrsila samo 4 godine srednje nevjerujem da ima 300 niti 350 km platu vec puno puno vecu.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

vantijelesna oplodnja
Rijada

mene zanima dali se placaju ljekovi za oplodnju kod koktorce sanje u banja luci mislim ja imam resenje i trebam da radim vantijelesnu oplodnju u maju moli vas ako ko zna hvala

vantijelesna (95%)

vantijelesma (5%)


Broj svih glasova: 60

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *