|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
14.6.2009 19:25:26   
sarisari
Dinaa evo sada sam procitala ,hvala ti puno, ali evo mama mi je nabavila pa sam skupila sve, hvala puno

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
14.6.2009 19:29:08   
sarisari
E ljudi moji mozda sam ja malo i dosadna, ali kod upotrebe ovog lijeka pise:

Lijek se pije 3 puta dnevno.
Ujutro na taste, popodne i navece prije jela.
Lijek piti 5 dana odjednom kolicinu najmanje kasikice.

Sljedecih 5 dana piti kolicinu srednje kasikice.
Ostatak lijeka piti kolicinu velike supene kasike.

To znaci da i kada na red dodje i velika supena kasika i tada se pije tri puta dnevno po velika kasika kao i na pocetku tri male kasike tri puta dnevno??
Hvala

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 1:36:21   
sally79
Da se i ja prijavim na ovu temu.
Prosle godine na godisnjem fizickom uradjen i PAP a kako je ovdje novo pravilo odmah se islo na HPV tipizaciju koja se pokazala pozitivnom na jedno 16 tipova virusa. Doktor rekao PAP ok, nista se ne treba raditi.
Ove godine opet na PAP i spomenem doktorici da je pronadjeno da sam HPV plus i da joj mogu poslati nalaze fizickog od prosle godine. Opet PAP cist ali ona kaze hajde na kolposkopiju i biopsiju pa cemo vidjeti. Nakon kolposkopije sa biopsijom k'o da je Fredi Kruger stipao i derao, zove danas doktorica da je na jednom uzorku nadjena neka displazija celija i da ona preporucuje LEEP metodu uklanjanja tog dijela grlica, znaci ono sa strujom. Spomenula je jer zna da jos nemamo djece da postoji manja mogucnost da u buducnosti kad zatrudnimo moradnem na serklaz jer se grlic zna prerano otvoriti pa me to zabrinulo.

Pitanje vama koje ste sve ovo vec prosle - ici na LEEP ili ne? Ja rezultate ni PAP testa ni biopsije svojim ocima nisam vidjela iako cu traziti da ih sutra dobijem (imam medicinsko predznanje tako da znam sta trazim na nalazima). Nisam nesto za bilo kakve hirurske intervencije posebice sto sam tek dosla sebi nakon biopsije (jedva se dovukla kuci a bolnica mi preko ulice).

Lokacija SAD, ne BiH.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 12:06:50   
sanela22
sally79 da li ti je na kolposkopiji nadjeno ista, neke promjene ili kondilomi???Ili samo biopsijom???


< Poruku je uredio sanela22 -- 16.6.2009 12:07:46 >

(odgovor članu sally79)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 12:45:08   
sanela22
IZVORNA PORUKA: sarisari

Dinaa evo sada sam procitala ,hvala ti puno, ali evo mama mi je nabavila pa sam skupila sve, hvala puno

sarisari gdje si kupila tu aloju koja treba?

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 14:06:49   
sally79
@ sanela,

jeste rekla  je da se na kolposkopiji vidi nesto bjelicasto i sa toga je i uzimala uzorke (4) od kojih je jedan pokazao tu displaziju. Danas trazim da mi posalje faksom nalaze pa da konkretno vidim sta pise a onda vjerovatno u SA kad dodjem na provjeru kod nasih pa odluciti sta dalje. Mislim da nije nista strasno jer bi ona mene vec odvukla u ured na razgovor i proceduru.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 14:07:53   
sarisari
Sally 79 obavezno trazi da vidis nalaz i trebala bi posjetiti jos nekog dr. cisto da cujes jos necije misljenje, mislim da su ti biopsiju trebali raditi bezbolno pod anestezijom, sretno, a evo imas gore ovaj recept pa probaj se malo i prirodno lijeciti.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 14:11:06   
sarisari
E sally 79 ako ces u Sa. to raditi ili ici na preglede ja sam radila kod dr. Muminbašić Nermina i do sada sam zaista zadovoljna pa eto ja bih ti njega preporucila.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 14:15:44   
sarisari
Sanela 22, to je cvijet ( listovi ) aloje i kupila sam u cvjecari u kosevu ne znam kako se zove cvjecara, iznad Mamceta, odmah preko puta Caffe Bombon, nadam se da sam ti objasnnila, trazis medicinsku aloju stariju od tri godine da ti ne bi dali kozmeticku i kosta 18 KM.

Mene zanima ako neko zna da li bi se  aloja ( listovi )  mogli jesti kao cuvarkuca, dakle da se ubere oguli i pojede?????????????????????

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 14:25:37   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: sanela22

Kako izgleda taj med u sacu-kocka???U cemu se kupi taj med ako nije u tegli?

taj med nije u tegli, iako se može naći med koji ima malo saća unutra...najbolje vam je ako imate nekog pouzdanog pčelara da vam javi kad bude vadio med i da vam ostavi med u saću...mi imamo pčele,tako da vam to govorim iz iskustva... med se uglavnom vadi u ovom periodu, osim bagremov koji je već izvađen...evo meni mm jučer izvadio jedan ram zajedno sa saćem, ali kaže da je malo maznuo od pčela user posted image , mi ne prodajemo med prodaje moj djever koji ima mnogo više pčela, pa ako želite mogu ga upitati koliko je cijena tkvog meda (znam da je skuplji), pa da se bar možete orjentisati...sretno svima i javite rezultate user posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 15:00:56   
sally79
IZVORNA PORUKA: sarisari

E sally 79 ako ces u Sa. to raditi ili ici na preglede ja sam radila kod dr. Muminbašić Nermina i do sada sam zaista zadovoljna pa eto ja bih ti njega preporucila.


Hvala na info - da bar znam ko je strucan.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 15:39:39   
edijevamama
e sally79, kako god odlucis hocu ti reci da je moja seka to uuradila ustvari odstranili joj dio grlica i rodila je poslije dvoje djece bez serklaze a ni mirovanja , pa ako je za utjehuu....Ja licno mislim da bi to uradila prije trudnoceEvo ja npr. nisam nista nikad dole imala, ni infekcije ni ikakvih problema pa sam se otvorila u 5 mjesecu i izgubila bebu, kod sljedece trudnoce bila serklaza i iznijela do kraja. nikakav problem serklaza nije....i ako bude nekad trebala

(odgovor članu sally79)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 15:53:44   
sanela22
IZVORNA PORUKA: sally79

@ sanela,

jeste rekla  je da se na kolposkopiji vidi nesto bjelicasto i sa toga je i uzimala uzorke (4) od kojih je jedan pokazao tu displaziju. Danas trazim da mi posalje faksom nalaze pa da konkretno vidim sta pise a onda vjerovatno u SA kad dodjem na provjeru kod nasih pa odluciti sta dalje. Mislim da nije nista strasno jer bi ona mene vec odvukla u ured na razgovor i proceduru.

I meni su kolposkopijom nadjene promjene na grlicu materice,doktor je rekao da su te promjene od HPV-a ali papa test je bio uredan pa mi doktor nije nista rekao da trebam raditi samo eto redovno dolaziti na kontrole i raditi papa test i pratiti to stanje i u slucaju da se pogorsa onda raditi intervenciju...
Sad me nesto strah mozda sam i ja trebala na uklanjanje jer i tebi je kako si rekla papa bio uredan a ipak ti je predlozena intervencija...
U svakom slucaju ti otidji kod jos nekog doktora kad dodjes u Sarajevo, vjerovatno bih i ja trebala jer sam bila samo kod jednog ginekologa

(odgovor članu sally79)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 16:02:14   
sanela22
IZVORNA PORUKA: sarisari

Sanela 22, to je cvijet ( listovi ) aloje i kupila sam u cvjecari u kosevu ne znam kako se zove cvjecara, iznad Mamceta, odmah preko puta Caffe Bombon, nadam se da sam ti objasnnila, trazis medicinsku aloju stariju od tri godine da ti ne bi dali kozmeticku i kosta 18 KM.

Mene zanima ako neko zna da li bi se  aloja ( listovi )  mogli jesti kao cuvarkuca, dakle da se ubere oguli i pojede?????????????????????

sarisari hvala ti puno na informaciji, super si mi objasnila, mislim da znam gdje je to...
A sto se tice listova aloje evo kopiracu ti sta je meni djevojka napisala za aloju na jednom drugom forumu kada smo razgovarale o hpv-u i podizanju imuniteta :

eh ovako, ima u centru sarajeva u titovoj jedna cvjecara (zaista se ne sjecam imena, posto je to bilo prije vise od godinu dana), a takodjer u nedjaricima ima neki kao staklenik sa sadnicama razlicitih biljaka (cula sam da i tu ima biljka aloa vere).
ja sam prvo jela (tj. zvakala taj list koji bih ogulila prije toga) i to je bilo 2007. godine.
ali postoji i aloa vera da se kupi u apotekama (koncentrat u boci od 1l). i to sam kupovala i pila pocetkom ove godine (3 puta dnevno). prvo sam pila samu alou, a onda u kombinaciji sa noni sokom, jer mi je receno da je to bolje (jer ove biljke jedna drugoj pojacavaju i ubrzavaju dejstvo). moram Vam reci da sam se od toga udebljala 5 kg u 2 mjeseca.


Eto nadam se da sam bar malo pomogla...


Ljubičica 28, ako vam nije problem pitajte tog covjeka koja je cijena tog meda u sacu... Jel se taj covjek nalazi u blizini Sarajeva???


< Poruku je uredio sanela22 -- 16.6.2009 16:07:50 >

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 16:08:44   
dinaa
Uh cure drage meni rekli ni slucajno jesti te listove,pa sad neznamuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 16:11:31   
sanela22
Ja sam prenijela sta je meni ta djevojka napisala, valjda mi ne bi napisala nesto da me otruje ako se ne smije to jesti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 16:14:41   
dinaa
Ma naravno da ne bi,postujem svacije misljenje i ja sam takodje samo rekla sto su meni rekli.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.6.2009 16:21:15   
sanela22
Ma da, naravno... Ja licno nisam nikad jela te listove,nije mi se dalo prati to i guliti (bas sam lijena user posted image ) nego sam kupila sok aloe vere u forever living products-u na dobrinji jer su mi rekli da je kao ta aloja najbolja i svako jutro prije dorucka pila to...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 10:44:50   
lakota
Po prvi put pišem, mada redovno čitam sve teme. Moje iskustvo s CIN je slijedeće. Udala se i poslije 2 mjeseca odem kod ginekologa jer mi je kasnila menga i uradi ultrazvuk i kaže mi da sam trudna i uzme bris za PAPA.Sutra ja nazovem da vidim jel ok kad on meni kaže da dođem do njega. KAže CIN II na III i kako bi on prekinuo trudnoću i da radim konus. Ja sva isprepadana ali kažem da malo razmislim.Informišem i se i kažem da neću, cijelu trudnoću radila PAPA i bio CIN III, predlagao mi carski kad uđem u 7 mjesec ja nisam htjela i rodim prirodno u 9 mjesecu.Cijelu trudnoću sam imunitet dizala i išla kod travara Sadika na MOjmilu.Poslije 40 dana nakon poroda uradim Papa i bio uredan hvala Allahu dž.š.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 12:58:21   
sarisari
Joj sto me zbuniste sa alojom i ja sam kupovala sok aloje i pila, pila sam i kapsule aloje sada pijem sumece tablete aloje, ali sam mislila da se mogu i listovi jesti s obzirom da mi to nekako lici na cuvarkucu, a ljudi jedu cuvarkucu, ali hvala na inf.pa cu se jos raspitati.

(odgovor članu lakota)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 13:01:04   
sarisari





titleAndStar(3,0,0,false,"","")






IZVORNA PORUKA: sarisari

E sally 79 ako ces u Sa. to raditi ili ici na preglede ja sam radila kod dr. Muminbašić Nermina i do sada sam zaista zadovoljna pa eto ja bih ti njega preporucila.


Hvala na info - da bar znam ko je strucan.

Sally79 ako se odlucis ici kod dr. Muminbašića ako hoces dat cu ti br.tel.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 13:04:10   
sarisari
Lakota mozes li nam reci sta si pila od te travarke Sidike i njen br.tel ili adresu gdje se tacno nalazi pa da i mi kupimo, hvala.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 15:40:23   
sanela22

IZVORNA PORUKA: sarisari

Lakota mozes li nam reci sta si pila od te travarke Sidike i njen br.tel ili adresu gdje se tacno nalazi pa da i mi kupimo, hvala.

I mene zanima ta informacija pa ako nam mozes reci...

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 22:14:03   
sally79
Cure, evo nalaza sad su mi ih poslali PAPa i biopsije.

Za papu pise rezultat:

negative for intraepithelial lesion or malignancy. Znaci nema malignih promjena.

HPV DNA (High Risk) Detected
Reference range: not detected
Ispod pise: High-risk HPV types 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, or 68 may cause cervical cancer or its precursors.

Biopsija:

Finalna dijagnoza:

A) Uterine cervix, biopsy:
- severe dysplasia (HGSIL) arising on surface of endocervical mucosa.
- HPV changes (LGSIL) in ectocervical squamous mucosa.

B) Endocervix, curretings:
- Scant fragments of benign glandular epithelium.

Jos ima ICD-9 code: 795.05 pa sam nasla na webu da je to:

Index entries containing 795.05:
Cervical - see also condition
high risk human papillomavirus (HPV) DNA test positive 795.05

Findings, abnormal, without diagnosis (examination) (laboratory test) 796.4
cervical
high risk human papillomavirus (HPV) DNA test positive 795.05

High
risk
human papillomavirus (HPV) DNA test positive
cervical 795.05

Human papillomavirus 079.4
high risk, DNA test positive
cervical 795.05

Doktorica je rukom dopisala "needs leep" i da me je informisala u ponedjeljak kad je zvala.
************************************************** *******
Pogledala sam sta je HGSIL i po tome je to CIN III!!!!
High-grade squamous intraepithelial lesions (HGSIL)—Moderate to severe dysplasia, precancerous lesions, and carcinoma in-situ (preinvasive cancer that involves only the surface cells).

Meni se cini da mi ne gine LEEP procedura samo je pitanja kad ovo moram uraditi?

Pomagajte!

< Poruku je uredio sally79 -- 17.6.2009 22:15:13 >

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.6.2009 22:31:17   
dinaa
Pa neznam sta da ti kazem,i kod mene je bio CIN III cak je strihiran i kvadratic pored CIS sto mi se cini i kod tebe,ako ti kaze dr.da to trebas raditi sto prije onda i poslusaj,ja sam morala na konizaciju hitno.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sally79)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *